Australský farmář Joshua Connor má zvláštní talent pro hledání vody pod zemí ve vyprahlé krajině. Svůj instinkt bude muset využít v životním dobrodružství, aby se v cizí nepřátelské zemi dostal na místo nejděsivější bitvy první světové války a našel své tři syny. Cesta ho z australského kontinentu vede do Konstantinopole (dnešního Istanbulu), na rozhraní Evropy a Asie, doprostřed chaosu hroutícího se impéria Osmanské říše. Connor se musí zorientovat v neznámém prostředí plném exotiky. S nečekanou pomocí pak začíná soukromé válečné tažení, neméně velkolepé než to, které zde nedávno skončilo. (Bontonfilm)

Radek273

Těžký příběh, který se tu odvíjí, zaujme, nicméně ne že by vás tak docela pohltil. Co však snímek táhne vzhůru jsou prostory natáčení a hudba. Zároveň i Russell Crowe, jenž zde hraje takovou svou klasiku, kdy emocemi sice neprýští, ale jediným pohledem říká vše. Bohužel scénář vše dost kazí svou jednoduchostí, respektive očekával bych více variant děje. Takhle jsme totiž svědky (s nadsázkou) poměrně snadné cesty za štěstím. ()

Fracek

Jelikož se jedná o pohádku pro dospělé, jsem naprosto spokojen a film jsem si dosytosti užil. Kdo vtom hledal něco víc, dobře mu tak. ()

tereza.k

Myslela jsem že to bude mít více nadšenců, trochu mě překvapily negativní ohlasy. Osobně mě 1. světová a její následky, zvláště pak v tomhle islámském podnebí nebaví a ani nezajímají, ale tady to mě bavilo hodně. Russelovi jsem toho otce žrala, holt nám k tomu tak pěkně zdědkvatěl. Turecký "oficír" s kouskem lidství taky super. Trochu průhledná scéna s tou nalezenou lebkou, (co se týče popravy vlastním bratrem) tak ta mě trochu zklamala. A že je to příběh jednoho zoufalého ovdovělého otce? Takové to bohužel bylo. Pohádková atmosféra zoufalé doby...sem tam trochu nadbytečné scény , ale celkový dojem velmi dobrý jak atmosféra města tak bitevních polí... jo a po dlouhé době zase sympatický herec v dětské roli. ()

durkes

Russell takto nie.......toto nie je pre teba to pravé orechové.....nechaj sa radšej viesť inými režisérmi a nevýjde z toho táto nudná ničnehovoriaca sračka...... Mal som problém celé to dopozerať ......a vyrovnať sa s plno nelogickosťami v celom filme...........škoda času, ktorý som filmu venoval...... ()

Mark1983

Nevím,jak jinak to formulovat,ale když se žánr kvalifikuje na žánr válečný tak očekávám,že z toho filmu se mi ta válka uloží do paměti,a tady stejně jako u Zlodějky knih a podobně to bylo zcela opačně,i když se filmaři snaží něco o té válce naznačit, avšak následuje jen nudné drama,které jsem ani nedokoukal,i když film neklasifikuji jako propadák. ()

Nathaniel8

Trochu pohádka, aneb jak Australan ke štěstí v Turecku přišel... Ale i tak velmi slušná podívaná. Jen škoda té Kurylenko ta mě tam fakt neseděla. ()

zeromen

Bez náboženství by byl svět daleko lepší a klidnější, (křesťanství, islám, židi) zhouba lidstva. Jinak na Crowa, dost slušné, výtečný herec a teď i režisér.// viděl na DVD: 76% ()

Kollertak

Moc jsem nevěděl co od filmu očekávat, protože Drama moc nemusím. V závěru se z toho vyklubal vcelku povedený snímek, který si zaslouží 4/5. ()

eaglestar

Takový námět umějí totálně dojebat snad jen Kanaďani a teď i Australani, když maj zprdele rozpočet. Netočit to potomci kriminálníků a kurev, tak z toho mohl být parádní, težce emotivní a přitom stravitelný film. ()

sebii53

Russell nepředvedl nic výjimečného, dramaturgicky to chvílemi moc nesedělo, ale herci jsou fajn, v hudbě byla slyšet spolupráce s ludovicem einaudim, kterého mám moc rád a celkový dojem je na debutanta slušný. Jednou se třeba dočkáme něčeho lepšího. ()

jjbaraque

Crowe dokázal, že za kamerou mu to půjde stejně dobře, jako před ní (Rakosnicek77). Jistě, tuhle větu jsem si vypůjčil z jiného hodnocení, za což se autorovi omlouvám, ale je to zcela přesné. Crowe je kožený, nedá se na něj koukat a ani ten film nic nepřinese. Na druhou stranu, v kině bylo teplo. Člověk si nemusel namáhat hlavu, co tím autor myslel, protože je zcela evidentní, že tím nemyslel nic. Takže v tomto duchu lze film pochválit, nenaštve vás, že si z vás autoři dělají legraci, protože to dopadne přesně tak, jak jste čekali. Nesmyslů (historických, logických: asi největší bomba je, že syn maluje v Turecku ikony - ale to asi proto, aby měl čím obdarovat milé řecké vojáky) je opět hodně, ale to přece nevadí. Nakonec to skončilo a to bylo moc fajn. ()

sobol1

průměrné, předvídatelný děj od začátku jsem tušil že nějakého synátora najde. ale taky musim říct že schlédnutelné ()

macot

Nebýt tej ruskej děvčice, tož nevím, ale aj tak to zase nebylo najhorší a aspoň sem sa dozvěděél, jak sa tehdá u nich kopaly ty studně. ()

Prokop23

Když jsem si přečetl Gallipoli – Velká válka– Russel Crowe režie, Russel Crowe a Olga Kurylenko hlavní role, upřímně jsem čekal obrovský, neustávající a nade vše iritující durchfall. Jenže to se nestalo. Crowe se celkem obstojně vyhýbá nějakému velkému historickému vyprávění a dějinné události nechává spíše běžet na pozadí lehkého dramatu o otci, jež se vypravil do Turecka pohřbít své tři syny. Míra patosu je zde snesitelná, a to i v retro-scénách z bojiště a dětství oněch třech hrdinů. Crowe je pořád řízek, který by na své tlapy zasloužil zbroják. S fýzou už je na tom trochu hůře, v pasážích filmu, kde pobíhal, působil trochu komicky a zdálo se mi, že napadal na jednu nohu. To vše ale zase spravil v sedle, kde bylo vidět, že jezdecký um Španěla alias Maxima Decima Meridia zdaleka nezapomněl. Btw: když jsem u Gladiátora, jeden nejmenovaný vysoce vzdělaný místní tatar napsal, a ještě vzdělanější mongol to asi schválil, do zajímavostí k filmu, že Marcus Aurelius zemřel ve Vindoboně, což se prý nachází někde na hranicích mezi Itálií a Rakouskem...nestačilo napsat, že je to Vídeň, která se rozhodně nenachází na italsko-rakouských hranicích, asi tak jako se nenachází Praha na česko-slovenských? Zpátky k The Water Diviner...film ani tak moc nezkazí čitelnost vztahu hlavního hrdiny a Kurylenkovic děvčice, divák tak nějak čeká, že z pózy odtažitosti přejde do opaku a posléze, od scény s moudrem o kafi, by byl pravděpodobně velmi rozladěn, kdyby mu tam ten kilogram cukru na konci filmu nenasypala. Ten film není skvělý. Má mezery a nevyužitý potenciál, ale rozhodně se na něj dá dívat. Dávám tři ***. ()

maxi_tom

Historický film, ktorý sa nesnaží hrať veľkú filmovú ligu a možno aj vďaka tomu pôsobí v divákových očiach tak prijemné až dojemne. Podarený debut Rusella Crowa, výborná kamera Andrewa Lesnieho zaujímavý soundtrack, nevšedné lokácie a kúsok histórie týkajúcej sa bitky o Gallipoli (operácie Dardanely) to všetko sú dôvody prečo si tento film pozrieť. Samozrejme film nie je bez chýb (nejaké logické prehrešky, nevýrazné ploché postavy), no ocení ho určite širšie spektrum divákov. 4* (7,5/10) ()

Russell Crowe jako režisér v první světové

Russell Crowe jako režisér v první světové

26.08.2013

Hádáte správně, tématem pro hercův režijní debut bude nechvalně známá bitva o Gallipoli. Během sáhodlouhého zákopového krveprolití v letech 1915 – 1916 tam v boji s Osmanskou říší padlo přes 10 000… (více)