Australský farmář Joshua Connor má zvláštní talent pro hledání vody pod zemí ve vyprahlé krajině. Svůj instinkt bude muset využít v životním dobrodružství, aby se v cizí nepřátelské zemi dostal na místo nejděsivější bitvy první světové války a našel své tři syny. Cesta ho z australského kontinentu vede do Konstantinopole (dnešního Istanbulu), na rozhraní Evropy a Asie, doprostřed chaosu hroutícího se impéria Osmanské říše. Connor se musí zorientovat v neznámém prostředí plném exotiky. S nečekanou pomocí pak začíná soukromé válečné tažení, neméně velkolepé než to, které zde nedávno skončilo. (Bontonfilm)

Erik7595

Za mňa prevláda spokojnosť. __ Takže už aj môj obľúbenec Russell Crowe presedlal na režisérsku stoličku a priniesol divákom dobrodružnú drámu o vydaní sa austrálskeho farmára Joshua Connora do Konštantínopolu, snažiac sa nájsť pozostatky jeho troch synov, pohrešovaných v bitve o Gallipoli. Pokiaľ čakáte vojnový film, odídete od filmu nesmierne sklamaný. Samotných vojnových scén je tu málo, možno tak na maximálne desať minút stopáže a väčšinou sú zakomponované v rámci príbehu pomocou flashbackov. The Water Diviner je skôr malým dobrodružný filmom, po väčšinu času sa samotný dianie nenesie príliš v pozitívnom duchu, až ku finále preblesne nejaká tá nádej hlavnej postave. Príbeh, ktorý je vyrozprávaný pomalým tempom ma zaujal a nenudil ani chvíľu. Vytkol by som filmu možno pomerne nie príliš dobre umiestnené flashbacky v rámci deja, ktoré mi pripadali, že boli umiestnené dosť nevhodne. A ešte mám pocit, že sa z tohoto príbehu dalo vyžmýkať oveľa viac emócií a mohla z toho byť dráma ako hrom. Russellovi sa darí navodzovať vďaka spoľahlivo dobrého obsadeniu emócie tam, kde to on zamýšľal, ale očakával som o niečo väčšiu intenzitu. Čo sa týka technickej stránky, ide o zavedený štandard a napriek obmedzenému rozpočtu (údajne 22,5 mil. dolárov) je film na veľmi slušnej technickej úrovni, či už ide o výpravu, kostýmy alebo Lesnieho kameru. V rámci obsadenia mal pri výbere Russell šťastnú ruku - Olga Kurylenko, Jai Courtney alebo pre mňa úplne neznáme turecké duo Cem Yilmaz - Yilmaz Erdogan pôsobili vierohodne a sympaticky. Russell podáva ako herec v tomto filme svoj herecký štandard, čo znamená, že zahral výborne. Z pozície režiséra tento projekt z môjho pohľadu zvládol a napriek viacerým výhradám som spokojný... 7-8/10 (4*) ()

Eterninox

Russel Crowe ve Water Divinerovi zručně hraje na city - jak před kamerou tak za ní - a záleží jen na vás, jestli v tom uvidíte jímavě osudové světoběžnické melodrama, nebo nudný šablonovitý doják. Ženské publikum pravděpodobně ocení víc, ale i já nějakou tu slzu uronil, a nijak jsem se za to nestyděl. 70% ()

Martinius

trochu prifarbene v prospech turkov, ktori pocas vojny mimochodom spachali genocidu na armencoch a zmasakrovali 1,5 miliona civilistov, ale inak pozeratelna drama s prijemne dobovym orientalnym nadychom. ()

Hepy13

Vytýkané je zde především pomalé tempo, nuda a předvídatelnost příběhu. Souhlasím s tím že kritika je částečně oprávněná. Ale za sebe můžu teda říct že, tempo pomalé OK, předvídatelné to je, to ano. Ale že by mě film nudil, tak to teda vůbec ne. Nic válečného jsem i díky zhlédnutému traileru nečekal, a tak mě bavilo sledovat jak australan v době první světové války přijíždí do Turecka hledat svého syna. A jako startovní blok do režisérské budoucnosti Russella to není vůbec špatný. Odhaduju že nám v budoucnu bude mít co nabídnout právě na režiserských polích, stejně tak jako tomu bývá u jeho herecké kariéry. ()

Matli

Russell jako režisér si vedl nečekaně dobře. Není to tak tupý příběh, jak se na první pohled může zdát, herecky taky dobře zvládnuté. Neříkám, že se na to budu chtít někdy podívat znovu, ale bylo to dobrý. 67% ()

cyphercz

Až do poslední cca 20 minutovky to není vůbec špatnej film, narazil jsem na něj úplně náhodou v tv a fakt mě zaujal, Russell je skvělej herec, originální zápletka, prostě to bavilo, jenže ke konci je několik hodně stupidních scén, který mi to celý srážej na 3 hvězdy. ()

petokucho

Pondelkovy kinovy vecer som sa rozhodol stravit pri filmoch s oblubenymi a osvedcenymi hercami (najprv Russell Crowe a potom Liam Neeson v Nocnom Bezcovi). Cesta nadeje Russellovi sedi, aj ked do motivacie konania jeho postavy som sa dostaval pomalsie. Tematika a realie filmu su pre bezneho nasinca menej zname, co ma primälo si potom precitat viac info ku „Bitke o Gallipoli“. S plynutim filmu dejove linie funguju dobre, turecka exotika mu pridava na zaujimavosti. Dockame sa aj behania po Istanbulskych strechach ala Taken . V pamäti mi utkvela scena spevu tureckych nacionalistov. Idealisticko-romanticke vyznenie tomuto filmu sedi, chlapcek nahanajuci turistov do hotela svojej mamy (Olga Kurylenko) je podareny... ()

Majkak

Russell Crowe se pokusil vžít do pocitu otce, který podpořil nadšení svých synů hájit ve válce Boha, královnu a vlast, a po válce si nedovolí doufat, že by byla ještě zůstala nějaká šance na setkání na tomto světě. Film je příjemně komorní, válečné scény jsou uměřené potřebě vyprávění a plus za to, že není patetický. Crowe nenatočil hluboké drama, ale drží se v linii nepříliš komplikovaného vyprávění s příměsí romantického prvku. Není to protiválečná agitka, ale takové střízlivé poválečné vystřízlivění. ()

Hapretor

Naivní blbost. Ale zahrané hezky. Lidi mají rádi šťastné konce a dobrodružné, romantické příběhy. Já taky. Zvlášť, když tam hraje R. Crowe. ()

Romeo5

Všechny filmy které poukazují na to jak jsou války ohavné a jak jsou směrovány proti nám samotným, proti bohu....zaslouží 5 hvězdiček.. ()

Wallis3

Válečný film to nebyl, pár vystřílených flashbacků to filmu takovej štítek nepřiřadí, co se drama týče, prostě to shlídnete, ale k nikomu nic nepocítíte a vlastně mi bylo jedno, jak to dopadne. ()

BOURQUE

Srdcervúci príbeh otca, ktorý zúfalo hľadá telá svojich zosnulých synov. Povrchové zobrazenie vojnových strán. Dobrý výkon R. Crowe a veľmi sympatická asistencia od (stále) krásnej O. Kurylenko. Slušný debut R. Crowe, ako režisér. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

P.J.2

Film to neni spatny ale na nejake emoce mu chybi peclivejsi rezie, chce to zkusenosti Russele, dalsi film bude jiste lepsi. ()

Torgal

Russell, ostaň radšej pred kamerou, kde si stále za veľkého frajera a režírovanie nechaj na druhých. Alebo aspoň už nabudúce netoč takýto presladený patetický gýč. Film zaujme snáď len zasadením do medzivojnového Turecka vyrovnávajúceho sa s rozpadom Osmanskej ríše a Jaiom Courtneym, prvý krát na plátne vzbudzujúcom sympatie. Inak je to len nudná uspávanka s nezáživným príbehom, ktorá v emočnej rovine absolútne zlyháva. 4/10 ()

Whitebeard

Celkem překvapení. První po shlídnutí filmu, druhý po shlídnutí hodnocení na ČSFD. Čekal jsem víc. Na druhou stranu nejenom od lidí, ale i od filmu. Ten je výbornej, ale místama jsem seděl a říkal si, že tohle je trochu moc asi ne? Chvílema podmanivá hudba, která šponuje výkon Russella hodně vysoko. Ten chlap je prostě sympaťák a vždycky bude. Takovej Dobrej ročník během první světový války, jenom ne ve slunné Francii, ale v zabahněném a rozbombardovaném Turecku. Rozhodně koukatelný, ale má to spoustu mezer. I přesto dávám 4*, ale s velkým mínusem. 70% ()

tranquill

Dlouho dobu to bylo poněkud nudné vyprávění, ale ke konci "kdy se začalo něco dít" dostalo dobrodružné drama i hlubší myšlenku. ()

D.Sleeper

Na režijní debut to vůbec nebylo marné. Je patrný režisérův herecký talent, cit pro kompozici i vztah mezi postavami. Dvojice Crowe - Kurylenko funguje, překvapivě. Slabší zpracovnání předlohy jsem ochoten tedy přehlédnout... Protentokrát... ()

West

Crowe by se měl držet pouze herectví a nemontovat se do režie , protože pak to takhle dopadá. Myšlenkou strašně jednoduché a dejme tomu podle "Pravdy" , ale bohužel to nestojí pevně na nohou a stylem je to natočené strašně laicky , a tak vás to po pár minutách vůbec ne a né chytnout.. Nevyvážená režie a až dětsky napsané dialogy tomu moc nepřidali. A i když se to snaží být alespoň dobře zahrané , nedočkáte se zajímavého příběhu. ()

Russell Crowe jako režisér v první světové

Russell Crowe jako režisér v první světové

26.08.2013

Hádáte správně, tématem pro hercův režijní debut bude nechvalně známá bitva o Gallipoli. Během sáhodlouhého zákopového krveprolití v letech 1915 – 1916 tam v boji s Osmanskou říší padlo přes 10 000… (více)