Vlhká místa

Vlhké miesta

Komedie / Drama / Erotický

Německo, 2013, 109 min

• Mikeel

Knížka byla sice krajně nechutná, ale zato o třídu výš než film - byla totiž zábavná a čtivá. Film je oproti tomu docela rozvleklý a ty epizodky ze života Helen nejsou tak efektní a propojené s hlavním příběhem jako v knížce. Ale přesto všechno to bylo celkem hezky natočené, ale obsah... těžká nuda.(18.5.2014)

Jediné co mě na tom filmu vážně štvalo, že je tak famózně natočený a musím ho dokoukat až do konce. Už dlouho jsem neviděl preciznější kameru, která si bravurně poradila s choulostivými intimními scénami, přechody mezi realitou, sny, tužbami a vzpomínkami a bohužel taky s četnými fekálními scénami, které jsou opravdu dotažené na hranu a občas mi nebylo úplně nejlíp od žaludku. Každopádně to asi k předloze patří. Asi si knihu budu muset přečíst. Za zmínku stojí také odzbrojující soundtrack, který spolu s kamerou a hereckým výkonem hlavní představitelky stojí opravdu za pozornost. Ovšem předem varuji, nejde o jednoduchou záležitost a chce to kus odhodlání.(25.7.2014)

• kdosizrosy

Feuchgebiete eines Mädchen. Helen je taková alternativní provokatérka, žádná laciná štětka ze záchodků z diskošek. Skejt jí budete závidět, i když na něm normálně nejezdíte a věci, které by vám za normálních okolností připadaly hrozné, se vám na ní budou líbit. A možná by vám snad ani nevadilo stát se její Blutschwester. Problémem však je, že mentálně je trochu plochá jako ostatně celý film. Jestli byla snaha šokovat hlavním cílem, tak se to povedlo jen tak napůl, a pokud se měl divák zasmát nebo si z toho vzít ponaučení, to se nepovedlo vůbec. Přesto jsou Vlhká místa pěkně a vlastně i vkusně natočená, byť o ději by se dalo celkem slušně spekulovat. Přízvisko 'fekální, ale poetické', jak tu někdo psal, se hodí perfektně.(4.2.2014)

Nechutné to bylo rozhodně, místy až tak moc, že musí být opravdu umění natočit takhle nechutný film. Upřimně si však nemyslím, že by to byl kdo ví jaký průser, vše je na hranici průměrnosti a Feuchtgebiete jsou poměrně zajímavá. Ano,s naží se pouze těžit ze své explicitnosti, kontroverze a vulgárnosti. Tohle je asi hodně o vkusu a o tom, komu co vadí. Mě bylo špatně z první scény na záchodech, zbytek nebyl tak těžký, ale zaujalo mě to. Bohužel mám problém s provedením, tři hvězdy si ale odvážná Helen rozhodně zaslouží.(4.10.2015)

Schizoidné to rozprávanie, keď točíte sociálnu drámu a robíte to komediálnym spôsobom. Feuchtgebiete je jeden z najdepresívnejších psychologických filmov, čo som v poslednej dobe videl; príbeh o rebelke s príčinou, dievčati z rozvrátenej rodiny so slabošským otcom a napol fanatickou, puntičkárskou matkou sklamanou životom, príbeh o dievčati, ktoré sa chce pomstiť manierom prehnanej výchovy a zapadnúť, pretože nemá kam. O dievčati, ktoré nie je úplne v poriadku. To treba mať na pamäti, než sa vám už v úvode zhnusí vytretím záchodovej dosky vagínou. Miestami vážne hnus, o to odpornejší, že vyzerá ako fekálna teen komédia. V tom je práve ten podvod na divákovi; Úplne vidím zhnusené teenky, keď čakajú, že sa oddychovo zabavia filmom o svojej rovesníčke a dostanú tú najextrémnejšiu kritiku seba samých. Spring Breakers level 2 a nehovorte mi, že to tak nebolo myslené, už len pre tú "nastokávaciu" scénu. Režisér vlastne použil rovnaké výchovné metódy ako tu kritizuje, keď nám dovolil súcitiť s osobou, ktorou nás núti opovrhovať a mať strach z jej nestabilnosti, a ešte sa tomu smeje, ty vole.(7.2.2014)

• - Celosvětová premiéra proběhla 11. srpna 2013 na filmovém festivalu Locarno ve Švýcarsku. (Stoka)

• - Natáčení probíhalo od 24. září 2012 do 16. listopadu 2012 v Berlíně (Německo) a na Mallorce (Španělsko). (Stoka)