poster

Jimmyho tančírna

 • anglický

  Jimmy's Hall

 • francouzský

  Jimmy's Hall

 • slovenský

  Jimmyho tančiareň

Drama

Velká Británie / Irsko / Francie, 2014, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IvcaSammet
  ****

  Jimmy's Hall mě opravdu překvapil. Na film jsem se podívala jen proto, abych si doplnila filmografii Andrewa Scotta. Nic moc jsem od filmu nečekala, protože i přes to, že mě popisek docela zaujal, trailer mě naopak vůbec nenadchl. Za začátku je film docela zmatečný díky přeskakování z jedné doby do druhé. Když se ale pak příběh rozjel, vtáhl mě do děje a já jsem se jím nechala unést. Film je sice občas v některých částech zdlouhavější, ale celkově se na něj velmi dobře dívá. Herecké výkony jsou výborné a scénář je opravdu inteligentní. Díky kameře jsem dokonce uvěřila, že je film natočený opravdu jako v době, kdy se odehrával. Pět hvězdiček ale přece jen filmu dát nemůžu kvůli pomalejšímu rozjezdu a některým zdlouhavějším scénám v průběhu filmu. Každopádně se ale na film znovu velmi ráda někdy podívám.(9.10.2015)

 • kaylin
  ***

  Na snímku "Jimmyho tančírna" je zajímavé hlavně to, jak je také možné se podívat na historické události, v tomhle případě prostřednictvím jedné tančírny, u které byste si řekli, že není nijak důležitá. A přesto byla. Děj mě ale nedokázal zaujmout, jak by bylo asi záhodno pro film o událostech, které mi nejsou tolik známé.(19.4.2017)

 • blondboss
  ***

  Pekný čriepok z írskej histórie a zo života v medzivojnovom období po občianskej vojne v Írsku. Snímok, ktorý len zobrazuje zvrátené chápanie sveta zo strany najmä katolíckej cirkvi. Síce zaujímavý snímok, avšak tak ako mi prišiel pod ruku, tak na neho aj rýchlo zabudnem. Preto len priemerné hodnotenie. 55 %(6.9.2015)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,085,000▐ Po otváracej ceremónii na Art Film Feste 2014, prišiel na radu snímok z výberovej sekcie nominovaných filmov festivalu Cannes a to Jimmyho tančiareň(Jimmy's Hall,2014) veľa krát oceneného významného tvorcu Ken-a Loach-a. Samotný film prišli uviesť dvaja hlavný protagonisti Barry Ward(ako James Gralton) a Simone Kirby(ako Oonagh). Po skončení filmu a následujúcom večierku pre pozvaných hostí, boli obaja herci prívetivý pre množstvo záujemcov o rozhovor, bol o nich veľký záujem, radi rozobrali tému filmu, ktorá bola založená na skutočných udalostiach odohrávajúcich sa v Írsku v období 20.-30.rokov minulého storočia. Príjemne vystupujúci komunikatívny Barry Ward sa dokonca pochválil svojim ďalším projektom ako Blood Cells(2014), ktorý bude mať premiéru na filmovom festivale Venice v Auguste tohto roku. Jimmyho tančiareň pre tunajšieho diváka ponúka u nás neznámu tému, keď sledujeme zaujímavé udalosti počnúc rokom 1921, tesne pred vypuknutím občianskej vojny, keď postavil írsky ľavicový aktivista Jimmy Gralton tanečnú sálu na vidieku a pri nevôli komunity zloženej z významných ľudí v zákryte za cirkevným hodnostárom, takto musí prekusnúť útoky na svoju osobu a ľudí ktorý chcú žiť pokojným životom a občas sa trošku uvoľniť, zabaviť v jeho tančiarni. /videl v kine na filmovom festivale Art Film Fest 2014: 60%/(5.7.2014)

 • mac000
  ****

  Osudy jedné malé tančírny na irském venkově 20. let a pronásledování jejího zakladatele, odbojného Jimmyho Graltona. Divák neznalý dějin Irska se na pozadí příběhu dozví mnohé o tom, čím Irsko krátce po nabytí nezávislosti muselo projít. A o vlivu myšlenek komunismu v dělnickém hnutí, tvrdě se usilujícímu prosadit proti moci irské katolické církve. To vše zabaleno do dramatického líčení osudu skutečné osoby irských dějin, Jimmyho Graltona. Tedy žádná ideologická propaganda, ale životní příběhy lidí, tvrdě bojujících s krutou realitou Irska mezi dvěma světovými válkami. Velký dík veteránu Kenu Loachovi, že nás s tímto kusem irských dějin seznámil.(5.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace