Klub výtržníků

The Riot Club

Posh

Drama / Thriller

Velká Británie, 2014, 107 min

"I am so fucking sick of poor people!" Vynikající pohled do života studentů, kteří nemusejí řešit přivýdělky, kde vzít na nájem na příští měsíc, ani jestli je teď toustový chleba levnější v Bille nebo v Tescu. Jsou totiž posh. A o tom tenhle film je - o střetu nóbl lidí s těmi normálními, o střetu mužského světa s ženským, konzervativního s levičáckým, starého s novým. Film ústřední klub mladých mužů vykresluje zpočátku jako kámoše, které by chtěl každý, ale jak děj plyne dál a dál, najednou prohlédnete, že je to jenom skupina rozmazlených hajzlíků, kteří jsou schopní všeho, jen aby bylo po jejich. Musím pochválit mladé herce, jejich výkon je vynikající (a natáčet to musela být neskutečná legrace). Vynikající ukázka filmu, jaké by mohly točit i české televize - levné (v podstatě stačila jedna místnost a deset herců) a provokující k utvoření názoru.(2.1.2015)

Zhlédnuto hlavně kvůli zajímavému obsazení nadějných mladých anglických herců (Sam Claflin, Max Irons). Už od začátku bylo jasné, že tenhle klub bude jenom pro bohaté mladíky, kteří si myslí, že s penězi si můžou koupit všechno. Jakmile se film přehoupl do druhé půlky, kde se v podstatě až do konce odehrával v jedné místnosti, tak to nabralo obrátky. A mě bylo při sledování pořád víc a víc špatně z toho, jak se původně "nevinná" večeře zvrhla. 3*(13.1.2015)

• kepiash

Katarze je velice silná a vyvrcholení má grády. Škoda jen, že si předtím musíme protrpět zhruba hodinu a půl, než se začne něco dít. Nejspíš se projevuje, že příběh je původně psán jako divadelní hra, neboť mi něco říká, že na "prknech, která znamenají svět" by tahle šílená story partičky rozmazlených hejsků nemusela působit až tak rozvláčně a mohla by tak vyvolat mnohem lepší zážitek. Příběh není špatný, jen se pro film moc nehodí.(14.3.2018)

Klasika se studentským spolkem, do kterého vstupuje kluk, který sem zdánlivě nepatří a po počátečním nadšení přichází rozčarování. Oproti podobně laděným snímkům se ale Riot Club přece jen odlišuje civilnějším podáním, takže tu nenarazíte na žádné ultratajné schůzky podle zednářských regulí či na temné zasvěcovací rituály. Spíš je to o partě dětí, co si myslí, že jsou něco víc a jednoho večera se jim to vymkne z rukou, o čemž je především druhá polovina. Ta první na ní diváka připravuje, ale ta příprava je příliš dlouhá a to je asi největší kámen úrazu celého filmu. Herecky potěšily anglické mladé pušky a je fajn vidět, že na Ostrovech mají v budoucnu kde brát. Celkově to sice mohlo být krapet lepší, ale i tak jsem se celkem bavil. 65%(3.1.2018)

Jakmile v tom hraje spousta mladých a -co si budeme povídat- pěkných britů, je to moje. Nejde o nějaký bůhvíjak úžasný film s hlubokou myšlenkou nebo tak něco. Ale svým způsobem je to fakt super. Jo, možná se to někomu bude zdát nudný, jak rozmazlení caparti chlastaj a ničí podnik, ale mně se natolik líbily herecké výkony a atmosféra, že mě tenhle prostinký děj dostal.(15.7.2016)

• Sam Claflin