Alistair (Sam Claflin) a Miles (Max Irons), oba s aristokratickými známostmi, začínají první rok na univerzitě v Oxfordu. I když jsou velmi odlišní - Miles stojí nohama na zemi a je šťastný, že má přítelkyni z nižší společnosti, zatímco Alistair je snob doufající v následování svého strýce - jedno mají společné. Oba se stanou členy Riot klubu, což je klub s dlouhou tradicí pití alkoholu pyšnící se hedonismem a přesvědčením, že za peníze se dá koupit cokoliv. (rialilly)

Lucindajet

V prvé řadě bych asi zpětně vynechala trailer před filmem, bo prozradí celkem dost. To možná i já v tomhle komentáři. Pěkný ksichtíky to naštěstí trošku zachraňujou, start to má fajn, ale od půlky to vázne. Což je tím že jsem viděla trailer, že, a viděla tak 'pointu' na konci a tudíž poznala že z té hospy se už ten film nehne. Tak už jsem jen čekala, a to naštvaně, protože námět by byl fajn. Filmu by prospělo kdyby se víc držel stylu první půl hodinky a tahle závěrečná scéna byla vyvrcholením několika úžasně opilých poblitých, zničených a sjetých zážitků a průserů těchto vejrostků. Nakonec jsem přecijen byla trošku naplá a připravena dát si pěstičkou do klávesnice pokud pravda nezvítězí. Pěstičku jsme mohla povolit, na chvíli, než přišel úplný závěr. To už by ale nebyla rána filmu, ale takovým lidem, o kterých je. ()

Pevek2

Riot club je krasna ukazka toho, jak i scenar stojici na dialozich muze mit pri trose zrucnosti atmosferu a drajv. Prvni pulhodina je naprosto lahudkova a slibuje mnoho. Bohuzel se z toho pak stane tridne nekorektni povidacka o zdegenerovanych a dekadentnich bohacich, ktera je ve vsech aspektech predvidatelna. Kdyby tam parili chudi a ne bohati studenti, tak by byl rozdil v menu, v kvalite alkoholu, drog a castkach, ktere vytahuji z kapes. ()

Alex

Nalákala mne osobnost režisérky a musím uznat, že tento její počin nedosahuje úrovně jejích prvních filmů. Od Italštiny pro začátečníky už tak skvělý film nenatočila. Tři čtvrtiny filmu byl jen pomalý a nudný rozjezd k hlavní pointě. Závěr si ode mne vysloužil druhou hvězdičku, jinak to bylo spíš jen za jednu. ()

Azuko

Nějak nevím, co si o tom mám myslet. Klub nafoukaných oxfordských kluků, co neustále chlastají a vedou "intelektuální" kecy. Nádech tradice mě nenadchnul natolik, abych si film pustila znovu. ()

hazaba

Parta privilegovaných mladíků, která nerespektuje žádná pravidla a jejichž večeře vyvrcholí těžkým ublížením na zdraví... musím říct, že to je velmi dobře ztvárněno a zahráno. Místy ve mně jejich chování vyvolávalo hnus... představa, že tohle se může odehrávat ve skutečnosti, je docela děsivá. ()

Charlie84

Parta EMO hipsterů dělá bordel na britský způsob. Nejprve jsem byl lehce zklamán, následně se to ve mě rozleželo a nějak se to ne a ne pustit. Takže s odstupem spíše ano. 70% ()

voldemorf

Film ve mně zanechal pocit hnusu. Takže asi splnil svou funkci, ale jestli má vyšší poselství, to nevím. Ráda bych si myslela, že v reálném životě by tato smetánka dostala co proto, ale bohužel bych se asi mýlila. ()

Oxymoron5

Ze začátku mi připadalo, že se dívám na honosnější a dekadentnější Společnost mrtvých básníků, ale poté film sklouzl k patosové pijatice plné "hlubokých zamyšlení" o tom, kdo je poddaný a kdo král. A kolik stojí kuřba pod stolem. Závěrečná eskalace už byla jen takovou smutnější a očekávanější dohrou. Nic nového, nic přelomového. Jak jsem byl nadšen, tak jsem byl zklamán. ()

Vajnlich

Neskutečná kravina, která se rádoby tváří jako něco intelektuálního s hlubším podtextem, ale je to jen nevydařená chlastačka s debilním koncem. Pokud Vás toto téma láká doporučuji film Lebky (The Skulls USA / Kanada, 2000, 106 min) Stejný námět a myšlenka, ale stokrát lépe zpracovaná. A není to jen o kalbě intoušskejch zbohatlíků. ()

Llaney

Exkluzivní výběr "mladé anglické krve" se opravdu povedl. Připočtěte si super prostředí, skvělou (ale malou) roli Natalie Dormer, rádoby dekadentní a zároveň odporné jednání postav... herecké výkony, za který se žádný ze zúčastněných nemusí stydět. Scéna, kdy Sam Claflin křičí na majitele hospody " You love me" mi opravdu dala zabrat... Komornější a o to možná naléhavější verze Lebek (které mimochodem zbožňuju). ()

NeverEver

Tak jako naslapnuto film mel, ale kam a zda tam vubec dosel to asi vedi jen tvurci sami, protoze ja se uz po 30minutach zacala nudit. Pokud bylo ucelem ukazat ze nekterym projde cokoliv a navic je "za to" jeste nejaky firmy/spolecnosti budou obdivovat, a ze lide se ve skupine dokazou chovat jako stado, nebot kolektivni vina nepali tolik jako individualni, no tak to slo urcite natocit lip a zajimaveji. 2** je maximum co mohu dat. ()

Capinka

Věřím, že něco takového se určitě někdy stalo. Banda pitomců a alkohol, co z toho taky mohlo vzniknout jiného? Celý film jsem čekala na to, co přijde a co se nakonec stane, co provedou a jak to skončí. Takže napínavé to svým způsobem bylo. Ale po shlédnutí filmu vím, že si na něj za měsíc už nevzpomenu, protože jinak nebyl moc extra. ()

poppy75

dlha nuda...nepozerajte to,pokial sa nechcete nasrat...film o bohatych tupych hajzlikoch,ktori nic nevedia,len sa nechat zapisat na oxford,nicit a hrat sa ako male decka na dolezity klub...ctihodni obcania...velmi predvidatelny dej,ale cakala som,ze znasilnia dceru....ten uskrn na konci patril nam vsetkym...tak neoriginalny film.jedinu hviezdicku davam len za herecke obsadenie..a p.s.-mna vzdy naseru ti dopredu odpisani hrdinovia-ved co cakal ten skvely chlapik,ked ostane sam v podniku s 10 ozratymi svinami a ide im k tomu moralisticky kazat...sakra ()

cyglos

Toto dílo nepřináší žádnou filmovou pecku. Ukazuje prostředí Oxfordské univerzity a její, nějaká, ustálená, nepsaná pravidla. Film rozdělí diváky na ty, co jen shlédnou a nemají pocit ničeho vyjímečného, a pak ty, kteří budou přemýšlet o pravidlech elitářství okolo nás. Peníze, moc, chování k okolí bez mantinelů a skrupulí. Kdo se s něčím podobným nesetkal, ten si patrně pustí další kino. Filmem se prolínají finanční prostředky některých studentů vedle těch druhých, kteří studují s pocitem, že jsou na prestižní škole, pracovitých a pracujících, slušných lidí, morálky a přístupu k ženám, falešného chlapáctví, které dokáže zasáhnout a ublížit. Vše vyústí v tragédii, zadržení všech, propuštění na kauce, a volbu obětního beránka, který má na sebe vzít vše za ostatní. To se samozřejmým cynismem pod pláštíkem peněz. Poslední scény filmu vše jen podtrhují. "Zničme klub, vychovává lidi pro život v ústraní." Ne. "Je to adaptace. Adaptuje tě na přežití." "Nedávám ti právo volby." " Budu raději, když to budeš dělat v mém týmu, než v nějakém jiném." "Lidé jako my nedělají chyby." A napucovanej fracek odchází s úsměvem a pocitem, že se nic zvláštního vlastně nestalo. Myslím si, že něco podobného vídám denně. ()

VsetkoVsade

Já ti tedy nevím, Karle. Scherfigov desiaty počin si vďaka bombastickému názvu získal moju plnú pozornosť, o to úpornejšie som v ňom celý čas márne hľadal tých obávaných przniteľov spoločenských konvencií, ktorých mi nádejne zostrihaný trailer tak vytrvalo sľuboval. Jeden by od komunity pýšiacej sa názvom Klub výtržníkov čakal, že kokaín budú pri oslavách nasálne absorbovať rúrami z vodovodných potrubí, čiarky za sexuálne partnerky si v denníčku nerobia perom, ale rovno hrebeňom a výpis ich trestného registra nápadne pripomína rozšírenú verziu Koránu. Miesto toho sa však spomínaná elita buržoáznych synov z povolania po väčšinu dejovej línie len chvastá, nalieva vínom a porušuje dopravné predpisy, čo sú v podstate činnosti, ktorými po dlhé roky sám vypĺňam svoj každodenný program. Teda okrem tej poslednej, nakoľko nemám auto, a chvastať sa vlastne tiež nemám čím. Palec hore a prostredník dolu naopak dávam za gradáciu v závere a prudko autentické dialógy, predovšetkým brilantný Sam Claflin skvele znázorňuje komunitu materiálne zabezpečených duševných invalidov , ktorí denne žijú sen o vlastnej nedotknuteľnosti, pričom by neprežili v zdraví ani diskotéku v šalianskom Metre, kde by ich prvá partia miestnych feťákov utĺkla zubným kameňom v ponožke. Perfektne natočený príbeh s neotrelým námetom,ktorý však mal určite naviac. ()