Úspěšný armádní inženýr (Bradley Cooper) se vrací na rodný ostrov na Hawai, na místo svých největších kariérních úspěchů. Znovu se zde setkává se svoji dávnou láskou Tracy (Rachel McAdams), ale zároveň se postupně zamilovává do své nové kolegyně (Emma Stone). (CinemArt)

walsidal

Odsuzující komentáře i celkové hodnocení pouhých 48% jsou podle mě spíše projevem zklamání Croweho fanoušků, kteří možná očekávali romantický film ve stylu „Koupili jsme zoo“, než reálným hodnocením kvalit filmu. Na druhé straně musím přiznat, že od filmu nabitého hvězdami od Bradleyho Coopera přes Emmu Stone a Rachel McAdams až k personám jako Billi Murray či Alec Baldwin, bych očekával trochu víc. A tím vůbec nechci říct, že by herečtí představitelé zklamali, naopak. Dokázali výborně prodat některé dobré momenty – třeba když se Brian a Woody domlouvají beze slov. Anebo když generál (Alec Baldwin) rozčíleně vysvětluje, že si Clintonová oblíbila pilotku stíhaček, protože se jí líbí, jak salutuje. A za pozornost stojí i jedna ze závěrečných scén, kdy se jde Brian rozloučit se svojí dcerou a všechno si řeknou jenom pohledem přes sklo... Ovšem nelze nevidět problematická místa. Když pomineme dost pomalý „rozjezd“ filmu, tak už samotný námět, tedy že by za soukromé peníze bylo možné vynést do vesmíru cokoliv, aniž by se stát zajímal, co je uvnitř, je hodně naivní. Stejně tak způsob zničení modulu tím, že mu operační středisko zašle databázi všech zvuků, je asi obtížně stravitelný i pro technicky slabé diváky. Hlavní problém filmu je ale někde jinde: Crowe jakoby se nerozhodl, zda bude točit romantickou komedii nebo anebo drama o zneužití vesmírného prostoru. Obojí současně, jak Aloha ukázala, dost dobře nejde, protože je to pak málo uvěřitelné. ()

Stoupik

Tak trochu jsem si sliboval, že dostanu milý sympatický film, jemuž nastavil laťku snímek Koupili jsme zoo. Opět Cameron Crowe, opět Jónsiho hudba, silné herecké obsazení...ale ten potenciál se vytratil neznámo kam. Asi hodinu jsem si říkal, kterou ženskou tedy vlastně chce, až jsem si uvědomil, že je mi to vlastně jedno. Rachel poměrně nevýrazná, Emma iritující a afektovaná. Nejlepší byla asi opravdu ta scéna bezeslovné chlapské komunikace, jinak nevím, co bych z celé té hodiny a půl nějak ještě vyzdvihnul. Dám tomu odřené dvě hvězdy a budu doufat, že pan Crowe vyplodí příště něco hodnotnějšího. ()

peproch

Tak jsem se v tom filmu skoro vůbec nevyznala, že neumím nic zhodnotit, jen půvab úsměvu Emmy Stone a Bradley Cooper. Má to snad být na téma: Pokud se vracíš domů po letech relaivně úspěšného působení jinde, tak nelez za starými láskami a nenič co vzrostlo bez tebe, i kdyby to byla tvoje dosud neznámá dcera, ale prosaď se v dobrém působení a jako bonus dostaneš hezoučkou mini bloncku. A tvůj úsměv bude široký, tak široký. ()

Hanee

U tohoto filmu se vždycky dojmu, nevím jestli je to vřelostí toho příběhu nebo tou hudbou. Tento film určitě má svoje mouchy, hercům někdy nejde rozumět, i zápletka je místy nedotažená, ale stejně je to srdeční záležitost. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015