Úspěšný armádní inženýr (Bradley Cooper) se vrací na rodný ostrov na Hawai, na místo svých největších kariérních úspěchů. Znovu se zde setkává se svoji dávnou láskou Tracy (Rachel McAdams), ale zároveň se postupně zamilovává do své nové kolegyně (Emma Stone). (CinemArt)

michald99

Aloha je na tom špatně, protože z toho, co je napsáno v jejím obsahu, vykřesal Crowe jen opravdové minimum. Emma Stone se do role hodí asi jako já na prostitutku (to znamená ne, kdyby jste to nepochopili) a provléct kýčovitý rádoby milostný vztah skrz ještě kýčovitější zápletku není zrovna sázka na jistotu. Situaci zachraňuje duo Cooper-Krasinski, jejichž dlouhé výstižné a duchaplné debaty přinášely do filmu nejvíce zábavy. ||50%|| ()

Stíba

Po Croweove "Koupili jsme Zoo" sem si nemohl nechat ujít film, který se už dle svého popisu měl nést na hodně podobné vlně a i přes nízké hodnocení jsem věřil, že mě nezklame. A nezklamal. Prostředí Hawaie je pro tenhle styl skvělé, což jsem si potvrdil už u "Děti moje" s Georgem Clooneym a tady mi hodně pomohlo se opět dostat na tu správnou vlnu. Byly tu pasáže a věci bez kterých by film vypadal lépe ale to mnohými prvky, úseky a v neposlední řadě výborně poskládaným obsazením rozhodně vyvážil a pozitivní příjemná atmosféra z něj jen sršela. ()

chrispe

Když hned v počátečních titulcích vidíte tolik profláknutých jmen, tak si říkáte, že i když vás Havaj zas tak nebere a armáda vlastně taky ne... a o miliardářích si myslíte svoje... tak i tak to přece nemůže být zas až tak špatnej film. A on byl. Nudnej a podivnej. Bradley podle mě sází fakt jen na ty svý modrý oči... John Kransinski se snažil svou postavu mlčelivého taťky zahrát nejspíš dobře, ale bohužel se mu nepodařilo zbavit ji veškeré směšnosti, která tuhle roli tak nějak obestírá. Emma Stone... nejsem si jistá, ale já v ní pořád viděla komediantku. K Rachel se vyjadřovat nebudu, ta za moje nesympatie k ní fakt nemůže :-) No... rozepisuju se a přitom to nemá žádnou vypovídací hodnotu... takže shrnutí - nedoporučuju. ()

Torgal

Ďalší z filmov, ktoré pôsobia dojmom, že vznikli ako vedľajší produkt dovolenky na Havaji. Dej mieša romantiku s armádou do zvláštneho mačkopsa, ktorý ale nefunguje v ani jednej svojej rovine. Jediný svetlý moment je chlapský rozhovor bez slov, ale to je trochu málo. Zbytočnosť a strata času pre všetkých zúčastnených aj pre diváka. 4/10 ()

PEZ

Tak tu nechápu tí, čo nezažili. A očividne je tu takých väčšina. Nevadí. Pre mňa stále úžasný Cameron Crowe, ktorý aj na staré kolená vie točiť so srdcom a to mladickým srdcom! Pre mňa veľmi úprimná a ľudská záležitosť, plná originálnych, ale pritom ešte stále uveritelných postáv. Niektoré veci netreba vysvetlovať, treba ich len zažiť. Skvelý casting, mimochodom! ()

kersten

Bolo to hlúpe? Áno bolo. Čo sa týka rakiet a pokusy s vesmírnom zvukom a podobné nezmysli....fakt neviem o čom hovorili.... ale to je vedľajšie. Mne sa havajské prostredie páčilo, bolo mi blízke. Podaktore scény herecky zvládnuté naozaj bez slov. A to doslovne. Na sobotný večer ideal. Nepomôže, neublíži. Taky reset myšlienok ()

mira.l

Jéje, na tohle se těžko hledá škatulka... Krásné prostředí, zajímavý soundtrack, v jednom filmu spolu Emma Stone a Rachel McAdams, pro které mám, přiznám se, trochu slabost (nepamatuju se, že by se sešly spolu v jiném filmu), a že to Emmě v uniformě slušelo, ale jinak je to teda docela solidní pitomost. Celá zápletka s miliardářem, který si chce vypustit do kosmu raketu, která má nést (což nikdo neví) zbraně, je trochu podivná. Nakládání zbraní natočí malý kluk jako domácí video?? Coto?? Celou akci zničení rakety jsem zpočátku taky moc nechápal, jestli to jako mělo být dobře nebo ne. No pak mi to došlo, ale dalo to zabrat:). Takže takové průměrné tři * za Havaj, hudbu a obě zmíněné dámy, bo od těch obrovských očí Emmy Stone já nějak nejsem schopen odtrhnou pohled, kdykoliv je vidím:). Jako taková lehká oddychovka proč ne, ale žádný hlubší příběh se od toho čekat nedá. ()

Jolee

Takový obsazení a taková sračka. Proč do romantický komedie míchat rakety a politiku? Na Havaji? Nemám nic proti míchání žánrů, ale jen když to má nějaký smysl, tady to bylo úplně zbytečný. ()

Trixinka

Přiznám se dobrovolně, i já jsem nalítla na hvězdné obsazení a komentáře k filmu jsem bohužel nečetla. Jinak bych nepřišla o cca 2 hodinky času. To už koukání z okna na ulici by bylo záživnější. Dějově nuda k uzoufání (jeden muž a dvě ženy - to je mi novinka), prostředí Havaje naprosto nevyužité, obsazení některých rolí do očí bijící (Emma Stone a její kapitánka - hahaha, to byla vojanda asi jako já), a závěr taky nic moc. Celkově hodně nudný, nezáživný, nic neříkají romantický film, kde si postavy zásadní informace říkají pohledy (otcovství hlavního hrdiny + pochopení jeho dcery). Za zmínky o Havaji, za jejich ukázku kultury, dávám 2*. Kdyby to bylo kdekoli jinde, házím odpad. ()

TommyDiamond

Před nedávnem Cameron Crowe celkem úspěšně kupoval zoo. Pravda je, že asi nejvíc byl na Pokraji slávy s Jerrym Maguirem, ale ty časy jsou už nenávratně pryč. Momentálně se vydal do říše bezduchých romantických komedií, což je pro takového borce jistý krok zpět nebo to značí momentální tvůrčí impotenci. Ať to či ono, nemění to nic na tom, že snímek Aloha je bezduchý, nudný a zbytečně hvězdně obsazený romanťák s příběhem, který nefunguje na rozhraní komedie a ani romantiky.... Za mě jedna hvězda ()

FunnyXis

Bylo to,.... jak bych to řekl šetrně, tupé, hloupoučké, ale i přes všechno tohle sem se docela dokázal uklidnit a nechat se nést na aloha obláčku. Normálně bych hodnotil 3*, ale jelikož mě dostala finální scéna, která je asi nejlepší z celého filmu, tak dávám 4, jelikož si tento počin aspoň těch 50 zaslouží :) ()

Brooks

Každý ďalší Croweov film je prázdnejší a umelohmotnejší. Šialené dialógy, nešikovne našrobovaná mytológia Havaja, divne podaná romantická linka. Jediný vtipný je tu Baldwin a jedinou istotou soundtrack. Toľko hereckých hviezd sem asi prilákal režisérov kredit a tučné výplaty, scenár určite nie. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015