• slovenský

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2015, 105 min

• Michi88

2,5* Pane bože to se nemohli Emma, Bradley, Rachel, ten skvělý kluk z Miluj souseda svého, Krasinski a Murray sejít u něčeho lepšího? Téměř skoro celý film, jsem netušil, o čem to pořádně je. Takový film, který neurazí, ale ani nenadchne. Navíc Emma a Bradley se mi jako pár k sobě nehodili. Hrát tam neznámí herci, tak bych šel s hodnocením níž.(17.8.2015)

• Greg25

Jeden z nejzvláštnějších filmů letošního roku, který v podobě scénáře musel vypadat přeci jen trochu lépe než natočený výsledek. I když asi ne o moc. Česká kino distribuce tentokrát měla recht, tenhle nejnovější počin Camerona Crowea můžeme v kinosálech klidně oželet. Chybí tomu taková ta lehká poetika, která je typická pro Croweovi snímky, co tu ale je, je dost překvapivě špatně zvládnutá gradační kostra, špatné tempo, bezemoční záběry, které jako by občas ani nenavazovaly, necelistvost, ledabyle načrtnuté charaktery a rozředěné dialogy. Tedy to, co byste spíš čekali u debutů, ne u ostříleného scénáristy a režiséra, který je navíc na podobné snímky specialista. I mistr tesař se někdy utne, tady utnul hodně. Herci to už moc nezachrání, i když hlavně na začátku Cooper se Stone trochu tápou, ale to nebude jejich vinou spíš nesměřujícím směrem záběrů, on koneckonců tápe i divák. 45%(29.8.2015)

• Elyssea

Filmový ekvivalent čekání u doktora, když si zapomenete knížku, máte vybitý mobil a časopisy jsou pět let staré. Konverzačka naprosto o ničem s otravnými postavami jejichž osudy vám jsou naprosto ukradené. Ani herci to nevytáhnou. Bradley Cooper tady hraje úplně stejně jako všude jinde s tím rozdílem, že tady zrovna jeho postava nemá problémy se vztekem. Emma Stone mi tu lezla na nervy jako nikdy předtím a zbytek je tam jen jako zahradní dekorace. Aloha je zajímavá jen svou lokací, protože ve filmech je Havaj stále poměrně neokoukaný... jinak je to ale banální story o tom, jak si chlap okolo středního věku musí srovnat priority, nejlépe za pomoci o deset let mladší partnerky. A u toho zachránit svět. Ugh.(22.8.2015)

• becki_tu

Věčný sympaťák Bradley, Emma v uniformě, Rachel v letních šatech, Havaj a dějová linka kolem působení v armádě. Ideální kombinace pro srdcervoucí romantické drama. Bohužel toto moje očekávání bylo na hony vzdáleno od reality. Hlavní dějová zápletka je jako z průměrné bondovky, romantická linka není moc přesvědčivá, komediálních prvků tu taky moc není a když už se na scéně objeví na těch pár minut i Bill Murray a Alec Baldwin, jde spíše o karikatury rozmazleného miliardáře, potažmo armádního generála. Cameron Crowe tentokrát šlápl vedle.(13.9.2015)

• pavcas

Názorná ukázka toho jak mizernej scénář a naprosto mimozní dialogy, nezachrání ani plejáda áčkovejch herců. Nevím na čem Cameron Crowe ujížděl když to psal a režíroval, ale je mi líto těch co mu díky jeho předchozím úspěšným filmům uvěřili a do tohodle dílka se upsali. Nemluvě o nás chudácích, co jsme se rozhodli se na to kouknout. Děj a dialogy samotný místama doslova nedávaj smysl a když říkám místama, myslím asi tak 3/4 filmu. Díky bohu za modrý oči Bradley Coopera, kterej se snaží vystačit si s málem, úsměv Rachel Mc Adams a kukuč Emy Stone, jinak bych šla s hodnocením ještě níž.(30.8.2015)

• - Jon Thor Birgisson, po soundtracku k filmu We Bought a Zoo (2011), opäť participoval na filme Camerona Crowa, hoci tentokrát len v záverečných titulkoch – skladbou "Shooting Stars". (liberator)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na havajskom ostrove Oahu, kde sa nachádza hlavné mesto Honolulu a tiež vojenská základňa amerického námorníctva Pearl Harbor. (MikaelSVK)

• - Film je možné nájsť aj pod viacerými alternatívnymi názvami, ako napr. Deep Tiki, Hawaii, Untitled Cameron Crowe Project, Welcome Back či Volcano Romance. (MikaelSVK)