• slovenský

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2015, 105 min

• kaylin

Tak nějak co jsem od Camerona Crowa čekal, ale tak nějak něco, co jsem moc vidět nechtěl. Je to už moc hezké, je to už moc líbivé a já mám pocit, že to napsal Nicholas Sparks a Crowe to jen převedl do filmu. Nebýt Emmy, který je pořád nádherná a úchvatná v každé roli, a Aleca s Billem, kteří nikdy nezklamou, tak ani nemá moc smysl se dívat.(31.8.2015)

• kleopatra

Politika, armáda, rakety a láska na Hawai podané jako takové odlehčené drama, či co. Mám tyhle mezitvary docela ráda, ale po shlédnutí Aloha jsem si řekla jen: proč? Vlastně to bylo už během sledování. Nic mi to nevzalo, ale taky mi to nic nedalo. Jsem mrzutá tim víc, že jde o režii Camerona Crowea. Kam se poděli okouzlující Singles? Kam se poděla podmanivost Almost Famous? Každý jeho další film je mi vzdálenější.(25.10.2015)

• lucijelucije

Velké zklamání. Přesto, že má Aloha vynikající herecké obsazení, je tento film tak neuvěřitelně nudný, že se přesto opravdu nedokážu přenést. Aloha nemá nic, o co by se mohl opřít. Nesmyslné dialogy, sestavené na nějaké amatérské výzvě asi. Konstrukce celého filmu je jako nedostavěné puzzle.Prostě všechno špatně.(10.10.2015)

• maddy

Každý režisér sa občas musí potknúť. David O. Russell má na krku Accidental Love, Steven Spielberg zase 1941 a Cameron Crowe Alohu. Uniknuté e-mailové správy zo Sony vôbec neklamali, toto je skutočne prúser veľkých rozmerov. V podstate také novodobé Gigli = hviezdne obsadenie, ale úbohý obsah. Croweho filmy sa síce vyznačujú dôrazom na optimismus, sú hocikedy až naivne úprimné a jednoduché, ale dokáže ich zabaliť do správnej good-feeling atmosféry, v ktorej je ten sentiment vítaný. V prípade Aloha to však kruto nevyšlo, pretože celým filmom sa nesie vyslovene otravný pozitívny tón, všetko je ulepené od medu a príliš často skĺza až k lacnému sentimentu. Navyše to je celé zabalené do banálneho a tragicky nezvládnutého príbehu o chlapovi stredného veku, ktorý sa na Hawaii pokúša napraviť za pomoci desať rokov mladšej partnerky a do toho sa mieša priam smiešna podzápletka o vesmírnom satelitu plnom zbraní. Keď v závere dôjde na udalosti, ktoré riešia záchranu sveta, tak už sa len ostáva pýtať, či to Crowe celé myslí skutočne vážne alebo zošalel? Spolu to totiž absolútne nefunguje a v rukách ostane iba komédia bez jedného vtipu a nudná konverzačka o ničom, ktorú tento krát netiahnu ani tí herci. Bradely Cooper tu prakticky nemá čo hrať, postava Emmy Stone je značne otravná a tie vedľajšie slávnejšie mená (Rachel McAdams, Bill Murray, Alec Baldwin, John Krasinski) sú iba dopočtu a tak zbytočné, že keby sa v celom filme nevyskytovali, tak nič sa nezmení. Z úcty ku všetkým zúčastneným zaokrúhľujem aspoň na tie dve hviezdičky, ale toto je od Croweho poriadny prešľap, po ktorom budem už k jeho ďalším filmom pristupovať značne opatrne. CELKOVO: 1,5* (3/10)(11.9.2015)

Aloha je podľa mňa celkom pohodvý film na jedno pozretie s talentovanými hercami. Ale úprimne, myslím si, že bez nich by to bolo asi oveľa ťažšie pozerať. Cameron Crowe vie točiť dobré filmy a myslím si, že niečo je tu celkom vidno, ale zase niektoré momenty v scenári sú úplne mimo a pôsobia ako vystrihnuté z filmu. Nič také by sa v realite nestalo. A to je trošku problém ak chcete urobiť film, ktorý má pôsobiť uveriteľne. Nemyslím si, že ide ale o nič strašné a film má pár dobrých momentov, ktoré stoja za to vidieť. Postavy sú celkom sympatické, hoci nepôsobia úplne realisticky, najmä kapitánka Ng. Celkovo však môžem povedať, že som rád, že som ho aspoň videl. Nemyslím si, že by som sa k Aloha niekedy vrátil a považujem ho za trošku premrhanú príležitosť, ale na jedno pozretie to stačí ako stráviteľná jednohubka.(9.8.2015)

• - Pôvodne sa mala postava, ktorú si zahrala herečka Emma Stone, volať Lisa. (MikaelSVK)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na havajskom ostrove Oahu, kde sa nachádza hlavné mesto Honolulu a tiež vojenská základňa amerického námorníctva Pearl Harbor. (MikaelSVK)

• - Jon Thor Birgisson, po soundtracku k filmu We Bought a Zoo (2011), opäť participoval na filme Camerona Crowa, hoci tentokrát len v záverečných titulkoch – skladbou "Shooting Stars". (liberator)