• slovenský

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2015, 105 min

• kaylin

Tak nějak co jsem od Camerona Crowa čekal, ale tak nějak něco, co jsem moc vidět nechtěl. Je to už moc hezké, je to už moc líbivé a já mám pocit, že to napsal Nicholas Sparks a Crowe to jen převedl do filmu. Nebýt Emmy, který je pořád nádherná a úchvatná v každé roli, a Aleca s Billem, kteří nikdy nezklamou, tak ani nemá moc smysl se dívat.(31.8.2015)

Rozhodne jedna z najnezvyčajnejších romancí za posledné roky. Úvodné minúty pôsobia značne undergroundovo ( teda čo sa týka námetu ) a môžu zneistiť aj otrlých fanúšikov rom-com. Lenže nakoniec z toho vyrastie mnohonásobne klišovitá žánrovka s viacerými scénami, ktoré svojou sentimentálnosťou pošťuchajú slzné kanáliky a svojou humornou formou potešia dušu. ( Komerčný ) prepadák, ale príjemný.(30.11.2015)

• becki_tu

Věčný sympaťák Bradley, Emma v uniformě, Rachel v letních šatech, Havaj a dějová linka kolem působení v armádě. Ideální kombinace pro srdcervoucí romantické drama. Bohužel toto moje očekávání bylo na hony vzdáleno od reality. Hlavní dějová zápletka je jako z průměrné bondovky, romantická linka není moc přesvědčivá, komediálních prvků tu taky moc není a když už se na scéně objeví na těch pár minut i Bill Murray a Alec Baldwin, jde spíše o karikatury rozmazleného miliardáře, potažmo armádního generála. Cameron Crowe tentokrát šlápl vedle.(13.9.2015)

• Shakers

Ježkovi voči, kam som sa to zas dostal. Podla hereckého obsadenia a známeho mena na režisérskej stoličke, ktoré ja, vlastne ani nepoznám, som si myslel, že to bude fajn film. A nedopadlo to najlepšie, pretože som myslel. To tak väčšinou býva keď ja myslím. Ale k filmu. Je nudný, nezaujímavý, pomalý, nezáživný ale prvotriedne obsadený. Moc ma to síce nebavilo, ale ani neviem prečo som to dopozeral do konca. Podla žánru si poviete fajn a herci vás raz dva presvedčia, ale romantiku som tam moc nenašiel. Ak tam bola mal som potom špatne naladené rádiové vlny. Komédiu v tom nehľadajte už vôbec, pretože každý sa tu len vážne tvári a mám pocit, že ani nevedia prečo. A na záver o dobrodružstvo ani nezakopnete, keď sa to odohráva na jednom ostrove a poväčšine v jednom dome, kde žijú ľudia, ktorý vyzerajú, že moc dobrodružstva v krvi nemajú. Zhrnutie. Nepozerajte to a dajte si radšej niečo iné s vyššie uvedenými menami. A keď už to budete pozerať, nejaké drobnosti sú aj za titulkami. 50% - 2*(5.10.2015)

Po Croweove "Koupili jsme Zoo" sem si nemohl nechat ujít film, který se už dle svého popisu měl nést na hodně podobné vlně a i přes nízké hodnocení jsem věřil, že mě nezklame. A nezklamal. Prostředí Hawaie je pro tenhle styl skvělé, což jsem si potvrdil už u "Děti moje" s Georgem Clooneym a tady mi hodně pomohlo se opět dostat na tu správnou vlnu. Byly tu pasáže a věci bez kterých by film vypadal lépe ale to mnohými prvky, úseky a v neposlední řadě výborně poskládaným obsazením rozhodně vyvážil a pozitivní příjemná atmosféra z něj jen sršela.(26.8.2015)

• - Film je možné nájsť aj pod viacerými alternatívnymi názvami, ako napr. Deep Tiki, Hawaii, Untitled Cameron Crowe Project, Welcome Back či Volcano Romance. (MikaelSVK)

• - Pôvodne sa mala postava, ktorú si zahrala herečka Emma Stone, volať Lisa. (MikaelSVK)

• - Obsazení Emmy Stone způsobilo kontroverzi kvůli whitewashing. Její postava je v předloze na čtvrt Číňanka a na čtvrt Havajanka, což herečka ani zdaleka nepřipomíná, ani nesplňuje. Crowe se za její nepovedené obsazení následně omluvil. (hansel97)