Moje léto v Provence

• Francie Avis de mistral (více)

Paul (Jean Reno) je svérázný provensálský farmář. Miluje své olivovníky a stejně tak i víno a pastis. S dcerou se rozhádal před lety a svá vnoučata nikdy neviděl. Teď, když se dcera rozvádí, její matka se rozhodne, že navzdory Paulově paličatosti přiveze na prázdniny jejich vnoučata: pubertální Adriena a Lenu a jejich malého bratříčka Théa, který je od narození hluchý. Puberťáci od počátku dávají nepokrytě najevo svou nechuť vůči venkovu a dědovi. Zato Théo, nádherný a milý chlapec, si Paula úplně podmaní. Ten mu ukazuje své království – olivovníky a všechno, co má rád. Provensálské slunce, stejně jako vůně a krajina dokáží zlomit zlobu i křivdu, a možná že jsou lidé víc ochotni nalézt k sobě cestu. (Česká televize)

Stoupa07

Asi se budu opakovat, ale jiné hodnocení než, že je to rodinná pohodovka mne nenapadá. Některé scénky, jako například s turisty hledajícími ubytování zaváněla laciností a trapností, ale v celku to nakonec ušlo a odpustil jsme jim. ()

ABC1

Bohužel docela obyčejný průměrrný film, ze kterého vám nezůstane v paměti druhý den vůbec nic... ()

J.CTORN

Já nevím, čekal jsem vývoj postav, ne u Rena ale u těch mladých. Celej film prakticky jen sledujeme nadr*ený teen a co mě štve nejvíc tak že je tu Jean Reno nepřevychová, což jsem očekával. Postavy, zejména teen jsou tady tak plochý a nezajímavý, nebojím se říct že i svým přístupem nesympatický, jediný kdo to tady nějak tak průměrně zachraňuje je Jean Reno, malej kluk co naštěstí nemluví a příroda. Já jsem ten přírodní typ člověka a dost si potrpím na country a samotnou tu atmosféru. Jestli tohle je ta atmosféra tak začínám lidstvo dost litovat. Film má potenciál ale vůbec ho nesplnil, škoda. 5/10 ()

allthistime

Francouzi prostě umí a Jean Reno obzvlášť :) Velmi příjemná letní komedie, se kterou se přenesete do prosluněné Provance a aspoň na malou chvíli zapomenete na starosti všedních dnů.. ()

hujerita

Pekná letná a príjemná komédia. Páčilo sa mi ako sa ten film nikam neponáhľal. Ako sa dedo Reno dostával len pomaly, krôčik po krôčiku k vnukom a vnučke. Neunáhlené nie dlhé a uveriteľné. Samozrejme som bol potešený už samotným J. Renom a všetko toto dokopy plus atmosféra filmu a tiež krásne prostredie Francúzska vo mne vyvolávalo krásne pocity a film mi ubehol ako voda a páčil sa mi. Jednoducho som sa zabavil a bolo to príjemne strávených 100 minút. ()

Gagin

Těšil jsem, očekával jsem hodně, ale byl jsem zklamán. Záběrů nádherného Provance jen poskrovnu, příběh bez emocí a přitom z podobných filmů se dá vytěžit tak 5x tolik. Bohužel tomu nepomohl ani Reno, ke kterému mi tato role příliš neseděla. Ale co už. ()

drovi

Francúzi ma tentoraz nesklamali a Jean Reno si to v tejto pre neho nezvyčajnej úlohe užíval. Je to príjemná rodinná komédia, ktorá je aj plná emóciíí v krásnom prostredí Provence. Ukazuje ako zložito rôzne vekové generácie v rodine hľadajú cestu k sebe. Zvlášť keď vnúčatá vidia deda prvý krát v živote. Roselyn Bosch to zvládla na jedničku .Mňa svojim príbehom zasiahla, nakoľko som v podobnej situácii ako dedo vo filme ohľadom dcéry. Herci popri Jeanovi taktiež nesklamali a film ako celok zanechal vo mne skvelý zážitok. Určite si ho niekedy zopakujem. ()

positivity

Rozhodne, Jean Reno má už dávno kariéru za sebou! A toto bol skôr pokus o vyskúšanie jeho veku v "dielach" iného charakteru... Ako rýchlo zlietol aj nízko letel... Doba je zlá... :-( ()

Ganka

Režisérka se snaží zajímavým způsobem poukázat na to, že i staří lidé nepatří do starého železa a že za sebou mají spoustu zajímavých zkušeností. Příběh je poměrně průhledný a plochý. Nejúžasnější z celého filmu byl rozkošný debutant Lukas Pelissier, kterého by si člověk nejraději vzal domů a umazlil. ()

Denzen

Pre takéto príjemné odpočinkové filmy, ktoré zahrajú na vaše city mám trochu slabosť a vždy si nájdem chvíľku, aby som si také dačo pozrel. Tento film sa veľmi podaril a pripomenul mi pár amerických kúskov s Robertom De Nirom alebo Morganom Freemanom. ()

HajinkaX

Mám chuť si sbalit kufry a vyrazit vstříc horkému slunci, rozvalit se ve stínu olivového háje a poslouchat cikády... Film, který vás zahřeje na duši a bude hřát a hřát... ()

Hidoshito

Tři hvězdy dávám za nádherné prostředí francouzského venkova, jinak je to docela trapárna. Zdejší srovnání s Dobrým ročníkem nebo dokonce s Jak vytrhnout velrybě stoličku mě až skoro uráží. Němý, ač vskutku roztomilý, chlapeček nesahá Tomáši Holému ani po kotníky, o neskutečně slabém příběhu o nejslušnějším a nejpracovitějším "alkoholikovi" v dějinách filmu ani nemluvě. ()

zorrra

Foodfeel movie,ktorý poteší svojou vizuálnou stránkou. Doslova som cítila ten Mistral vo vlasoch a mám chuť ísť teraz na dovolenku do Provance. Za mňa 4* ()

peproch

pro-seniorský film o nastavování vztahu s jinakými vnoučaty a starostí o ně a přitom neztrácení své vlastní identity a charakteru ()

Sejkorka

Díky Jeane Reno za tenhle tip. Super krajina Provensálska , velebená např. Marcelem Pagnolem, slušné téma, velmi dobré herecké výkony. Paul (Jean Reno) je svérázný provensálský farmář. Miluje své olivovníky a stejně tak i víno a pastis. S dcerou se rozhádal před lety a svá vnoučata nikdy neviděl. Zajímavostí habaděj, režisérka a scénáristka napsal scénář k velkofilmu 1492: Dobytí ráje. Babička v podání Italky Anny Galieny, stejně jako Paul původem hipísačka a motorkářka, ta tedy hrála v premiéře Penélope Cruz (její matku) Šunka ,šunka z roku 1992. Naprostá bomba je však účinkování Huguese Aufraye („Slavíci z Madridu“ - „Le rossignol anglais“)  v roli vysloužilého motorkáře, kytaristy, který se svými kumpány u ohýnku vyzpěvuje Knockin' on Heaven's Door a jiné hity. Prima parta, která se seznámila ve Woodstocku. Pozn.Ty Slavíky mohli taky zazpívat, k táboráku se to dost hodí, i když, pravda, je to pro kotlíkáře. ()