Poté, co teroristé sestřelí letadlo Air Force One, prezident Spojených států (Samuel L. Jackson) zůstává napospas divočině. Je tu jediný člověk, který ho může zachránit – 13letý kluk jménem Oskari z domorodého kmene, který se chystá složit zkoušku dospělosti. Jeho úkol spočívá v přežití v nehostinné krajině Laponska. Chystá se vystopovat jelena, ale místo toho narazí na nejmocnějšího muže planety v dosti prekérní situaci. S teroristy v patách se musí nesourodé duo Oskariho a prezidenta USA spojit a uniknout svým lovcům. Je jen na prezidentovi a jeho novém pomocníkovi, aby přežili nejvypjatějších 24 hodin svého života. Hon na prezidenta právě začal... (Indigo Film)

cerdax2

Na tenhle film musite mit naladu, je to finska ztrestenost, ale videt trinactileteho laponskeho "Ramba" ci prezidenta (SLJ) zamotaneho v dece, tak ze vypada jako laponska babicka, ci jizda ve "freeze-force-one" ;) stoji za to. 55% ()

Saxos

Hurá. Třináctiletý Laponec s lukem a toulcem šípů, mluvící, jak absolvent anglické literatury, zachrání bosonohého prezidenta USA v podání S. L. Jacksona, před opět tupci teroristy. Těm nedělá problém překonat obranu Air Force One a sestřelit ho, vyřadit ochránce prezidenta ani získat spolupracovníka ochranky. Ulovit prezidenta pobíhajícího v obleku a polobotkách po horách ve společnosti děcka, na to je asi nikdo necvičil. ()

moriero

Jo kdyby to byla komedie, tak by to byla pecka. P.S. A je to můj 1492.-hý ohodnocený film. Jako byl kód na tom záchranném modulu. A je to taky rok, kdy byla objevena Amerika. Docela příhodné. A já 1492.-hému filmu přece nemohu dát odpad! ()

VioletX

Tak za mě jednu hvězdu za tu přírodu. Je hodně těžký nevšímat si těch nedomyšlených fyzikálních základů které by pochopilo i malé dítě. Totální volovina ;) ()

PamPero 1

Mrazák a velkolepý výbuch v závěru pobaví, okopírovaná transformerská hudba taky, ale jinak bez tempa a s příliš mnoha hluchými místy. Scénář a námět neřeším, vše je nastaveno s nadsázkou, ale nefunguje to. S takovým obsazením a prachama to šlo udělat mnohem lépe a je to škoda. Mohli alespoň zapracovat na dialozích, ale to je taky děs, běs. Vlastně mě ze všeho nejvíce pobavila ta informace, že místo, kde se film odehrává, ve skutečnosti žádné hory nejsou a to mluví asi za vše. Takže díky, ale radši si deset krát za sebou dám Cliffhangera ()

bonovox

Štýlové B-éčko ako vystrihnuté z 80-tych rokov. Jackson si svoju úlohu užíva, záporaci sú dostatočne cool, čo viac si priať. Jediné odporúčanie, vypnite na 90 minút mozog... ()

Paserak

Já jen nechápu jak se tomuhle může S.L.J. prodat. jestli to měla být parodie tak dobrý. V opačném případě někdo ztratil poslední špetku soudnosti. ()

Ondrew

Eeeeer... to ako akoze tvorcovia mysleli smrtelne vazne? Obcas uz mam fakt dojem, ze tym "geniom v Hollywoode" komplet odchadzaju mozgove bunky (neviem ci je to chronickym snupanim koksu alebo chlastanim, no rozhodne sa to deje). Tento napad je vskutku natolko sialene debilny, ze pan reziser a scenarista zaroven, musel byt pri jeho tvorbe vo veeeeelmi zaujimavom dusevnom, psychickom (doplnte si cokolvek dalsie) rozpolozeni. Nebyt tej krasnej prirody, tradicne by som shit tohto kalibru poslal do odpadu. Takto mam sice chut "jiiit blejt", ale s velkym sebazaprenim udelujem aspon 10%. ()

esmoke

V divokých horách Laponska havaruje Air Force One, prezident přežije, ale jde po něm terorista se svým týmem. Je zcela zjevné, že to všechno ve filmu není myšleno vážně. (2D dabing) Rozpočet: € 8,5 miliónů, Tržby: $7,455 miliónů. ()

DJMaroko

Pořád jsem si pročítal zdejší komentáře a kroutil hlavou vždyť je to dobrý ...ale ! To bylo jen prvních 40 min., pak už to byla pohádka pro děti nebo taky pěkná slátanina. Bože ...zor-bing v mrazáku přežili oba, zato Air Force One, které přistálo na hladině (asi teplovodního jezera jinak by ti dva umrzli), ale naopak nepřežil nikdo ...asi celá posádka umřela na infarkt. Pěkná kamera i příroda jen scénář od blázna. Tohle fakt né a začalo to slibně to je asi vše. ()

Bananik123

13 ročný chlapec, ktorý ochraňuje prezidenta pred Teroristami... neviem či len mne to príde ako maximálna blbosť a nechápem ako sa na to nechal nahovoriť Samuel L. Jackson. Film je taký suchý, nemá ten správny dych ale dávam aspoň 1* za snahu. ()

Los_Angelos odpad!

Tak tohle se nepovedlo. Kdyby šlo o parodii na špiónské filmy, tak OK, ale toto veledílo samo sebe bere tak vážně, že jeden neví, jestli je mu víc trapně za scénáristu, režiséra nebo vykuleného Samuela. ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident