• Itálie

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Itálie / Francie, 1993, 110 min

Nezapomenutelné scény, neuvěřitelné záběry, výborná hudba i efekty, propracovaný děj (rozhodně co se týče filmů se Slym). Pro mě jeden z nejlepších filmů se Stallonem. Vydařené Akční Béčko. Hlášky - Co v těch kufrech bylo? Boty, ponožky, sto milionů dolarů. Běžné věci. || Zabiješ pár lidí a jsi vrah. Zabiješ milion a jsi dobyvatel. Přeber si to. // 80 %(18.2.2009)

Stallone v jednom ze svých lepších filmů. Film z velké části těží z prostředí hor a Stallone se na to dobře připravil, protože jeho svaly by udržely snad i ten vrtulník... (pokud by to ve scénáři nebylo jinak:)). Z dnešního hlediska už to tak úžasné není, ale jako hit z půjčovny v době vhsek tohle fungovalo opravdu skvěle.(20.6.2004)

Slyovi se tento rok povedl ze všech zatím nejvíce. Krom toho, že mu vyšel Cliffhanger, objevil si i v takové jízdě jako je Demolition Man a že mu obě role sluší, to není třeba dodávat. I když v tomto o něco méně než v tom druhém. Beztak je tento film akční horskou krajinou nabytý takřka k prasknutí. Ze základních informací je možné přečíst, že se odehrává v Alpách. A jak se krásně na ně kouká, ještě když po nich leze hvězda takového formátu. Příběh je spíše částečně očekávaný a upínající se hlavně na nádherně zmrzlou kulisu okolí, ve kterém se prohání banda lidí a příjemně to s nima ubíhá, svižně, zajímavě, ale hlavně akčně. Proč akčně? Protože na tomhle filmu je znát, že jeho prvotní myšlenkou je akce a až na druhém místě je příběh. Přesto je s podivem, jak se taková akce dokázala natočit a právě proto skládám tvůrcům poklonu největšího formátu. --- Jste odporní vrazi. - Zabiješ pár lidí a jsi vrah. Zabiješ milion a jsi dobyvatel. Přeber si to.(17.10.2007)

Úvodní nervydrásající scéna člověka namlsá tak, že se blaženě tetelí, co že přijde dál. Ničeho podobně vzrušujícího se už po zbytek filmu nedočká, ale i tak je nutno říci, že jde o vysoce nadprůměrný akční snímek, přestože některé scény zub času dost ohlodal (občas dost okaté kulisy a triky). Stalloneho dočasný comeback se po sérii zoufalých komedií vydařil. PS: Pro zkušené horolezce tu asi bude chybět žánrové zařazení "komedie" :o)(4.7.2002)

Eric Qualen: Ztratilo se nám tady v horách pár kufrů. Vy nám je najdete. Gabe Walker: Co v těch kufrech bylo? Eric Qualen: Boty, ponožky, sto milionů dolarů. Běžné věci...... Rozhodne jeden z najlepších Stalloneho filmov a jeden z najlepších akčných filmov 90-tych rokov. Veľmi atraktívne prostredie hôr, zaujímavý dej a skvelá akcia.(13.9.2011)

• - Aby předvedl, jak důvěřuje jištění, navlékl se režisér Renny Harlin do úvazku a zhoupl se na laně přes skalní sráz. (džanik)

• - Netopýři byli do scény v jeskyni dodáni až po natáčení jako speciální efekt. Byli sice k dispozici skuteční, ale Sylvester Stallone a Janine Turner se v jejich přítomnosti údajně báli točit. (džanik)

• - Hlavný hrdina používa zatvárací nôž Spyderco Endura. (Jakub225)