• Itálie

Cliffhanger, traque au sommet

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Itálie / Francie, 1993, 110 min

Cliffhanger je taková milá blbůstka, která však potěší. Mimoto je to jeden z nejlepších Stalloneho filmů. Z horolezeckého hlediska je to samozřejmě sled nesmyslů, ale laik si to asi užije. Už jen poster co se mi tu zrovna zobrazil (Stallone leze zády ke skále) je nesmysl. Takhle se absolutně neleze, je to hloupost. Hloupust je i to, aby mohl být člověk se Stalloneho konstitucí dobrý lezec. Ale když člověk vypne mozek a nemyslí, tak se docela dobře pobaví. Tenhle film si také cením proto, že se v něm mihla jedna z největších legend horolezenctví a to Wolfgang Gullich. Ten dubluje Stalloneho v úvodu při lezeckých scénách. Gullich to opravdu leze bez jištění, byl jedním z průkopníků free solo lezení.(14.5.2007)

To byly časy, když Harlin se Stallonem vládli (akčnímu) světu. Při pohledu na místní komentáře jsem se lekl, jestli jsem si Cliffhangera v paměti moc nepřikrášlil, ale už jsem zase klidný. Slyovi to v divoké přírodě vždycky slušelo a Harlin válí jednu vypiplanou akční scénu za druhou se zručností zkušeného mistra. Kdybych už měl být hnidopich, párkrát na nás zařve blue screen a z některých záběrů vykoukne studio, ale jinak je to opravdu nestárnoucí klasika s parádním soundtrackem Trevora Jonese.(2.3.2012)

Jeden z nejlepších filmů Sylvestera Stallona a zároveň jedna z jeho nejlepších rolí. Za což se zasloužil samozřejmě i mistr akce Renny Harlin, který nám servíruje další famózní pecku plnou akce, originálního prostředí, kde se film odehrává a i relativně neokoukaných herců. Jedna strhující scéna střídá druhou a po celé dvě hodiny film neztrácí na tempu. Scénář je jak dělaný pro dva tvrďáky Stalloneho a Rockera, kterým to tady fantasticky sedne a když k tomu ještě zazní Trevor Jones, nezbývá nám, než smeknout před umem pana režiséra, který ví, jak diváka zaujmout. V rámci žánru maximální spokojenost.(23.10.2005)

Stallone a Harlin pri Cliffhangerovi boli ešte vo forme, pretože po tomto filme prišli suchoty a ani jeden nič lepšie nenatočil. Cliffhanger je film, ktorý ma nielen nebezpečných záporákov, ale kde ma Stallone aj nebezpečné povolanie. Hory sú síce krásne, ale nebezpečné a presne tu sa Sly stretne zo svojími protivníkmi v strhujúcej naháňačke o prachy. 80% - 4*(28.6.2013)

Sylvesterů comeback po několika nepříliš úspěšných filmech a propadácích. Renny Harlin film natočil v podobném drajvu jako "Smrtonosnou past 2" a výsledek je celkem srovnatelný. "Pasti" ubírá na kráse na rychlo udělaný závěr a "Cliffhangerovi" zase několik příliš nerealistických a do nebe volajících scén (střelba pod ledem, přestřelka v letadle). Ovšem neubírá zas až tolik a jedná se v každém případě o kvalitní zábavu.(2.11.2007)

• - Původní název filmu společnosti Carolco byl Gale Force a ve scénáři čelil Sylvester Stallone teroristické skupině během tropické bouře v pobřežním městě. Projekt se však zdál drahý. (džanik)

• - Počas záverečného súboja na vrtuľníku sa v jednotlivých scénach objavuje a stráca horolezecký rebrík. (johnsnow)

• - V 94. minutě filmu plave Gabe Walker (Sylvester Stallone) kompletně pod vodou, avšak hned pár minut po vylovení je zcela suchý včetně oblečení a vlasů. (H34D)