• Itálie

Cliffhanger, traque au sommet

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Itálie / Francie, 1993, 110 min

Stallone a Harlin pri Cliffhangerovi boli ešte vo forme, pretože po tomto filme prišli suchoty a ani jeden nič lepšie nenatočil. Cliffhanger je film, ktorý ma nielen nebezpečných záporákov, ale kde ma Stallone aj nebezpečné povolanie. Hory sú síce krásne, ale nebezpečné a presne tu sa Sly stretne zo svojími protivníkmi v strhujúcej naháňačke o prachy. 80% - 4*(28.6.2013)

Před cca 10 lety se mi to vlastně moc nelíbilo a vyhovovalo mi na Slye a spol koukat jedním očkem. Dnes jsem se mohl pečlivě zaměřit na ty absurdity, které nám v devadesátkách předkládali a tím si to vlastně užít. Hlášky sem evidentně naroubovali hodně na sílu, jelikož u Arnolda to funguje...nicméně, zasmál jsem se hezky od srdce.(3.12.2018)

"Zabiješ pár lidí a jsi vrah. Zabiješ milion a jsi dobyvatel." Metr nad zemí ztrácím svou jistotu, ve dvou metrech přichází na řadu stres a ve třech metrech se stávám majitelem regulérní závrati. Patrně proto jsem spokojen, když vidím chlapácké kousky svalnatého hrdiny mezi strmými skálami a s pevnou zemí pod nohama mohu snít o tom, že při troše představivosti bych ten bourák zachraňující kámoše mohl být já. A když mě film dokáže z reality vytrhnout až k takto debilním úvahám, tak evidentně splnil svůj účel.(25.11.2012)

Jeden z nejlepších a nejoriginálnějších Stalloneho filmů, stejně tak jako režiséra Harlina. Velkým kladem tohoto snímku kromě prostředí (doporučuji při sledování si vzít svetr) je snad nejlepší záporák, jakého jsem kdy viděl. John Lithgow si to opravu užívá! :) Oceňuji i občasný dobrý humor a propracované akční scény. Existují nejméně dvě verze dabingu, ta s drsnější mluvou více odpovídá originálu.(1.8.2005)

Slušný akčňák, na kterém kromě zajímavého námětu zaujme překrásné prostředí hor, ve kterém se příběh odehrává. Akční scény jsou na velmi vysoké úrovni což jen dokazují nominace na Oscary a některé z nich jsou nezapomenutelné (lezení přes údolí na lani, Stallone pod ledem). Obsazení Johna Lithgowa do role záporáka byla trefa do černého. Sylvester Stallone tímto filmem a Demolition manem potvrdil svůj comeback po sérii neúspěšných snímků.......(9.3.2008)

• - Spoiler: Po několika letech od uvedení filmu prozradila herečka Michelle Joyner, která hrála postavu Sarah, že natáčení úvodní scény, v níž její postava tragicky zemře při pádu, bylo peklo kvůli velmi arogantnímu chování Sylvestra Stallonea (Gabe Walker). Dle jejích slov, těsně před začátkem natáčení této scény opravila představu Stallonea, který režisérovi vysvětloval, jak si scénu představuje. Znechuceně se na ni otočil a velmi nevybíravým způsobem jí rozkázal, aby držela ústa. Herečka prozradila, že tato reakce ji doslova šokovala a nedostalo se jí zastání ani od režiséra. Stallone tak po dobu několika dalších týdnů, kdy se cokoliv při natáčení této scény pokazilo jeho vinou, hodil vinu na ni a označil ji za neschopnou. (Dixieboy)

• - Když Stallone zjistil, že jištění je bezpečné a stačí jen překonat psychický strach, chtěl si všechny triky točit sám. (camper)

• - Původní film obsahoval dvanáctimetrový skok Gabea Walkera z jedné skály na druhou. Při zkušebním promítání se ale diváci hlasitě smáli, protože v reálu by to bylo absolutně nemožné. Scéna byla přetočena a kratší (počítačově upravený) skok pak vidíme v závěru filmu. (džanik)