• Itálie

• Francie

Cliffhanger, traque au sommet

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Itálie / Francie, 1993, 110 min

mám pocit, že (i napriek vysokým hodnoteniam a percentu tu na csfd) je tento film stále nedocenený aj v rámci stalloneho, aj v rámci herlinovej a aj v rámci žánrovej akčnej produkcie 90. rokov - ak si odmyslíme ploché postavy (alebo ich "pripustíme" v rámci toho, že v béčkovom akčnom thrilleri sú na mieste) a naozaj floskuloidné, prázdne dialógy, predsa len nám ostáva úchvatná vysokohorská výprava, pár pamätných scén, slušná akcia a réžia s dobrým napätím a "zábavou"; silné, nadpriemerné 3*(24.4.2012)

Ještě jednou jsem si pro jistotu projel filmografii Sylvestra, abych mohl se vší zodpovědností říci, že Cliffhanger je jeho nejlepší film (nepočítám-li Mravence Z). Ovšem spíše než toporný, ale v rámci žánru dostatečný výkon SS, je to zásluha Rennyho Harlina, který udržuje po celé dvě hodiny ten správný akční rytmus - film má spád a nabízí několik opravdu hezkých "explozivních" a vygradovaných scén. Scén hloupých (SS pod ledem) je přiměřeně a jsou v rámci žánru akčního filmu přijatelné.(2.10.2003)

Klasika ťažiaca hlavne zo Silvestrových svalov a odporného záporáka. Lezecké scény sú síce snímane z diaľky, ale dodnes ich prekonal iba ak Spiderman. Napínavá jazdá s kopcom kultových (strieľanie z pod ľadu...) a krvavých scén (stalaktitom prebodnutý terorista...). Renny Harlin sa zrejme trochu krotí, ale aj tak vytvoril tú pravú akčnú zábavu...(30.1.2006)

Jeden z nejlepších filmů Sylvestera Stallona a zároveň jedna z jeho nejlepších rolí. Za což se zasloužil samozřejmě i mistr akce Renny Harlin, který nám servíruje další famózní pecku plnou akce, originálního prostředí, kde se film odehrává a i relativně neokoukaných herců. Jedna strhující scéna střídá druhou a po celé dvě hodiny film neztrácí na tempu. Scénář je jak dělaný pro dva tvrďáky Stalloneho a Rockera, kterým to tady fantasticky sedne a když k tomu ještě zazní Trevor Jones, nezbývá nám, než smeknout před umem pana režiséra, který ví, jak diváka zaujmout. V rámci žánru maximální spokojenost.(23.10.2005)

Jeden z nejlepších a nejoriginálnějších Stalloneho filmů, stejně tak jako režiséra Harlina. Velkým kladem tohoto snímku kromě prostředí (doporučuji při sledování si vzít svetr) je snad nejlepší záporák, jakého jsem kdy viděl. John Lithgow si to opravu užívá! :) Oceňuji i občasný dobrý humor a propracované akční scény. Existují nejméně dvě verze dabingu, ta s drsnější mluvou více odpovídá originálu.(1.8.2005)

• - Simon Crane, kaskadér, který se ve vzduchu přesunul po laně mezi letadly, se ve skutečnosti do druhého letadla nemohl dostat, ale zručným střihem se dosáhlo zdání, že se mu to podařilo. (džanik)

• - Celý štáb musel půl roku před natáčením trénovat, aby byl schopen v takové nadmořské výšce natáčet. (camper)

• - Aby předvedl, jak důvěřuje jištění, navlékl se režisér Renny Harlin do úvazku a zhoupl se na laně přes skalní sráz. (džanik)