• Itálie

Cliffhanger, traque au sommet

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Itálie / Francie, 1993, 110 min

Soundtrack Trevor Jones: 1. Cliffhanger Theme - Trevor Jones ,2. Sarah's Farewell ,3. Sarah Falls ,4. Gabe Returns ,5. I Understand ,6. Sunset Searching ,7. Tolerated Help ,8. Base Jump ,9. Bats ,10. Two Man Job 11. Kynette is Impaled ,12. Fireside Chat ,13. Frank's Demise ,14. Rabbit Hole ,15. Icy Stream ,16. Jessie's Release ,17. Helicopter Fight ,18. End Credits(5.5.2011)

Výborné akční béčko, které ani po letech neztrací na zajímavosti. Renny Harlin dokázal z béčkového tématu vyždímat téměř ačkovou záležitost, hlavně po technické stránce (ostatně, nominace na tři Oscary v technických kategoriích to potvrzují). A i když je to "jen" blbé béčko, tak mě se líbilo. Protože když to porovnám s některými bečky, které se točí dneska, tak tohle je o několik tříd nad nimi. A John Lithgow jako záporák? Skvělý!!!(28.7.2009)

Sylvester Stallone si v 1993 zahral vo filme režiséra Rennyho Harlina "Cliffhanger". Stvárnil postavu horolezca Gabe Walkera, ktorý sa vysoko v horách zapletie do poriadnej šlamastiky. Banda zločincov tam havarovala s lietalom plným uradnutých peňazí. Gabe musí využiť všetky svoje schopnosti, aby z toho vyviazol živý. Stallone bol charizmatický ako vždy. Drsné vysokohorské prostredie sa mi tiež páčilo. Ani akčný scenár ma nesklamal. Avšak tá partička záporákov bola na smiech. ***(26.12.2018)

Vzdušným pirátům se rozkutálely poctivě ukradené US babky po zasněžených vrcholcích hor. Nezkušený bandita by z dutiny ústní vypustil šťavnatou nadávku a šel by si uloupit další bankovky, ale Eric Qualen se na to dívá jinak. 100 milionů USD je třeba najít a proto ke svým kolegům hledá nějaké nedobrovolné dobrovolníky, kteří umějí běhat po horách. Přivolat si horské záchranáře vypadá na první pohled jako rozumný nápad, ale to se rychle mění po jejich příchodu, protože jeden z nich (ten se psím pohledem) nápadně připomíná křížence Rockyho s Rambem, což pro padouchy znamená velké problémy na skalním převisu.(25.12.2008)

Akčňáky od Rennyho Harlina, až na jedinou čestnou výjimku, zdařile balancují kdesi na pomezí třídy A a B. Ani u Cliffhangera tomu není jinak. Originální a dobře provedený scénář, který ovšem má jisté nedostatky především co do reálnosti. Ty má i spousta jiných filmů, jenže Harlin není tak skvělý režisér, abyste na tyhle chybky během chvíle zapomněli nebo je úplně ve všem tom nářezu ignorovali. Ale pokud nebudete mít na práci nic moc důležitého a v telce bude na programu právě tohle, mrkněte na to. Když ne kvůli Stalloneovi, tak aspoň kvůli výbornému záporákovi Johnu Lithgowovi.(30.5.2005)

• - Když Stallone zjistil, že jištění je bezpečné a stačí jen překonat psychický strach, chtěl si všechny triky točit sám. (camper)

• - Aby předvedl, jak důvěřuje jištění, navlékl se režisér Renny Harlin do úvazku a zhoupl se na laně přes skalní sráz. (džanik)

• - Počas záverečného súboja na vrtuľníku sa v jednotlivých scénach objavuje a stráca horolezecký rebrík. (johnsnow)