poster

Cliffhanger

 • USA

  Cliffhanger

 • Itálie

  Cliffhanger - L'ultima sfida

 • Francie

  Cliffhanger, traque au sommet

 • Slovensko

  Cliffhanger

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Itálie / Francie, 1993, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Slušný akčňák, na kterém kromě zajímavého námětu zaujme překrásné prostředí hor, ve kterém se příběh odehrává. Akční scény jsou na velmi vysoké úrovni což jen dokazují nominace na Oscary a některé z nich jsou nezapomenutelné (lezení přes údolí na lani, Stallone pod ledem). Obsazení Johna Lithgowa do role záporáka byla trefa do černého. Sylvester Stallone tímto filmem a Demolition manem potvrdil svůj comeback po sérii neúspěšných snímků.......(9.3.2008)

 • Malarkey
  ****

  Slyovi se tento rok povedl ze všech zatím nejvíce. Krom toho, že mu vyšel Cliffhanger, objevil si i v takové jízdě jako je Demolition Man a že mu obě role sluší, to není třeba dodávat. I když v tomto o něco méně než v tom druhém. Beztak je tento film akční horskou krajinou nabytý takřka k prasknutí. Ze základních informací je možné přečíst, že se odehrává v Alpách. A jak se krásně na ně kouká, ještě když po nich leze hvězda takového formátu. Příběh je spíše částečně očekávaný a upínající se hlavně na nádherně zmrzlou kulisu okolí, ve kterém se prohání banda lidí a příjemně to s nima ubíhá, svižně, zajímavě, ale hlavně akčně. Proč akčně? Protože na tomhle filmu je znát, že jeho prvotní myšlenkou je akce a až na druhém místě je příběh. Přesto je s podivem, jak se taková akce dokázala natočit a právě proto skládám tvůrcům poklonu největšího formátu. --- Jste odporní vrazi. - Zabiješ pár lidí a jsi vrah. Zabiješ milion a jsi dobyvatel. Přeber si to.(17.10.2007)

 • Jacinda
  ****

  Hra svalů a náhled na horolezecké vybavení před dvaceti lety není jediná věc, která je hlavní stránkou tohoto filmů. Vcelku originální myšlenka, skvělý Sly a pěkná příroda je tou další...a chtě nechtě, ta scéna se spadnutím přítelkyně, to na mě prostě zapůsobilo a občas když visím na laně, taky si vzpomenu...(4.11.2008)

 • ripo
  ****

  Film, ktorý sa dá pozrieť i viackrát, kde je zaujímavá hlavne prvá polovica filmu a po vzore "Made in Holywood" sa to čím ďalej , tým viac przní. Mňa v tomto filme upútal hlavne John Lithgow, ktorý stváril veľmi presvedčivo najväčšieho záporaka tohoto filmu. .... "Zabi pár ľudí a budeš vrahom . Zabi ich milión, a je z teba dobyvateľ ! "(5.8.2003)

 • sud
  ****

  Sylvesterů comeback po několika nepříliš úspěšných filmech a propadácích. Renny Harlin film natočil v podobném drajvu jako "Smrtonosnou past 2" a výsledek je celkem srovnatelný. "Pasti" ubírá na kráse na rychlo udělaný závěr a "Cliffhangerovi" zase několik příliš nerealistických a do nebe volajících scén (střelba pod ledem, přestřelka v letadle). Ovšem neubírá zas až tolik a jedná se v každém případě o kvalitní zábavu.(2.11.2007)

 • - Netopýři byli do scény v jeskyni dodáni až po natáčení jako speciální efekt. Byli sice k dispozici skuteční, ale Sylvester Stallone a Janine Turner se v jejich přítomnosti údajně báli točit. (džanik)

 • - Natáčení filmu bylo pro Stallona výzvou, protože se, jak sám řekl, bojí výšek. (camper)

 • - Spoiler: Po několika letech od uvedení filmu prozradila herečka Michelle Joyner, která hrála postavu Sarah, že natáčení úvodní scény, v níž její postava tragicky zemře při pádu, bylo peklo kvůli velmi arogantnímu chování Sylvestra Stallonea (Gabe Walker). Dle jejích slov, těsně před začátkem natáčení této scény opravila představu Stallonea, který režisérovi vysvětloval, jak si scénu představuje. Znechuceně se na ni otočil a velmi nevybíravým způsobem jí rozkázal, aby držela ústa. Herečka prozradila, že tato reakce ji doslova šokovala a nedostalo se jí zastání ani od režiséra. Stallone tak po dobu několika dalších týdnů, kdy se cokoliv při natáčení této scény pokazilo jeho vinou, hodil vinu na ni a označil ji za neschopnou. (Dixieboy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace