• Itálie

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Itálie / Francie, 1993, 110 min

Slušný akčňák, na kterém kromě zajímavého námětu zaujme překrásné prostředí hor, ve kterém se příběh odehrává. Akční scény jsou na velmi vysoké úrovni což jen dokazují nominace na Oscary a některé z nich jsou nezapomenutelné (lezení přes údolí na lani, Stallone pod ledem). Obsazení Johna Lithgowa do role záporáka byla trefa do černého. Sylvester Stallone tímto filmem a Demolition manem potvrdil svůj comeback po sérii neúspěšných snímků.......(9.3.2008)

To byly časy, když Harlin se Stallonem vládli (akčnímu) světu. Při pohledu na místní komentáře jsem se lekl, jestli jsem si Cliffhangera v paměti moc nepřikrášlil, ale už jsem zase klidný. Slyovi to v divoké přírodě vždycky slušelo a Harlin válí jednu vypiplanou akční scénu za druhou se zručností zkušeného mistra. Kdybych už měl být hnidopich, párkrát na nás zařve blue screen a z některých záběrů vykoukne studio, ale jinak je to opravdu nestárnoucí klasika s parádním soundtrackem Trevora Jonese.(2.3.2012)

Bohužel tenhle film nemůžu brát jako nostalgickou vzpomínku, pak by bylo hodnocení vyšší. V akčních sekvencích všechno šlape jak má, o tom žádná, bylo skvěle využito horský prostředí i Stallonovy "akční" dispozice, samozřejmě. Ovšem pak to trpí všema těma sympatickýma neduhama stárnoucích akčňáků se svalovci. Záporák trousí fakt dementní hlášky a přehrává, jako poskoka má magora se samopalem a k tomu přivzal zlou a chladnou blondýnu, některý akční scény hodně přitažený za vlasy, klišé s "traumatem" hrdiny, který je současně úvod k filmu, hlavní hrdina je ultra-klaďák, kterej nikdy ani nepomyslel, že by si mohl trochu těch pěnez ulejt, když má příležitost a v neposlední řadě všechny ty super lezecký vychytávky, který Stallone používá a ze kterých měl můj bratr (horolezec) dosti cukání v koutcích:)) A možná jsem to jen já, ale hudební motiv mi strašně moc připomínal Posledního Mohykána. Na druhou stranu jsem se ani jednou nenudila, naopak jsem se slušně bavila, a to ani nejsem moc fanda podobných filmů. Rozhodně to lepší ze Stallonovy kariéry.(20.2.2011)

Sylvesterů comeback po několika nepříliš úspěšných filmech a propadácích. Renny Harlin film natočil v podobném drajvu jako "Smrtonosnou past 2" a výsledek je celkem srovnatelný. "Pasti" ubírá na kráse na rychlo udělaný závěr a "Cliffhangerovi" zase několik příliš nerealistických a do nebe volajících scén (střelba pod ledem, přestřelka v letadle). Ovšem neubírá zas až tolik a jedná se v každém případě o kvalitní zábavu.(2.11.2007)

Jeden z akčních vrcholů 90. let i Stalloneovy tvorby, který byl jednak jeho obrovským comebackem (3 nominace na technické Oscary) a stejně výrazným finančním úspěchem. Navíc se na něm sám autorsky (scénář) podílel. Heroická postava odpovídající velehorskému chlapáckému prostředí. Paleta nápadů a originálních, zručně natočených, akčních scén včetně zdařilého úvodu klouzajícího lana a následně i rukavice. A po letech (i díky výtečné hudbě Trevora Jonese) stále výborná atmosféra. Chyby by se samozřejmě našly a nebylo by jich málo (záporáci se vesměs chovají jak po nepovedeném neurochirurgickém zákroku, kupříkladu začnou střílet po Slyovi visícím na skále, přitom ještě nemají kufr plný peněz, náš hrdina by mimochodem zhruba tak pětkrát umrzl), ale oceňme snahu Rennyho Harlina natáčet v opravdu komplikovaných podmínkách. Škoda, že už nás potom tak příjemně nepřekvapil. Ryzích 85% a těsně pod vrcholem!!(12.12.2005)

• - Natáčení filmu bylo pro Stallona výzvou, protože se, jak sám řekl, bojí výšek. (camper)

• - Původní film obsahoval dvanáctimetrový skok Gabea Walkera z jedné skály na druhou. Při zkušebním promítání se ale diváci hlasitě smáli, protože v reálu by to bylo absolutně nemožné. Scéna byla přetočena a kratší (počítačově upravený) skok pak vidíme v závěru filmu. (džanik)

• - Netopýři byli do scény v jeskyni dodáni až po natáčení jako speciální efekt. Byli sice k dispozici skuteční, ale Sylvester Stallone a Janine Turner se v jejich přítomnosti údajně báli točit. (džanik)