• Itálie

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Itálie / Francie, 1993, 110 min

Před cca 10 lety se mi to vlastně moc nelíbilo a vyhovovalo mi na Slye a spol koukat jedním očkem. Dnes jsem se mohl pečlivě zaměřit na ty absurdity, které nám v devadesátkách předkládali a tím si to vlastně užít. Hlášky sem evidentně naroubovali hodně na sílu, jelikož u Arnolda to funguje...nicméně, zasmál jsem se hezky od srdce.(3.12.2018)

Hra svalů a náhled na horolezecké vybavení před dvaceti lety není jediná věc, která je hlavní stránkou tohoto filmů. Vcelku originální myšlenka, skvělý Sly a pěkná příroda je tou další...a chtě nechtě, ta scéna se spadnutím přítelkyně, to na mě prostě zapůsobilo a občas když visím na laně, taky si vzpomenu...(4.11.2008)

Stallone v jednom ze svých lepších filmů. Film z velké části těží z prostředí hor a Stallone se na to dobře připravil, protože jeho svaly by udržely snad i ten vrtulník... (pokud by to ve scénáři nebylo jinak:)). Z dnešního hlediska už to tak úžasné není, ale jako hit z půjčovny v době vhsek tohle fungovalo opravdu skvěle.(20.6.2004)

"Zabiješ pár lidí a jsi vrah. Zabiješ milion a jsi dobyvatel." Metr nad zemí ztrácím svou jistotu, ve dvou metrech přichází na řadu stres a ve třech metrech se stávám majitelem regulérní závrati. Patrně proto jsem spokojen, když vidím chlapácké kousky svalnatého hrdiny mezi strmými skálami a s pevnou zemí pod nohama mohu snít o tom, že při troše představivosti bych ten bourák zachraňující kámoše mohl být já. A když mě film dokáže z reality vytrhnout až k takto debilním úvahám, tak evidentně splnil svůj účel.(25.11.2012)

Od samotnýho začátku mě tenhle film pořádně chytil za koule. Sice se neshodnu se Stallonem ohledně oblečení do hor, ale zcela se s ním shodnu, jak by měl takový pobyt na čistým horským vzdoušku vypadat. Sly nám nabízi báječnou alternativu trávení volného času na horách. Kdepak lyže nebo snowboard a goretex oblečení. Hezky šedivý tričko, katě od vitnemaců, bouchačky, kufry s prachama, helikoptéry, rány rukama, rány nohama, rány hlavama, skoky ze skály, skoky na skály, skoky do skály.....zkrátka pořádně si tu dovolenou užít, a ne stát trapné fronty na vleky, fronty na groky, fronty na parkování, fronty na ubytování a fronty na sraní.(2.11.2007)

• - Film se dostal do Guinnessovy knihy rekordů díky nejdražšímu vzdušnému kaskadérskému kousku, který kdy byl předveden. Scéna, ve které se Travers přemisťuje z jednoho letadla do druhého ve výšce 4,5 kilometru se natáčela bez jakéhokoli zajištění nebo filmových triků a vyšla produkci na více než milión dolarů. Pojišťovny odmítly kaskadéra pojistit, a tak Sylvester Stallone nabídl část svého honoráře, jen aby se vůbec mohlo točit. Oním odvážným byl Simon Crane a s ohledem na extrémní nebezpečí se točilo pouze jednou. (džanik)

• - Děj filmu se sice odehrává za velkou louží, nejspíš ve Skalistých horách, ale filmaři vzali zavděk prostředím italských Dolomitů. A po jejich odjezdu si vykoledovali značně nelichotivé hodnocení místních usedlíků, kteří "bordel" po nich likvidovali několik týdnů. (Robbi)

• - Renny Harlin zpočátku odmítl režii, protože "nechtěl točit další Smrtonosnou past 2." (džanik)