Sejmi prezidenta

Big Game - Die Jagd beginnt

Misia: Prezident

Akční / Dobrodružný

Finsko / Velká Británie / Německo, 2014, 86 min

Ultimátní hovadina. Přesně jak jsem čekal, ale svůj účel to splnilo. Doufám, že až se zdejší pseudointelektuální elita vyřádí, tak půjde hodnocení trochu nahoru. Na jednu stranu chápu, že jestli někdo k tomu filmu přistoupil seriózně a bral ho vážně, tak se nedivím, že ten dotyčnej dal odpad. Ale no tak lidi kurva proberte se tohle je prostě čistokrevnej trash, kterej jenom nějakým omylem zabloudil na plátna kin a tak je třeba k tomu přistoupit. Já osobně se domnívám, že ten film už od začátku dává najevo, že není určen k tomu aby se bral vážně a místy je to opravdu pořádnej kopec švandy. Jackson je tradičně v pohodě (tohohle negra prostě můžu) a pár vtípků a situací mě solidně pobavilo. Mám chuť to i trochu na protest nadhodnotit, ale 4* nakonec nedám. Dalo se z toho lákavýho námětu přeci jenom vytěžit trochu víc a hlavně ten Laponskej plynule Anglicky hovořící fakan mi moc sympatickej nebyl, ale lepší 3*? proč ne, seru na vkus. Můj les, moje pravidla.65%(25.5.2015)

• Jara.Cimrman.jr

"Přátelé i nepřátelé čekají v řadě, aby mě bodli do zad." A peníze, sex, Bůh či viceprezident způsobili, že nejmocnější muž světa byl zrazen, loven a vláčen v mrazáku. Já jsem kost od dobráka, takže bych podobnou pouť dopřál všem minulým i budoucím americkým prezidentům ihned po inauguraci. A těm, kteří by si při pobíhání po Laponsku v dešti kulek ušpinili oblek, bych dal na výběr mezi pohledem na tuto instruktážní hovadinu nebo katapultem z potopeného letadla. Tohle prostě nelze brát vážně, ale ani při béčkovém pohledu na věc mi z toho víc než dvě hvězdy na noční obloze nevysvitnou.(3.12.2015)

• Prometheus69

Prezident jako VYCPANÁ TROFEJ! Nenásilná americká fantasmagorie... z trochu přehnaným vizuálem, ale za to.. mimořádně efektivním. :) Ttřeba scéna z explodujícím boingem, Hirošima hadr... :D To mi zas tak moc nevadilo, ani až dojemně retardovaní teroristé ze zálibou vycpávání amerických prezidentů.. nebo z bazukou na jelena. :) možná by mi ani nevadil ten trošku přiblbloučkej Laponec... co se až do velkého finále věru moc nepředvede. Tedy mimo brutálního skolení halůzního jelena. Vzhledem k tomu že tento film měl být především... prezentován jako MALÍ RAMBO/Cliffhanger! Hošu si tak maximálně vystřelí z luku... Fakt kulervoucí. O_o Takže co mi na tom vlastně vadilo? No tak nějak to že všechny tyhle aspekty nedrž moc pohromadě a po vcelku povedeném převratu v letadle... což patří asi k nejlepší části filmu. Se z toho stává sračkoidní hon na šišku, kde nic nedává smysl... No až na tu hlavu v mrazáku a rodinné tajemství.. ale jestli to bylo zrovna o tomhle, nemuseli se vůbec srát z tím zbytkem... a vydat si to u nich třeba jako velkofilm" Tajemství hory! takže, mimo již zmíněného zbytečně přehnaného vizuálu... a celkem dobrého OSTU.. moc toho na chválení není. Obzvláště ta honička z mrazákem, by mohla kandidovat z přehledem na kokotinu roku. Ale, zase musím uznat že jsem u toho neusnul a že se tam pořád něco děje... i párkrát jsem se zasmál, i když tam zrovna nic vtipného nebylo. :D(12.11.2015)

Něco takového jsem přesně čekal. Jednoduché béčko, které má hodně banální zápletku s prezidentem, ale sakra, vidět Samuela L. Jacksona jako prezidenta, který musí přežit ve finské zimě, i když ne tak mrazivé, a po boku má jen jednoho kluka, který umí lovit, to je něco, co si člověk může jen představovat. Ale ne, tady to vlastně je!(7.10.2016)

• pornogrind

Běželo to v TV tak jsem tomu dal šanci. Co k tomu dodat. Příběh je totálně přitaženej za vlasy. Mladej Rambo zachraňuje prezidenta. Oba se tak stávají lovnou zvěří. Nepopírám, že akce je místy povedená, kamera luxusní a že i výběr lokace kde se film natáčel se povedl, ale to k dobrýmu filmu nestačí. Jednou se to přežít dalo, ale víckrát to už vidět nemusím.(29.1.2017)

• - S rozpočtem 8 500 000 euro se jedná o do té doby nejnákladnější film v historii finské kinematografie. (oje)

• - Heslo k otevření záchranného modulu je „1492“. 12. října 1492 objevil Kryštof Kolumbus Ameriku. Jde tedy o odkaz na tuto událost. (Illuminare)

• - Režisér Jalmari Helander původně chtěl, aby hlavní roli hrál Mel Gibson. (..Lucas..)