Poté, co teroristé sestřelí letadlo Air Force One, prezident Spojených států (Samuel L. Jackson) zůstává napospas divočině. Je tu jediný člověk, který ho může zachránit – 13letý kluk jménem Oskari z domorodého kmene, který se chystá složit zkoušku dospělosti. Jeho úkol spočívá v přežití v nehostinné krajině Laponska. Chystá se vystopovat jelena, ale místo toho narazí na nejmocnějšího muže planety v dosti prekérní situaci. S teroristy v patách se musí nesourodé duo Oskariho a prezidenta USA spojit a uniknout svým lovcům. Je jen na prezidentovi a jeho novém pomocníkovi, aby přežili nejvypjatějších 24 hodin svého života. Hon na prezidenta právě začal... (Indigo Film)

Trailer 1

silentname

Nakoniec bol film oveľa lepší, než som sám čakal, že bude. A aspoň mám pocit, že po Barely Lethal, sa Sameuel L. Jackson, konečne zase vrátil do dobrých filmov. A áno, viem, že tohto roku si zahral aj v Kingsman: The Secret Service. Každopádne mu fakt, že je prezidentom USA verím a svoju rolu zvláda celkom dobre. Rovnako ako aj všetci ostatní vo filme. Nemám z nikoho pocit, že by sa nesnažil vo filme pôsobiť seriózne a to im celkom uznávam. Režisér bol schopný všetkých celkom dobre viesť a niečo sa im z toho podarilo spraviť. Najprv som bol trošku prekvapený, že to poňali viac ako rodinný film, než ako solídiny akčný film, no myslím si, že to nie je zlé ani v takomto prevedení. Situácie sú predpovedateľné a aj ako film skončí, ale aspoň to nie je neskutočne lacné, alebo tu nejde o film, ktorému by prospelo, keby bol viac seriózny, ako bol napríklad tohto roku Max. V tomto smere dokážem teda odpustiť aj niektoré nereálne situácie, lebo je to film, ku ktorému si viac asi sadne rodinka v sobotu o desiatej ráno, než dospelí o desiatej večer, no minimálne sa mohli viac posnažiť dať do trikových záberov a zmierniť niektoré prevarené klišé. Zelené steny sú pri letových scénkach neskutočne jednoznačné a vie to kaziť dojem. Napriek tomu si však myslím, že je to film, ktorý v mojich očiach skončil oveľa lepšie ako som sám čakal. V prípade, že s mojim názorom nesúhlasíte, tak to chápem, no ja som s tým, čo som videl celkovo spokojný. Hodnotenie: C ()

Anderton

Trestuhodne nevyužitý potenciál uleteného nápadu v spojitosti s krásnou prírodou. Navyše tvorcovia dobre chápu scenáristické pravidlo obyčajný hrdina v neobyčajnej situácii, kde k nemu pridali aj neobyčajného hrdinu v neobyčajnej situácii. Ale zostalo len pri nápadoch pred samotným písaním scenára. Minimum humoru, málo akčných scén, prehnané zvraty, až si človek myslí, že ide o paródiu, lenže bez spomínaného humoru. Vydarilo sa ale záverečné zúčtovanie, čo je moment, kedy vás najviac zamrzí, že podobne absurdne uletený nebol celý film. ()

Doudis19

No hodně lacinej akčňák s nedotaženým téměř ničím.. Ať už motivací záporáků, nerozhodnou brutalitou, která se na půl cesty ani nedostane i nevyúžití jediného pozitivního - finské přírody (těch pár přeletů kamer nad skálou nepočítám). A vyloženě úsměvné je, jak si tvůrci naivně myslí na pokračování :-D. ()

Gilmour93

Kde byla nadsázka? V tom mrazáku? Když renomovaný britský herec Jim Broadbent učinil s hubou mastnou od svačiny promptní analýzu teroristické hrozby, věděl jsem, že bude veselo. Zajímalo by mě, kolik týdnů saunování s panem Koskenkorvou trvalo, než tu roli přijmul.. Pokud by se sestavoval žebříček filmů, které by kvůli své demenci měly být uznány nesvéprávnými, toto pojednání o hrdinném synovi vzešlém z lásky muže a sobí samice by bylo hodně vysoko.. ()

Lacike

Tak tento film ma velmi sklamal. Z trailerov to pôsobilo ako taka lacnejsia variacia na klasiku Air Force One, ale vysledok vyzerá ako srackoidna produkcia od Asylum, ale tentokrat to neobsahuje pomrkavanie na divaka, ze sleduje totalnu volovinu, ale film sa berie neskutocne važne. Co je velky problem, lebo scenar je zlozeny z tych najobohratejsich klise a ich prevedenie je dost mizerne, takze to pôsobi otravne. Postavy vôbec nefunguju. Väcsina hercov je absolutne nevyuzitych a len nudne odrecituju šustiace dialogy. Neskutocnu nudu by mohla zahnat aspon naloz akcnych scen, ale film je evidentne tak podfinancovany, ze je tu prakticky len jedna (scena s chladnickou) a aj tu ste mohli vidiet skoro celu v trailery. Okrem toho tu je uz len jeden pad lietadla a jeden vybuch. Tiez vsetko bolo komplet uz v trailery. Zvysok filmu pobehuje grupa zaporakov po lese a hľadá prezidenta s jeho otravnym detskym kamaratom. A popritom je par prestrihov na malicku miestnost, co ma byt akoze ustredie Pentagonu, kde je par znamejsich ksichtov, ktore mohli producenti vycapit na plagat. Prave tu sa nachadza jedina zabavna postava v podani Jima Broadbenta, ktora cely cas vtipne a trefne glosuje to, co sa deje a na konci naviac ukaze, ze je aj poriadny tvrdak. Len vdaka nemu davam filmu jednu hviezdicku a je mi luto, ze sa ocitol v takejto nudnej sracke. 2/10. ()

• Vonkajšie zábery sa natáčali v Alpách. (megajalec)
  • Keď pilot zahlási, že budú pristávať, nachádzajú sa nad Laponskom, čo je približne 1000 km od Helsiniek, kam letia. (megajalec)
  • Hudbu k filmu nahral Bratislavský symfonický orchester. (filip289)

Související novinky

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (více)