Poté, co teroristé sestřelí letadlo Air Force One, prezident Spojených států (Samuel L. Jackson) zůstává napospas divočině. Je tu jediný člověk, který ho může zachránit – 13letý kluk jménem Oskari z domorodého kmene, který se chystá složit zkoušku dospělosti. Jeho úkol spočívá v přežití v nehostinné krajině Laponska. Chystá se vystopovat jelena, ale místo toho narazí na nejmocnějšího muže planety v dosti prekérní situaci. S teroristy v patách se musí nesourodé duo Oskariho a prezidenta USA spojit a uniknout svým lovcům. Je jen na prezidentovi a jeho novém pomocníkovi, aby přežili nejvypjatějších 24 hodin svého života. Hon na prezidenta právě začal... (Indigo Film)

Trailer 1

Rakosnicek77

Hroznej film v tom nejhorším slova smyslu! Už jen koprodukce VB/Finsko mne hodila do ostražitosti, hlavně kvůli akčnímu žánru, kterým film chce působit na diváka. To že se vyšvihnul distributor a z překladu Big game/Velká hra, se stalo Sejmi prezidenta, to už nikoho asi ani překvapit nemohlo. Film napěchovaný klišé a absurdními scénami, to už je mnohem horší kalibr. Ono najít agenty, kteří vyskákají v minutovém intervalu z letadla, žádnému se neotevře padák, tudíž padají jako cihla ke dnu a přesto jsou dole mrtvoly v okruhu 5m :-) a mnoho a mnoho dalších pitomostí, dělají z tohoto díla bohapustou pitomost a jít na to do kina, se rovná spláchnutí peněz do záchodu! Jedna hvězda za fakt dokonalou přírodu, víc naprosto bez nároku! Samuel u mne má tímto veledílem velikánský škraloup :-( ()

JFL

Ambice tvůrců se zjevně omezovaly pouze na snahu vytvořit mix dětských dobrodružek s horským akčním thrillerem stylu”Cliffhanger”, přičemž se už nezabývali tím, že by to mělo výrazněji držet pohromadě nebo splňovat nějaké dospělácky rozumbradovské nároky. Protože kdo by řešil logiku času, prostoru či fyzikálních zákonů, když vymýšlíte cool záběry. Škoda jen že na ně neměli tolik prostředků, aby se mohli plně odvázat ze řetězu, takže to pak je takové na půl plynu. Což je tu prostě strašně škoda, protože to správné srdíčko tam je, jen pod haldou vynuceně usedlého balastu. Nedivím se, že filmový nerdi kvičí, protože tohle je přesně to, co nenávidí - film s pompézním promem, který svůj potenciál k zasmušile cool namistrovanosti stočí do rozjařile dětinské blbiny. ()

-bad-mad-wolf-

Nepříliš funkční recese. Nebo taky prazvláštní mix rodinného dobrodružňáku a outdoor thrilleru aka Cliffhanger, u kterého nebude spokojena ani jedna zmíněná skupina. Problém je tedy spíše v tom, že nadsázka, s níž film je a chtěl být natočen, je často až moc nezřetelná - nebo jsem neměl náladu na její hru přistoupit, co já vím. Hvězda za obrázky a zásah šípem. ()

LadyPupu odpad!

Bylo to myšleno jako parodie nebo ne? Prezidenta zavřou do batiskafu a šup s ním ven z Ér fors van. Za letu. Po dopadu se skamarádí s klukem s prasečíma očičkama a dobrodružství může začít. S jelenem na zádech, mrazákem v oblacích i ve vodě a spoustou brilantních hlášek: "Nestačí jen vypadat drsně, my musíme být drsní ". Číst ty komentáře tady bylo daleko zábavnější než celej film. ()

bourec

Začátek,kdy kamera nalítává na krajinu za zvuku efektní hudby(hned mi na mysl přišel Cliffhanger),jsem větřil slušnou zábavu.Sice to nakonec dopadlo nijak,ten film prostě je natočenej se snahou nepodobat se ostatním podobnejm filmům,až je z toho taková naivní říkanka pro pozdní dopoledne,ale zase propadák to neni.A i když já budu smířlivější,a dám větší hodnocení,potenciál to má větší.50%. ()

• Hudbu k filmu nahral Bratislavský symfonický orchester. (filip289)
  • Scéna, kde je prezident zakrytý dekou a vezie ho chlapec, v pozadí je nočná obloha, je odkazom na najslávnejšiu scénu z filmu E.T. mimozemšťan (1982). (megajalec)
  • Heslo k otevření záchranného modulu je „1492“. 12. října 1492 objevil Kryštof Kolumbus Ameriku. Jde tedy o odkaz na tuto událost. (Illuminare)

Související novinky

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (více)