Sejmi prezidenta

Misia: Prezident

Akční / Dobrodružný

Finsko / Velká Británie / Německo, 2014, 86 min

• Gilmour93

Kde byla nadsázka? V tom mrazáku? Když renomovaný britský herec Jim Broadbent učinil s hubou mastnou od svačiny promptní analýzu teroristické hrozby, věděl jsem, že bude veselo. Zajímalo by mě, kolik týdnů saunování s panem Koskenkorvou trvalo, než tu roli přijmul.. Pokud by se sestavoval žebříček filmů, které by kvůli své demenci měly být uznány nesvéprávnými, toto pojednání o hrdinném synovi vzešlém z lásky muže a sobí samice by bylo hodně vysoko..(6.3.2017)

• tron

Taká chujovina, až sa nečudujem, čo na nej prilákalo Samuela L. Jacksona (ktorý v minulosti už lásku k podobným projektom preukázal Hadmi v lietadle, kde mu stačilo vypočuť si názov a bolo). No hoci je námet, scenár a následné prevedenie WTF, samotný film nie je zábavný a to dokonca ani nechcene. Je to predvídateľná klišé nuda, ktorá sa raz berie vážne a inokedy nie, čo v praxi znamená, že máme súcitiť s hlavnými postavami (čo sú americký prezident s jednou topánkou a fínsky/laponský/nórsky/sovietsky chlapec, čiže postavy, s ktorými sa súcitiť nedá), ale zároveň nie je problém strčiť sem scénu, v ktorej sa hrdinovia zo šlamastiky katapultujú a následne sa hlavného zlosyna pokúsia zlikvidovať lukom a šípom. O tom, že by šlo o akčný film nemôže byť ani reči a keďže jedným z hrdinov je chlapec, film zrejme nesmel byť krvavý, takže nejde ani o lesnú survival drsnosť. Prekvapivo nejde ani o postupné vyvražďovanie „teroristov“, nakoľko americký prezident predsa nemôže nikoho zabiť a to ani pri obrane svojho života (paradoxne sa väčšina hajzlov pozabíja navzájom alebo ich úmrtie spôsobí bizarná náhoda). Zarazilo ma, že niektoré postavy občas smrteľne vážne povedia niečo ako „sme USA, najmocnejší národ USA“ alebo „chlapče, vieš, kto ja som? Americký prezident! Mám právo zabaviť ti skúter.“. Doteraz neviem, či to bolo myslené ako paródia alebo vážne, ale obávam sa, že vážne (no ani ako paródia by to nebolo smiešne). Scenár nesie stopy po zaujímavých nápadoch (neodhalenie hlavného zradcu, VYPCHATIE prezidenta, jeleň v mrazničke), ale ten, kto ho napísal, nemal všetkých päť pokope (TAKTO sa zbaviť chalana na mrazničke by sa v praxi skončilo po pár sekundách zrútením helikoptéry).(6.2.2017)

Akční pohodovka, která si na nic nehraje a dělá si ze sebe srandu prakticky po celou dobu. Nádherná příroda, solidní akce i efekty a vtipně podaný americký patriotismus, který kupodivu vůbec od američanů nepochází. Finové překvapili, po všech těch náročných dramatech bych od nich nečekal takové US-like akční béčko.(5.3.2016)

• Icefist

Je mi to kvůli S.L.Jacksonovi strašně líto, ale vážně nejde dát víc, protože tohle je krávovina obrovských rozměrů. Samuel zde hraje po většinu času moulu a otloukánka, což bych k roli jako takové bral, ale jemu osobně to nesedí. Nesmysly jsou do očí bijící, humor absentuje, takže když se po závěrečných titulcích zamyslíte, zůstane vám v kolonce pozitiv jen rozumná stopáž a pár záběrů finské krajiny. To je zatraceně málo, tím pádem nemůžu dát ani dvě hvězdy a zůstává jen smutná jedna jediná. 30 % Oblíbená část- katapultace z Air Force One(15.6.2015)

• pornogrind

Běželo to v TV tak jsem tomu dal šanci. Co k tomu dodat. Příběh je totálně přitaženej za vlasy. Mladej Rambo zachraňuje prezidenta. Oba se tak stávají lovnou zvěří. Nepopírám, že akce je místy povedená, kamera luxusní a že i výběr lokace kde se film natáčel se povedl, ale to k dobrýmu filmu nestačí. Jednou se to přežít dalo, ale víckrát to už vidět nemusím.(29.1.2017)

• - S rozpočtem 8 500 000 euro se jedná o do té doby nejnákladnější film v historii finské kinematografie. (oje)

• - Hudbu k filmu nahral Bratislavský symfonický orchester. (filip289)

• - Režisér Jalmari Helander původně chtěl, aby hlavní roli hrál Mel Gibson. (..Lucas..)