Sejmi prezidenta

• Velká Británie Big Game (více)
Trailer

Oskari slaví 13. narozeniny, což v jeho vesnici znamená, že se vydá sám do lesa a během jednoho dne a jedné noci uloví co největší zvíře. Oskari má ale problémy i s napnutím luku, takže mu nikdo moc nevěří. Otec však pro Oskariho vyžebrá povolení, aby zkoušku mohl absolvovat. Oskari se tedy vydává do lesa. Za soumraku se mu přímo nad hlavou zřítí letadlo amerického prezidenta. Tento Prezident není moc populární a má tu smůlu, že jeho bodyguard s ním není spokojený a navíc pro něj málem zemřel. A tak Morrisovi došla trpělivost a rozhodl se spolupracovat s teroristy. Ti napadli letadlo a Morris posadil Prezidenta do záchranného modulu, který včas opustil letadlo. Morris zabil zbytek ochranky a nyní je na lovu Prezidenta. Morris spolupracuje s velmi bohatým a vyšinutým mužem jménem Hazar, který chce Prezidenta ulovit a vycpat si ho jako trofej. Z Washingtonu sledují veškeré dění ve Finsku pomocí satelitů. Prezidenta našel jako první Oskari, čímž mu zachránil život. Prezident chce, aby ho Oskari odvezl do civilizace. Když mu však Oskari vysvětlí vše kolem svojí zkoušky dospělosti, prezident souhlasí, že stráví noc v lese. Další den je ale zklamáním pro oba. Oskari zjistí, že mu otec jako lovci vůbec nevěří a Prezident zjistí, že ho zradil Morris. Hazar a Morris Prezidenta zajmou a chystají se ho odvézt pryč, ale Oskari bojuje a Prezidenta zase osvobodí. Pak začíná neuvěřitelná honička, která skončí v havarovaném letadle Prezidenta... (TV Prima)

Trailer

verbal

Pokud si nedokážete vizuálně představit pičovinu natolik slaboduchou, kýčovitou a jednoduše blbou, která vypadá, jako by nějaký retardovaný Fin v rámci evropské podpory mentálně zaostalých filmů dostal macatý grant na velmi výpravné natočení svých zaostalých masturbačních fantazií plných strkání pečlivě nagelované hlavy do americké prdele, pomozte si těmito labilními trampotami laponského spratka s čokoládovým prezidentem Džexnem. Budete pak buď slastně hýkat jako vyhlášený mozkoun Livingblb, nebo si připadat, že jste právě hodinu a půl čuměli na dobře oblečeného, slintajícího downa, co si celou dobu po xichtě rozmazával jogurt ve snaze trefit se do huby. V prvním případě doporučuji zvážit okamžitou veterinární eutanázii. ()

Malarkey

Finové si natáčení tohodle filmu museli vysloveně užívat. To mě ta absurdita některých scén, ale i toho nápadu jako takovýho, připomnělo jeden film - Rare Exports, u kterého jsem po filmu zjistil, že je od stejných tvůrců. Zpětně mám ale pocit, že právě jejich předchozí film bych dneska už i zkousnul, protože jsem si za tu dobu zvykl, že finská kinematografie umí být poměrně solidně ujetá. A přesně tohle je ten případ. Po asi čtvrt hodině jsem si uvědomil, že Finové udělali akčního hrdinu z asi 13ti letýho kluka. Naštěstí ale akční scény a nádherné laponské scenérie dokazují, že myšleno to muselo být vysloveně z legrace, což jsem po chvíli i přijal. Pokud to ale nepřijmete, asi se na film dost naserete. ()

tron

Taká chujovina, až sa nečudujem, čo na nej prilákalo Samuela L. Jacksona (v minulosti už lásku k podobným projektom preukázal Hadmi v lietadle, kde mu stačilo vypočuť si názov a podpísal). No hoci je námet, scenár a následné prevedenie WTF, samotný film nie je zábavný a to dokonca ani nechcene. Je to predvídateľná klišé nuda, ktorá sa raz berie vážne a inokedy nie, čo v praxi znamená, že máme súcitiť s hlavnými postavami (čo sú americký prezident s jednou topánkou a fínsky/laponský/nórsky/sovietsky chlapec, čiže postavy, s ktorými sa súcitiť nedá), ale zároveň nie je problém strčiť sem scénu, v ktorej sa hrdinovia zo šlamastiky katapultujú a následne sa hlavného zlosyna pokúsia zlikvidovať lukom a šípom. O tom, že by šlo o akčný film nemôže byť ani reči a keďže jedným z hrdinov je chlapec, film zrejme nesmel byť krvavý, takže nejde ani o lesnú survival drsnosť. Prekvapivo nejde ani o postupné vyvražďovanie „teroristov“, nakoľko americký prezident predsa nemôže nikoho zabiť a to ani pri obrane svojho života (paradoxne sa väčšina hajzlov pozabíja navzájom alebo ich úmrtie spôsobí bizarná náhoda). Zarazilo ma, že niektoré postavy občas smrteľne vážne povedia niečo ako „sme USA, najmocnejší národ USA“ alebo „chlapče, vieš, kto ja som? Americký prezident! Mám právo zabaviť ti skúter.“. Doteraz neviem, či to bolo myslené ako paródia alebo vážne, ale obávam sa, že vážne (no ani ako paródia by to nebolo smiešne). Scenár nesie stopy po zaujímavých nápadoch (neodhalenie hlavného zradcu, VYPCHATIE prezidenta, jeleň v mrazničke), ale ten, kto ho napísal, nemal všetkých päť pokope (TAKTO sa zbaviť chalana na mrazničke by sa v praxi skončilo po pár sekundách zrútením helikoptéry). ()

Fr

„ZBÝVÁ JEN JEDINÉ - NAJÍT PREZIDENTA, ZABÍT VŠECHNY TY ZKURVYSYNY, CO PO NĚM JDOU, A PŘIVÉST HO DOMŮ…“ /// Teroristi vyrazili na lov. Po votestování rakety země-vzduch na důvěřivým průvodci, přichází na řadu Air Force One. Tož to je normální. Zpočátku su nadšenej skupinou domorodejch lovců, páč si kreténsky myslím, že bude následovat pravá Laponská zálesácká zábava. Místo toho sleduju píčovinu, který uvěřitelnost nedocení ani retardi s IQ kolem čtyřiceti. Dějový zvraty má na svědomí pravděpodobně psychopat nebo ten třináctiletej parchant, kterej ve volnejch chvílích zřejmě vysmrkl i ty speciální efekty. Komu čest, tomu čest! Ale proč na to musím čumět zrovna já? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám mrazící box, ve kterým se dá padat, lítat, plavat a potápět. 2.) Je mi 13 a chystám se zachránit prezidenta (Miloše? Kurva, to bude průser…). 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

T2

Rozpočet €8,5miliónaTržby USA $24,572Tržby Celosvetovo $5,102,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $490,928 //počet predaných kusov 35,110Tržby za predaj DVD v USA $704,077 //počet predaných kusov 57,382║ nevyužilo to svoj načrtnutý potenciál v plnom rozsahu ale aj tak celkom slušné béčko, ktoré aspoň miestami troška bavilo /50%/ ()

• S rozpočtem 8 500 000 euro se jedná o do té doby nejnákladnější film v historii finské kinematografie. (oje)