Sejmi prezidenta

• slovenský

Misia: Prezident

Akční / Dobrodružný

Finsko / Velká Británie / Německo, 2014, 86 min

Po přečtení anotace jsem usoudil, že tenhle film bude vrcholná megasračka a ani Samuel L. to nezachrání. Ale chystám se v létě na nejzazší sever matičky Evropy, a tak jsem se chtěl v rámci těšení se na cestu pokochat aspoň nějakými těmi laponskými lokacemi. A jak to dopadlo? Film mě nakonec kupodivu docela slušně pobavil, protože jsem rychle pochopil, že se jedná o jemně žertovnou nadsázku ve stylu dnes tolik populárních osmdesátkových revivalů. Malý mongoloidní lovec je tak příšerný až je vlastně skvělý a Samuelova roztomilá kreace negerského Mistera Presidenta je skvostná, věřím že si natáčení báječně užil. Ale na druhou stranu už při podezřele neseverských záběrech úvodních titulků jsem znechuceně zjistil, že se film nenatáčel v Laponsku nýbrž v Bavorsku. So eine Sauerei!(26.5.2015)

• verbal

Pokud si nedokážete vizuálně představit pičovinu natolik slaboduchou, kýčovitou a jednoduše blbou, která vypadá, jako by nějaký retardovaný Fin v rámci evropské podpory mentálně zaostalých filmů dostal macatý grant na velmi výpravné natočení svých zaostalých masturbačních fantazií plných strkání pečlivě nagelované hlavy do americké prdele, pomozte si těmito labilními trampotami laponského spratka s čokoládovým prezidentem Džexnem. Budete pak buď slastně hýkat jako vyhlášený mozkoun Livingblb, nebo si připadat, že jste právě hodinu a půl čuměli na dobře oblečeného, slintajícího downa, co si celou dobu po xichtě rozmazával jogurt ve snaze trefit se do huby. V prvním případě doporučuji zvážit okamžitou veterinární eutanázii.(25.5.2015)

• Kulik.Z

Teď nevím, co si o tom mám myslet... :D(8.4.2016)

• Big Bear

Ne, ne, prosím už ne, ne, prosím, nééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé..................! Samueli, Samueli, Samueli, Samueli !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ty jsi prostě děvka prodejná! Příště už tě čekám v další epizodě oblíbeného německého TV seroše Doktor z hor, nebo v reklamě na dámské tampóny. Jak jenom jsi se proboha svatýho mohl ocitnout v tomhle dětském zvěrstvu? Tohle je prostě film pro desetiletý caparty a to jsem možná ještě přestřelil! Maximálně! Nebudu tu rozepisovat už nic dalšího. Tohle bylo prostě blbé, pitomé, idiotské, debilní a zhovadilé. Naříkal jsem u toho bolestí a ty bolesti přetrvávají i po titulcích. Helander by zasloužil aby mu řiť nabral pěkně rozzuřenej sob a to bez anestézie. Pak bych ho vypreparoval a vystavil veřejně na nějakém náměstí v mrazáku pro výstrahu všem filmařům, kteří by někdy chtěli ještě točit akčně-dobrodružný film o únosu prezidenta USA. Divím se, za tohle Finsku, GB a Německunevyhlásily patriotické USA válku. Já jsem přesně ten případ co popisuje Malarkey. Nevěřím, že to bylo míněno ze srandy. Jsem nasranej! Brutální! Opravdu brutální jdu si dát panáka... *(4.3.2016)

Nám se to líbilo. Akce, parádní příroda, vtipné momenty - prostě dobrodružný film. To, že Laponci uměli anglicky a to plynule, byla ale fakt hovadina :-) Ale třeba se angličtinu učí při lovu a rybolovu :-)(24.5.2015)

• - Režisér Jalmari Helander původně chtěl, aby hlavní roli hrál Mel Gibson. (..Lucas..)

• - S rozpočtem 8 500 000 euro se jedná o do té doby nejnákladnější film v historii finské kinematografie. (oje)

• - Hudbu k filmu nahral Bratislavský symfonický orchester. (filip289)