Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skutečný příběh o muži, který byl ochoten udělat cokoliv pro svůj domov, kromě odhalení své minulosti. Ve 30. letech našeho století byl mladý Indián jménem Archie Sivá sova lovcem, ale po setkání s krásnou Indiánkou zjistil, že bezohlední bílí lovci kožešin se svými moderními zbraněmi ničí jeho domov a rozhodl se je zastavit. Ze Sivé sovy se stal nejslavnější Indián své doby, bojovník za záchranu přírody před civilizací, kterého jeho cesta nakonec zavedla až před anglického krále do Buckinghamského paláce, kde přednesl svou nezapomenutelnou řeč. Svými činy a projevy opravdu začal věci měnit, ale netušil, že cena bude tak vysoká, protože jen on jediný věděl, že není tím, jak ho svět znal nakonec sám zjistí, že záchrana přírody může být lehčí než zachování tajemství jeho vlastní minulosti. (Intersonic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (32)

fragre 

všechny recenze uživatele

Když jsem v dětství četl knihu Sejdžo a její bobříci, netušil jsem, že ji napsal člověk, který byl v svém chlapectví natolik krásně poblázněn indiánskými příběhy, že se rozhodl stát se indiánem (to se mi bohužel nepovedlo). Uctivě (a snad i poctivě) vyprávěný životopis, lepší ve své první divočinské částii, kde ovšem polovinu kouzla zajišťuje nádherná kanadská příroda (a další dosti podstatný díl toho kouzla zajišťuje půvabná indiánka). Ale jeho tažení za záchranu zbytků nezničené přírody nepostrádá jistý přirozený a nenápadný patos. I s tou vzpomínkou na jeho knihu za 4*. ()

k.rakonos 

všechny recenze uživatele

Překvapuje mě nižší hodnocení. Životopisné romantické drama. Nudné? A to tam měli tvůrci uměle vsunovat bojové scény a masakry? Ještě že k tomu nedošlo a vzniknul velmi zajímavý snímek, který má poslání hlavního hrdiny k ochraně přírody. Když k tomu dáme krásné přírodní scenérie hlavně z první poloviny filmu a pěknou míšenku v hlavní ženské roli, tak mi z toho vycházejí 4 hvězdy. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Pekný film, ktorý prináša hodnotný odkaz. Že je natočený podľa skutočného príbehu, je iba čerešnička na torte. Vizuálom síce pripomína skôr televízne spracovanie, ale to sa dá v pohode prekusnúť, 2 línie príbehu sú dobre napísané, vďaka čomu príbeh rýchlo odsýpa. Brosnan sa zhostil role veľmi dobre, a rovnako mu sedí rečnenie v divadle ako lovenie v prírode. Jasné environmentálne posolstvo je podané nevtieravo a dopĺňa životopisný príbeh chlapca, ktorý chcel žiť ako indián. ()

alpeew 

všechny recenze uživatele

Pod jemnou režií R.Attenborougha podává P.Brosnan (zatím v nejméně typické za to působivé roli )výborný výkon!Životní příběh Archieho Belaneye, zvaného Grey Owl (1888-1938), který přišel do Kanady v 17 letech splnit si sen - žít v divočině a poznat život indiánů. a z kterého se de facto stal zakladatel ekologie z počátku 20. století. Třebaže byl Brit, dokázal stát se uznávaným lovcem, ale i vlivným ochráncem přírody, autorem novinových článků, ekologickým lektorem a autorem veleúspěšné knihy, díky níž jej vláda pověřila správcovstvím Národních parků u jezera Ajawaan. Pro svou lásku k divoké přírodě se stal respektovaným členem společenství původních indiánských obyvatel a navíc se jeho jméno zapsalo do ekologické síně slávy moderní doby.Vřele dopočučuju. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Poměrně slušně natočený životopis zřejmě prvního ekologického aktivisty. Faktem je, že ten člověk svými názory poněkud předběhl dobu, a kdyby se nevyjasnilo, jak to s ním vlastně bylo, mohla se ekologie rozvinout mnohem dříve a mnoho lesů a zvířat mohlo být zachráněno. Pierce Brosnan sice jako indián nevypadá, ale zahrál tuto roli celkem slušně. A ta nádherná příroda... ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Film získal cenu Genie 2000 za nejlepší kostýmy. (Terva)

Reklama

Reklama