V bolestech

• Kanada Afflicted

Hrůzu nahánějící hororový thriller nabízí příběh dvou nejlepších kamarádů, kteří se vydávají na životní cestu kolem světa. Jejich putování, které si krok po kroku natáčejí, ale brzy nabere nečekaný a zlověstný směr. Po pařížském setkání s neznámou kráskou jednoho z nich zasáhne tajemný virus. Tvůrci filmu si odnesli z Fantastic Festu ceny za nejlepší hororový film, nejlepší scénář i nejlepší režii a obdrželi čestná uznání na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu a na Mezinárodním festivalu fantastických filmů v Sitges. (Bontonfilm)

honajz2

Další z filmů, co nemám ohodnocený. Tenhle jsem viděl tak rok, rok a půl zpátky a pamatuji si z něj, že podle mě měl zajímavý nápad, ale celkem mě nudil, neoslovil a mám dojem, že mě u něj zklamal konec. Pro nějaké podrobnější hodnocení bych ten film musel vidět znova, ale že bych se na to v nejbližší době koukl, to fakt ne. Ono je to hlavně kvůli tomu, že found footage moc nemusím. 2* ()

kaposlav odpad!

Jednoznačne medzi žánrami malo byť uvedené Horor / Thriller / Kravina. To bolo viac než zlé po všetkých stránkach. ()

Havaj8

Ukázka, že i superschopnosti maj svoje zápory, no postupem se ukáže, že to nejsou ani tak klady. Dobře postupně gradovanej děj, všechno pomocí kamer zdokumentovaný. Ke konci už docela i sci-fi, ale hlavní je, že to dávalo smysl, že to nebyla jen tak náhoda. Na to, že si to ty dva týpci udělaly celý sami, klobouk dolu, můžou bejt spokojený. Tohle se nevidí od zkušenejch lidí, natož od amatérů. ()

bourec odpad!

Chtěl bych vědět,kdy skončí tahle mánie found footage hororů,protože mám pocit ,že to byl můj poslední,nebo se alespoň budu snažit,aby byl.A musim vyjímečně souhlasit s Livingvředem,ale je to sračka.0%. ()

Flaxik

Found footage zběsilostem se snažím vyhýbat jak upír česneku, ale tady moje zvědavost převážila, pro jistotu jsem si na uklidněnou udělal mátovou šťávičku, aby to se mnou nemrsklo a také abych nebyl vulgární jako obvykle. Drahá polovička těžce snáší, když během filmu vzduchem lítají zasraní kreténi a amatérští pičusové, tak jsem se zařekl, že budu slušný a nepoužiji ani jednou můj oblíbený výraz rozblikaná kokotina. No a nakonec jsem byl převelice přepříjemně překvapen, protože blikání se (v rámci možností) nekonalo, postavy se nechovaly úplně hovadsky a upírský nápad byl maximálně kulantní, včetně vysvětlení proč a jak. Jsem zcela spokojen, ale pořád je to jenom blbá FF, takže přes 3 hvězdy to neutlačím. ()

Abes

Oceňuji, že s otázkou vampyrismu Jeff nechodil kolem horké kaše a hned věděl. Největší slabinou filmu jsem byl já, protože jsem neuvěřitelná hlava, s předstihem jsem totiž odhalil úplně vše. Od citlivosti na slunce po česnek ve špagetách. Nepřekvapil mě ani úplný závěr. Jen jedna drobnost směrem k tvůrcům, upíra bychom neměli vidět v zrcadle (9. snímek v galerii), ale co já vím, kameru třeba neoblafneš, soryjako. ()

Blazena

Americký vlkodlak v Londýně (či přesněji v Paříži) se potkává s Kronikou, šmrncnutou panem Cronenbergem. Festivalová hvězda Afflicted vhání zcela nekompromisně čerstvou krev nejen do těla jedné z hlavních postav, ale také do hnilobou sužovaného konceptu found footage hororu / thrilleru . Ba co více, můžeme ji bez okolků zařadit do nejpodařenějších děl dané kategorie. A to navzdory tomu, že se jedná o nezávislou prvotinu, s proklatě nízkým rozpočtem. Ta je však zaštítěná funkčním a velmi dobře sepsaným scénářem a ve spojení s přesvědčivými hereckými výkony a vybroušeným formálním zpracováním si dokáže udržet diváckou pozornost, bez obtíží, až do svého konce. Road movie se tu obnažuje do podoby noční můry, která má pěkně ostré V°°°°V. ()

dubinak

Tohle je docela zábavná, energická nezávislárna, kterou jsem nedočkavě očekávala, protože mě na ni trailer bezpečně naladil. Na nízkoropočťák jsou efekty zvládnuté obstojně, akce nestojí, pořád se něco děje, mrtvých bodů tu prostě příliš není. Na nic se tu nečeká a hned po ''přeměně'' se dočkáme i docela mrazivých, čistě hororových momentů, kdy jsem sebou po dlouhé době zase trochu trhla. V poslední části ale nadšení upadá a začne se stáčet do trochu nezajímavých sekvencí, kdy se celá zápletka rozuzluje a působí tak trošku přehnaně a nepřesvědčivě. Úplný závěr mě neposadil na zadek ani trochu, ale jinak to byla na první režijní celovečerák kvalitní zábava. ()

SHI-SHA

Příjemné překvapení! Příběh je sice poměrně předvídatelný, nicméně mě tenhle crossover filmů Contracted (2013) a Chronicle (2012) zaujal možná více, než oba zmínění. Bere si z nich to nejlepší, pěkně odsýpá a nenudí. Tam kde by jiné filmy raději končily, aby se vyhnuly zodpovídání otázek, jde Afflicted dál a odkrývá poměrně zajímavý příběh. Skoro bych měl náladu na další díl :-). ()

Nivenx

Dva mladí režiséři, scénáristi a herci v jedné osobě vzali pár kamer a šli natočit upírský FF horor. Za sebe můžu říci, že oproti komerčnímu Paranormal Activity jde o třídu kvalitnější film a to hlavně kvůli krvavým jatkám, kde upír má kameru na sobě a vše je hezky vidět. Nuda není a film má akorát stopáž. Není to sice žádný megafilm, ale svým originálním pojetím uspokojil mé hororové choutky. 70% ()

Deyw

Dost dobra transformace hl. hrdiny - mozna po komarovi nejlepsi co sem videl, fakt skvely, ale ten konec to dojebal..cekal sem neco jinyho..hodne silny 3* ()

Khumbac

Tyhle formáty mi sedí. Ti kdo odvrhují FF hned jakmile zjistí, že je to FF, si trošku nabubřují to své horrorové ego. Pátou hvězdu dávám samozřejmě za nápad. Z nemoci-superman-upír- . . .:-D. Hoši Derek a Clif musí být v pohodě, proto čtvrtá hvězda. Třetí hvězdička neunikne jednoduchým ale účelným efektům...(Že by to bylo mou novou televizí? :-)). Druhá za přiměřenou stopáž. První za to, že mi film naprosto sedl..to když jsem došel z Kauflandu. ()

Sfinkter

Trošku tady přisadím vzhledem ke chladné odezvě okolí, mně zpracování přijde naprosto profesionální a s daným rozpočtem se udělalo hodně muziky. Zajímavý nápad a originalita, technicky dobře odvedená práce a scény, které jste v životě neviděli. A nebudu rýpat. ()

viperDavid

Docela zábavný amatérsky natočený vampire movie. Asi vás to nějak zvlášť nepohltí, ale zase to není bůh ví jaká otrava. Ono to není prdel najednou změnit svůj život a od krásné brunetky dostat místo pohlavní nemoci tak trochu jiný dárek. Co s tím asi tak dělat ? Máte na výběr, zkusit brokovnici nebo se přizpůsobit. Rada na závěr, brokovnice nepomůže ()

Ryuuhei

Téda. Sleduju subžánr found footage už nějaký ten pátek, ale tohle je opravdu zajímavý nápad. Měli jsme v něm už vše možné, přímo čpící originalitou, ale zde tvůrci sáhli po něčem, co samo o sobě originální není - spíš naopak, je to až škaredé klišé. Film, který se zprvu tváří jako komornější Kronika, tak brzy nabírá na obrátkách. Kde ostatní filmy ze subžánru končí, on naopak začíná a „Dexterovské“ zakončení mu dává ten správný šmrnc. Jen škoda, že i když má mnoho pozitiv, negativa se najdou hlavně v logice, situační návaznosti a nevysvětlenosti. Respektive, vše zde jde podle plánu a i když dochází ke svízelným situacím, nějak méně logicky to dopadne. A samozřejmě, pravidlo „točit za každou cenu, i když to mám prvně v ruce“. Nicméně i tak zůstávám u docela příjemného překvapení tam, kde bych jej rozhodně nečekal. A že to mají na svědomí jen dva lidé, kteří si to financovali sami? Klobouk dolů. Znát to totiž vůbec není. 60% ()

Johnny.ARN

Ako nedávno pri vlkolakoch, aj o upíroch vznikol malý, nenápadný, hororový snímok, ktorý celkom dobre popisuje, ako sa dá premeniť, ako to prebieha, čo sa deje a tak celkovo. Len sa treba prekusať začiatkom. 3 z 5 ()

Tereszka33

Pokud byl tohle prvotní počin od tvůrců, tak tleskám. Né, že bych z toho byla úplně odvařená, ale na začátek hodně slušné. "Found footage" není zrovna to, co bych vyhledávala, ale tady mi to vlastně vůbec nevadilo. Ono to prvně vypadá, že je to strašná sranda mít "něco" co ostatní nemají, ale opak je krutou pravdou. ()

venison

Při puštění horůrku "V bolestech" jsem naprosto nevěděla do čeho jdu a proto jsem byla velmi příjemně překvapena ;-) Velmi reálně kamerou z ruky zachycena proměna člověka v bestii.. Název je tradičně značně mimo a proto jsem možná očekávala kapku jiný děj.. Kdyby byl větší ranec peněz a nejali se přesvědčivější herci, mohlo jít opravdu o peckový horor.. Takhle je velmi ucházející a solidní.. Líbí se mi zachycení "utrpení" hlavního protagonisty ;-) ()