poster

The Escape Artist (TV seriál)

Drama / Thriller

Velká Británie, 2013, 180 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  *****

  Skutečná spravedlnost ? Co to je ? Naprosto neznámý pojem pro většinu právníků. V tomhle seriálu je ukázka toho, jak v krystalicky čisté podobě takový justiční systém funguje v dnešní době. I když jde pochopitelně pouze o smyšlený příběh, tak reálu se to v mnoha směrech silně podobá. A tak jsem sledovala vynikajícího Davida Tennanta v roli sebevědomého, inteligentního, ale jak bylo vidět, tak přece jen zranitelného právníka, pokud mu někdo sáhne na někoho jemu hodně blízkého. Davide bravo! Ale výběr do role Foyla byl taky trefou do černého, protože já toho chlapíka bytostně nesnášela od prvního momentu, jak bezvadně ho hrál Toby Kebbell. A i když jsem v třetím díle tak trochu tušila, kam se to bude asi ubírat, tak jsem byla stejně napnutá jak luk až do úplného závěru. Jedině si snad tvůrci mohli odpustit tu přespříliš inteligentní právničku v závěru, ale asi bychom se pak do puntíku nedozvěděli co a jak, takže tu lupu zahodím, na černé tečky se vybodnu a ráda dám plné hodnocení, protože mě to zkrátka bavilo.(8.11.2013)

 • VenDulin85
  *****

  Na tento příběh by se hodila rčení- tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu.. pozdě plakat nad rozlitým mlékem.. a- když to nejde po dobrém... Opět mě to utvrdilo v přesvědčení, že právníci jsou zvláštní sorta lidí, která uvažuje sice naprosto excelentně a bleskově, ale.. naprosto jinak než ostatní lidé. David Tennant vklouzl do role jako ten příslovečný had a prošel několika proměnami, od sebevědomého právníka po zlomeného muže, až nakonec po spravedlivého mstitele.. S klidem přiznám, že mě závěr malinko překvapil, a že jsem si říkala, co bych udělala já na jeho místě... Bruslím mezi čtyřmi a pěti*, ale za hbitost, při které stačily pouze tři díly, chytrost, se kterou se předháněli oba právničtí kolegové a hlavně, uvěřitelnost děje, nakonec sázím za 5*.(25.11.2013)

 • kareen
  ****

  Jo, karma je holt děvka, co si nevybírá a dokáže udeřit velmi pádnou rukou, zvlášť když jste právnická extratřída, která sice ještě někde v koutku svého svědomí chápe, že nejedná správně, ale proč se trápit nějakou spravedlností, když můžete nasbírat další body do řady dlouhého výčtu úspěchů a posílit své už tak nafouklé sebevědomí. No a když už vás osud srazí na kolena, to si pište, že po vás přijde někdo ještě ambicioznější než vy a dá vám to pořádně sežrat...Britská produkce nás už hezkých pár let zásobuje kvalitními minisériemi a ani tato není výjimkou i když se mi nechce příliš věřit, že by takový zjevný sociopat, jakým byl bezesporu Foyle, tak snadno lavíroval mezi docela pádnými důkazy a mezi námi, já být v té porotě, tak hlasuji vinen už jen při pohledu na ten jeho samolibý ksicht. Což ovšem svědčí o opravdu přesvědčivém hereckém výkonu jeho představitele. David byl jako vždy výborný, seděla mu poloha jak chytrého, sebevědomého právníka, tak i výrazově utlumenějšího otce rodiny a potěšila i vedlejší rolička pro bývalého inspektora Dalglieshe. Úplně na pětku to není, přeci jen se mi to zdálo krapet roztahané a neobešlo se to ani bez drobných logických kiksů, ale zas tam bylo pár slušných bu bu scén a navíc mně potěšil konec. Takže asi tak.(21.11.2013)

 • Ramirez85
  ****

  A už je to tu zase, britský dramatický seriál s Davidem Tennantem v hlavní roli a už jsem zase silně zaháčkovanej a lačně čekám na každou příští část. The Escape Artist teda očividně na nic nečeká, protože hned první díl začal vskutku tíživě a naléhavě. Ale jak už to tak v obdobných sériích bývá, nic není takové, jak se na první pohled zdá... A nic proti právníkům, ale je to vážně cháska :-)(16.11.2013)

 • Lischai
  ****

  Moc se mi líbí, jak Britové teď dělají tyhle minimalistické, vizuálně krásné a morálně nejasné detektivky. Broadchurch s Tennantem byl super a tohle drží laťku. Je to víc depresivní, míň malebné a stejně zábavné. Někdy se tu jde trochu moc po stereotypu batesovského psychopata s ptáky, ale závěr má tahle minisérie překvapivý, takže rozhodně stojí za vidění.(12.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace