Cirkus řvoucích motorů a vůně benzínu dodnes přitahuje milióny příznivců. Nebylo tomu jinak ani ve zlatém věku Formule 1, kdy největší a nejslavnější závodníci byli zahrnuti takovou přízní a poctami, že se prakticky vyrovnali nejoblíbenějším rockovým hvězdám. Náš film s pomocí málokdy promítaných archívních záběrů přenese diváky do této průkopnické minulosti, o které nám povypráví nejen Bernie Ecclestone a Max Mosley, ale také dvanáct, ano, čtete dobře, dvanáct někdejších světových šampionů. (TV Spektrum)

mrclTV

Obsahovo kvalitné (kopec glosujúcich majstrov sveta a iných osobností - fajn, archívne zábery - super, najväčšie príbehy - jasné), ale vadil mi ten agresívny "hurá" spôsob prezentovania - rýchle prestrihy, časté preskakovanie z jednej témy na druhú tému a púšťanie hudby do onboardových záberov! (to fanúšikovia motorizmu nerobia)....našťastie tento rýchly trend sa drží hlavne v úvode, potom sa na to už pozerá lepšie. Plnohodnotné zhrnutie minulosti F1. ()

subic

Zlatý věk F1, kdy vlastně byl? Podle mě to byl konec šedesátek a sedmdesátky. Jezdci byli jako rockové hvězdy a taky se tak chovali. V té době jich taky dost a dost zařvalo, proto se od konce sedmdesátek začalo hodně pracovat na bezpečnosti jezdců, která dál ještě posílila po smrti Senny, podle mě nejlepšího jezdce všech dob. Proč píšu jezdce a ne závodníky? :-) ()

harycek

Pamatuji strýc měl knihu o F-1 a když se zabil Jim Clark tak jsem to obulel , ale díky tomu jsem začal modelařit !!!Tento dokument mluví o době mého dětství a o ikonách F-1 od začátku!? Nebudu jmenovat je jich mnoho !!!!! ()

Domonte

Naprosto špičkový dokument ze světa F1, který by měl vidět každý správně zapálený fanda. Závodění sleduji 15 let a přesto jsem se dozvěděl spousty zajímavých informací. Doporučuji :-) ()

Desmi

Vcelku svižně vyprávěná historie Formule 1, jejíž největší slabinou je právě rychlost vyprávění. Dokument na vás sype příběh jednoho jezdce za druhým, věnuje se všem tragédiím ke kterým v průběhu let došlo a z úplných začátku tohoto sportu se plynule přesune do současnosti. Zvláštní pozornost je upřena na vývoj a zvyšování bezpečnosti jezdců i diváků v průběhu let. Hezké shrnutí.. Mimochodem záběr z kokpitu Ayrtona Senny, jak projíždí trať v Monaku, prostě stojí za to vidět..! =) ()

JoeSO

Velmi povedený dokument z prostředí F1. Výpovědi několika legend, které měly tu čest to všechno zažít na živo. Bohužel ti kteří zahynuli už tuto možnost neměli. Nalezneme zde napětí, akci pořádnou dávku benzínu. A pro člověka, který se ve světě F1 neorientuje, nebo ví o tom jen málo je tohle ideální dokument, jak si rozšířit své obzory. Pro mne osobně zde byla pořádná kupa nových informací a sem tam jsem nestačil zírat. ()

ZetDaElO

Audio vizuálne fantasticky spracovaný dokument, so všetkými veľkými jazdcami pokope. Veľká škoda, že chronologicky výpočet udalostí sa zastaví okolo roku 1976 a nová éra formuly sa zmestí do posledných 20 minút. 8/10 ()

albiebennett

Už dlouho jsem neviděl takto poutavý dokument. Nejsem žádný fanoušek F1, ale uznávám že tento podivný sport je našlapaný neskutečně zajímavými příběhy. Film Rivalové je toho důkazem. Dokument zobrazuje historický vývoj formule a vzbuzuje touhu vidět více. Líbil by se mi i takto pojatý dokument o jednotlivcích, případně nějaké filmové zpracování. Například Juan Manuel Fangio nebo Francois Cervert mě i v tom rychle průřezu velmi oslovili. Po technické stránce nemám co vytknout. ()

Dvojirakri

Tedy, nezlobte se na mě, ale ten obsah od TV Prima, konkrétně "...vyprávění někdejších světových šampionů, jakými byli například Bernie Ecclestone..." to je kudla v zádech opravdových šampionů, Bernie byl a zatím stále ještě je jen zatracenej mrňavej kšeftař, kterýmu ty peníze vlezly na mozek, dle jeho posledních vyjádření ke světové situaci! Já si nejvíc užil povídání Emersona Fittipaldiho a Jackie Stewarta. Skutečných hrdinů F1! A o čem že v tomto dokumentu jde? O bezpečnost. Projedeme dějinami Formule 1 a připomeneme si nejslavnější jezdce a nejslavnější smrtelné nehody(ne vždy nutně v monopostech) od Alberta Ascariho až po Ayrtonna Senny. Podíváme se do zákulisí, vyslechneme názory přítelkyň a manželek, zjistíme jak se vlastně ten ošklivej skřet dostal tam kam se dostal, a hlavně jakou cestu ušlo zabezpečení závodníků za to více než půl století. ()

vladi3

Bolo by to za plny pocet, ak by sa viac venovali ere Ayrtona. Ale inak vyborny dokument... ale kde tam bol fassbender, vobec neviem... ()

Moredogs

Skvely dokument o športe o ktorom často nepočut a pri sledovani fanušik mnoho veci o nom pochopi, pači sa mi na tom to že nemusite byt vobec fanušik aby vas zaujal za mna 5. ()

KIT.HL.JR.

Ten dabing to pořádně zprasil. Na tolik lidí použít jen jednoho nebo dva dabéry :(( A překlad jak přes překladač :( Mé hodnocení je doku s titulky samo :) Ten dokument je vynikající. Naprosto. ()

nudlis

Perfektní film o dobách, kdy se ještě ve Formuli 1 nejezdilo na vysavačích, nenažranej Bernie neměl skoro žádnou moc a ochozy a tribuny byly plný diváků. Tohle musí bejt zajímavý i pro člověka, kterej F1 nesleduje a chce vědět o čem to kdysi bejvalo. ()

oskiii

Dokument výborný...ale proč dostal Schumacher jen pár vteřin prostoru? Měl za sebou také pár vážných nehod a Sennu měl, ve chvíli jeho smrtelné nehody, pár metrů před sebou. Místo jeho pohledu a názoru, se vyjádřil Hamilton. ()

Bogrant

Zlatý vek F1, zlatý dokument o F1. Pre čiastočného priaznivca tejto motoristickej značky ma pohltil rovnako ako dokument o Sennovi, či Rivali, ale aj v tomto prípade som sa dozvedel niečo nové v zaujímavých obrazoch a informáciách z prvej ruky. Bomba. ()