Coherence

• Velká Británie Coherence

Ilikefilms

Konečně výborný nápad, který rozvíjí existující teorii multivesmíru. Otevření okamžiku propojení alternativních realit. Potud bez výhrad. Problém mám s neadekvátními reakcemi a chováním lidí na tuto situaci alá "aha tak venku běhá několik mých alternativních já a co jako, jdu spát, nebo jdu řešit partnerské vztahy". Mělo to potenciál na hodně dobrý scifi, ale i tak velmi dobré. ()

Actias

Originální zápletka když nad příčinou koherence přivřete jedno až dvě oči. Prolétající kometa, která způsobí tento jev (koherenci), je tak trochu vycucaná z prstu a věrohodnosti jí nepřidává ani rozprávění o tom, jaké nevysvětlitelné jevy se už v minulosti při průletu komety kolem Země děly. Příčina ale zůstává na pozadí příběhu a důležitý je následek. A toho se zhostili scénárista i režisér více než dobře. Nečekanými zvraty v průběhu filmu se příběh stává nepředvídatelným a to vás na něm nemůže nebavit. Odbytý konec vás ale uzemní. Za ten jsem místo původních čtyř dala nakonec jen tři hvězdy. Když se ale s odstupem zamyslíte, je vůbec možné takový příběh smysluplně uzavřít? Vždyť pokud bychom měli příležitost, každý si budeme hledat tu nejlepší realitu, ve které chceme žít. I když nemůže být snad záměrem scénáristy, že koherence ještě neskončila? Možná. Přestože stále závěr vnímám tak trochu přitažený za vlasy, místo tří hvězd měním zpět na čtyři. A závěr? Zajímavý film, který rozhodně stojí za vidění. ()

sun.eagle

S minimem prostředků a přitom tak mrazivé a hrůzu nahánějící a hlavně tak zábavné. Po skončení jsem si řekl že chci víc. ()

BStone

Na to, aby film měl grády, když se v něm osm lidí téměř nehne z jedné místnosti, musí být sakra dobrý námět a sakra dobří herci. Námět je poměrně zajímavý, zpracování a herci už podstatně méně. Chování některých pak silně mimo, třeba Mike jedná jako psychopat, to by jím už ale musel být dávno a zřejmě by seděl v ústavu nebo v base. Celkově mírný podprůměr. 40% ()

burg

...aneb jak se Schrodingerova kočka zasebevraždila v krabici. V podstatě bych mohl zkopírovat komentář k Melancholii, protože tenhle styl těkání a švenkování kamerou z duše nesnáším a je vážně k zblití. Plus naprosto nesmyslný příběh, nesympatické a nezapamatovatelné postavy, divné skákání v ději atd. A přitom sci-fi miluju a s teorií multiverza nemám nejmenší problém. To i ta výše zmíněná Melancholie ve mě zanechala větší stopu, než tohle zmršený dílo. ()

HombreT

Nie, toto mi nestačí. Veľmi pekne premyslené a vzhľadom na podmienky aj remeselne zvládnuté. Ale ja potrebujem viac. Potrebujem nejaký zmysel, nejaké smerovanie. Jednoducho nejaký koniec. A keď sa nad tým tak zamyslím tak variácie na podobnú tému tu už boli a dokázali ju dokonca zakomponovať do vyššieho presahu, nie len rozoberanie myšlienky. ()