Coherence

• Velká Británie Coherence

Evee04

Presne toto som chcel.Ako málo stačí na natočenie kvalitného sci-fi filmu.Niekolko sympatických hercov,jeden dom a 5 048 235 alternatívnych realít.Film začína pomerne pomaly,postupne predstavuje každú osobu,ktorá príde do domu na večeru a celé sa to započne po výpadku elektrickej energie.Kamera tam predviedla skvelý výkon,ktorí sa presne hodil na štýl a spracovanie filmu a zväčša temné prostredie malo vynikajúcu atmosféru.Za mna velký palec hore.___85% ()

Jardatekk

Tak to byla jízda. Líbí se mi takové příběhy, kdy se sejde parta lidí na večeři a po několika skleničkách vína se teprve začnou dít věci. Ovšem trošku jiné než co by člověk čekal. Taková odnož The Invitation, ale myslím, že i lepší. Už vím jak by vypadal film psychologický film Sheldona Coopera. 100% ()

RavenSpector

Příjemná, originální, nezávislá sci-fi? Ale, no tak. To snad ne. Vždyť je to klasická hovadina dnešní doby. Rádoby mysteriozní, zapeklitě-fyzikálně psychologická záležitost. Pobrat tuhle blbinu, musel bych snímek sjet minimálně pětkrát. Ovšem on nestojí ani za to jedno shlédnutí. Filmů, jako je tohle veledílo je mraky a soudný člověk se u něj bavit nemůže. Škoda, dle plků ostatních pozorovatelů jsem čekal něco drobátko promyšlenějšího. Zhruba ve stylu The Man from the Earth. Dobře mě tak. Dalších 90minut života v řiti. ()

90125 odpad!

8 histerických nervákov sa zíde na večernej párty. Hovoria jeden cez druhého, vyhadzujú si na oči kto s kým spal, alebo kto by s kým chcel spať...No, tradičná melodráma. Zrazu prásk ! Kométa ! Ktosi z akejsi knižky prečíta, že keď prelieta kométa vytváraju sa alternatívne reality. Všetci bez výnimky to okamžite a bez váhania zožerú ! Začína sa sútaž kto spraví najidiotskejšie rozhodnutie. A keď začnú rovnakí týpkovia z vedľajších, rovnakých domov prichádzať na návštevu, nastáva totálny chaos. Nikdo už nevie z ktorej je reality a ktorá je koho večera. Tomu hovorím low Budget ! Hoci je pôvodná myšlienka možno dobrá, tento film ju totálne nezvláda a padá do kategórie AA, teda Absolutne Absurdných. Ak scifi a dialog ľudí v jednej miestnosti, tak The Man from Earth. Coherence je úplne nekoherentná kravina. 20 % ()

brkerez

Chytře se tvářící nervní a vysilující bordel, kterej nemá koule ke konci nějak víc držet pohromadě a nezměnit se v guláš, kterej svojí hloupost a chaoticky vršící se kopie vždy může svést na z prstu vycucanou myšlenku, který kvantová fyzika posloužila jako notně vzdálená a znásilněná inspirace. ()

Pokri

Originálny scenár, ani neistá kamera neprekážala. Toto natočiť prakticky bez peňazí je obdivuhodné. Až mi rozum zastavuje nad tým, že Byrkitovi niekto nedal poriadny rozpočet a odvtedy nič ďalšie nenatočil. ()

Bragi66

To že je SF nebo mysteriózní? Já viděl nudnou bytovou konverzačku o večírku, co na konci vygraduje tím, že na kometě přiletí stejná otravná blondýna, která tam plká celý večer. To vyvrcholení spočívá v tom prstenu navíc? No to mi jděte z dílny! Atmoška bez příběhu to prostě neutáhne. ()

tribican

"This whole night we've been worrying, there's some dark version of us out there somewhere. What if we're the dark version?" Achjo... Proč musí být (téměř) každý mysteriózní/sci-fi film na toto téma tak zamotaný a nepochopitelný? Bohužel to, že jsem byl v dění filmu totálně ztracený, a k tomu všudypřítomná tma, mi sledování filmu moc nezpříjemnilo. 70 % ()

Awer

Problém všech těchhle filmů se zjevnou ambicí být hustokruté je, jak jí dostát. A tady se to ouplně nedaří. Kamera a střih jsou super, má to atmosféru, solidní casting. Přesto mi to trochu evokovalo Bokeh. Stane se něco opravdu totálně out of this world, ale pak to nejen negraduje, nýbrž se to vlastně propadá do až dětinského uvažování, co by se teda jako mohlo stát dál. Ten Bokeh ještě na konci zatáhne za ruční brzdu a vytvoří novou hustokrutou existenciální situaci. Zde je bohužel i ten obrat levný, nepřesvědčivý až sebeparodizující. ()

nikhaj odpad!

Lacny šmejd. Maly tam dat adolescentov aspon by to nebolo take priblble. Vidim seba sameho zabijem seba sameho ale sam aj obzivnem, nanic mindfak ()

dlouheBidlo

Trpělivost. Brzy se to zajímavě vyvine. Moc dobrý námět, netradičně zpracovaný. Dám za pět, protože to začínalo jako totální kravina a moc hezky mě to vtáhlo a parádně to gradovalo. Příjemné komorní. ()

Little_Sawy

Taká mačka v krabici s jedom. Fakt super, napínavé ako sa môže zvrtnúť klasický večer so známymi, jednou prelietajúcou kométou a časová smyčka s paralelnými svetami je na scéne. Škvaril sa mi z toho mozog chvíľu, postavy boli zahrané dobre, dej a napätie bol taktiež extrém. ()

hujerita

Plne súhlasím s JASM-om :) a v podstate jeho koment ma doviedol k tomu že si pozrem tento malý milý a nenápadný skvost. Pecka na druhú a náramne som za zabavil. Fakt že áno. A po konci filmu zostal príjemný pocit z videného a predvedeného. Na milión percent si to pozriem ešte nie raz ale dva a viac krát. Pre mňa 5+ ()

lineker

První polovina skvělá. Od začátku jsme na něco připravování a víme, že partičku kámošů na párty čeká něco nepříjemného. To gradující napětí a první nevysvětlitelné příznaky, mně moc bavili. Druhá část, kdy bylo odhalena příčina již pro mne ztratila poněkud kouzlo, chvílemi jsem se ztrácel i v jednotlivých postavách. Originálnost nelze snímku vyčíst, ale pokud sama sebe díky následné nepřehlednosti odsune na druhou kolej, nemusí být výhrou. ()

Lodovico

Pekne rozohraná komorná-paranoidná sci-fi jednohubka, ktorá pripomína tradície európskej sci-fi 80.rokov a fakt, že okrem komerčných vyvražďovačiek vo vesmíre možno nájsť vesmír aj na Zemi. ()

Karel.Racek

Jeden dům na entou, osm lidí x dům na entou, jeden příběh vyprávěn xkrát jinak. Začátek je poněkud vláčný, jako kdyby režisér potřeboval splnit nějakou stopáž. ()

dago79

Myslel som, že po prvých 10 minútach non-stop žvástania to vypnem. Tento nový trend sci-fi fakt nemusím. So sebazaprením som to dopozeral a presne som prepokladal, že to nejak tak aj skončí ako to skončilo. Nápad dobrý ale to je všetko. ()