Coherence

• Velká Británie Coherence

M1k9

Wow. To je nízkorozpočtový majsterštyk !!! Skvělý námět podpořil mix neokoukaných herců. Postavy si udělaly domácí úkol a o tématice něco věděly, fair play. Atmosféra top! Docházelo k postupné gradaci. Stopáž byla krátká, závěr otevřený. Někdy se dá i z ničeho vykouzlit něco. Poslední dobou to nebývá zvykem. Spíše naopak. Mnoho prostředků teče do kanálu. Není to poprvé, kdy americká velkovýroba dostala na holou. Ale jasně, každý má jiný vkus, svoji oddělenou realitu. >> 9/10 ()

MAJkLSON

Výborný a zajímavý nápad, ze kterého se dalo určitě vytřískat více. Nicméně určité tajemno a napětí si film drží neustále. Bohužel konec mi moc nesedl, ale i tak dávám čtyři hvězdičky. Rozhodně ale stojí za vidění. ()

jandula00

Vím, že nic nevím, to je oč tu běží! Tohle nezávislé drámo vám dokáže pěkně zmást ten přerostlý vlašský ořech v hlavě. Chvílemi jsem už byla totálně mimo a smýšlela si sama v hlavně absurdní vyústění jednotlivých situací. Asi by se slušelo kouknout se na film ještě jednou, protože věřím, že pak by se spousta nejasností...objasnila :). To se mi ale moc nechce. Na druhou stranu je Coherence zářným příkladem toho, že i s nízkým budgetem se dá zahrát velké divadlo. ()

Saur.us

Na co prachy když máte nápad a bandu herců, co mají dva víkendy po večerech čas. Tahle mysteriózní sci-fi sice měla na začátku problém s rozjezdem, ale jakmile se chytla, začala bavit i mrazit. Lepší 3* ()

tomashrabek

Úvodnú tretinu som síce odzýval, ale čo prišlo potom stálo rozhodne za chvíľu čakania. Vo všetkých ohľadoch mi Coherence najviac pripomenul Primer – čo sa týka nízkorozpočtovosti produkcie, ktorá je otočená vo svoj prospech, sympatických hercov, dobrého nápadu či vyústenia vyžadujúceho pozornosť. Oproti nemu je však Coherence snímkom prístupnejším a zrozumiteľnejším, i keď za cenu znásilňovania fyziky. Viac takýchto filmov s nápadom, prosím! ()

Omnislash

mozna zbytecne dlouhy a mene zajimavy zacatek. na me tez otravna pseudo dokumentarni kamera (ci jak je ten spravny vyraz). myslenka jako takova ale velmi chytlava a jako celek zajimave provedeno. rozhodne mile prekvapeni ()

warrenur

Perfektna wtf-situacna konverzacka. Odporucam. V jednom dome s par ludmi a ze sa z toho da vela vytrieskat. :) Avsak aj ked zahodime logiku, coherence je vo filme vysvetlene ako "zlucenie", a teda telefonat na druhy den nemohol prebehnut, ci? :) ()

Grizzly

Prvních tak 80 % filmu je na jasných 5*, ale pak to začne trošku skřípat. A konec už je uplně takovej divnej. Ale chápu, že takovýhle film není jednoduché ukončit a dobrý to fakt bylo. Chvíli i chytrý. Man from Earth to ovšem neni ani náhodou. 70% ()

mala_kea

Já se k tomu dostal jako slepý k houslím a jako slepý jsem u filmu vydržel. Původně jsem se bál, že to budou scénaristické výměny názorů jako třeba u Pozemšťana, ale tady se i něco "děje" a hýbe se to. Film samozřejmě není uplně perfektní, ale ve svém žánru rozhodně může šéfovat svým poddaným. Krásná podívaná ()

Qeo

Zrovna ve chvíli, kdy jsem si začal zoufat, že téma sci-fi se posunulo někam do říše laciných bijáků, narazím na tento klenot. Ono označení sci-fi je poměrně nadsazené. Spíše se jedná o multidimenzionální psychologické drama (v překladu Mind-Fuck). Roztřesená zamlžená kamera, výborně napsané postavy, děj propracovaný do posledního vlákénka zašmodrchaný v pavučině světů a lidí. Není třeba vznosných mezigalaktických lodí, výbuchů planet a laserových přestřelek. Úplně stačí jeden barák, šest normálních smrtelníků, jedna dlouhá noc a jedna nevyzpytatelná kometa. Není to pro každého, spoustu lidí to bude...hmmm...srát...možná i nudit. Ale fanoušci tohoto žánru si přijdou na své i za hranice svého vědění a chápání. ()

Eeuanmainyaq

Nízkorozpočtové, takže kto nie je na podobné filmy zvyknutý, môže dopadnúť ako ja, keď som si to pustil prvý krát a po dlhých zmätených počiatočných dialógoch a roztrasenej kamere, kedy má človek pocit, že viac nevidí, než vidí, som to vypol a na niekoľko týždňov na to zabudol. No dnes som sa k tomu vrátil a bol som uchvátený. Zaujímavé, celkom premyslené a keď to človek vydrží zopár desiatok minút, tak aj veľmi chytľavé. Takéto niečo, nezávislé, môžem rád odporučiť. ()

MikeeTheory

Tak nevím. Nápad skvělý, ale to provedení? Nejvíc mi asi vadilo naprosto nelogické chování postav, i když přiznávám, že zažít něco tak absurdního, možná se budu chovat taky jako blázen. Navíc jsem měl pocit, že čím se film blížil ke svému závěru, tím více se začala projevovat jeho nedotaženost. Vždyť i prý některé dialogy probíhaly improvizovaně. Na to se podle mě měli tvůrci vykašlat, já bych naopak uvítal promyšlenost a chytrost ve stylu bratrů Nolanů. Jak jsem ale říkal, nápad super! ()

septic

ačkoli jsem u Coherence třikrát usnul, jedná se o perfektní snímek. Přesně takhle si u nízkorozpočťáku předtavuju stupňované napětí, kde se sám divák dusí ve vlastní šťávě a postupem času očekává věci, které vůbec nepřijdou a ani nemusejí (na čemž je například založeno Paranormal activity, které je úplně o ničem). Prolínání je nenásilné, a i když ne překvapivé, tak zarážející. Charaktery jsou sepsány parádně. Jediné co mi vadilo je absolutní tupost vyplynutí knihy, ale v celkovém rámci to vlastně na té absurditě ztrácí. 88% ()

Rockerman

Naprostá šílenost! Rád bych opravdu věděl, jestli to někdo prokouknul a mohl by říct o čem to vlastně bylo. Někdy se povede za pár "korun" natočit něco zajímavého. Ještě to asi chtělo nějaký super nápad, aby nám kromě odhalení charakterů jednotlivých postav vysvětlil nebo aspoň naznačil jak se věci skutečně mají. Nevadí i tak z minima bylo dosaženo skoro maxima. ()

MickeyStuma

Volné, přirozené, živé. Mysteriózní zajímavost o podivných úkazech jedné noci během přeletu komety. Konverzační děj v jednom domě, kde se všichni navzájem překřikují, hádají, přemýšlí. Příběh? On tu vlastně žádný není. Skupinka lidí si jen udělá večírek a my sledujeme jak si užívají. Realita všedních dnů. Kdo by to neznal. Zpočátku tedy krapet nudné a divák si připadá jako poťouchlý voyeur sledující sousedy. Když se však ale začnou dít podivné úkazy z počátku nic neznamenající a podivnosti pomalu nabírají na síle, lze zpozornět a popřemýšlet, jak by jsme se v takové situaci asi tak zachovali my. A vtom je právě ta ohromná reálnost. Nejedná se tedy o lecjaký popkornový film. Byť jde pochopitelně o zcela vymyšlenou záležitost, natočeno je to artově, přesvědčivě a vskutku lidsky. Vývoj charakterů probíhá přesně tak, jak by asi skutečně v reálném životě probíhal. Tento film by mohl být svým způsobem natočen i ve stylu Found footage, ale je fakt, že takových podobných snímků se již vyrojilo více než dost. Poměrně živá kamera však ani zde nezahálí. Není to tedy film pro každého. Vlastně by to mohla být i divadelní hra, neboť tomu nic neschází. Značně nízkorozpočtový film stavějící se na přirozenosti tak osloví snad jen vážné diváky. ()