Coherence

• Velká Británie Coherence

C0r0ner

Měl bych několik malinkých výhrad k logickému uvažování a jednání postav, ale v každém jiném ohledu to byl parádně vymyšlený a zpracovaný mindfuck, který začal být zajímavý vzápětí po začátku a neztratil tempo až do úplně posledního záběru. Nevím, jestli jsem všechno pochopil správně, ale je to jedno. Prostě se mi to kurva líbilo. 90% ()

Flynn

Od The Man From Earth nejlepsi komorne-konverzacni mystery sci-fi. Skvely namet, vyborne zabrane. V jednoduchosti je sila. ()

forsythia

Tenhle film velmi troufalým způsobem zpochybňuje jednu důležitou tezi, a totiž tu, že blondýny jsou blbé. Počkat... narazíte-li na blondýnu, která není blbá, zcela jistě patří do jiné reality! ()

Doldus

Ačkoliv očividně nízkorozpočtové, tak velice působivé, a to zejména díky ústřednímu námětu. V mnoha ohledech podobné filmu The Man from Earth (originalita ústředního tématu, komorní provedení, důraz na postavy a dialog). Nevím proč, ale mám teď chuť si zahrát Bioshock: Infinite. ()

Immortal17

Parádní psycho, suprově mi to zamotalo hlavu. Chvíli mi trvalo než jsem pochopila, že se průletem komety otevřel jakýsi nový časový prostor s paralelními světy. Od samého počátku jsem hledala jakousi spojitost, nějaké logické vysvětlení, divák by to ale neměl dělat a jednoduše by si měl jen užít zážitek ze skvělého sci-fi. Ovšem tenhle film vás nenechá ani na chvíli chladnými, rozhodně se nebudete nudit a vaše mozkové závity budou pracovat na plné obrátky. ()

flyboyeda

Nizkorozpoctove scifi postavene na vybornem napadu pracujici s myslenkou paralelnich realit a jejich propojeni za urcitych okolnosti, kteremu pravdepodobne uskodila az prilisna improvizace. Misty jsem mel pocit, ze kvantita dialogu byla na ukor kvality. Ale i pres spise televizni vysledny dojem se jedna o neurazejici zanrovou zabavu. Bylo zajimave sledovat, jak se s podobnou "mirne" desivou situaci jednotlive charaktery popraly. Potencial se vsak uplne naplnit nepodarilo. Kdyz si vzpomenu, jak se mnou zamaval podobne nizkorozpoctovy Pozemstan aka The Man from Earth, mam dojem, ze si tenhle skvely napad zaslouzil o neco dukladnejsi zpracovani... ()

aniabo

Patříte-li k těm, kteří dodnes nepochopili jak funguje kočka v bedně ("počkej to je blbost musí bejt buď mrtvá nebo živá to nejde obojí najednou" - ano, nejde, o tom to je) pak nebuďte překvapený, že vám film připadá nablblej. Pokud si ale člověk dá husu na medu a šanci premise, že může padat kometa, která ovlivňuje prostoročas, a lidi jsou tak blbý, že se na ní jdou podívat (klasika už ode Dne trifidů), vstoupíte do krátkodobého, ale působivého světa, který opravdu má svá pravidla a logiku. CO CENIT: NÁPAD/NÁMĚT (čím je nápad jednoudušší, tím může být film komplexnější), BUDGET (komorní materiál o osmi hercích a jednom domě stačí na nekonečno realit); HERCI (perfektně vybraný postavy ve správným věku, dost na to, aby to nebyl teen horor, ale paranoia fungovala), POSTAVY (správnej sociální experiment postavenej na různejch a tentokrát opravdu uvěřitelnejch charakterech, který jsou absolutně propracovaný) a stím související DIALOGY (nápětí ve filmu vzniká už jen tim jak furt melou! zároveň hlášky co napsal sám život - stačí 80min filmu, abychom věděli historii vztahů osmi lidí, oceňuju třeba historku s drogama, nebo pozastavení se nad zaměstnáním...), FORMA související s obsahem (zezačátku mě ten mtv show formát fakt vytáčel, s pointou ale člověku dojde, jak je chaos od začátku důležitej, příznačné zatmívačky, stále více znepokojující roz/ostření, hra s barevným svícením...). Nejvtipnější hláška: "If there are a million different realities, I have slept with your wife in every one of them!" ()

dr.fish

První půlhodina, možná dýl, je naprosto tragická konverzačka. Vůbec jsem nechápal co mají tito lidé spolu společného, přátelství to rozhodně nebylo. Naštěstí je okolnosti vyhnaly z toho baráku a začalo se něco dít. Nakonec to bylo i dokoukatelné. 60% ()

Triple H

Nápad je zaujímavý, film má dobrú atmosféru a vzhľadom na budget aj prekvapivo dobré herecké výkony. Po tejto stránke to skrátka šlape fajn. Prehliadnuť sa dá aj miestami diskutabilné správanie či dedukcie postáv. Problém však je, že Byrkit svoj nápad rozvíja a zamotáva, ale rozmotať ho vlastne nemá ako. V závere tak jedna postava pomerne radikálne obráti svoj charakter a úplne záverečná scéna, aspoň pre mňa, postrádala akúkoľvek logiku. Film ňou končí evidentne len preto, lebo holt nejako "efektne" skončiť musel a tvorcovia si bohužiaľ z nejakého dôvodu vybrali variantu, ktorá absolútne nepasuje k pravidlám nastoleným v predchádzajúcom deji. Ale byť producentom, Byrkitovi by som prachy na niečo ešte určite dal. ()

Cedr

Skvělá atmosféra uvařená prakticky z ničeho, během pár dní a bez scénáře. Jediným nedostatkem je expozice pomocí velmi příhodné vševědoucí knihy. Během následující diskuze uvěřitelnost postav značně škobrtá. Krom této části se všichni ale chovají velmi přirozeně, což je základním kamenem oné chytlavé atmosféry. Chtělo by to sice doleštit pár detailů, ale i tak je Coherence jedním z nejzajímavějších sci-fi projektů poslední doby. ()

Tosi

Snímek byl natočen během pěti nocí, na jednom místě, se sedmi herci a s mizivým rozpočtem. Vyžaduje od diváka maximamální trpělivost a koncentraci, a to i přesto, že najít si vlastní logické vodítko je dosti nepravděpodobné. Chvílemi slabší dialogy zachraňuje opravdu chytře budovaná zneklidňující atmosféra, která má (snad) vyvolat v některých (zřejmě nedonošených) jedincích dojem, že zabloudí-li ve tmě na ulici, a potkají někoho kdo vypadá úplně jako oni sami, je to zcela jistě jejich horší já :-) ()

Avathar

Tieto malé, nezávislé scífka jednoducho môžem. Tvorcom stačí málo: originálny nápad, jeden dom a osem postáv. Fajn urobené, miestami som sa síce trochu strácal (na fyziku a podobné mumbo-jumbo som ľavý) a handy cam štýl mi sem dajako nepasoval (asi neboli prachy). Napriek tomu podarená vecička. ()

Sfinkter

Nový žánr? Minimalistický psychologický sci-fi thriller s takovou mírou napětí a hrátkami s divákem, co si naposledy vybavuji u Shutter Island. Postupně dochází k takovému zahušťování reality (realit), že netušíte co bude ještě následovat a čím vás tvůrci dodělají. Za minimální náklady maximum zážitku. ()

Lachtaan

Neskonale promyšlená zápletka s nulovým počtem předvídatelných zvratů v hodinu a půl dlouhém polozapomenutém komorním sci-fi dramatu. Hrátky s ohýbáním času i reality v hávu jednoho z nejlepších thrillerů, které jsem v letošním roce doposud viděl. Mám radost z toho, že jsem svým pětikvaltem zvýšil zdejší hodnocení. Potřebovalo by totiž být ještě mnohem vyšší. ()

Javad

Na Coherence sa mi najviac páčilo to, že tento námet nevyužíva na to, aby sa mohli postavy na konci filmu tupo vyzabíjať, ako to robia mnohí režiséri operujúci v týchto nízkorozpočtových vodách. Predsa mi tam ale niečo "naviac" chýbalo... možno trochu vyzretejší režisérsky štýl, prípadne lepšie vizuálne pojatie scén. Tak či tak veľmi dobré / a vhodné aj na otestovanie toho, koľko detailov si viete behom filmu zapamätať k tomu, aby ste na konci vedeli rozlúštiť dej. ()

Tereszka33

Jaká náhodička, že zrovna čtu zmiňované téma Schrödingerova kočka, i proto mě film zaujal. Toto téma mám moc ráda s nádechem sci-fi, kde je potřeba sledovat každé slovo, a i když to každé slovo sledujete, stejně se v tom člověk ztrácí. Třeba někde v dalekém Vesmíru.....co my víme? ()

venison

Na začátku jsem se trošku vyděsila pomalým rozjezdem, ale po pár minutách jsem nasedla na vlnu napětí a už jsem se vezla. Ke konci filmu jsem se trošku začala ztrácet, ale přestala jsem hledat nit a jen jsem si užívala příběh, takže se mi mozkové závity nezavařily a já nedokoukala s nepříjemným pocitem ;-) Důkaz, že i za málo peněz se dá dělat hodně muziky.. A že k dobrému příběhu nepotřebujete nijak zvlášť známé a výborné herce.. Skvělá atmosférická podívaná pro fandy žánru ;-) ()

Bobik9

Geniální nápad! Příběhově je to naprosto dokonalé a originální. Trochu mě mrzí, že je to dělané takovým céčkovým stylem. Věřím, že časem se toho ujme někdo v větším rozpočtem a udělá z toho kinohit. Režie ale odvedla parádní výkon, kamera se mi moc nelíbila, ale hudba byla super. Herecky to není žádná sláva, ovšem to se dalo čekat. Když pominu prvních 15 minut, kdy jsem si říkal, co jsem si to pustil za konverzační sr*čku, tak se jedná o opravdovou lahůdku. 60 minut totálního psycha. ()