Potulný samuraj Kenšin: Kjóto v plamenech

• Japonsko Ruróni Kenšin: Kjóto taika hen (více)

Válečník Kenšin Himura, který se zřekl násilí, se zdráhavě pouští do boje se zločinným zabijákem, který chce za pomoci nájemných vrahů svrhnout vládu císaře Meidžiho. (Netflix)

pekas

Opět výbornej šavlovací nářez. Líp než uživatelka Zíza bych své pocity nedokázal vyjádřit. Jen proto, že se blížila půlnoc jsem si okamžitě nepustil třetí díl, protože k tomu tento díl jednoznačně směřuje. Každopádně plný počet bez výhrad. 95% ()

JosefTomas

Hodně milé překvapení. Ani jsem nedoufal, že se podaří takto hezky navázat na velmi dobrý první díl. Ohtomo má hold Kenshina v malíku a i teď prezentuje velmi precizní práci. Jen škoda, že po té vizuální občas trochu couvá stranou a záběry už nevezmou dech, jako v případě prvního dílu. Naopak v soubojích to vypadá, že ušel pořádný kus cesty a každý je dle mého dopilován k dokonalosti. Už se těším na třetí díl, snad se i potřetí podaří udržet laťku alespoň takto vysoko. ()

Saxos

Tak jsme se prošišiovali až do konce bez závěru. Klady: hezky zfilmovaná manga fantasy; prostředí; exteriéry. Zápory: málo soubojů; skoro nekrvavé zranění katanou. ()

Davidaxik

Předchozí, ani ty další, vidět nepotřebuju a nechci. Stačilo. Rozkoukáno na dvakrát, dodíváno až na potřetí. Stačilo. Ale díky. ()

KreeDmaN

Komu označení "Hitokiri Battōsai" nic neříká, měl by film nejspíš vynechat. Co si budeme ale nalhávat, pro takové lidi nebyl film ani určen. Legendární Kenshin po 16ti letech ožívá v adaptaci jeho nejlepšího příběhu. A je to pecka! Nikdy bych nevěřil, jak lze cca 25 epizod narvat do 2h filmu, ale podařilo se. Takže pokud Vám ke štěstí stačí vidět postavy jako Saito Hajime, Shinomori Aoshi nebo Shishio Makoto, začněte stahovat. Akce je rychlá, postavy jsou věrné originálu a příběh drží směr. Škoda, že tam není víc povídání o Hiten Mitsurugi-ryū, podle trailerů se dočkáme až v pokračování (kuzu ryu sen!). Kenshinův odkaz žije dál, což potvrzují i tržby 62 milionů dolarů. Japonsko zkrátka na svého hrdinu nezapomnělo. ()

zjs odpad!

Tento film obsahuje jen jeden reálný souboj s katanou a nemá žádné reálně vypadající a chovající se postavy. Pár nafintěných postav tam mává mečem v exkrementně podaném příběhu. Proč?! ()

Raziel811

Z technického hlediska lepší než první díl. Ale postrádá atmosféru, kterou jednička uměla vybudouvat perfektně. Každopádně stále se jedná a to lepší co se dá s touto tématikou v současné době vidět. ()

Sopholojong

Vysperkovanejsie, vypapkanejsie a vymaznanejsie ako jednotka. Suboj medzi starym vodcom klanu ninjov a jeho odpadlickym clenom je paradoxne najlepsim z celeho filmu. Ale ani Kenshin s jeho samurajskymi technikami (zneskodnenie unoscu dietata jednym "smahom") daleko nezaostava a tentoraz sa vyrovna i charizme Donnieho Yena z Ip Mana. Pekne sa nam to rozvinulo do viacerych zaujimavych liniek - Sishio, spominany ninja klan, hladanie posledneho meca, prenasledovanie Kenshina odpadlikom, opat zaujimavi bojovnici-vedlajsaci. Z pomyselneho najvyssieho tronu to ale zosadzuje opat "opickovske" herectvo (to buchanie do hrudi a preafektovane mavanie rukami pri dialogoch je ultimatne azijske filmove zlo), prehnana dlzka a u mna nechceny cliffhangerovsky koniec. ()

sarulefilm

Pořád se jedná o skvělou podívanou. Ale pár věcí mě od prvního dílu zklamalo. Zaprvé příběh už není tak semknutý, jelikož se hodně pohybujeme z místa na místo. Hlavní postavy se rozdělí a my je sledujeme zvlášť, takže je děj spíš epizodický.  To ale znamená, že i když se stále něco děje, tak se hlavní děj skoro nikam neposouvá. Ono je to i tím, že je to celé složitější než první díl- záporák se snaží ovládnout celou zemi, má celou řadu následovníků a potom jsou tu i jiné bojové skupiny s jejich historii. Ty naše postavy, které jsme si zamilovali z prvního dílu vstupují do širšího světa a najednou působí trochu male. A je tu opravdu ohromné množství nových postav, kdy každá z nich má nějaký svůj příběh a cíl. Ale je jim věnováno tak málo prostoru, že si k nim nevybudujeme vztah a vnímáme je jako okrajové. Největší problém jsem měla se samotným Kenshinem, který mi připadal v tomhle díle nevyvážený mezi tou dětsky hloupoučkou roztomilostí a pak velkým bojovníkem s temnou minulostí. Já vím, že to v anime funguje, ale ve filmu jsou tyhle výkyvy postav nepřirozené. V čem je ale Kjóto v plamenech lepší než první díl, jsou určitě samurajské souboje, které po vizuální a choreografické stránce působí perfektně. Ke konci očekáváme uzavření nějakými epickými souboji a skutečně se tu bojuje na několika frontách. Pak se to ale najednou utne a musíme si na vyústění počkat do dalšího dílu. Toho konce je škoda, protože jednak v něčem kopíruje Zrození, a pak i kvůli té neuzavřenosti působí celý díl trochu vycpávkově. Ale i když je druhý díl horší první, tak ho mám zpětně ráda. Ta temnější atmosféra má přece jen něco do sebe. ()

arctican

ja sa iba nevem rozhodnúť ktorý sa mi páčil viac či jednotka alebo dvojka...... v konečnom dôsledku ich aj tak všetky budem zbožňovať aj s trojkou :D ()