Show!

Show!

(festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2013, 65 min (Alternativní: 53 min)

Dokumentárny film často zobrazuje také osobné veci, že možno hovoriť o vážnom narušení súkromia. Tomu sa Show úspešne vyhla a Bláhovec to primerane vybalancoval. Námet bol veľmi zaujímavý, ale hoci som videl tú kratšiu verziu, bolo tam dosť hluchých miest. Ten ich manažér podľa mňa hravo nahradí aj 2 dokumentaristov a systematicky 5Angels do všetkého nadmieru strkal nos - chudáci holky. Myslím, že až si jeho dcéra uvedomí, že vlastne stratila detstvo, bude doma veľa hnevu a plaču.(10.4.2017)

Divácký hit festivalu zaručen! Parta lolitek je cepována svým manažerem, který mylně hledal v Bohdanově zájmu laciné píárko. Holky běhají, protože zpěvačka musí být krásná a netlustá. Holky se nenuceně fotí s barevnýma hodinkama od sponzora. Holky se musí vyfotit s Michalem Davidem, Darou a Mončou Absolonovou, i když by raději z hlediště pozorovaly tanečky Bena Cristovaa. Bizar a absurdita, obzvlášť pohybujete-li se v akváriu intelektuálů, kteří v kavárně nad dvojkou (s ádvojkou!) rozebírají poslední literární počin od Topola a volí zelené. A je sympatické, že Bohdan si tohle vakuum dobře uvědomuje - Michalovi Davidovi jsou kecy kulturní veřejnosti šumák a spousta lidí odebírajících Blesk řekne, jak je to pěkné, že na sobě holky makají a jdou si za svým snem. Dobře udělaná oddychovka s přesahem. Gratulace! (MFDF Jihlava 2013)(30.10.2013)

Po shlédnutí jsem sáhnul po kalkulačce a zjistil jsem, že menežovat pár dětských hvězdiček je setsakramentský business. Děti vycepujete, rodičům pošlete šest litrů, aby byli rádi jak jejich dětičky prosperují a pak již své dětské andílky nafotíte s Goťákem a Absolonovou a už můžete začít obvolávat sponzory, festivaly a domlouvat koncerty. Tam kde bude dospělá popová zpěvačka remcat, že je to pod její úroveň zpívat o jogurtu od Olmy, tak dětičkám vnuknete vizi MTV, navléknete je do blištících kostýmků a nacvíčíte písničku o Olmíkovi. Zajímavý pohled na kontrast mezi businessem a rodičovskou výchovou.(20.6.2014)

A to jsem chtěl taky být nejlíp hned ve dvanácti superstar... :) Hodně smíšené pocity. Nevím, jestli začít u otce manažera, který to myslí "dobře"... nebo úvahou nad zkaženém dětství... nebo napsat něco o showbyznysu... nebo něco k tanci s jogurtem... k tomu, že správná zpěvačka nesmí být "sádelnice". Nevím. Ale otázek k zamyšlení tento dokument vyvolal celkem hodně.(16.6.2014)

Dobře zvolené téma může zachránit leccos a dvojnásob to platí u dokumentu. A právě námět je hlavní předností českého dokumentu Show!. Náhled do tvorby mladé dívčí kapely podle všech obchodně úspěšných šablon je obsahově zajímavý, bohužel však postrádá jakýkoli autorský vklad a po většinu času jen klouže po povrchu. Chybí agresivita a snaha vytáhnout z protagonistů jejich myšlenky a názory. Přitom by stačila dávka mluvících hlav, několik delších a následně vhodně sestříhaných rozhovorů a mohlo být vyhráno. V této podobě bohužel držitel divácké ceny z festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě zůstává kdesi na půli cesty.(14.11.2013)

• - Hlavní aktér dokumentu a manažer skupiny 5Angels Michal Metrl se pokoušel zabránit projekci snímku právní cestou. (Olík)