Reklama

Reklama

Show!

  • angličtina Show! (festivalový název)
TV spot

VOD (1)

Obsahy(1)

Show! je mimořádně vydařeným absolventským filmem, který vznikl na pražské FAMU v tvůrčí dílně Martina Marečka. Bohdan Bláhovec, jeden z nejvýraznějších talentů českého dokumentu, jehož předcházející filmy natočené během studií vyvolaly značný ohlas, déle než rok sledoval cestu 5Angels za slávou, na první stránky bulváru. Výsledkem je autentický, v mnohém překvapivý až šokující pohled do života teenagerské kapely, která je de facto promyšlenou strategií, realizací byznys-plánu otce jednoho z andílků. Jeho cílem je vytvořit skvělý komerční produkt a ovládnout trh s dětskou populární hudbou. O čem sní samy dívky? „Náš největší sen je vyprodat Madison Square Garden," říká bezelstně jedna z nich. Co všechno jsou pro to ochotny udělat? A do jaké míry jsou rodiče schopní pro naplnění svých vlastních neuskutečněných ambicí obětovat šťastné a spokojené dětství svých potomků? (AČFK)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (132)

hygienik 

všechny recenze uživatele

Dokumentárny film často zobrazuje také osobné veci, že možno hovoriť o vážnom narušení súkromia. Tomu sa Show úspešne vyhla a Bláhovec to primerane vybalancoval. Námet bol veľmi zaujímavý, ale hoci som videl tú kratšiu verziu, bolo tam dosť hluchých miest. Ten ich manažér podľa mňa hravo nahradí aj 2 dokumentaristov a systematicky 5Angels do všetkého nadmieru strkal nos - chudáci holky. Myslím, že až si jeho dcéra uvedomí, že vlastne stratila detstvo, bude doma veľa hnevu a plaču. ()

Tayen 

všechny recenze uživatele

Dokument byl dobrý, ale krátký. Představeny nám byla jen tři z pěti andílků - ale možná je to tím, že u zbývajících dvou k tomu rodiče nepřistoupily,a tak o nich nic nevíme. Nekritizovala bych tolik otce, který skupinu vedl, protože ten si pokazil jen vztah k vlastní dceři, která od dětství nezná nic jiného než televizní show. Je to sice prodávání dětského talentu a vtahování do světa dospělých, ale tohle se děje po celém světě a všude včetně tohoto případu, o tom rodiče věděli a dali k tomu svolení, navíc jsou rádi, že se "děcka chytají" a můžou zažít něco, o čem oni možná mnohdy jen snili. Není to jen o showbuznysu, ale o celé společnosti, která děti nutí se ukazovat a soutěžit, aby z nich něco bylo. Otec dělal, co mohl a žil tím, což sice neznamená, že je to správné, ale taky to z něj nedělá zrůdu jen kvůli tomu, že je jediný, kdo naletěl na svou touhu propagace a nechal se natočit - nedělal nic protizákonného, o nic víc než rodiče každé dětské celebrity. Myslím, že si můžeme vzít jakoukoliv dětskou hvězdu, o které si říkáme, jak je roztomilá a vsadit se, že zažívá něco podobného, jen to není vidět. ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

Hodně zajímavá a naštěstí i povedená sonda do života člověka, který se kvůli svým podnikatelským cílům neštítí ničeho. Třeba chovat se ke své vlastní dceři jako k umělé hudební značce i v soukromí. A jako náhled do české showbusinessu pod dozorem Michala Davida to také funguje hodně obstojně. Jen těch scén z příprav muzikálu mohlo být klidně daleko víc. ()

Foox 

všechny recenze uživatele

Dokumentární jednohubka se skvělými ingrediencemi v podobě mladé dívčí kapely, podnikavého manažera kapely/otce jedné z dívek a skvělého tvůrce Bohdana Bláhovce. Autentický pohled do jedné části českého showbyznysu není ve výsledku velkým překvapením, ale pobavujícím utvrzením v tom, že většina věcí funguje spíš jako vtip a ne jako byznys. Smekám před panem Managerem kapely. ()

6thSun 

všechny recenze uživatele

Koule to dostane až v samotném závěru a to už je pozdě. Navíc je vždy lehký někoho takhle povýšeně dokumentaristicky soudit, ale pravdou je, že ten tatík to jinak dělat neumí, nikdo mu to v dětství asi neřekl, takže jen opakuje starý vzory. A jeho dcera bude pravděpodobně dělat to samý. Nicméně jako vhled do povrchního českého pop-konzumu to svůj účel plní. Ale zase...ti, kdo věděli, ví dál, ostatním to bude z vysoka u prdele. A tak je to nakonec správně. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Hlavní aktér dokumentu a manažer skupiny 5Angels Michal Metrl se pokoušel zabránit projekci snímku právní cestou. (Olík)

Související novinky

Cena Pavla Kouteckého zná svého vítěze

Cena Pavla Kouteckého zná svého vítěze

15.06.2014

Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokument získala režisérka Bára Kopecká za film DK o kontroverzním a uznávaném architektovi Davidu Kopeckém. Film je podle poroty hluboce autorskou výpovědí… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Seznam nejlepších filmů roku 2013 dle ČSFD.cz si můžete nechat zobrazit ve specifičtějším výběru Žebříčků, a to i zvlášť pro jednotlivé žánry. V celkovém žebříčku divácké líbivosti vedou s úžasnými… (více)

Reklama

Reklama