Show!

• angličtina Show! (festivalový název)
TV spot

Show! je mimořádně vydařeným absolventským filmem, který vznikl na pražské FAMU v tvůrčí dílně Martina Marečka. Bohdan Bláhovec, jeden z nejvýraznějších talentů českého dokumentu, jehož předcházející filmy natočené během studií vyvolaly značný ohlas, déle než rok sledoval cestu 5Angels za slávou, na první stránky bulváru. Výsledkem je autentický, v mnohém překvapivý až šokující pohled do života teenagerské kapely, která je de facto promyšlenou strategií, realizací byznys-plánu otce jednoho z andílků. Jeho cílem je vytvořit skvělý komerční produkt a ovládnout trh s dětskou populární hudbou. O čem sní samy dívky? „Náš největší sen je vyprodat Madison Square Garden," říká bezelstně jedna z nich. Co všechno jsou pro to ochotny udělat? A do jaké míry jsou rodiče schopní pro naplnění svých vlastních neuskutečněných ambicí obětovat šťastné a spokojené dětství svých potomků? (AČFK)

TV spot

philip.j.fry

Regulérní hnus, kurva, kde to jsme?Jak už napsal kolega Lachtan,na celém filmu mě nezaráželo to,že trochu pedo Michal David a tatík jedné z účastnic skupiny si dělá z holčin dojné krávy, ani že jsou to rychlokvašky ale totální zkurvení vztahu otec dcera. Vážně mi je trochu na blití, i když mám trochu pocit,že kdyby s tím chtěla cerka seknout,už by to udělala. Nevím sice, jak to tam doopravdy mezi nima je, ale sedm let ve věku dospívání se pohybovat v tvrdém šoubyznysu,to chce dávku nečeho, co neumím definovat. Ale když to holky chcou, proč ne, jejich volba. Pokud ovšem tata a Míša Davidů netlačí. ()

ledzepfan

Tvl-mazec-Normální matrix v matrixu aneb. jak pokurvit lidskou bytost hnedka ze startu.Prcat děcka do zadku nesmíme, ale krást jim dětství, osobnost, křivit je tak aby zapadly do šablony povrchních a zvrácených sociálních her, to už můžeme. A ostatní deformáti- s Míšou Davidem v čele- tomu ještě tleskají a pomáhají. A proč? Aby to holky dotáhly tak daleko jako oni? Trapné novácké estrády, reklamní akce na jogurty pro předškolní chudáky a nevkusné muzikály.. brr vole fuj. Dřina, práce, buzerace a stejně bydlí v paneláku, honí se za drobnýma a iluzí nějáké popularity(vživotě jsem o nich neslyšel).. Všichni ví jak to chodí a stejně pak všichni nadávají na chudáka holku, které po takové celoživotní masáži mrdne v palici a jde se stryptýzovat na kouli.. a kryptopedofilní deformáti, kteří jí k tomu dotlačili(ať už je to záměr nebo její zoufalá snaha se z toho něják vyříznout)si jen lebedí na dolarech. Přitom holky vypadají, že nejsou úplně pitomé a kdyby nebyly jen otroky přání svých rodičů, mohly by z nich vyrůst chytré, vnímavé a sylné lidské bytosti. Rolinsová, Goťáku, Davide(a spol) styďte se! Jako překvapení večera ještě vypíchnu Renče, který se chová jako totální arogantní kokot........... Na druhou stranu (s odstupem od všech etickomorálních emocí) uznám, že hlasově jsou na tom holky většinou hezky. Snaživý fotřík se ohání fakt s nasazením(vsadím se, že Davidovi péro vykouřil zcela bez keců a jako bonus přidal rozkošné vyprstění kaďáku) a ve výsledku je vlastně i on obětí. Obětí systému který vede lidi k měknutí mozků, zabetonování srdce a následně vzniku poptávky po podobných przničských zvěrstvech................... Bohdana Bláhovce neznám, ale za tohle chválím. Technicky je to v pohodě, sestavené naprosto nerušivě a hlavně do toho nežvaní, nekomentuje, nevynáší soudy-jen pozoruje a nechává diváka aby sám "přečetl" perverzi, smutek či absurditu každé dané situace. ()

poz3n

Na půl cesty mezi Šmejdy a Dělníky bulváru. Neboli stejně jako ve dvou zmíněných dokumentech i Show ukazuje zrůdnost některých omezenců. Naštěstí v zábavnější formě než Šmejdi. Ovšem když si divák zvykne na těch několik wtf momentů a scén, zjistí, že ta hodinka je vcelku o tom samém pořád dokola. Nicméně až budu pořádat svoji první narozeninovou garden party, určitě si nezapomenu zaplatit a zotročit 5Angels. 7/10 ()

UncleG

Show!: 65 minut o pojmu "pop-krytectví".... Že existuje "produkt" s názvem Five Angels jsem zjistil již před drahnou dobou - na plakátovací ploše před zastávkou MHD se nakrucovalo pět zmalovaných holčiček "v sexy pózách" a mně to tedy přišlo děsivě perverzní. Okamžitě jsem nabyl pocitu, že jde o útvar podobný seskupení Black Milk... A na chvilku mi vrtalo hlavou, která z těch zmučených bezbranných bytostí je vnučka Leška Semelky nebo neteř Ládi Kerndla. Nakonec ale přijel autobus a já na plakát mohl zapomenout. I když myslím, že ten znepokojivej pocit v břiše mi zůstal po zbytek dne. Díky dokumentu Show! jsem se po letech dozvěděl pravdu - totiž, že za obchodní značkou 5Angels stojí jden nadmíru přemotivovaný tatík. K jeho osobě by se jistě dalo trousit mnoho moudrých postřehů a psychologických velepravd. Já se tomu ale vyhnu, protože celou zálěžitost pro mě vyřešila epizodka s vrčícím psem - Nejzásadnější bod celého filmu. Přestože několik podstatných věcí nebylo vyřečeno nebo ani naťuknuto, jedná se o parádní, nehysterický dokument. Díky za něj! ()

Cimr

Už dlouho mi z nějakého filmu nebylo tak fyzicky špatně. Ono se to často říká, ale v tomto případě to myslím zcela vážně. Bylo mi na zvracení. Až jsem skoro chtěl z kina odejít. Jako kdyby to byl dokument o zneužívání dětí. Všeobjímající trapnost - ,,hele, tamhle je hvězda, běž si k ní stoupnout a Kája Gott nás možná pozve k sobě na Vánoce a nesmíte tolik žrát, protože na tlustý zpěvačky se nikdo nechce dívat a včera jsme byli v Terezíně, holkám se tam moc líbilo, hned vytáhly foťáčky..." A do toho úchylní strýčkové jako Michal David nebo velký aspirant na ránu pěstí, Filip Renč. Velmi zručně natočený dokument ví přesně co chce říct a činí tak bez větších tlaků, lehce, s použitím zajímavých symbolů (akvárium vs. šoubyznys). Bohdan Bláhovec je příslibem do budoucna. Šikovného ,,tepače nešvarů" tu potřebujeme! ()

• Hlavní aktér dokumentu a manažer skupiny 5Angels Michal Metrl se pokoušel zabránit projekci snímku právní cestou. (Olík)

Související novinky

Cena Pavla Kouteckého zná svého vítěze

Cena Pavla Kouteckého zná svého vítěze

15.06.2014

Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokument získala režisérka Bára Kopecká za film DK o kontroverzním a uznávaném architektovi Davidu Kopeckém. Film je podle poroty hluboce autorskou výpovědí… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Seznam nejlepších filmů roku 2013 dle ČSFD.cz si můžete nechat zobrazit ve specifičtějším výběru Žebříčků, a to i zvlášť pro jednotlivé žánry. V celkovém žebříčku divácké líbivosti vedou s úžasnými… (více)