Reklama

Reklama

Show!

  • angličtina Show! (festivalový název)
TV spot

VOD (1)

Obsahy(1)

Show! je mimořádně vydařeným absolventským filmem, který vznikl na pražské FAMU v tvůrčí dílně Martina Marečka. Bohdan Bláhovec, jeden z nejvýraznějších talentů českého dokumentu, jehož předcházející filmy natočené během studií vyvolaly značný ohlas, déle než rok sledoval cestu 5Angels za slávou, na první stránky bulváru. Výsledkem je autentický, v mnohém překvapivý až šokující pohled do života teenagerské kapely, která je de facto promyšlenou strategií, realizací byznys-plánu otce jednoho z andílků. Jeho cílem je vytvořit skvělý komerční produkt a ovládnout trh s dětskou populární hudbou. O čem sní samy dívky? „Náš největší sen je vyprodat Madison Square Garden," říká bezelstně jedna z nich. Co všechno jsou pro to ochotny udělat? A do jaké míry jsou rodiče schopní pro naplnění svých vlastních neuskutečněných ambicí obětovat šťastné a spokojené dětství svých potomků? (AČFK)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (132)

poz3n 

všechny recenze uživatele

Na půl cesty mezi Šmejdy a Dělníky bulváru. Neboli stejně jako ve dvou zmíněných dokumentech i Show ukazuje zrůdnost některých omezenců. Naštěstí v zábavnější formě než Šmejdi. Ovšem když si divák zvykne na těch několik wtf momentů a scén, zjistí, že ta hodinka je vcelku o tom samém pořád dokola. Nicméně až budu pořádat svoji první narozeninovou garden party, určitě si nezapomenu zaplatit a zotročit 5Angels. 7/10 ()

ghatos 

všechny recenze uživatele

Dětské porno bez nahoty. Nejde o to moralizovat, tohle je o vkusu. Málokdo si dělá iluze, jenže když člověk vidí "manažéra" v plné polní a nad ním všemocného guru Michala Davida....nelze nezvracet (přitom já mám rád jeho vekslácky pop z osmdesátek). Některé obrazy jsou zcela vypovídající a nemusí se u nich nic interpretovat, což je základ pro vynikající dokument. 80%. ()

Reklama

UncleG 

všechny recenze uživatele

Show!: 65 minut o pojmu "pop-krytectví".... Že existuje "produkt" s názvem Five Angels jsem zjistil již před drahnou dobou - na plakátovací ploše před zastávkou MHD se nakrucovalo pět zmalovaných holčiček "v sexy pózách" a mně to tedy přišlo děsivě perverzní. Okamžitě jsem nabyl pocitu, že jde o útvar podobný seskupení Black Milk... A na chvilku mi vrtalo hlavou, která z těch zmučených bezbranných bytostí je vnučka Leška Semelky nebo neteř Ládi Kerndla. Nakonec ale přijel autobus a já na plakát mohl zapomenout. I když myslím, že ten znepokojivej pocit v břiše mi zůstal po zbytek dne. Díky dokumentu Show! jsem se po letech dozvěděl pravdu - totiž, že za obchodní značkou 5Angels stojí jden nadmíru přemotivovaný tatík. K jeho osobě by se jistě dalo trousit mnoho moudrých postřehů a psychologických velepravd. Já se tomu ale vyhnu, protože celou zálěžitost pro mě vyřešila epizodka s vrčícím psem - Nejzásadnější bod celého filmu. Přestože několik podstatných věcí nebylo vyřečeno nebo ani naťuknuto, jedná se o parádní, nehysterický dokument. Díky za něj! ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Ak by nebolo krajinou pôvodu Česko, tak by sa tento pokus cez 70% neprehupol. Čo zahraničným dokumentom nie je odpustené, tak u českých dochádza k prižmurovaniu očí a nastupuje určitá divácka národná hrdosť. Ak by sa jednalo o prvú časť viacdielného dokumentárneho seriálu, tak by som nemal voči obsahu Show! námietky. No takto režisér jednoducho nezohnal dosť materiálu. Ale výtvor bez tak vypustil von, veď pre ČT furt dobré. Hlavná hviezda, fotr detskej "star", je nechutným exemplárom rodiča. Ak sa mu však náhodou raz podarí vytvoriť z vlastnej spermie českú Miley Cyrus, tak bude dostávať chválu zo všetkých strán a rozdávať vysmiate rozhovory, presne ako to robia rodičia úspešných športovcov. Veď medzi nimi nie je žiadny rozdiel, či? ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Děti jako zboží. Proč ne, vždyť jde o showbyznys... Palčivě mrazivý dokument Bohdana Bláhovce je velmi osobitý celovečerní debut, sledující nedialogovou formou vzestup jedné dětské dívčí kapely založené a manažerované dle komerčně úspěšného modelu (nabízí se napsat amerického, ale úplně stejně kočíroval svou popovou stáj Kroky František Janeček neblahé paměti - rámec tedy tvoří nechvalně známá osoba Michala Davida). Z kontextu jasně patrný tvůrčí fígl, tedy nabídnout silně kontroverznímu člověku, v tomto případě manažerovi skupiny a otci jedné z obětí nezdravých (a nemorálních) ambic, možnost natáčet o skupině dokument, což dotyčný jednoznačně bere coby PR a reklamu zadarmo neuvědomiv si výsledný posun konotace směrem k negativnímu vyznění a příslovečnému nastavenému zrcadlu, z něhož na diváky hledí lidská a rodičovská stvůra. Film srozumitelný globálně napříč západní civilizací... ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Hlavní aktér dokumentu a manažer skupiny 5Angels Michal Metrl se pokoušel zabránit projekci snímku právní cestou. (Olík)

Související novinky

Cena Pavla Kouteckého zná svého vítěze

Cena Pavla Kouteckého zná svého vítěze

15.06.2014

Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokument získala režisérka Bára Kopecká za film DK o kontroverzním a uznávaném architektovi Davidu Kopeckém. Film je podle poroty hluboce autorskou výpovědí… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Seznam nejlepších filmů roku 2013 dle ČSFD.cz si můžete nechat zobrazit ve specifičtějším výběru Žebříčků, a to i zvlášť pro jednotlivé žánry. V celkovém žebříčku divácké líbivosti vedou s úžasnými… (více)

Reklama

Reklama