Zkurvená generace

• USA The Doom Generation (více)

Dva problémoví teenageři se náhodou seznámí s tajemným, drsným tulákem. Trojice mladých lidí se pak vydává na bezcílný výlet napříč Amerikou, kde se zaplétá do krvavých a sexuálních incidentů s brutálními šílenci i pomstychtivými maniaky. Zatímco Amy Blueová je protivná dospívající dívka, která frčí na drogách, její přítel Jordan White je pasivní, zpomalený pozér, jenž s Amy odmítá spát, protože se děsí nákazy AIDS (přestože oba tvrdí, že ještě nikdy s nikým nic neměli). Jednoho dne se nesourodý pár náhodou seznámí s okouzlujícím, ale záhadným mladíkem Xavierem Redem, který má zvláštní "úchylku": zabíjí lidi. Xavier (nebo taky X, jak ho kvůli své vadě řeči oslovuje Jordan), se projeví jako nebezpečný společník, na kterém je však cosi podivně přitažlivého a jeho pouhá přítomnost vyvolává otázky loajality a sexuální identity. (Cinemax)

Mykhaluu

K omylům mládí patřila i návštěva kina s Bobem a maminkou, když hráli film, jehož název nelže. Humus. V blbosti mládí akceptovatelný. Snad jsem tenkrát nejel doopravdy do USA jen kvůli fosforeskujícímu joju, které nakonec bylo k mání jen se zalitým štírem, jak jsem rád říkával...!?! Nu což, nalhávat si o vlastní minulosti je cesta do... ()

Pitryx odpad!

Spousta scén v polotmě. To opravdu přímo miluju. Děj se táhne, hodně hluchoty a do toho hloupé kecy. Když už se něco děje, tak je tam tak špatný střih, že není nic poznat. Takže pro mne naprosto pitomě natočený film. Ani to blbé přejetí nenatočili pořádně. A ten konec? Pokud bylo na začátku skoro vše v polotmě, tak tady se zase veselé bliká. ()

tee

Chápu, že tento film je na někoho příliš. Je pár kroků za populárními tarantinovskými hranicemi. Já jsem do konce vydržela a jsem za to ráda, protože to je vrchol celého filmu. I na mě je to příliš. Není to tak děsně moc sexu a nasilí, i když ani málo, ale vše je pojato moc absurdně, nic nemá svůj jasný důvod. Hákové kříže v poslední scéně mě opravdu rozesmály, ale to, co následovalo, mi urychleně zmrazilo úsměv na tváři. Prostě všeho moc škodí... ()

EnneX

Upřímně jednu hvězdičku dávám za to že to byl film který jsem viděl jako malej kluk( na to že je přístupnost od 21 let ) a to bylo opravdu silný kafe. Je to zvrácený, nechutný, vulgární i když to by nevadilo, až na to že chybí jakýkoliv příběh a kromě určitých pasáží je to nuda a nemá to žádnou formu a kvalitní zpracování. Nevim jestli bych to musel vidět znovu. ()

kejly

Kdybych nevidel ten film pred 14 lety na vojne v Prostejove, hodnoceni by bylo urcite mnohem nizsi. Tehdy to byl ale bajecny zazitek, ktery jsme probrali u par Zubru (brrrr) a sli do kasina. ()

bmx6

To teda čumim.Takovej film se totiž jen tak nevidí.Mám radost,že jsem ho viděl.Možná si ho i ještě někdy pustím.Každopádně film je plný sexu.No vlastě skoro jen o sexu,násilí,brutality,sprostých slov.Dokonce i homosexuální scény tu nechybí.A taky se objeví pár zajímavostí,že při každém placení chtějí 6,66.Nebo,že nějací lidé co potkají Rose McGowan jí poznávají a ona je ne.Někomu může film připadat nechutný,ale mě ani moc ne.James Duval,Johnathon Schaech,Rose McGowan byli výborní.Tahle trojka se mi líbila.Dávám plný počet,protože jsem od toho nemohl odtrhnout oči a byl jsem zvědavý jak se to bude dál vyvíjet.Závěr se mi líbil.Akorát jsem takový vůbec nečekal. ()

Saxos

Trocha té dekadence neuškodí. Tedy vlastně hodně. Bohužel závěr mimo mísu. Až si s odstupem času třeba možná zopakuji, tak budu už jen počítat. Kolikrát se objevilo číslo 666 /i nenápadně, třeba na popsané cedulce/, kolikrát slovo Kill /to samé, jak s 666/, kolikrát zbraň brokovnice nebo lebka a kostra, kolik názvů různých Route obchodů. Ale hlavně kolik Amy udělala čísel. LoL: brokovnicí ustřelená hlava a zůstala v jednom kuse; to že mluvila už nemohlo překvapit. ()

rigby

Něco na tom filmu bylo. Co věta, to skoro perla. Ale tenhle čas kultovních filmů mám už za sebou a zřejmě se nevrátí. Je to jen pro silné povahy. Úlet, úchylárna a závěr je opravdu brutální. Zkrátka zkurvený film. Stačilo mi vidět to jednou. ()

kendynka

Nevím jak ostatní diváci, na mě to ale bylo příliš. Dívat se na hlavu prodavače, ze které leze jakási podivná hmota, sledovat oddělené končetiny zaměstnance fast foodu anebo přihlížet hrátkám hlavních postav se mi opravdu nezdálo jako dobré pokoukání. Jak se tak dívám na ostatní hodnocení, názory se tu velmi rozchází. Kdo čekal špínu, sex a zločin, dojde svého. Tady název Zkurvená generace opravdu sedí. ()

NagatoPein

Prehliadka extrémnosti, ktorá býva často pripisovaná mladým, či už sú v 90.rokoch alebo v roku 2015, na tom nezáleží. Film sám o sebe nie je nič extra, ale je svojim spôsobom extrémny a aj to treba vedieť ako natočiť. Jedna časť spektra, nič extra. ()