Reklama

Reklama

Mike žije se svou přítelkyní v Západní Virginii. Mají letět na Havaj, ale Mike má panický záchvat, kvůli kterému nemůže letět, a tak se vrací z letiště domů. Mike kouří trávu a má u sebe drogy. Když jedou autem z letiště, zastaví je místní šerif. Ten je ale nakonec neprohledá a pustí je dál. Mike pracuje jako prodavač v místních potravinách. Mike vymýšlí komiks a ukazuje ho své přítelkyni. Mezitím se v centrále CIA agentka Victoria Lasseterová dozvídá, že byl spuštěn tajný program, který má zlikvidovat jejího spícího agenta, jímž je právě Mike. To se jí nelíbí a jde si promluvit se svým supervizorem Adrianem Yatesem. Ten dříve býval kancelářskou krysou, ale postupně se vypracoval na vedoucího sekce. Yates se k Victorii chová arogantně a její návrh zavrhne. Mike má kamaráda jménem Rose, který mu prodává drogy. Mike je v obchodě, kde pracuje, když k němu přijde Victoria a řekne mu nějaká slova, co mu nedávají smysl. Je to zašifrovaný vzkaz, kterým ho má aktivovat. Mikeovi se ale nic nestane a Victoria odejde. Poté na parkoviště před obchod přijdou dva najatí vrazi. Chtějí Mikea zabít, ale ten je rychle vyřídí, ani sám neví jak. Pak přijede Phoebe a za chvíli šerif, který oba zatkne. Na stanici přijdou dva zabijáci ze CIA, jeden se jmenuje Chechtal, kteří jsou naprogramováni poslouchat rozkazy od Yatese. Ten jim dal rozkaz zabít Mikea. Mike se ale braní a společně s Phoebe uteče pryč. Mike je hledaný i v televizi. Yates přiletí na místo a udělá si tam základnu. Mike a Phoebe se schovají u Rose. Rose ale zjistí, že je Mike hledaný, a bojí se, že má nějakou opičí nemoc, což říkali ve zprávách, a tak ho zavře s Phoebe do jedné místnosti. Tam se ale dostanou Yatesovi zabijáci a Mike s Phoebe opět utíkají. Mike jich pár vyřídí a pak odjíždějí autem. Po cestě je ale přepadne Chechtal, který zajme Phoebe a zapálí auto, v němž uvízl Mike. Toho na poslední chvíli zachrání Victoria. Chechtal o tom neví a doveze Phoebe Yatesovi. Mike těsně předtím zjistil, že Phoebe je jeho dohled ze CIA. To Mikea naštvalo, ale nyní che Phoebe získat zpět... (TV Prima)

(více)

Zajímavosti (15)

  • U části závěrečných titulků je použita animace, kterou vytvořil zesnulý Gary Leib, undergroundový kreslíř, animátor a muzikant. Hlavní postavu tvoří opičák Apollo Ape, což je použito i v komiksu, který vytváří Mike Howell (Jesse Eisenberg). (noelcoward73)
  • Děj filmu se odehrává ve fiktivním městečku Liman v Západní Virginii. (noelcoward73)
  • John Leguizamo (Rose) se při natáčení týden nemyl. Jeho postava chodí neustále bez trička a trup má celý potetovaný. Vytváření všech jeho tetování zabralo čtyři hodiny, pokud se však nemyl a nepotil, tetování vydrželo déle - a on tak nemusel každý den trávit 4 hodiny v maskérně. (Ajjinka)
  • Jessemu Eisenbergovi napadlo, že by měl mít ve filmu dlouhé vlasy. Nemyslel si totiž, že by se postava Mikea starala o nějaký sestřih. Nakonec nosil dlouhou paruku. (Ajjinka)
  • Scenárista Max Landis prozradil, že si název filmu napsal na ruku lihovým fixem na jedné house party, kde jej vymyslel. (Ajjinka)
  • Natáčení probíhalo v New Orleans a jeho okolí po dobu 43 dní. (Ajjinka)
  • Jesse Eisenberg trénoval niekoľko mesiacov pred natáčaním denne filipínske bojové umenia. Jeho trénerom bol rodený Filipínčan, Robert Alonzo, ktorý pracuje ako koordinátor kaskadérov a choreograf bojových scén. Podieľal sa napríklad aj na natáčaní bojových scén vo filmoch Jack Reacher (2012) a Start Trek (2009). (ywo666)
  • Aby sa Jesse Eisenberg lepšie pripravil na svoju rolu, žil nejakú dobu so svojím bratrancom, Andrewom Eisenbergom, ktorý ho naučil ako drogovo závislí ľudia rozprávajú a pohybujú sa. Podľa Jesseho by bez pomoci svojho bratranca rolu Mika nezvládol. (Da_reba)
  • Z marketingových a reklamných dôvodov spoločnosť Lionsgate na Comic-Cone v San Diegu rozdávala zdarma marihuanové jointy každému, kto mal povolenie od lekára. (Da_reba)

Související novinky

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

28.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a…

Reklama

Reklama