Detektiv Kenner vyšetřuje případ zneužívání mladé dívky. Přiznal se k tomu její otec, který si ale nic nepamatuje. Detektiv spolu s psychoanalytikem pomalu odkrývají důkazy o činnosti satanistického kultu, který má na svědomí mnohem více trestných činů... (TV Prima)

Havaj8

Ani zvučná jména nedělají dobrý film. Emma Watson navíc hrající v jejím věku 17-letou dívku, zvláštní volba. Tohle detektivní satanistický drama, kde se vlastně chodilo jenom sem a tam, mě vůbec neoslovilo. Dokoukal jsem to jenom s přáním, ať už se stane něco zajímavýho a děsivýho. Ať přijde aspoň naložený finále. Ale to, jakým stylem ten případ vyřešili, nemá konkurenci. Přitom ty satanisti s bílejma obličejema a kapucema nás mohli pronásledovat ještě několik dní, kdyby byli správně využití. Ale oni se tam objevili jenom párkrát a pro člověka, co očekával horor, přišlo zklamání. ()

Cervenak

V skutočnosti veľmi zaujímavý a zjavne dosť nepochopený film. Amenábar si po Hlase mora a Agore opäť zobral na mušku nejakú "kresťanskú traumu", tentoraz vieru v satanistické sekty. A opäť ju šikovne rozkladá a ponúka racionálne vysvetlenia, vnáša do hystérie hlas rozumu. To všetko zabalené do štýlového retro satanského thrilleru s veľmi precíznou vizuálnou stránkou. Nemá to tú údernosť ako predchádzajúce režisérove filmy, ale rozhodne je zaujímavé sa nad všetkým zamyslieť. Aj nad tézou, že Satan vyhrá v okamihu, keď nás donúti uveriť, že neexistuje. ()

Arsenal83

Svojím spýtavým pohľadom Ítn skutočne toho "jerky" diabla pripomínal, veď lícna kosť mu v určitých polohách pod okom vyskakovala sťaby výstražný trojuholník na D jednotke. Ale aj tak som čakal aspoň niečo tajomné a skutočné, čo zamrazí. Tu však sme dostali namotávku na skutočný príbeh o jaskynnom prieskume vši lonovej v útrobách Hermiony, aby nám nakoniec povedali, že aj tak sa nikdy nič nedokázalo, takže to bolo skutočné len tak pol na pol, alebo skôr nula na sto, pretože aj to telo drahej Chrabromilky bola len dablérka. ()

korbitch22

Solidní mysteriózní jednohubka, která si hraje s divákem stejně, jako si hraje mysl s výtečným Hawkem.Jemu ale bohužel dojde mnohem později než vám, o co přesně jde a kdo má všechen ten bordel na svědomí.Sice škoda, že pointu rozluštíte asi po půl hodině filmu, ale já mám rád tyhle odvážný pokusy o něco nového i když v nich vlastně nakonec najdete klišé tak jako tak. Pokud od toho nebudete čekat nadupanej satanistickej horor, můžu to vřele doporučit už jen kvůli faktu, že z Hermelíny vyrostla epesní nabíječka.69%. ()

tron

Áčkarskí tvorcovia (Amenábar, Hawke, Watson, Thewlis) verzus béčkarsko-céčkarský scenár, ktorý som vôbec nepochopil. Strašne ťažkopádny, hrozne nezáživný, mdlý a nudný mix trileru, hororu a pseudo sektárskej mysterióznej drámy. Absolútne som sa nechytal, netušil som, o čo ide, prečo sa deje to, čo sa deje a bol som z toho tým pádom znechutený, otrávený a rozhodený. Takmer dve hodiny mdlého pekla, v ktorom ma nezaujalo NIČ. Žiadna postava, žiadny dialóg, ani len jedna jediná scéna. Nič. Proste nula bodov. Zero. Nechápem, ako TOTO mohli nakrútiť TAKÍ ľudia. Príšerný prepadák. Neviem, prečo dávam až 20%. Pobavili ma len dve veci, ale žiadna nemá nič spoločné s prípadnými kvalitami snímky. Prvá. David Thewlis v jednej scéne tvrdiaci „Obávam sa, že neviem nič o satanizme.“ David Thewlis kedysi hral v remaku Prichádza Satan. Druhá. Thewlis a Watson v jednej scéne. Povedal niekto Harry Potter? ()

• Film byl poprvé uveden na francouzském hudebním a filmovém festivalu Des Notes Et Des Toiles v roce 2015. (Weasley)
  • Vo filme sa objaví plagát poľskej metalovej skupiny „Behemoth“ z roku 2014, ale príbeh sa odohráva v roku 1990. (Arsenal83)
  • Napriek neuspokojivému výsledku v kinách bol film číslo jeden vo víkendových pokladniach v Španielsku od 4. októbra do 11. októbra 2015. (Arsenal83)

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu