Pyramida

Divy starověkého světa dlouhou dobu proklínaly své objevitele, kteří se odvážili odhalit jejich tajemství. Na skupinu amerických archeologů však čeká větší překvapení, než si kdy dovedli představit, když narazí na ztracenou pyramidu, které se žádná jiná v Egyptě nevyrovná. Jakmile odkryjí hrůzná tajemství pohřbená v jejích útrobách, uvědomí si, že jsou nejen v pasti, ale že je navíc cosi děsivého pronásleduje. (HBO Europe)

blazma

Mám tento formát filmů rád. Stejně tak egyptská mytologie je fascinující sama osobě. Tento film se sice snaží a snaží bohužel to herecké osazenstvo je tragické, odhalení na konci nemá vůbec nic co by mělo mít a celkový průchod tou pyramidou je prostě nemastným neslaný a je to škoda, protože nápad je to super. ()

Dacsus

Akonáhle protagonisti majú snahu prejsť miestnosť krížom cez viditeľne kolapsujúcu podlahu, miesto toho aby šli po okraji, je zrejmé že tu máme čo do činenia s ďalšou bandou idiotov. A keď z "vedca" začnú padať perly ako "tie mačky tu prežili tak dlho, lebo sa vzájomne generáciu po generácii požierali, a vďaka ich kanibalizmu je tu taký zápach", celá atmosféra vďaka z tohoto vyplývajúcej komičnosti mizne sťa nádej vyvolaná fatamorgánou. Pritom to spočiatku vyzeralo vcelku nádejne... ()

spawnxp

Ambice velký, výsledek průměrnej. Ovšem má to pár kladů: postup pyramidou je občas lahůdka pro klaustrofobiky, akce dobrá (Shadid si nepřebil sapik a byla to chyba) a Anubis (nebo co to bylo) taky neurazil. Ale ten scénář... a casting... Prostě průměr. ()

Saxos

Nemám důvěru k podobným snímkům a většinou se podívám pouze, když není nic jiného po ruce. Zde došlo k překvapení. Žádné černočerné scény, kde není vidět vůbec nic, svižné tempo, vcelku dobré exteriéry pyramidy, dobrá muzika, hezký kočičáci. Udělat změnu s vyřazením těch přežívajících kočkodánů různých velikostí, založit celej film na snaze uniknout z pyramidy, kde číhají desítky pastí, za pomoci archeologických zkušeností, tak to by bylo teprve něco. ()

blekekeke

Podíval jsem se jen zvůle milovníka pyramid. V celku jsem viděl jen jednu velkou slátaninu, kde se jen ječelo, pištělo ... a nic nového se neobjevilo. Jen další opičící se hororová omílačka, kde i ty triky měly pár let zpoždění. A závěr to taky slušně zabil. Přijde spasitel v podobě chlapce (kde se tam vzal chlapec?) a sežere jej "Aspik" ... ()

Cazzysvjet

Po pravdě přemejšlim, proč nedat pět hvězd. Ne, neni to vtip. Vy mně taky. Pokud nebudu srovnávat film s ostatními "trháky" s brazilionovým a bambilionovým rozpočtem , ale budu hodnotit jestli splnil očekávání nízkorozpočtového béčka a pobavil. Tak zní odpověď ANO! Předčil mé očekávání a skutečně ho mohu doporučit. 80% ()

BroDan270 odpad!

V prvom rad chcem upozorniť, že v tomto názore na film možno použijem pár spoilerov, čo podľa mňa aj tak nič nezmení. Poviem to rovno. Tento film je asi najhorší, aký som v poslednej dobe videl. Čo sa týka námetu, ten je schopný, dalo by sa na tom vybudovať perfektný film. Lenže toto? Hrozný scenár ( nad tými blbosťami a neprirodzenými dialógmi som len krútil hlavou), Až na Ashley Hinshaw otrasné herecké výkony (od Denisa O'Hare som čakal naozaj viac). Ani neviem, či bol film točený vo forme FF alebo nie, pretože raz boli zábery z kamery postáv, raz sa tam ocitla osoba naviac, ktorá ich kamerovala akoby bol film natáčaný normálne. (A potom zrazu niekto kameroval všetky postavy, ale natriasal kamerou, ako keby to bolo FF)...a ako posledná vec, ktorá ma iritovala asi najviac, bolo nelogické konanie postáv. Uvediem pár príkladov, takže kto si nechce pokaziť zážitok z filmu (čo sa podľa mňa viac ani nedá), tak nech to nečíta. Keď pod nimi začala práskať podlaha, ako blbí sa začali presúvať cez jej stred, priamo cez praskliny a hneď vedľa seba mali pevné a široké rímsy, po ktorých by mohli obísť celú miestnosť (celý čas som na ne pozeral a hovoril si, aké sú tie postavy tupé). Ďalšia vec, keď redaktorka liezla šachtou hore, a pri tom to natáčala "GoPro" kamerou, jej kolegovia to sledovali na monitore. A keď ju napadla retardovaná mačička križená s opicou, po celý čas ju natáčala. Ale zvláštne, že jej kolegovia ju nevideli a pýtali sa, čo sa stalo. Asi ich to prestalo baviť a vypli monitor skôr. Keď hlavná postava nechala Michaelovi svetlo a povedala mu "To aby sme potom mohli ísť za svetlom", tak som sa len schuti zasmial. Ako chce v spleti chodieb, v hotovom bludisku, ísť za svetlom? :D za najbližšou zatáčkou by ho už nebolo vidno. A vysvetľovať si nezmyselný príbeh o Isirisovi z nástenných "malieb" 5 sekúnd po tom, čo tam niekoho zabijú retardované mačky mi príde trochu neprirodzené. Takto by som mohol pokračovať ešte dlho... Konečné hodnotenie? Zlý scenár, žiadna logika, hrozné dialógy a herecké výkony. Tento film som sa doslova nútil dopozerať, a to sa mne často nestáva. Väščinou dávam filmom lepšie hodnotenie, ako ostatní uživatelia. Pre mňa Odpad! ()

Majoslav11

Niekedy naozaj nechápem, pod čo sa podpíšu veľké filmové štúdiá, v tomto prípade 20th Century Fox. Obludne zlý film, kde nefunguje takmer nič. Ďalší horor, ktorý nedesí. Nevyhnete sa porovnaniu s oveľa lepším snímkom As Above, So Below. Digitálne efekty jedna veľká katastrofa. Herci sa predháňajú v tom, kto podá horší výkon. Scenár trvalo napísať asi tak 30 min. Jedna hviezda za zaujímavejšiu atmosféru, inak film o ničom. ()

bezprezdivky

Jako za toho bakelitovýho psa - hlavního záporáka pyramidy - nemůžu dát víc než jednu hvězdu, to je postava do Studia Kamarád a ne do hororu. ()

Brenda.Ch

Celkem nechápu, proč má tento horror tak slabé hodnocení. Čekala jsem tak 60 % nejméně. Po dlouhé době jsem viděla fakt dobře zpracovaný, kamerově velmi zdatně namakaný, napínavý horror s příběhem. Neznámý prostor, labyrint, ze kterého není úniku, tajemná bytost, celkem slušná porce egyptské historie, gradace, úměrná dávka krváků ve vynikající kvalitě, tvůrci však věděli jak je prezentovat, aniž by člověk musel bezpodmínečně zvracet. SPOILER: A velmi dobrý závěr hodný zamyšlení, co se teď stane, když tvor konečně našel cestu ven ? Zajde si pro své váhy a bude nabízet své služby celému okolí ? Něco jako protipól "post-apa" ? :-) Povedlo se, film se mi fakt líbil. ()

punco odpad!

Dámy a páni, tak takýto odpad sa len tak nevidí. O 5 tried horšie ako porovnávaný As above so below, ktorý bolpodľa mňa tiež slabulinký. Bez náboja, bez atmosféry, bez napatia a s hroznými digitálnymi príšerkami ktoré neboli ani len na smiech.. Najhorší "horor" za veľmi dlhú dobu ()

nicolePavs

Děj filmu je perfektní, člověk je napjatý do poslední chvíle. Nicméně jako horor si myslím, že to není moc "strašidelný", možná jsem se lekla jednou... dvakrát za celý film. Kdybych to zařadila do kolonky dobrodružný, celý film by na mě působil lépe. S očekáváním, že se u filmu budu bát jsem nakonec byla poměrně zklamaná. To ale neubírá na kvalitě scénáře a děje. ()

brasek

Nudná blamáž, ale očakávaná. Bez nápadu, bez atmosféry s digitálnym Anubisom, ktorý svojím výzorom patril skôr do rozprávky. ()

Scaevola

Povedený snámek sice zcela zbytečně vsází na otřepanou metodu sledování děje skrze objektiv fikční kamery, již sám často porušuje, ale jinak se až na protahovaný závěr jedná o příjemné strašení v docela originálním prostředí (ano, je to z Egypta, ale ne, nejsou tam mumie) a se vzrůstajícím tempem. Škoda jen, že závěrečné monstrum nebylo patřičně vysvětleno, ale to koneckonců u tohoto typu filmů ani neočekávám. ()

Easykill

Prvních 20 minut slibovalo něco parádního. Ne! Po 20ti minutách se to zlomí a je to "stupid" až na půdu. Například " mňau, mňau! - Co to ku*va bylo?" mě dostalo do kolen. A takových nesmyslů tam je až moc. Jediné co se dá ocenit je sympatické prostředí a kombinace FF, jinak nic. ()