Pyramida

Divy starověkého světa dlouhou dobu proklínaly své objevitele, kteří se odvážili odhalit jejich tajemství. Na skupinu amerických archeologů však čeká větší překvapení, než si kdy dovedli představit, když narazí na ztracenou pyramidu, které se žádná jiná v Egyptě nevyrovná. Jakmile odkryjí hrůzná tajemství pohřbená v jejích útrobách, uvědomí si, že jsou nejen v pasti, ale že je navíc cosi děsivého pronásleduje. (HBO Europe)

M1k9

Jedenkrát koukatelný béčkový horor, který si na nic nehraje. Už vůbec ne na chytrý či originální film. Například podoba s Alien versus Predator: 1. vykopávka hluboko pod zemí s nádechem mimozemské civilizace 2. systém chodeb 3. styl oběť-predátor. A tak dále. Snesl bych lepší vizuální efekty a více mysteriózna. Námět si to zasloužil. 3.5/10 ()

BlackHood

Skvělý Anubis, dobří herci, skvělé prostředí a děj mysteriózní jako u As Above, So Below. Jen to celé bylo ohromně průhledné. Je to poprvé, co jsem předpověděl celý příběh. Věděl jsem, že tam přijde ten voják, správně jsem si tipl, kdo kdy umře, dokonce v jakém pořadí a kdo přežije. I jsem tušil tu závěrečnou scénu. Je to ale určitě skvělý film, o moc horší než Pod zemí nebyl. 90% ()

Flopik

Presne ten film ktorý sa hodí do tv.O 10 hodine, keď sa nudíte prepínate si a narazíte naň na Nova Cinema alebo podobne.Režisér si asi myslel že príšera ktorá vyzerá ako šakal bude strašidelná ale to sa teda kvalitne prerátal.Nudná blbosť , kde Ľudia behajú po pyramíde (priestory boli pekné) a postupne umierajú.Nápad to nieje zlý ale prevedenie je otrasné. A čo sa hercov týka, väčšinou nehodnotím herecké výkony ale toto bolo strašné.A ešte k tomu boli všetci tak neskutočne otravní a hlúpi.... Vyhnúť sa oblúkom. ()

Mortemiss

Za tohle veledílo určitě mohl nízký rozpočet. Skupina amatérů vleze do staré pyramidy, kam za posledních tisíc let nevkročila živá noha nebo to tak není? Uvnitř běhá skupina 3D koček, které působí stejně přirozeně jako prsa Dolly Buster. To ovšem není vše. Jak už to bývá, tak uvnitř žije něco mnohem děsivějšího, něco, co zabije každého, kdo se dovnitř pokusí vejít. Takže si to shrňme. Obsah filmu, nedomyšlený. Herecké obsazení, mizerné. Celkový dojem z tohoto díla, dnes budu spát lépe, než kdy před tím. 2* dávám za nápad s pyramidou a za první půl hodiny. ()

molcan2

AK HORORY NIE SU VÁŠ ŠTÝL - NEPOZERAJTE TO. Chcel by som spomenuť ešte, že sa mi nepačí ako to produkcia spravila, mohli to spraviť lepšie. Takže dávam filmu dve hviezdičky. ()

Venous666

Komenář bude obsahovat SPOILER. Dostal jsem doporučení , že se nám opět objevil dobrý námět na found footage. Řádně jsem nastahoval, ještě lépe se na promítání připravil a zmáčkl na ovladači tlačítko PLAY. Po dobu 65 min jsem se luxusně bavil a hloubce duši jsem se rozčiloval proč má tohle tak nizké hodnocení. Bohužel po té hodince začal průser. Objevil se nám hlavní záporák a mě to připadalo, jak kdyby rejže dostal padáka a nastoupil po něm pes Filipes. Bohužel konec otočil celý filmový zážitek na druhou kolej. Škoda, vypadalo to na skvělý found footage. Ale abych celou dobu nehanil jen tento snímek, musím určit napsat, že střih a kamera byla na úrovní a celou dobu příjemně mrazivá hudba. Kdyby to skončilo o těch 15-20 min dříve , dal bych tomu prvenství v toho roku ()

warrenur odpad!

Hlupe, neoriginalne, kopirujuce desiatky a desiatky podobnych radoby hororov. Jednanie postav sa uplne vymyka ludskej povahe a je nie len neuveritelne, ale aj otravne. Nulovy zazitok. Odporucam zmazat. ()

reban

Z nějakýho důvodu jsem si myslel, že při první příležitosti zprznit nějaký bělošský zadky, vyskočí z piramidy ten chlápek s tim jehlanem na hlavě a obrovským, černým a fakt dlouhým mečem v ruce. Bohužel ne. Ani škrabátko neměl...Navíc měl hlavu ňákýho potulnýho Azora. Snad jediný nevýznamný plusko dostal ten chudáček robot, kterej když umřel, tak jsem se rozbrečel. Pak už to bylo jen spousta zmařenejch vteřin, plnejch štěkání a mrtvejch imigrantů. Peace ()

fisus

Bavilo mě hlavně prostředí.Egypt,pyramidy...to mě vždy fascinovalo.Jinak je to jen další found footage,co nenabízí nic nového. ()

jasanka odpad!

Tak tohle opravdu ne. Particka neprofesionalnich idiotu, kteri jdou sami do cerstve objevene pyramidy aniz by o tom nekomu rekli a sahaji tam na vsechno holyma rukama. Tak urcite. A do toho "dokumentarni" zabery. ()

M.Myers

Musím se přidat na stranu méně spokojených, spíš nespokojených a zklamaných, spíš nasraných. Pro horor perfektní lokace, přitažlivá látka, slušní herci i atmosféra houstne, ale bohužel vše nadějné rozmetá na kusy závěrečná pasáž s tragicky špatně udělaným monstrem. V dnešní době pro mě neodpustitelné. Velká škoda a doufám, že téma pyramid dostane k rukám někdo schopnější a oživí nám místo digitálního Anubise nějakou tu schnilou a žravou mumii... Takže, kdo se hlásí? ()

Trešlson

Found footage... no to mě poser když se v céčkový produkci nedokážou držet aspoň základního kamene tohodle subžánru... nebo mi chce někdo namluvit že si z nejstarší pyramidy v Egyptě udělali Big Brothera? Touha najít v dnešní době alespoň průměrný horor člověku přináší bohužel hory a hory takovýchhle hoven, ve kterých se za prvý nic neděje a za druhý to má s hororem společného pramálo... jedna hvězda za alespoň trochu zajímavej nápad a práci s egyptskou mytologií... to je celý... zbytek je děs a hrůza (v jiném smyslu než by mela u hororu být). ()

Qeo

Škoda nevyužitého potenciálu. Klasická honička po pyramidě s malým twistem na závěr. Ale jinak z toho nešel ani strach ani hrůza. Ale egyptská mytologie je fajn nápad! ()

Romeo5 odpad!

Tolik absurdních dialogu uz jsem dlouho nezažil..Hodne vecí nedávalo smysl..Například psi v hermeticky uzavrené hrobce :) a jejich hovna tam..Scenář na urovni malého dítete ..Vydržel jsem to asi 30min :) ()

Ombak▼Penari

Jako vejce vejci se snímkem "Pod zemí" ze stejného roku. Opět chytlavý námět a děsivá atmosféra s nádechem dobrodružna, mystiky a objevování. Ale ve výsledku to funguje ještě méně něž bratříček z pařížského podzemí. Jako horor to je slabé, což by nevadilo, kdyby byl děj hodně zajímavý, ale není - několik mrtvých a jinak jen chodby plné písku a digitální finále. Já hovím podobným námětům s tématem tajemství a ztracených míst, tak jsem to celkem v pohodě zkonzumoval, ale jsem si naprosto jist, že z podobného námětu by se dalo vytřískat o hodně hodně víc. Stačí se podívat, co dokázal Neil Marshall v Pádu do tmy s holou jeskyní, pár potvorami a bandou vřeštících ženských... ()

helloween93

Zase jeden z těch hororů, jejichž sledování mě psychicky ničí. Ne snad děsivými scénami, ale tupostí postav, zde archeologů, kteří sahají, na co nemají, dělají hloupá rozhodnutí. Ok, zatnu zuby a jdu to dokoukat, abych jsem něco mohl připsat. // Tak dokoukáno. Pyramida měla velký hororový potenciál, neotřelý námět (pyramidy jsou sami o sobě tajemné) a tvůrci s atmosférou pracovat umí, scénky v tunelech působily opravdu ztísněným dojmem. Bohužel tím výčet kladů končí. Jde o jakýsi hybrid mezi normálním hororem a found footage, protože se kamery přepínají i na ty, které nenesou hlavní protagonisté, ale to by až tak nevadilo. Co už vadí víc je chování postav, viz. výše. Tady začínají SPOILERY; nepochopil jsem tu vyrážku, jestli to způsobují ty póry; ten digitální šakal je k smíchu, stejně jako poslední patnáctiminutovka, včetně klišé závěru. Krásná ukázka, jak zazdít slibný námět. * ()

Rathalos

Pyramidy a ich tajomstva zboznujem a aj tento horor mi sadol po kazdej stranke,herci v pohode,nechyba tajomno a napatie,cize ja davam pat hviezdiciek...:-) ()