Pyramida

Divy starověkého světa dlouhou dobu proklínaly své objevitele, kteří se odvážili odhalit jejich tajemství. Na skupinu amerických archeologů však čeká větší překvapení, než si kdy dovedli představit, když narazí na ztracenou pyramidu, které se žádná jiná v Egyptě nevyrovná. Jakmile odkryjí hrůzná tajemství pohřbená v jejích útrobách, uvědomí si, že jsou nejen v pasti, ale že je navíc cosi děsivého pronásleduje. (HBO Europe)

Havaj8

Nikdo nemůže nesouhlasit, že to byl jeden z nejočekávanějších hororů, co se týče toho prostředí okolo Egypta, pyramid a všeho co je uvnitř. Opravdu ještě nikomu se nepodařilo s něčím takovým přijít. A když už ten nápad se objevil, tak se to podle mýho odfláklo. Kdyby to totiž do rukou dostal někdo jinej, nemusím asi jmenovat, dalo by se z toho vytěžit takový vzrůšo, ať už kolem mumií nebo nějakýho posednutí. Tohle nebylo sice úplně zlý na odpad, ty nástrahy tam měly něco do sebe, prostředí taky zrovna neurazilo. Ale to zlo v podobě rádoby Anubise slabounký, kort po tom, co nám ho ukázali. Chování postav taky přihlouplý a v mým případě smůla, že sem se na to tak těšil...Loňskej As Above pod zemí byl úplně jinde. ()

Martin741

Slusny film o tom, ze akasi pyramida zo Starovekeho Egypta ukryva desive tajomstva. Tvorcovia si mohli odpustit tie lacne digitalne priserky, a radsej mohli dat nejaku 2500 - 3000 rokov staru mumiu. Bolo by to hned lepsie - hlavne uveritelnejsie - a ja bych poskocil s hodnotenim. takto tam len doznie kopa prazdnych kecov ako - Musime se okamzite odtut dostat - a nic, postavy sa nikam nechystaju a nikam nebezia. Takto teda si kvalitny horor nepredstavujem. V egyptologii sa vsak vyznam a viem, ze jeden egyptolog - presne Howard Carter 9. maj 1874 - 2. marec 1939 - umrel par dni po objave Tutanchamonovej hrobky. Bodol ho udajne akysi doteraz neznamy hmyz a umrel na nejaky lekarsky odborny termit zvany Hodkyns Dysease . Tutanchamon bol sice bezvyznamy faraon, ale hrobku preklial. To tu vsak uz nepatri. 69 % ()

Wiikii

Béčkový horor s prvky staroegyptské mystiky, vše odehrávající se v třístěnné pyramidě. .. Hlavní pochvalu si zaslouží vizuální prvky, které by mohli konkurovat i nejednomu Áčkovému snímku a také, že se vše odehrává v uzavřené pyramidě. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

honajz2

Celkem slušný začátek, kdy se začne budovat i nějaká atmosféra se zvrtne v směšné schovávání před egyptským bohem a všechno zabíjí a pohřbívá ten konec... 2* ()

Rodriguez

Kdybych byl archeologem a našel objev tisíciletí, tak bych se určitě taky nenechal vypakovat a chtěl zjistit co se tam ukrývá. Ale když vlezete dovnitř a zjistíte to, tak by jste byli rádi, kdyby jste to nikdy nenašli..... 80% ()

cariada

Film jsem si docela užil i ta pohyblivá kamera nebyla tak tragická a hlavně tam nebyla pořád. Prostředí pyramidy dává spoustu možností na dobrý potvory a solidní děj. Postavy jsou řekněme snesitelné teda někteří. Určitě povedený horor , který se nechá a nenudí. ()

bourec

Zajímavý sledovat hodnocení Livingvředa,protože vždycky,když film alespoň trochu stojí za to,tak dá odpad,a srágorkám palí do plnejch.Jen jestli nejsi nemocnej.Tohle bylo pozitivní jen zajímavou lokací,jenže režisér z toho nevycedil vůbec nic,druhou půlkou filmu,a tim zjizvenym klokanem (asi vod Botiče)to pak posral nadobro.Kravinka,kterou nevidět,nic se neděje.40%.P.S.Koukám,žes to sjížděl s Verbalem.Dětičky se našli. ()

TomikZlesa

Další ze serie srackodních hororoů co na mou chorou mysl fungoval. Žádná hodinová vata na začatku a výborný prostředí. Občas se postavy chovali až moc klidně na to v jakejch sračkách byli, ale konečný původ a pointa bubáka skvělá, celkově perfektní mytologie. ()

Martrix

Nedávno jsem kohosi poučoval, že béčkové filmy jsou trenažérem pro začínající tvůrce, přičemž ti mohou jen překvapit a třeba si jich při troše toho talentu všimnou producenti vyšší ligy. Grégory Levasseur si už jako režisér, doufám ani neškrtne. Nemít prachy na triky a áčkové herce to je pochopitelný. Ale obsadit partu naprosto nesympatických lidí a přetransformovat je v nezajímavé postavy v čele s pipinou, která neustále ječí a chová se jako ultranána? Scénář je samozřejmě úplně debilní a finální pasáž není dokonce ani směšná; ještě nikdy se mi nestalo, abych pobízel příšeru atakující bloncku slovy...zab ji, zab ji, prosím už ji zab, aby přestala ječet! Z tohoto filmu mi bylo až fyzicky špatně. A zdaleka to nemá na svědomí ta podivná patlanina found footage s nočním viděním a schválně trhaným obrazem. Kterýkoliv z těchto filmů, je vedle Pyramidy kandidát na zlatého prdeláče. Pokud máte chuť na podzemí a potvory, sáhněte raději sem. PS: doporučení kolegy už budu brát s velkou rezervou...asi jako hodnocení LIVINGDEADa ()

Sabrewulf odpad!

Ano, už vidím, jak se objeví a částečně vyhrabe nová pyramida a bude kolem ní tak minimální humbuk, že zůstane za bílého dne její okolí opuštěné (přesto, nebo právě proto, že byl u jednoho ze vchodů nějaký jedovatý sajrajt) a pár amíků si jen tak může vlézt dovnitř, přičemž je předtím přijede pokárat pouze jeden voják. Vlastně existuje jen Egypt, Amerika a zbytek světa je prázdno. A takových volovin je tam hromada. Amíci stojí uprostřed místnosti, ve které začne praskat podlaha. Místo toho, aby se všichni okamžitě přemístili ke stěnám, kde jsou masivní "patníky" a po nich přešli v pohodě k východu, tak chtějí přeběhnout rovnou přes prostředek. Nebo - chodba se začne zasypávat pískem, všichni normálně probíhají chodbou a taky bez problémů proběhnou a poslední blondýna, která byla hned za nimi, je najednou během tří sekund zasypaná až po pás..... Celé je to nepochopitelný mix FF a normálních záběrů, což vůbec nefunguje a je strašně rušivé. Napětí neexistuje, není se o koho bát, protože těm debilům, co lezou někam do podzemí bez pořádného zajištění, či nějaké podpory zvenčí, jsem přál tu nejhorší smrt. Všichni jsou strašně vyděšení z něčeho, co je chce zabít, aby si o pár sekund později s ledovým klidem prohlíželi všechno možné. A už mě neskutečně iritují nasvícené scény v místech, kde má být tma jak v řiti. Nepochopitelné (a hrozné) CGI, když masky by byly levnější a strašidelnější. A samozřejmě hromada klišé a zvukových lekaček, prostě tuctová srajda. ()

majo0007 odpad!

Nie, nie! Bohužial som čakal od spolupráce Levasseura a Aju kvalitnejšie sústo, ale zostalo len pri želaní. FF žáner už dávno skapal, očividne chcel tvorca natočiť celuloidový film, ale "kde nejsou prachy, ani prase nežere". Vyplývajú z toho aj záverečné CGI, ktoré Vám pripadujú ako zlý vtip alebo paródia na Kalibosa z Harryhausenovho Súboja Titanov z roku 1981 v technike Stop Motion! Pochované v pyramíde! ()

sir-dave

Už by někdo konečně mohl přinést jiný konec, než stále ten otřepaný u podobných filmů. Hlavně nečekejte něco výjimečného. Dívatelné béčko s pěknou blondýnkou, přizdisráčem Buckleym a jednou nadpřirozenou osobou v tmavých chodbách pyramidy. ()

Lachtaan

Já jako člověk, který za život viděl už spoustu odpadů hlavně od studií jako je SyFy nebo Asylum, jsem měl při zapnutí tohodle snímku značné obavy.. Když jsem zjistil, že je film částečně točen pomocí Found footage, kdy tuhle techniku nemůžu osobně ve filmech vystát, začal sem se děsit. Ale v průběhu příběhu člověku dojde, že by film stál bez tohodle technického 'promíchání' za nic. 47% tady na CSFD mi přišlo na téměř neznámý horor slušné číslo, i když sem se na druhou stranu radši už naučil se celkovým hodnocením neřídit. Je spousta dobrých filmů, kde hodnocení šplhá do 80 a více % a já se přemluvim maximálně na 2 hvězdy, pak jsou také horší díla, kde mě nějaká pasáž nebo charakter zaujme a opět svým názorem nezapadam mezi ostatní. Ve finále oceňuju hlavně poměrnou originalitu snímku a na ty všechny počítačové hrůzy, co už jsem v nízkorozpočtových snímcích viděl, i dobře zvládnuté ztělesnění démona :) ()

Ryuuhei

Tvůrci pochopili, že ne vše lze přímo nahrát a i kdyby, natáčení kamerou za každé situace vždy působí hloupě. Proto jinak ve většině odpovídající found-footage titul okořenili záběry i mimo kamery, což žánr na jednu stranu rozbíjí, na druhou dává nový pohled na věc. Další věcí nesedící do žánru je hudba na pozadí, která požitek a celkovou atmosféru bohužel ujídala. Námět je jinak docela originální, tentokrát jde o výpravu do nově objevené pyramidy, kde jak jinak, než že čeká velké zlo. To je nejen ve formě starobylých a zřejmě dost hladových egyptských koček, ale i něčeho, co bych nerad spoileroval (rozhodně alespoň nebudu jako někteří ostatní zde). Samo o sobě tedy typické, plné situací, které jsem vzhledem k své oblibě v žánru found-footage předem odhadl, postavy se místy chovaly absolutně pitomě, ale dokázalo to i zajímavě překvapit zejména v závěrečné části. Žádný zázrak, ale v rámci žánru dostatečně dobré. 60% ()

Yoshimitsu

V pyramidě byl hladový Anubis vypadal, jak anorektická modelka. No jo ze srdcí moc nenakyneš měl si ulovit pořádného tlouštíka a sežrat ho celého. Dávám 35% ()

VanTom

Přišlo mi škoda, že se tvůrci striktně nedrželi v úvodu naznačeného found footage stylu, IMO by to prospělo. Prolézání podzemní třístěnné egyptské pyramidy, které samozřejmě vedlo hlouběji, než naši hysterčící archeologové a dokumentaristé předpokládali, mělo v rámci žánru slušnou atmosféru, jenže ji narušovalo spoustou uzívaných klišé a přešlapů a smysl poztrácelo už cestou dovnitř. Lepší 2 * ()

zigíš

..zas tolik mě to neiritovalo (!) že postavy žijou v absenci logiky a bloncka pořád pláče a kníká, Anubis v závěru moc digi stejně jak lidožravá koťátka ..po vopici málokdy koukám na Godarda :) ()

mrx.friend

OMG, a je to tu zas! Digitální záběry snižujou zážitek z jakž takž dobrýho FF hororu na samý dno pyramidy. Když vim, že nemam zrovna hobití rozpočet, tak se do toho neseru! Anubis, Osiris (nebo se kterym egyptskym bohem jsme to ve filmu měli nakonec co do činění) a Sphynx kočky by ostatně vypadali úplně nejlíp, kdyby se využilo jenom trocha šikovných masek, kostýmů a make-upu a počítačová technologie se nechala dál zasypávat prachem. Herci jsou příšerní, jejich postavy docela taky, ale líbí se mi ten nápad, kam byly děj a mytologie zasazeny tentokrát. Navíc nemá Pyramida špatný postery :) ()