Skutečný příběh zdravotní sestry Lucie De Berkové, který se odehrál na začátku 21. století, se stal předlohou k tomuto psychologickému thrilleru. Čtyřicetiletá hlavní hrdinka v něm čelí obvinění ze spáchání sedmi vražd. Zdravotní sestra Lucie De Berková se nechtěně stala hlavní hrdinkou jednoho z nejkontroverznějších případů nizozemské justice. Když jí bylo čtyřicet let, upozornilo vedení nemocnice policii na její častou přítomnost u umírajících pacientů. Ambiciózní mladičká státní zástupkyně poslala Lucii nekompromisně do vězení. Případ jí však nedal spát a navzdory příkazům svých nadřízených se spojila s Luciinou obhájkyní a společně nalezly nesrovnalosti ve vyšetřování a rozpory ve výpovědích svědků. Případ byl však uzavřen, odvolání nebylo možné. Až zájem médií odhalil zatím největší omyl nizozemské justice a znovu odstartoval soudní proces. (Cinemax)

rivah

Případ, který pohnul se soudy v Holandsku. Obtížné dokazování neviny....Střídmé, ale účinné.(50%) ()

kolodej1

silný příběh, který mě spolehlivě připoutal k obrazovce. Film mě přivedl k myšlence, kolik asi takových podobných rozsudků existuje, kdy jde někdo sedět jen proto, že si někdo potřebuje udělat čárku nebo dokonce jsou za tím zištné důvody. Nedělám si žádné velké iluze, určitě bude takových případů dost a to nejen u nás. Velmi kvalitní film, kdo se podívá, neprohloupí. 90% ()

Grossing

Pravdivý příběh neprávem obviněné zdravotní sestry ze 7 vražd, 8 let vězněné a díky znovu otevření případu propuštěné na svobodu. Velmi dobře natočené depresivní drama pro silné nervy. ()

Rajca

Zaujímavá téma, pútavé podanie. Podobne ako "Hon" aj tu divák sleduje ako davová hystéria dokáže takmer zničiť nevinného človeka a že sila masmédií je bohužiaľ stále obrovská, či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle. ()

hujerita

Celkom fajn na pozretie. Čakal som väčšiu hrôzu, ale toto sa dalo. Od hercov cez kameru a celkové pojatie a atmosféru filmu. Samozrejme že som zažil aj lepšie a väčšie emócie nasranosti voči systému ako tu, ale film našťastie nesklzol do klasickej americkej tuposti a klišé. Aj preto štyri hviezdy. ()

Googooplexer

Zaujímavý príbeh (navyše reálny), stručne ale výborne natočené, bez všelijakých divadelných tancov v súdnej sieni. Jediná chyba: videl som mierne oseknutý rip a neviem teda potvrdiť, či Lucia ukázala kozy v celej svojej dĺžke alebo nie. ()

tortna

Berieš prácu ako poslanie? Neholduješ kávičkovým debatám? Nevyrastal si v správnej rodine? Tak si ten, koho sa nik nezastane. Film o tom, ako rýchlo vie spoločenstvo nájsť vinníka a viac už o ňom nechce počuť. Hlavná hrdinka presvedčivá, postupne sa lámala, až nakoniec... je to síce európsky film, ale napodiv koniec ako-tak šťastný. ()