Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Keď sa manžel pani Choi Mogyeong (Min-hee Kim) zaplietol do špinavých kšeftov s ruskou mafiou v snahe predať im účty Johna Leeho (Dong-gun Jang), ktorý mal túto prácičku na starosti a ktorý sa dopustil fatálnej chyby, sa teraz cíti vinný za smrť malej Yumi, utápa sa v alkohole a sebaľútosti. Avšak krutý šéf mu dáva za úlohu dať veci do poriadku a navyše zavraždiť i matku malej Yumi. Gon však netuší, že namiesto plánu zlikvidovať pani Choi nakoniec rozpúta neúprosný boj o jej záchranu... (sochoking)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (61)

okkac 

všechny recenze uživatele

Namyslán touhle úkázkou, kterou rozebíralo Corridor Crew, jsem si to pustil. Čekal jsem to trochu více akční, po rychlém vykillovani na začátku to trvá přes hodinu, než bude další akce, ale ta přestřelka v bytě, která právě končí scénou z toho YT videa, je vyloženě lahůdková. Skvělý sound mixing  zbraní. Finále taky fajn, ale už to nemá až tak ten drive té předchozí. Ale emočně to funguje taky. Spokojenost. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Namet je moja salka kavy. Trailery obsahovali dychvyrazajuce akcne sceny. A vysledok je nakoniec pre mna obrovskym sklamanim. Hlavnym problemom je, ze ma vôbec nezaujali postavy a bolo mi uplne jedno ako dopadnu. Vdaka tomu prva polovica filmu bez akcnych scen bola k neprezitiu. V druhej polovici sa konecne rozbehlo akcne inferno. Ale bohuzial ani akcne sceny mi nesadli vdaka zbesilemu strihu, takze som nemal vôbec cas si nejaku akcnu scenu vychutnat. Naviac na mna pôsobila monotonne. K tomu dost neznesitelne na mna pôsobili anglicke dialogy. Akonahle aziati hovoria po anglicky, tak je to same fuck, shit atd a pôsobi to trapne. Zaujali ma len 2 sceny. Famozna scena v ktorej hlavny hrdina bez mihnutia oka odzbroji jedneho policajta a odkraca prec a absurdne komicka scena s upratovackou na zachode. Zvysok je pre mna sterilna nuda. Po skvelom predchadzajucom filme tohto rezisera Man From Nowhere predstavuje tento film velky upadok v kvalite. Snad mu to nabuduce vyjde ovela lepsie. 4/10. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak tu máme další Asijskou akční story. Ehm Korejskou? Já nevím mě ty filmy splývají. Přijdou mi jak přes kopírák. Nelze jim upřít, že akce je nekompromisní ve vysokým tempu prostě akci tu ti ťamani točit umí. Co na mě, ale vůbec nefunguje a nikdy nefungovalo je ta jejich typická poetika a způsob vyprávnění. Ostatně jak se o tom obšírně v komentu zmiňuje Ouwen. Že vám ty moudra nedávají zrovna smysl? To je v pohodě protáhněte si AJ titulky k filmu google překladačem a poleze vám z toho něco podobnýho. Tak jestli to není tím...60% ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Keby to vzniklo v 2003-2005 bola by to pecka. Dnes je to iba x-tá variácia známeho kórejského kimchi. To samo o sebe nevadí, ak sa s ním podáva aj nejaká špecialitka v podobe určitej vynachádzavosti. Ovšem Crying Man (tento originálny titul sa k filmu hodí oveľa viac) mne osobne v tejto rovine nič také neponúkol. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Ďalší kvalitný akčný zárez z kórejskej strany. Je z podobného súdka ako filmy Dirty carnival, A man from nowhere či Bittersweet life, takže ak máte radi tieto gangsterské akčňáky, tak sklamaný rozhodne nebudete. Posledná tretina filmu je poriadne akčná a tradične kórejsky krvavá. Bitky i prestrelky sú na maximálnej technickej úrovni, ale na to sme už u Kórejcov zvyknutí. Hlavný predstaviteľ je dobre známy ako starší z dvojice bratov z vojnového hitu Putá vojny. Za 10 !! rokov sa absolútne nezmenil a kľudne by som uveril, že tieto dva filmy natočil tesne po sebe. Je to jeden z tých kórejských fešákov, ktorý majú charizmu, talent i kondičku na to, aby film takého rangu potiahol. Poctivý a kvalitný akčňák, ktorý má síce otrepaný príbeh, ale treba uznať, že v rámci žánru bol dotiahnutý takmer k dokonalosti. 80%. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • Režisér a hlavní scenárista snímku, Jeong-beom Lee (The Man From Nowhere (2011), Cruel Winter Blues (2006)), zašel dokonce tak daleko, že se během psaní scénáře rozhodl navštívit speciální zásahové jednotky jihokorejských armádních jednotek, aby se tak dokázal co nejlépe orientovat ve skutečné realitě - jejich denní vojenské rutinně. To stejné se mu povedlo dokonce i v případě specializovaných jednotek armády Spojených Států Amerických. (Conspi)
  • Jihokorejský herec Dong-gun Jang (Typhoon (2005), Dangerous Liaisons (2012)), hlavní filmový představitel, podstoupil před natáčením snímku náročný fyzický kurs sebeovládání a zvládání psychicky komplexních situací. Celý kurs se orientoval na zocelení jeho vnitřní osobnosti. Trval celé čtyři měsíce a probíhal v nejmenovaném psychologicky orientovaném institutu v hlavní jihokorejské metropoli, specializujícím se rovněž na výcvik bojových dovedností apod. Tyto dovednosti si ale herec před natáčením snímku zdokonaloval v zámoří, ve Spojených Státech Amerických. (Conspi)

Reklama

Reklama