Gomora - Série 3 (série)

Krimi / Drama / Thriller

Itálie / Německo, 2017, 11 h (Minutáž: 55 min)

Nevím, pocity rozporuplné. Celá třetí série mi přijde slabší od prvních dvou dost citelně. Některé hlavní postavy jsou pryč, dle mne velká chyba. Chápu, že asi nepočítali s takovým úspěchem, tak proto. Na pořádný rozjezd jsem pořád tak nějak čekala a on nepřicházel Souhlas s DonBraso - díl v Bulharsku skvělý, pak se mi hodně líbil předposlední díl a zakončení takové divné. Ano na seriál tohoto typu je to pořád super, ale ten pokles je škoda. Tak uvidíme, jak to bude dál .-)(3.1.2018)

Po mírném pokulhávání ve dvojce návrat do první ligy. Důstojné navázání na první řadu, a i když v trochu jiném stylu, tak precizní a dobré. Děj se nedá motat pořád dokola, protože ty osoby z Jedničky už tu nejsou. A mladá krev jde brutálně dál svou cestou a svým stylem. Tahle řada je zatím nejvíc akční a napínavá. Jinými slovy - nářez. A to ne jako oslava toho, co se tam děje. Divák je neustále ohromen, co všechno italská zvířátka bez mozků vyplodí a udělají. Však taky ta větší zvířata jim zde říkají "opičky". Nerad bych v tomto prostředí použil k nějaké postavě, že se mi "líbí", ale líbí se mi Patricia, která se ze služtičky starého pána v tichosti a s ledovým klidem sune výš a výš, před nikým se neklaní a nikomu se nepodbízí. Závěr překvapil, ale už jsme si mohli zvyknout, že stát se tu může všechno a věřit absolutně nikomu.(30.11.2019)

HBO GO - Skvělý seriál po všech stránkách. Ani 3. série mě nezklamala. Pár dílů sice nemá tak závratné tempo, jako většina, ale ta atmosféra je prostě dokonalá. Takovéto autentické vystihnutí atmosféry jsem snad ještě neviděl. Plný počet hvězd je jasná věc! Byť pár procent strhávám, a to za 6. díl. Smrt otce, který se staral o postiženého syna, to mě upřímně pobouřilo a nasralo. 90%(6.4.2018)

Třetí serie nedosahovala vysoké laťky svých starších sestřiček jen ze začátku. Přibylo mnoho nových postav, zvětšil se prostor na kterým se mafiánská sága odehrávala a to hodně ubralo na přímočarosti. Ovšem jakmile se dění vrátilo do Neapole, vyprofilovaly se hlavní postavy, velmi rychle se stala i třetí serie špičkou oboru a např. v desatým díle jsem byl napjatej jak struna. Nejzájímavější postava třetí serie už není ani Don Pietro (pochopitelně), ani Genny s Cirem, ale Patrizia tuhle holku jsem nedokázal absolutně přečíst a věřím že i ve čtvrté sérii dostane hodně moc prostoru. Její slovní minimalismus a chladný vyraz ke každýmu mě vysloveně znervozňoval. V třetí serii jsme vnímal ještě větší sociální apel než v předchozích serií a scéna kdy se padesátiletej slušnej chlap musí prosit o práci dvacetiletýho grázla je opravdu silná ukázka dnešního světa. Dám čtyři, ale jsou to silný a jistý čtyři hvězdičky.(20.5.2018)

• GTS_PUNK

Po dvoch relatívne úspešných a pozerateľných sériách prichádza na scénu aj tretie sériové pokračovanie z prostredia neapolskej mafie. Po smrti Dona Pietra Savastana (Fortunato Cerlino) je zrazu plná moc v rukách jeho syna Gennara, ktorého stvárňuje sériu od série čoraz viac nesympatickejší Salvatore Esposito. Klan stráca na sile, Gennarova pravá ruka, Ciro Di Marzio (Marco D'Amore) najprv odchádza do Bulharska, neskôr sa pridáva ku malému gangu, ktorý chce získať na sile predávaním drog na už zabratých neapolských spotoch. Tretia séria sa na prvý pohľad nijako neodlišuje od jej predchodcov, ale keď sa na ňu divák pozrie bližšie, zistí, že rozdiel je markantný. Zatiaľ, čo dve predchádzajúce série sú aspoň ako-tak pozerateľnou záležitosťou, hoci aj tam sa pri niektorých dieloch musí divák doslova premáhať, v tomto prípade sa musí premáhať pri všetkých dvanástich epizódach. Ak doteraz seriál vôbec oplýval nejakým "kúzlom", to sa tu stráca, a dej sa razom premieňa na nezaujímavé vozenie sa na mopedoch, predaj a "dílovanie" drog, či ešte viac nezaujímavejšie dialógy z úst veľmi nesympatických postáv, rovnako nesympatických ako ich protagonisti. Akokoľvek sa tu divák snaží nájsť niečo pozitívne, čo by ho na tejto sérii bavilo, bohužiaľ, to nenachádza. Ani akési dejové "zvraty", ktorým sa mu dostane, nepredstavujú zásadnejší zlom v nazeraní na celkovú kvalitu pokračovania tohto seriálu. V žiadnom prípade ju nevylepšujú, ba naopak. Kvalita ide mimoriadnym spôsobom nadol, pričom každý, kto videl dve predchádzajúce série, a bol s nimi spokojný, by mal dôsledne zvážiť sledovanie tejto série. Kvalitatívny rozdiel je viac než citeľný. Gomorra - La Serie Saison Tre a jej sledovanie je vyložene stratou času, ktorý môže divák využiť inak, alebo pri sledovaní lepší filmových či seriálových kúskov, než tým, že bude sledovať večné vyvážanie sa na mopedoch neapolskými uličkami a predaj drog. Príbehová časť je nezaujímavá a nesympatická. Rovnako je to aj s väčšinou hereckých tvárí, ktoré sa tu objavujú. Tretia séria je jasné "nie", ktoré sa takmer vôbec neoplatí začať sledovať, pretože nie je ničím viac, než len sklamaním a stratou divákovho času.(4.8.2018)

• - V den premiéry hrál fotbalový klub SSC Neapol domácí prestižní zápas s Juventusem. Aby obyvatelé Neapole, jež Gomoru milují stejně vášnivě jako místní fotbalový klub, stihli vysílání Gomory i zápas Neapole, přemluvili televizi Sky, aby díl vysílala dříve. Přestože televizní stanice vyhověla, Neapol nakonec podlehla Juventusu 0:1. (Šéfik)