Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

Když je kmotr Don Pietro zavražděn, je třeba zaplnit jeho místo v neapolském podsvětí. Vládu převezme jeho syn Genry, který tak využije příležitosti srovnat staré účty. Přeživší ostatních rozkolů, kteří jsou vyčerpáni válčením a obrovským tlakem ze strany policie, utrpěli drastické finanční ztráty a nastolili mír. A zatímco Avitabile zůstává ve vězení další rok, Genny musí vládnout nad severní Neapolí a Římem. Ciro se sice pomstí, ale jeho sny a rodina jsou zničeny. Rozhodne se všechno opustit, odjet do Bulharska a pracovat pro prominentního drogového dealera Valentina. Když se ale Ciro musí vrátit do Neapole, naváže nové strategické partnerství s mladým a ambiciózním Enzem – a v jeho očích znovu zažehnou plamínky, které kdysi pohasly. Enzo se s Cirovou pomocí naučí, jak se stát skutečným bossem a vzít si to, na co má nárok. Pro všechny je to období obrovských změn. Kdysi začínali jako pouliční drogoví dealeři. Nyní rozpínají své sítě nad městem Neapol a hranicemi Itálie. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stejně jako u obou předchozích sezón i tentokrát hodnotím plnou palbou. Ani po šestatřiceti epizodách jsem si v seriálu nenašel jedinou postavu, s níž bych mohl sympatizovat, a jsem za to opravdu rád. Tvůrci se tady fakt nesnaží ukázat někoho v pozitivním světle, spíše ukazují tristní realitu a u mě jednoznačně získávají body. ()

malylada 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Linka naprosto jiný vývoj, než jsem čekal, opět nově vybudovaný příběh z jiného těsta, který se daří navázat na to, co se zdálo být završené. Série o pádech a vzestupech Cira a Genny, cele to do sebe zapadá a jen jsem celou dobu čekal, kdo koho potopí. Třetí série není tak strhující, řekl bych že scénář nemá takové tempo v každém dílu jako v prvních dvou sériích. Pořád si ale zachovává reálnou tvář fungování mafie a člověk je zkrátka vtáhnut do Gomory takovým poutem, že už niance neřeší. Já osobně velká spokojenost, i přes docela nečekaný závěr a asi i ostatní diváci budou v prdeli. Možná by to bylo už důstojné završení seriálu, ale tvůrci z podivem ohlásili čtvrtou sérii. Jsem docela zvědav, jestli bude kam sérii posunout.........90% ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí serie nedosahovala vysoké laťky svých starších sestřiček jen ze začátku. Přibylo mnoho nových postav, zvětšil se prostor na kterým se mafiánská sága odehrávala a to hodně ubralo na přímočarosti. Ovšem jakmile se dění vrátilo do Neapole, vyprofilovaly se hlavní postavy, velmi rychle se stala i třetí serie špičkou oboru a např. v desatým díle jsem byl napjatej jak struna. Nejzájímavější postava třetí serie už není ani Don Pietro (pochopitelně), ani Genny s Cirem, ale Patrizia tuhle holku jsem nedokázal absolutně přečíst a věřím že i ve čtvrté sérii dostane hodně moc prostoru. Její slovní minimalismus a chladný vyraz ke každýmu mě vysloveně znervozňoval. V třetí serii jsme vnímal ještě větší sociální apel než v předchozích serií a scéna kdy se padesátiletej slušnej chlap musí prosit o práci dvacetiletýho grázla je opravdu silná ukázka dnešního světa. Dám čtyři, ale jsou to silný a jistý čtyři hvězdičky. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dám pět hvězd , ale na S01 i S02 to nemá. Klady to má stejné jako způsob vyprávění, kamera, hudba, vykreslené postavy, herecké výkony, ale do mínusu u mne šlo následující: 1) ztráta realističnosti ( absolutní absence policie ) 2) neuvěřil jsem, že by banda chuligánů mohla lehce ovládnout Neapol, kterou po generaci ovládají rody jen tím, že Ciro a Genny jím dělají poradce 3) trochu moc míst s testostoronovým přehráváním 4)konec. Podtrženo sečteno - nadprůměrný seriál, který jsem sledoval na jedno nadechnutí, ale už se to trochu opakovalo a nebyla to taková pecka. PS: Kdyby se celá S03 odehrávala jen v Bulharsku jako v kvalitě S03E03, tak to mohla být nejlepší řada ever. Ten díl doporučuji i lidem, kteří s celou Gomorou nemají žádné zkušenosti, protože je to jedna samostatná uzavřená story, kde člověk uvidí to, co činí tento seriál jedním z nejlepších. ()

Marsik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

HBO GO - Skvělý seriál po všech stránkách. Ani 3. série mě nezklamala. Pár dílů sice nemá tak závratné tempo, jako většina, ale ta atmosféra je prostě dokonalá. Takovéto autentické vystihnutí atmosféry jsem snad ještě neviděl. Plný počet hvězd je jasná věc! Byť pár procent strhávám, a to za 6. díl. Smrt otce, který se staral o postiženého syna, to mě upřímně pobouřilo a nasralo. 90% ()

Galerie (179)

Zajímavosti (1)

  • V den premiéry hrál fotbalový klub SSC Neapol domácí prestižní zápas s Juventusem. Aby obyvatelé Neapole, jež Gomoru milují stejně vášnivě jako místní fotbalový klub, stihli vysílání Gomory i zápas Neapole, přemluvili televizi Sky, aby díl vysílala dříve. Přestože televizní stanice vyhověla, Neapol nakonec podlehla Juventusu 0:1. (Šéfik)

Reklama

Reklama