Epizody(12)

Po šokujícím finále třetí řady musí Genny a Patrizia nastolit novou rovnováhu sil. Enzo a Valerio mezitím upevňují vedoucí postavení svého gangu v centru Neapole. Všichni budou čelit novým hrozbám a krutým nepřátelům. Genny je nucen učinit obtížné rozhodnutí, aby ochránil svou rodinu, a následně usoudí, že je nejvyšší čas na změnu. Aby se opět začlenil do komunity, vstoupí do světa obchodu a drží se stranou od starých známých. Vzestup na vrchol jej přivede až do Londýna. Jeho peníze jsou však v ohrožení a Azzurra se stále více zaplétá do Savastanova impéria. Epická mafiánská sága pokračuje! (Cinemax)

vitak69

Musím dát pět hvězd i čtvrté sérii, přestože jsem byl na konci třetí řady zklamaný smrtí Cira, jehož postava prošla největším vývojem v celém seriálu od bezcitného zabijáka až po otce zničeného ztrátou dcery, kterého dohnalo vlastní svědomí ve kterém ho straší hromady mrtvých, které za ním zůstaly. Čtvrtá série se věnuje Patrizii, která se zhostila úlohy bosse lépe, než mnoho mužů, ale přesto se jí snaží zbavit rodina jejího muže. To mě na celém seriálu udivuje nejvíce, že ani v rámci klanu nefunguje pověstné sevření italských rodin a bossové jsou schopni zabít i svojí dceru s jejím malým synem. Seriál boří i tohle tabu, kde mafie nedodržuje ani svoje vlastní pokřivené kodexy cti. ()

DonBraso

Z mého úhlu pohledu nejhorší série.Popravdě první čtyři díly jsou někdy na hraně kacířství,protože to nemá hlavu a občas ani tu patu.5. Díl je rázem jinde a taky ho režíruje už známej Ciro a je to sakra znát.Neskutečná vata až nudný první čtyři části jsou naprostým překvapením,kdy jsem zjistil,že Patrizia zas až tak moc dobře hrát neumí.Jakmile má skoro celý díl pro sebe,tak to není ono.Ciro byl a bude magnet,bohužel bez něj se ten děj neskutečně ze začátku motal,než Gennaro vypadnul z absolutně nudného Londýna a kdy pomaličku hodil vše za hlavu.Je tu další familie do party,která hraje prim,pár známých postav z dob minulých,který zahřejí na srdíčku.A hlavně opet Neapol kam tento seriál patří.Nejhorší je,že od prvních dílů jsem si říkal,že jak ve trojce někdo z hlavní linky bude mrtvej.Ano bylo tomu i zde a myslím,že dost diváků to i tušila.Škoda překvapení,ale konec trojky byl šok.Zde jen mávnutím ruky.Jinak je tu samozřejmě vše jak v jiných sérií.Takže typická kamera za vozidlem i postavou,skvělý soundtrack,od půlky konečně pravá mafie.Já doufám,že pětka nebude vymýšlet občas zbytečné dějové linky,který nevedou vůbec někam a místo zbytečné vaty ukážou to co každý divák může vidět neustále.Boj o moc.Pátá série má vyhlídky naprosto grandiozní a doufám,že tvůrci opět ukáží staré kořeny.85% ()

Aniki

Pridam se k tem, kteri vidí, jak silně klesla čtvrtá "la serie" na kolena. Ale neni to nic neobvykleho, serial mel dobrou sledovanost, vydelavá, tedy logický krok-pokračovat stůj co stůj. Podobné dějové zvraty (zatim snad jeste ne zvratky) lze vymýšlet prakticky donekonečna, pokud bude stran diváctva zájem. Pátou případnou sérii už si nechám opravdu ujít, neboť je skutečně zaděláno na telenovelu. ()

hony23

Je pravdou, že chvílema máte pocit, že seriálu dochází dech. Začíná už to být na jedno brdo, znepřátelené gangy, zrady ve vlastních řadách i mezi spojenci, když se jeden gang vystřílí, brzy se objeví nový a jede se dál. Navíc ústřední postava se snaží žít jako spořádaný občan a je trochu v seriálu upozaděna. Jenomže ve chvíli, kdy si říkáte, že to asi měli ukončit po 3.sérii, se to rozjede a překvapivý závěr vás navnadí na sérii pátou, protože zbývá spoustu nevyřízených účtů. ()

strobl.r

Mám pocit, že se z drsného dramatu o neapolské drogové mafii, stává romantické drama o milostných zápletkách hlavních protagonistů... ()

motyka52

Helemese, malý úkrok stranou, najednou se to už všechno netočí jen kolem špinavého byznysu s koksem (ačkoliv ...) a hned se ta velmi kvalitní rutina z předchozí série okamžitě změní ve velmi kvalitní napínavý thriller. Ačkoliv to pořád jede podle podobných vzorců, malá změna prostředí a trochu jiné postupy tomu prospěly. Nakonec jsem docela rád, že už je venku pátá série. ()

Jan00

TO: Enšpígl. Ano seriály jsou na h....o. Máte pravdu. Filmaři z nás dělají blbce a diváci jim to žerou. Filmaři si vytvářejí dobrou živnost na spoustu let, některým to vydrží, až do důchodu... Divák je u toho hňup! Měli by seriál natočit a po dokončení poslední série to teprve vypustit.... Dle vyjádření lidí z mého okolí, seriály právě z tohoto důvodu nesledují, protože si nemohou po roce ( kdy je vysílána další série ) pamatovat, co bylo v předešlých sériích. Bohužel se dívají na Slunce, seno, erotika a podobné kraviny, které se neustále opakují a potom z toho národ blbne, viz volby... ()