Stárnoucí spisovatelka Vida Wintera požádá mladého autora, aby převyprávěl příběh jejího života včetně tajemného dětství, které prožila v domě Angelfield, jenž v době jejího mládí celý shořel. (Filmbox)

jafuska

Velmi zajímavý a napínavý příběh, tady se opět Britové nezapřou,umí skvěle vytvořit atmosféru, natočit film, kde o napětí není nouze po celý film, určitě tento snímek stojí za zhlédnutí. ()

Nikki48

Komu v takomto druhu filmu chýbala akcia odporúčam prečítať si ešte raz herecké obsadenie a stručný obsah. Nenadobudla som totiž pocit, že by medzi hercami figuroval nejaký hrdina akčných trhákov a spojenie spisovateľky životopisov a starnúcej spisovateľky Vidy celkom určite neznie ako podklad k ďalšiemu hitu a lá Marvel, tak sa teda pýtam, čo presne za akciu ste tam, milí nespokojní priatelia, čakali? Knižná predloha je fantastická a neopísateľná a tento film jej zdvorilo a s eleganciu zložil úctu. Postavy, atmosféra a spracovanie príbehu, to všetko patrí k veciam, v ktorých je BBC doma, Anglicko odtiaľ cítiť každú minútu a síce sa nejedná o horor v pravom zmysle, to naozaj nie, ale celkom určite patrí medzi kvalitne natočené snímky. Filmy ako tento nepatria k najvyššie ohodnoteným iba preto, lebo ich nenatočil Lars von Trier, takže v skutočnosti aj dávajú zmysel a nie sú iba zmesou vraj hlbokopointných abstraktných scén a namiesto dvojhodinových úvahách o živote ho naozaj aj ukazujú a prezentujú. ()

adakraj

Velmi příjemné překvapení. Velice dobrý příběh, který se ke konci začíná zamotávat. Občas se najdou světlé a občas temné chvilky. Pokud se do filmu nevnoříte, tak nepochopíte. ()

natalie15

Nebola som schopná to dopozerať, pretože ma to veľmi nudilo. A to by sa mi pri dobrom filme nikdy nestalo. Čo hodnotím pozitívne je kamera a výprava, naozaj pekné prostredie a dobre vybratá ústredná herečka a dvojičky. K rozuzleniu som sa nedostala, takže nemôžem posúdiť film ako celok. Za mňa 50%. ()

Scaevola

(náznak spoileru) Nešetřil bych superlativy - skvěle vystavěné a výborně zahrané, přičemž největší díl svých zásluh nese pečlivě vybudovaná atmosféra tichých anglických vřesovišť a ještě angličtějších tudorovských sídel. Jen škoda toho závěru, který je tak krotký, až bych doporučil jít spát přibližně patnáct minut před koncem a nechat se opájet nevysvětleným. ()

petrita.h

Film, kde se absolutně nic neděje a na který se dokoukáte do konce jen proto, že se vám nechce věřit, že se tam skutečně nic nepřihodí. A bohužel, koukat do konce je vážně zbytečné. ()

Major776

Brilantní filmová práce. Nádherná příroda anglie a skvělá práce kamery. Zážitek a atmosféra filmu a zdánlivě složitého příběhu je tak ještě více umocněna. P.S.: Vážně pochybuji nad korektností "některých" rádoby kritiků, kterým evidentně stačí vidět tunu filmů a už mají patent na rozum! ()

martasdas

Po celou dobu filmu jsem čekal, kdy už se konečně něco stane. A ono nic. Určitě, dějová linie je parádní (ač tedy značně pomalá), celý film je moc hezky natočen a prostředí, ve kterém se odehrává přesně sedí na tento styl vyprávění. Ale prostě mi chyběla aspoň trocha napětí, trocha zvědavosti...možná i akce. ()

Booxtronic

Tenhle film má zajímavou myšlenku, ale pro mě je to všechno, co má. Herecké výkony nejsou nic moc. Netuším, proč se to prezentuje jako horor, když to není děsivé. Myšlenka je sice pěkná, ale dala by se zpracovat do 30 minut, takhle je film uměle nastavovaný naprosto nepodstatnými událostmi a informacemi (viz reportérčin duševní výlev, atd.). Knížku jsem nečetl, takže nemohu porovnávat. Za mě ale naprosto zbytečný film. ()

pupidup

Na pul cesty ke ctvrte... konecna prekombinovanost me trosku rozladila.. lehce rozvlekle. Krasne exterery a i atmosféra byla úžasná! Jen ten scenar trosku ucesat... ()