Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

DAPDO

Čím je Tarantino starší, tím víc přivádí svoje filmy k dokonalosti. Nekončící dialogy, který takhle umí jenom Tarantino, Vás postupně seznámí se všema postavama, který tu jsou důležitý. Postupem času zjistíte, že to nebylo jenom planý tlachání, ale bude vám to pozděj platný. Odehrává se to vlastně jenom na dvou místech, v dostavníku a v chatě, ale nenudil jsem se, na to vlastně ani nebyl čas. Nebejt negra, odehrálo se to všechno podle plánu, ale právě ten negr v podání tradičně skvělýho S.L.Jacksona byl oříšek. Hodně se mi líbil i Tim Roth, kterej zastoupil dalšího z Tarantinových oblíbenců Christopha Waltze, kterýho bych si klidně v té roli dokázal představit. I jsem se zasmál, když musel O.B. jít vysypat rozložený bouchačky do hajzlu, vrátil se totálně promrzlej se slovy, že už ven nejde a nakonec si vylosuje sirku a musí jít odklízet mrtvolu staříka. Tohle prostě stojí za vidění !!! ()

bjukenenen

Strašlivě mi to připomínalo Gaunery a to je dobře, protože Gauneři byli fajn a tohle bylo taky fajn a byla tam krev a střeva a vtípky a všechno co má Tarantinovka mít. ()

Kadas97

Tarantino povýšil westernový žáner na umelecké dielo plné najčiernejšieho humoru. Všetko čo môže byť nekorektné tu nekorektné je. Od rasizmu po násilie na ženách. Myslím si, že hudba Ennia Morriconneho dostane oscara a plne si ho zaslúži. Úžasný filmový zážitok podtrhujú skvelí herci na čele s pani odsúdenou. Z kina som odchádzal povznesený a v eufórii pretože budem mať chvíľu na čo spomínať. 10 z 10 ()

vojnov

Celkově mám z filmu moc dobrý pocit, pár hlášek je hodných zapamatování, některé scény jsou výborné, ale je to moc a moc dlouhé, některé dialogy velmi zbytečné a natažené, ale to je Tarantino. 70% ()

Allcinna

Celý film by se klidně mohl jmenovat Daisy má tajemství. Vskutku důmyslným způsobem, až bych řekla "o ní bez ní", si propluje monoklem a pár dobře mířenými ranami do obličeje až k finálnímu tanečku. A že je mu vyčítáno spousta zbytečně dlouhých monologů? Já si tarantinovštinu užívala do posledního okamžiku, dokonce se přiznám, že příběh o záhadné smrti syna jednoho stařičkého generála jsem si pustila několikrát, to abych se rozhodla, jestli tomu chci věřit nebo ne. Čuník Tatum mi tam maličko neseděl, ale svou roli splnil dokonale, z podlé střelby přes podlahu se mu dostalo velmi efektivního a hlavně svižného konce. Tarantinovi nelze upřít hned několik posedlostí, krom oblíbeného výrazu "negr" a dalších pár typických nadávek se nám tu rozmohl kult znehodnocování intimních partií lidského těla. Skoro se bojím, čeho budu svědkem v následujícím filmu. Inu, není to podívaná k čajovému dýchánku. ()

Jajar

Typický Tarantino, vzdálený mainstreamovému Djangovi. Neskutečně ukecaný film, který spoustu lidí otráví. Na druhou stranu fakt chytrá a propracovaná westernová detektivní story s dobře vyprávěným příběhem. Mě to bavilo. ()

vera27

Tentokrát se Tarantino ve filmu zaměřil až moc na mluvení. Dlouhé, občas únavné dialogy jsem přetrpěla až konečně začal vyprávět svou úchylnou historku Samuel a poté už to nabralo nějaké obrátky. Nicméně atmosféra byla adekvátní westernu, násilné scény a Tarantinovi rasistické narážky byly rovněž úsměvné. Ikdyž Tim Roth připomínal místy Waltze nemůžu dát vyšší hodnocení už za tu šílenou délku filmu! ()

Harry_

Komorní western od Tarantina. To říká úplně vše. Pokud by to nestačilo, tak rukopis autora je zcela zřejmý: dialogy, kapitoly, jeho oblíbení herci, krev a hudba mistra Morriconeho (i když ji není zas až tak tolik). Podruhé se jen tak nepodívám, zejména kvůli stopáži, ale nadprůměr to sakra je od první do poslední minuty. Název filmu sedí. ()

FanKalEl

Pri ďalších zhliadnutiach sa zážitok umocňuje, alebo teda je to stále kurevsky dobré a mením hodnotenie. Walton Goggins tu na pôsobí výnimočne a jeho vystupovanie hlavne v poslednej kapitole je vážne k veci. Dobré sa na to pozerá aj ked si to divák rozdelí na 3 časti pozerania, tak mu nič neunikne a pochopí aké je to skvelé dielo. ()

JBMAVERICK

Kult okolo velkého a úžasného Tarantina je daleko větší než jeho filmy. Tenhle film byl naprosto o hovně. Bohužel ani božský Ennio to moc nezachránil a to jsem se na hudbu hodně těšil. Hvězda za snahu hudební a pár vtipných dialogů. Jo a za scénu kdy Daisy plivne na dopis. ()

caramell

Na Tarantinovi nejvíc obdivuji schopnost gradovat dialog a napětí. To, že dokázal tak jednoduchou zápletku zapojit do tříhodinového děje a ani na chvíli mě nenudit, nebo mi vůbec dovolit polevit v napětí pokládám za neuvěřitené. Poučil se z Djanga, kde se mu to dařilo také, dokud nenechal Djanga přežít přestřelku v Candylandu. Ale to sem nepatří... K tomu dokonale a od začátku budovanému napětí pak přidal scény při kterých mrazí, některé, které mě donutily se rozchechtat a zároveň při tom mít potřebu zvracet a hlavně - tu úplně poslední scénu "Ruku v ruce".. Skvělé a určitě si to pustím ještě několikrát! ()

Sgt.Cliffer

Co mě nadchlo: skoro celý film na jednom místě (úspornější byla snad už jen Telefonní budka), skvělá zápletka (do poslední minuty nevíte jak to skončí), hlášky (i když pravda jich bylo méně, než jsem čekal a než se nabízelo), skvělé obsazení herců (nejlepší: Jennifer Jason Leigh, Samuel L. Jackson, Demian Bichir, Tim Roth), bože vybraná muzika (Morricone je bůh i zbytek soundtracku skvělý), absence jasného happyendu (souvisí s nepředvídaleným koncem). Co mě mrzí: stopáž by opravdu mohla být nejmíň o dobrou půlhodinku kratší, ječení tý ženský a řev Samuela při zásahu byl dost nepříjemný. Závěrem: míň jak 4 hvězdy tomu dát prostě nemůžu! ()

misbos

... je to jako kdyby Vám řekli, že Vám pustěj tříhodinový péčko, a místo toho jste ty tři hodiny civěli na chlápka, co už to porno (prej!!) viděl, a teď ONANUJE....Někoho to možná zajímá, proti gustu žádnej dišputát, ale mě onanie - krom mý vlastní - neba. ()

HenryIvan

Prvá hodina a pol bola skoro úplne zbytočná. Až zomrel prvý človek v tej posratej diere sa to začalo podobať na Quentinov film. Niektoré scény mi prišli zbytočne dlhé a niektoré celkom nepotrebné.Scenár bol ako vždy fantastický a páčila sa mi aj myšlienka filmu. Presne takto vyzerajú filmy od Tarantina, nemajú hlavu ani pätu( ak niečo tak len vtáka ) a predsa majú taký úspech. On proste vie, ako zaujať istú skupinu ľudí. Dlhý čas som si myslel, že aj ja do tej skupiny patrím ( aspoň po zhliadnutí Pulp Fiction, Kill Bill, Nehanebný bastardi a Divoký Django ), ale vyzerá to tak, že znesiem len istú dávku Tarantinovizmu a že si tento film nebudem musieť dlhšiu chvíľu pozrieť. Nakoniec však tento film hodnotím kladne a určite najlepšia scéna bola tá ako začal Samuel rozprávať o svojom BBC a ako ho strčil do huby synovi toho dedka. Bolo to WTF ako GayNeger či čo, ale bolo to cool. Ako hovorím asi po polovici filmu to začala byť paráda a práve pre to dám tri hviezdičky. ()

emdvojka

Tarantino opäť vsadil na svoj rozprávačský talent a predostrel nám ukecanú westernovku plnú zvratov a nečakaných situácii. Už to tu bolo spomínané a je to naozaj tak, že skoro dve hodiny sa vo filme len rozpráva. A však účelovo a zmyselne. Posledný kus času, ktorý potom ostáva sú strelba, krv, a oddelené varlata a hnáty. Čo viac si priať. Je to celé do detailu premyslené a aj keď to má veľa chýb, a to hlavne stopáž, i tak to je znova tarantinovka ako sa patrí. Kto ma rád jeho filmy ten práve tento ocení, kto nie, frflať bude naďalej. Dávam však len tri hviezdy, pretože scenáristicky a dejovo hviezdil tarantino oveľa viac už pred rokmi. ()

bararich8

wow, totální masakr, když má stopáž téměř 3 hodiny, přičemž se přes půlku prokecá a vám to vůbec nepřijde, naopak to působí zcela "přirozeně" - tarantinovsky přirozeně, je jasné, že tu máme opět něco výjimečného. Připravte se na hodně slušné gore, u kterého jsem vůbec nečekal, že se někdy dostane normálně do kin, ale stalo se a zřejmě to tak nebude pro každého, ale diváci jsou zřejmě zvyklí :). Hlavně poslední scény to dotahují k dokonalosti a absurdnosti/výstřenosti. Postavy jsou zajímavé a navíc každá má svůj smysl a není tam jen tak aby se neřeklo - navíc ty jejich samotné dialogy... prostě táhnou film a toho umí dosáhnout hodně málo tvůrců. Pak tu máme pěkný styl vyprávění, hutnou atmosféru a další. Jednoduše další skvělá, pro mě snad momentálně nejlepší, Tarantinovka. 5* ()

vitautas

Vlastně asi jediná věc, co mi na tom nesedí je ten název. Nikde ve filmu neni osmičlenná skupina, v chatce je 9-10 lidí, takže si člověk řiká, kdo vlastně mezi těch osum patří a proč. Popravdě jsem se musel znova podívat na trailer a musim říct, že bych mezi osum zařadil spíš Jodyho než jižanskýho generála, ale je to celkem jedno. Stejně tak by to mohlo bejt sedum nebo devět. Ale jak jsem řekl, je to jediná (a dost bezvyznamná) věc, takže u mě za 5*. ()

KUFI

Nekolik scen bylo dobrych, jinak neustaly mleti pantem a zbytecne dlouha stopaz. Zkraceni na polovic by tomu prospelo. Lepsi nez Django, horsi nez Bastardi. Russell byl ze vsech nejlepsi, takovy nedutklivy hovado :) ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz