Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

gutshoter

Problém shledávám v tom, že když to není geniální jako předchozí dva snímky, působí to celkově možná až jako přehnaný kýč. Po druhém zhlédnutí ale hodnocení přece jen zvyšuju. ()

widla

No tak to bylo něco... Víc jak polovinu filmu jsem si říkala, že víc nudnější to už být nemůže, ale poslední kapitoly byly skvělé. A hlavně daly smysl tak pomalému začátku, alespoň trochu. Jeden z filmů, na který se nezapomíná.. Ale znova si ho nejspíš už nepustím :-)) ()

coscarelli

Skoda, ze posledny. Dalsia genialne vytriebrena kecacka s dokonalou hereckou partiou. Opat dlhy dlhy nekonecny, ale dialogy- trialogy su pohlcujuce vsetko dycha. Q-styl aranzovania deja je opat sQely a dychberuci. Je pravde aj podobne ze nejake natury uhajka,ale ja som sa tesil na plne grady k finisu a dostal som vsetko co som mal na cakacej listine. Niekedy aj o stipku soli viac. Teda az na par kvapiek krvi , kde sa zlahka "setrilo". A Q nech nevymysla, chcem dalsi. ()

remy

Nedivím se lidem, kteří si Hateful Eight protrpí, a že to utrpení pro ně musí být nekonečné. Já jsem nicméně jeden z těch Tarantinových obdivovatelů, kteří kecy jeho postavám žerou i s navijákem a vůbec se u toho nenudí. Vždycky mě ty "kecy o ničem" , kterými se režisér pyšní velice rád, nehorázně bavily. Právě v případě Osmi hrozných jsem si tyhle žvásty užíval ze všech tarantinovek pravděpodobně nejvíce, protože to jakým způsobem dokážou zaujmout a celou dobu bavit, je špičkově provedená práce. Samozřejmě dojde i na brutální akci, ale mám pocit, že i kdyby se klábosilo až do konce, nadšenej budu pořád stejně. Už jsem film viděl fakt x-krát a pořád mě nepřestává udivovat ta dokonalá režie a dokonalí herci. V mých očích dosud nejlepší Tarantino a nebojím se napsat i naprostý dialogový masterpiece. ()

Circumscriptor

Určite má tento film neobyčajnú kvalitu ale stále si ešte neviem povedať, či sa mi to páčilo ako film, alebo len ako ,,niečo ako film". Každopádne tu Tarantino ešte takýto podivuhodný film nemal a aj herecké výkony sú tu fantastické. S Divokým Djangom to asi vážne nemá nič spoločné a najlepšia scéna bola určite tá, keď sa hlava Channinga Tatuma rozprskla na kašu a tá komletne zaliala tú hrozne otravnú Jennifer Jason Leigh. To je asi tak všetko. ()

SG-1

"Ještě ne, ty jeden zákeřnej pytlostřelče. Jen otevři poklop, řekneme ti, kdy máš vylízt." -major Warren- ()

sedm.1

Sice určitě ne nejlepší Tarantino, nicméně určitě hodně dobrý Tarantino, což ovšem v jeho případě pořád bohatě stačí k tomu, aby se divák maximálně bavil a byl svědkem zase něčeho skutečně unikátního,jedinečného, originálního a zapamatováníhodného zároveň. A především nefalšovaně tarantinovského. Nechybí tu totiž prakticky nic, co od jeho filmu všichni očekávají, respektive chtějí, vyžadují. Tedy lavinu strhujících, za mě nepřekonatelných, dialogů, super netuctový scénář s kupou zvratů a parádní pointou, bandu jedněch z nejvýraznějších týpků z řad top herců, kde bych rád konkrétně jmenoval očekávaně Samuela L. Jacksona, zatraceně výraznou J. J. Leigh a šíleného Waltona Gogginse, neopakovatelnou atmosféru, jíž umí vykouzlit právě jen Quentin, spoustu nezapomenutelných scén a samozřejmě totálně kulervoucí a nepřekonatelně uzemňující finále, ze kterého pak, jak jsme opět z jeho předchozí tvorby již zvyklí, vyvázne jen minimum postav se zdravou kůží. Tarantino tu zkrátka znovu řádí jak ze řetězu utržený šílenec, kvalitativně neklesl v žádném z ohledů ani o milimetr, za mě prostě opět maximální zábava, jednoduše stoprocentní Quentin Tarantino. ()

Melios

Quentin Tarantino+western? ÁNO TO CHCEM!! Po Djangovi som nečakal ,že sa Tarantinovi podarí druhýkrát ma presvedčiť ,že dneskajšie westerny ešte môžu byť dobré! Film začína titulkami v "retro" štýle a s nápisom Tarantinov 8. film. Vo filmu sú iba skvelý herci ako Kurt Russel ,ale najmä Samuel L. Jackson ,ktorý po dlhom čase znova predviedol ,že ešte furt patrí k hereckej špičke. Film je celkom dosť komorný ,ale finále je typické Tarantinovské: zbesilé a brutálne (a hlavne kontroverzné). Film funguje dobre aj ako detektívka ,ajkeď tak nebol myslený. V deji je aj niekoľko dejových zvratov (a hlavne smrtí) ,ktoré sa nedajú predpokladať a tak pri pozeraní zostanete zaskočení. Koniec je otvorený a necháva miesto na pokračovanie ,ajkeď už všetko vyriešil. Nakoniec musím povedať ,že Quentin Tarantino nieje ,až taký beznádejný prípad za ,ktorý som ho mal (stačilo len začať z iného konca). Filmu dávam teda za kvalitu (a hlavne za blowjob Samuela L. Jacksona :D ) bezpardónu 95% a môžete sa so mnou hádať aj hodiny ,no svoje hodnotenie už nezmením! YOU MAKE MY DAY ,QUENTIN! ()

srbak

Vždy ma poteší, keď mám možnosť pozrieť si kvalitný western, a vlastne ma v poslednej dobe teší už len fakt, že si vôbec nejaký western môžem pozrieť, keďže tento môj obľúbený žáner je zjavne nepopulárny a pomerne široko obchádzaný. The Hateful Eight je skvelou ukážkou toho, ako je tento žáner málo preskúmaný a nevyužívaný, pričom dokáže dosiahnuť (a presiahnuť) úspech akéhokoľvek komerčného žvástu a pritom brilantne zvláda všetky predpoklady na to, aby oslovil široké publikum. Samozrejme, treba uznať, že nebyť značky akou je samotný TARANTINO, určite by sa tomuto filmu nevenovalo toľko pozornosti. Nebyť tak kvalitného "rejžu" akým je práve Tarantino, určite by niečo tak famózne ani nevzniklo. Tak či onak je The Hateful Eight bravúrne zvládnutým snímkom, ktorý svojou neotrelosťou a klasickou tarantinovskou špinavosťou prináša divákovi autentický zážitok - a nepotrebuje na to tony krvi, mŕtvol a výstrelov, tak ako to bolo pri predošlom Divokom Djangovi, ktorý je samozrejme už trochu iný odvar jeho tvorby. Tarantino v tomto prípade skôr vsádza na nečakané dejové zvraty, komornú atmosféru a skvelé slovné prestrelky, ktorých je tu mraky. Osobne by som povedal, že si týmto spôsobom režisér zaspomínal na jeho prvotiny a začiatky, keďže možno vo filme nájsť viacero podobností s Gaunermi. Navyše film slúži ako skvelá pocta samotnému Sergiovi Leonemu, ku ktorému vždy tak Quentin vzhliadal. A je to teda neskutočne vydarená pocta - ináč by ste v nej precízne tóny majstra Morriconeho nenašli. Tarantino jednoducho vie, ako na to. ()

psychoJoa

Tarantino mě opět nezklamal. Celý film je tvořen prostě úžasnými mini dialogy. Pokud divák přežije první polovinu, po které jsem i já přemýšlela.. vypnout/nevypnout, tak nebude zklamaný, a to garantuji. Po první půlce se děj rozjede neskutečnou rychlostí, všechny dialogy najednou dostanou úplně jiný význam a ten konec, ... to prostě umí jen Tarantino! takže rada pro diváky: Vydržte do druhé půlky a nebudete zklamaní! ()

Tjaden

Nejméně akční a nejvíce konverzační Tarantinovka (co taky čekat od filmu, odehrávajícího se v jedné velké místnosti) - přesto jsem nad míru spokojený. Po ukecané první polovině, kořeněné černočerným humorem se dočkáme i typicky tarantinovského krvavého střílení, při kterém je ten humor ještě o něco černější. ()

Lukoboss

8 hrozných a pro mě 182 hrozných minut. Moc nechápu zdejší hodnocení, kde se ve spoustě komentářů objevuje "ne moc dobrý, Tarantino udělal lepší, celkem nudný, dlouhý, ukecaný atd." a stejně tomu dávají 4*. Toto byl snad nejdelší a nejúmornější film, co jsem kdy viděl (nebo aspoň za hodně dlouhou dobu). Je to fakt ukecaný, nesmírně, opravdu musím říct bezbřehá nuda, která se tváří hrozně umělecky. A nejhorší na tom je, že když zjistíte, jaká je vlastně zápletka (což je fakt až ke konci filmu), uvědomíte si, že by na to stačilo klidně třeba jenom 30 minut a ne téměř 3 hodiny!! Ano, herci jsou prvotřídní, dávají si to dobře a profesor Morricone to pěkně podbarvuje, ale to je asi tak všechno. Má to samozřejmě i tarantinovský prvky (rozdělení na kapitoly, litry krve, kusy masa, vyražený zuby...), ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že zdejší hodnocení to dostalo jen kvůli těm jménům, který se u snímku objevujou - od tvůrců až po herce. A že to je natočený oldschool způsobem, je mně jako divákovi celkem jedno. ()

KoRner

Westertnový noir, ktorý sa naozaj začne až pol hodiny pred koncom. Quentin to trochu prehnal so stopážou, aj keď pri takých skvelých hercoch, prepracovaných dialógoch a naozaj, ale že naozaj perfektnej hudbe, to nie je až také ubíjajúce ako pri iných filmoch. Ten koniec mi zas tak zmysel nedával, ale aj tak pri niektorých faktoch som zostal prekvapený. Dúfam, že ešte nejaký ten western Quentin urobí a bude pri tom opäť Ennio. ()

CSSML odpad!

Hrozně ukecaná nuda doplněná několika krvavě zvrácenými scénami (doslova). Morriconeho hudba těží z minulosti a staví na basovém podbarvení. Invence skoro žádná. ()

matolas

Môj obľúbený Tarantino to nebude. Na to je to až príliš gore v nie práve príjemnom a odľahčenom šate, ako zvyčajne a z Jennifer Jason Leigh budem mať zrejme nočné mory. Jacksonova vtipná poviedka sa tentokrát veľmi nepodarila, Ku-klux klan v Djangovi bol stokrát vtipnejší. Inak klasický Tarantino, keď sa to rozbehne, netreba zabúdať dýchať. ()

coffeeblack

První třetina byla takové nudné tlachání, ale aby to do sebe všechno zapadlo, muselo to tak hold být, druhá třetina už mě upoutala podstatně více a věděl jsem, že se tady pomalu schyluje ke slušnýmu peklu. No a ve třetí třetině už to nemělo chybu a byl to přesně ten masakr, ba možná ještě větší, na který jsem se tak těšil. Nechci říkat že je to horší než Django, ono hlavně je to jinší než Django, méňe dobrodružné, a právě dobrodružný Django mně seděl více, soundtrack je slabej a ani si ho nebudu zřejmě stahovat, no a v neposlední řadě nepochopitelná absence, teď mi odpusťte, jméno si nepamatuju, skvělého Hans Landy aka dr. Schultze, takže z toho máme slabší 4 hvězdy :-) ()

GeorgeHans

Je späť! Áno, opäť sa tam veľa rozpráva "o ničom", ale vyčítať Tarantinovi jeho najsilnejšiu zbraň, to som nikdy veľmi nepochopil. Po mainstreamovejšom Djangovi návrat ku koreňom veľmi potešil. 95% ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz