ZOH 2014 Soči: Slavnostní zahájení

(pořad)
  • Rusko Sochi 2014 Olympic Opening Ceremony (více)

Přímý přenos zahajovacího ceremoniálu Zimních olympijských her v Soči. (Česká televize)

ecceHOMMO

Škoda úvodnej nerozkvitnutej vločke, ktorá asi najvýraznejšie pokazila tvrdú drinu organizátorov. Z veci čo ma zaujali si dovolím spomenúť napríklad vlajúcu zástavu vytvorenú z ľudí, efektne pekný nástup pestrofarebných baletiek, "hľadajúcich" si tanečných partnerov, pestrofarebné divadlo ala kupolovité balóny ( ktoré vzniklo z príchodu ryby) a nádherné zobrazenie holubice mieru. Osobne som však viac čakal od zapálenia olympijskeho ohňa. Predsa len som očakával, že rusi vymyslia niečo efektnejšie (ale stavili na jednoduchosť a istotu). A snáď už len podotknem raritky z nástupu športovcov, kde niektorý prišli v šortkách, iný dokonca v šľapkách. A outfitom zaujali nemci, patriotický američania, ale i zaujímaví češi. Pohľad na pestrofarene osvietené Soči s ohňostrojom v závere bolo skvostné. ()

Kmotr76

Děsivé. Obzvlášť hymna za doprovodu kýčovitých efektů a pyšného pohledu soudruha Putina. Nechtěl bych být v kůži vločkového inženýra, který teď v lepším případě sedí pěkně v chládku. Jinak olympijká maškaráda jako každí jiná, jen mírně šmrncnutá Mrazíkem a Labutím jezerem. ()

sskrblik

Vizuálně hezky zpracovaný ceremoniál, ale v pozdějších fázích poměrně fádní. Londýn měl lepčí ceremóniu.... ()

ghatos

Ha, rusákům se neotevřela při úvodním ceremoniálu vločka, alespoň to zkazilo vypruzenému Putinovi náladu :) . Videjka a prezentace Petra Velikého nebyla špatná. Zbytek působil křečovitě. Ruská umanutost dokázat svou velikost světu za 40%. ()

lofa

Snad bude oficiální zahajovací ceremoniál bez větších nedostaků, které jsou jinak každý den publikovány v médiích,...ale ne...5 sněhových vloček mělo vytvořit 5 olympijských kruhů,...chybička se vloudila, byly jenom 4 :-) Asi nebude mít jeden kontinent zastoupení :-( O olympiádu je v Rusku obrovský zájem,..hm a proč jsou tedy v záběrech při slavnostním zahájení zabírány hlavně prázdné sedačky ?? že by zájem nakonec opadl ?...naštěstí tyto sedačky byly určeny sportovcům, takže vše v pořádku. Ale proč je zabírat ? hm ()

Foxhound#1

Divadelní historii nehodnotím, přepínal jsem. Jinak nástup, světelná show představující jednotlivé sporty a zapálení ohně bylo fajn. Takže průměr a všichni co si tady vylejvají srdíčko nad politickým režimem a chudákama bukvama, nechť si radši jdou diskutovat na novinky.cz či podobné diskuze, tam je to pro ně jako stvořené. Sportu zdar. ()

Ydrosten

Nevím čím přesně to bylo, ale začátek - nástup sportovců - mi přišel nějaký vláčný. Jediné co moji maličkost donutilo zbystřit bylo jméno Vanessy Mae. No páni, někde jsem četl že by snad " mohla " být v OH, ale zpráva byla později dementována, jako neověřená. ////// Začátek se podle mně povedl. Nájezd RUSKÉ TROJKY za kterou se rozpadala ledová plocha, byla famózní, a jen dokazuje že technologie jde kupředu i v místech jako je matička RUS. Nástup spartakiádních cvičenců na pohyblivé mapě mněl taktéž své kouzlo - hlavně když spartakiádníci postupovaly a pod nohama se jim měnila poloha mapy. Pak to šlo do kytek, páč balet je neco čemu nerozumím. ///// Neotevření pátého kruhu mi v posledních myšlenkových procesech přišel jako geniální mystifikační akt, ze kterého bude na PUTINA a " jeho " OH vzpomínáno ještě dlouhou dobu ( geniálně promyšlený tah na bránu ) ---- Co moji osobu rovněž zaujalo, byla kratičká zpráva že antidopingové testy se uchovávají 8 let. To jsem třebas nevěděl. ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ Celá shov, byla jistě zajímavá a Sochi, může být na své OH patřičně hrdá, jenže nebylo to zahájení až takové jak jsem očekával ( vlastně ani nevím co jsem mohl čekat ) Všudypřítomný sníh, vločky a celá ta zimní nádechová atmosféra se mi líbila. Určitě ale nebylo špatné nebo nějak odfláknuté - 3 hvězdy. """"""""""""""""" ---- """"""""""""""""" DODATEK : pokud sportovec musí používat doping, tak nemá na takových to hrách co dělat. Kdokoliv v minulosti doping použil, by mněl mít doživotní zákaz jakéhokoliv sportovního klání se účastnit. Pokud neumí závodit férově, nemá ve sportu co dělat. Můj názor. :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Závěrem - oblečení našich reprezentantů je zajímavé. Navštívil jsem stránky Alpine Pro, a mají i celkem příznivé ceny. Celý komplet oblečení ( boty, ponožky, kalhoty, tričko, mikina, bunda a čepice ) by vyšla na nějakých cca 15 000 - popřemýšlím o zakoupení. Čepice je naprosto geniální. ()

BenderG

Bez zbytečných ubohých politicko-propagandisticky obarvených komentářů, které tu plodí jeden demokrat za druhým aniž by si vlastně sebeuvědomovali proč, bych chtěl napsat několik věcí. První je, že po stránce zpracování se mi toto zahájení líbilo nejvíce ze všech, které jsem zatím viděl. Megalománskému Beijingu i technokratickému Londýnu chyběla jedna velmi podstatná složka. Možná spíše množina složek - "duch" a myšlenka/poselství. Druhou je to, že pokud se chce, tak jde opravdu všechno. Nevím jak to dokázali s tou podlahou, ale to propojení dějství, technologie a určitého "ducha" mě udrželo u televize s otevřenou hubou až do konce. To se předchůdcům nepovedlo. Třetí složkou, která se týká zahájení nepřímo, ale týká byli naši komentátoři/překladatelé. Takový propagandisticko cenzurovaný odpad, jenž zabarvoval to, čemu většina ovcí řekne komentář mne donutil pustit si internetový stream tohoto zahájení bez komentáře. Vzhledem k tomu, že se tato stránka zabývá hodnocením kvality zpracování filmů/divadelních her/či jiných děl, končím s komentářem a zároveň apeluji na ostatní a budoucí, aby si své výblitky nechali pro někoho jiného. ()

Luk Skywalker

Upřímně jsem to čekal horší, kdy by pro samou korupci nezbyli peníze pro ceremoniál, sice místy až moc utančené, ale jinak standardní ceremoniál, jak má být dle protokolu (v bodech na http://cs.wikipedia.org/wiki/Olympijsk%C3%A9_hry). Sice bylo dost paradoxní, když při nástupu ruské olympijské výpravy hrála skladba od popového dua Tatu (i když v remixové verzi), která jak známo propagovala lesbický vztah, což je nyní v Rusku zakázáno. Aspoň Putin našel v sobě tu slušnost a oheň nad Soči nezapaloval on sám, megalomanství a ego mu k tomu určitě nechybí. ()

char_t

Když půjdu po faktech, tak mě neskutečně štve, jak dokázali probrat všechno od absolutistických carů přes vraha Stalina až po agenta Putina, a přitom nenápadně přejít všechno to špatné... A i kdybych to přehlédl, tak technicky a vizuálně to bylo vážně slabé - taková spartakiáda s předraženými animacemi na pozadí. Takový kontrast oproti Londýnským dobrovolníkům, ze kterých nadšení čišelo, s sebou měli pacienty z nemocnice, živá zvířata a nenápadně mezi sebou profi herce, na které se zaměřovaly kamery, to vše na pozadí gigantických mechanických kulis... Tady to vypadalo jak kupa otroků nebo vojáků, nahnaných do prostoru v pozoru, v zákrytu, zvířata byly modely (bobblehead kůň ftw) a technika jen projekce... Člověk by řekl, že po Pekingu, Vancouveru a Londýnu už nejde udělat špatný ceremoniál, ale když se to takhle odflákne, tak evidentně jde všechno. ()

boni

Je škoda, že někteří mentálně zaostalí uživatelé to hodnotí jen jako ruský výtvor a pletou do toho politiku. Krásné zahájení, asi to nejlepší co nám ZOH zatím nabídly, a i olympiáda se vydařila na výbornou. Myslím, že není důvod tu teď Ivánky nějak shazovat, protože tohle se povedlo. Prostě je to sport, ne politika, tak se prosím někteří probuďte a konečně to pochopte. ()

Ospala

Porovnávat s posledními ročníky je kravina... Každé zahájení je svým způsobem originální... Bohužel jsem čekal od obrovských nákladů více.. Zklamaný jsem nebyl.. ale poukazovat jen na svou historii jako na vývoj mohutného Ruska byla podle mne chyba... alespoň málo vzpomínek na oběti Stalinovského režimu by nebylo vůbec na škodu.. ale to je už bohužel ruská nátura... ()

Phantasma odpad!

Instruktážní video, které nám ukázalo Rusko jako krásnou, čistou a bezpečnou zemi, s cílem dokázat "něco" Západu. To vše za jeden bilion ...... ()

Marquis

Super show, kterou mi kazili naši komnentátoři, kteří četli scénář z papíru a když zrovna nečetli začli rýpat do pro ně stále asi existující USSR nebo třepat svoje estetické názory jak kopírovali od Zemana...Bylo toho víc. Zvláště Dusík se vyznamenal. Dle mého to udělat museli, nějak jsem to z toho cítil, že mají připomínat, že teď jsme v NATO. Dost mi to ničilo zážitek. Jinak mazec asi jako každé zahájení her. A celkově olympiáda v Soči byla povedená. ()