Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lance Stargrove (John Stamos) je v podstatě normální sedmnáctiletý teenager - chodí do školy, cvičí akrobatickou gymnastiku a rád si užívá s kamarády. Zkrátka žije obyčejný, běžný život jako jeho vrstevníci. Vše se mění, když tragicky zahyne Lancův otec (George Lazenby) a mladý Stargrove začíná pomalu odkrývat temný závoj otcovy minulosti. Zjišťuje, kým vlastně jeho táta ve skutečnosti byl a že jeho smrt nebyla vůbec nešťastnou náhodou. Všechny nitky vedou k motorkářské komunitě, vedené šíleným travestitou Ragnorem (v podání Gene Simmonse - mj. basáka/zpěváka kapely Kiss), plánující ultimativní ofenzivní útok proti lidstvu. Osud všech je tak nyní v rukou mladého Stargrova… (Haymar)

(více)

Recenze (20)

Antek 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je čirá nostalgie. Můj otec ho měl jako jeden z prvních na tzv. "černé kazetě" a tak jsme si jej párkrát (řekl bych, že možná docela často) s oním geniálním dabingem pouštěli. Za ta dlouhá léta jsem se tuhle pecku snažil několikrát marně sehnat, až se mi to nakonec podařilo a tak jsem s vysokým očekáváním (protože to v mých devíti letech byl pro mne naprostý vrchol hraničící s uctíváním) spustil přehrávač. A začaly se dít věci ... VELKÉ VĚCI. John Stamos skáče na trampolíně, jeho tatík bojuje prostřednitcvím neprůstřelného deštníku (George "jednou-bondem" Lazenby) a ve své stáji (plné koní) skladuje několik beden s granáty (výmluvně s velkým nápisem "GRENADES"). Ale to hlavní, co mi kdysi nahánělo husí kůži, byl hlavní záporák, který osciloval na hraně mezi ženou a mužem a své oběti zásadně zabíjel velkým černým drápem velikosti vystřelovacího nože. V podání KISSovského Genea Simmonse se jedná o zcela nepřekonatelnou kreaci, ve které hraje hlavní prim (kromě již zmíněného drápu) jeho legenárně dlouhý jazyk. Ale to jsme teprve na začátku ... oněch opravdu geniálních scén, které naprosto postrádají logiku, je v tomhle filmu vážně hodně (když tak nad tím přemýšlím, tak v něm žádné jiné scény než geniální nejsou). Zní to šíleně? To si piště. Nic nedává smysl. A právě proto je to tak zábavné. Protože nikdy nejsi dost mladý na to, abys umřel. A k tomu hodnocení: z hlediska filmového se jedná o naprostý odpad. Z hlediska zábavnosti jde ovšem o jasných sto procent, protože tento film se všemu filmovému zásadně vymyká ... kult dětství zůstává zachován. ()

POciSEM 

všechny recenze uživatele

Ultimatni Bcko. Simmons jako vysinutej buzerant Velvet Von Ragnor (to je jmeno pro padoucha) tahne celej film do nesmrtelnych vysin. Jeho vystupy zastinujou veskery herce a proste mu nejde nefandit. Ma dokonce velky ambice protoze chce otravit pitnou vodu jenze mladej hezounek Stamos mu to chce zatrhnout a tak se ho Pan Kissak snazi poslat za tatuldou kteryho mu odkrouhnul. No jizda od zacatku do konce. ()

Reklama

Repulsion 

všechny recenze uživatele

Dal jsem dvě hvězdy jako gesto dobré vůle. Ve skutečnosti je to čistokrevný odpad. Přitom stačilo málo a mohl to být kult. Ale buď se to točilo zcela bez scénáře nebo se scénář během natáčení někde ztratil nebo co. Od filmu této kategorie sice nemá člověk kdovíjaká očekávání, ale alespoň nějaký děj by to mít mohlo. Toto je však pouze jakýsi sled nepříliš navazujících filmových obrazů.  Nicméně Gene Simmons je jako hlavní záporák miloušký :) ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Strašně debilní, ale zábavné. Mě osobně pobavil “James Bond” v roli tajného agenta (fenomenální nápad). Samozřejmě, že v době VHS to byl hit (a rozhodně na 4 hvězdičky), nicméně i po letech si z něj pamatuju celkem dost (motorky s koňskou hlavou) a dost parodické situace (ne, prst ne!) a postavy (ten spolubydlící na koleji jako “Q” beru jako jeden příklad za všechny). Nicméně nuda to nebyla a nevzpomínám na něj ve zlém ani omylem. ()

Haymar 

všechny recenze uživatele

Ryzí osmdesátky, ukázkové akční béčko, doba VHS a simultárního dabingu! Kdyby u nás na zahradě přistáli mimozemšťani a chtěli by přiblížit tehdejší B-video éru in ČSSR, pustil bych jim právě toto. Never Too young to die má vše potřebné: náctiletý klon Jamese Bonda, čůlisný padouch, vnadná lepá děva (Vanity), drsní motorkáři, drsná hudba a spousta akce, honiček i střílení... ve vedlejších rolích se navíc mihnou: Robert "Freddy" Englund a Branscomb "Sixkiller" Richmond... Z dnešního pohledu už sice trochu směšné a hodně naivní, ale na svou dobu (a v daném žánru) jde o klasiku, bohužel neprávem zapomenutou! ()

Galerie (62)

Zajímavosti (3)

  • Kostým který má na sobě Ragnor (Gene Simmons) při svém vystoupení v klubu Kotelna, je totožný s kostýmem, který si oblékla herečka Lynda Carter v televizním pořadu Encore, kde zpívala společně s kapelou Kiss, jejímž členem je i Gene Simmons. (Wrack)
  • Neprůstřelný deštník Drewa Stargrova (George Lazenby) je odkazem na hračky Jamese Bonda. kterého si jednou zahrál i George Lazenby. (Wrack)

Reklama

Reklama