Epizody(4)

Kdo by neznal Jamese Bonda, agenta 007 britské tajné služby s povolením zabíjet. Ale co muže, který Bonda stvořil? Byl jím spisovatel Ian Fleming, který vždy tvrdil, že všechno, co píše, má svůj precedens v pravdě. Čtyřdílná britská minisérie sleduje nejdramatičtější etapu Flemingova života, kdy v letech 1939–1945 sloužil jako pobočník admirála Johna Godfreye, šéfa tajné služby britského královského námořnictva. Sotva třicetiletý Fleming, který předtím zkoušel štěstí jako novinář, ale i bankovní úředník, se v nové práci našel. Mohl v ní totiž uplatnit svou výjimečnou představivost, sklony k nezodpovědným dobrodružstvím i zdravé pohrdání autoritami. Povaze protagonisty odpovídá i zpracování minisérie, která není klasickým suchopárným životopisem, ale nabízí poutavou podívanou, plnou dramatických situací a krásných žen. Jak také jinak u muže, proslulého tím, že nikdy nenechal fakta pokazit dobrou historku. (Česká televize)

Recenze uživatele kareen k tomuto seriálu (1)

Fleming (2014)

Uznávám, že kdyby to bylo založeno striktně na reálných faktech, tak by to mělo určitě větší výpovědní hodnotu, ale jelikož nejsem nějaká velká fanynka Jamese Bonda, tak mi na tom nesejde a hlavně by to pak nebyla taková zábava. Mně se ten britsky stylizovaný svět, zaplněný krásnými, elegantními dámami a zdvořilými gentlemany velmi zamlouval a což teprve samotný pan Ian Fleming, na první pohled černá ovce rodiny, sukničkář a nezodpovědný vtipálek, na druhý pak dosti chytrý a schopný muž, obdařený natolik dostatečnou dávkou šarmu, aby mě jako ženskou okouzlil. Ta špionážní linka měla sice přeci jen větší šmrnc než ty milostné pletky, ale jako celek rozhodně povedené. ()