Ostrov

Kim Ki-dukův čtvrtý film se stal senzací filmového festivalu v Benátkách. Odehrává se ve světě plném náznaků, vystavěném na postupném splývání intenzivního sexuálního vztahu a nádherné přírodní scenerie. Na odlehlém jezeře s plovoucími chatami potkává mlčenlivý Hyun-shik tajemnou dívku Hee-jin. Uprostřed vodní samoty se stávají milenci a krok za krokem se vzdalují lidskému světu. Silný tělesný vztah se odehrává ve znamení rostoucího napětí sexuality a smrti. Vztahu muže a ženy dominují současně vzájemnost i krutost, dále posilované vnějšími okolnostmi. Hyun-shik zabil ještě předtím, než přijel k jezeru, Hee-jin pohřbí v jezerních hlubinách prostitutku, která se bezděčně stala její soupeřkou. V semknutí dvou těl nebude žádné místo pro city přenesené ze společenských konvencí. Voda a krev postupně odplaví osudovou zátěž minulosti i vše, co nepatří k pudové a němé vášni, sahající od touhy přes žárlivost až po zuřivý hněv a naprostou odevzdanost. (MFF Karlovy Vary)

Hwaelos

Jeden z nejtraumatičtějších filmových zážitků vůbec. Ačkoli mě brutální vypodobnění motivů viny a trestu u Kim Ki-Duka nikdy nepřestane fascinovat, tohle musí být silná káva pro kohokoli, kdo není fanouškem torture porna. O to větší kontrast zde způsobují lyrické motivy a především metaforický způsob vyprávění, ne nepodobný Antonioniho stylu ve Zvětšenině. A ten konec, ten mi dal námět na přemýšlení na několik týdnů dopředu. Od Kima by se mohli tvůrci přeslazených korejských kýčů, které jsou tak oblíbeným cílem vysokých hodnocení na čsfd, učit. Ačkoli možná raději z "3-iron" nebo "Jaro, léto", protože další takovou morbiditu by už můj žaludek nemusel snést. ()

Terva

Můj další snímek z dílny pana Ki - duk Kima. Je trochu jednodušší, ale má své kouzlo, které prostupuje skoro všemi vyjadřujícími se osobami. Není to na pět hvězd, ale třeba se k tomu někdy odhodlám. ()

M.Macho

Filmová píseň o silném duševním pnutí. Kim skrze nádherné, táhlé obrazy vypráví příběh ženy beze jména, minulosti a slov. Její niterné, tiché vidění světa skrze plátma je konfrontováno brutálním sexem, násilím vnějšího světa. Jakmile mladík, obestřen téže značnou tajuplností vstoupí na její houseboaty, vnese do krajiny vášeň, krev a další nevyslovené. Kimův vrchol... ()

Desiree

I bolest a zoufalství může spojit dva životy dohromady. A to možná i pevněji, nežli to dokáže rybářský vlasec s háčkem na konci a zaseknutý kdesi v tělesných útrobách... ()

kikuka

..rozmyslam, ako by to s kimovymi filmami vyzeralo, keby francuzski impresionisticki maliari boli o nieco drastickejsi..boli by aj jeho filmy este bolestivejsie, mucivejsie, depresivnejsie?.. ()

Rosana

Až na to nehorázné trápení ryb a posléze používání rybářských háčků k nechutným věcem, kdy si člověk fakt musel zakrývat oči to byl vážně zajímavý film s myšlenkou. ()

Tayen

Tak tohle se hodně nepovedlo. Kéž bych aspoň pochopila konec, ale přišlo mi, že Kim ho nechal jen tak doznít a rozpustit, protože sám nevěděl jak dál. Možná jsem viděla hodně jeho filmů za sebou, ale to by byla jen chabá útěcha. Okázalé mlčení mi tady přišlo vyloženě kýčovité a hrdinku bych poslala nejspíš na psychiatrii. Postavy jsou nesympatické a jednají naprosto bezmyšlenkovitě. ()

Pirkaf

Nedokoukal jsem to do konce, protože když někdo kope ženskou mezi nohy, tak to já fakt jako nemusím a nic "nádherně poetického" na tom nevidím. Ale chci si to dát znovu. Někdy. Na poprvé jsem to prostě nevydejchal no... ()

GodComplex

Kim Ki-Duk je neskutecne originalni reziser tocici jeden unikatni film za druhym, The Isle rozhodne neni vyjimka, naopak se zarazuje mezi jeden z jeho nejkreativnejsich a nejnapaditejsich kousku. Pokud ale cekate prijemnou asian poetiku a filmovou basen, kterou predvedl napr. v Jaro, leto, podzim, zima, zapomente. Naoko to sice tak muze vypadat - opet krasne prostredi jezera a na nem plovoucich domecku, v hlavni roli navic krasna asian girl (ktera za cely film nerekne ani slovo), ale mnoha symbolika se zde vyjadruji opravdu HODNE brutalnim zpusobem (Lars Von Trier a jeho nuzkove odstrihavani klitorisu je proti zdejsim scenam slabe maslo), nemluve o tom, ze se zde kazdych 10 minut sousta! 9/10 ()

Lum3n

Zvláštní film. Dozvíte se například co se dá dělat s rybářskými háčky a uvidíte všechno, co by se s nimi dělat nemělo. Kim nás seznamuje i s dalšími svýmy zálibami, jako například snímat lidi při vykonávání potřeby, nebo mučit ryby. Ostrov je také vhodný pro ty co nemají rádi ukecané filmy, protože se tu prohodí všehovšudy okolo 40 vět. 70%. ()

milicjant

O režisérech se nezřídka mluví jako o malířích filmového plátna. Pro mne je tím nejvýraznějším malířem právě Kim. Schválně si zkuste během projekce na chvilku film pozastavit. Téměř vždy se vám naskytne úchvatný pohled na tichou poezii podanou nahlas a otevřeně, jako jako kdyby to v momentě namaloval. A ač bezeslov, obsahem překonává Tarantina... ()

jajinka

Povedený, příjemně natočený film. Jen některé scény byly trochu drsnějšího rázu, takové háčky na ryby, až z toho mrazilo v zádech.. Souhlasím, že ten úplný konec mohl být jiný, nebo tam nemusel být vůbec.. ()

italka63

Asi jsem nějaká divná. Prostě mě to nebralo. Ty tři hvězdičky jsou za vizuál, skvělou kameru. Určitě se mi pár záběrů bude dlouho vracet, barevné chatičky plující na hladině a se svojí loďkou mezi nimi proplouvá dívka, nabízí rybářům kávu... taky sebe, když budou chtít. Někdy chtějí. Někdy jich chtějí ještě víc a ona k nim ze břehu přiváží lehké dívky. No...byla to taková dlouhá, hodně zvláštní němá groteska, a já docela trpěla. Omlouvám se, pane Ki-duk Kime, snad někdy jindy mě uchvátíte víc. ()

swed

Kim Ki-duk fyzicky mučí své postavy a zároveň i diváka, nepotřebuje velké množství slov, vystačí si pouze s obrazem. Do jeho filmu jsem se postupně ponořoval, abych na konci zjistil, že jsem se už dávno utopil - pokud hledáte naději, na Ostrově ji určitě nenajdete. 8/10 ()

Toshiro

Na jednu stranu hodně silnej film. Na druhou stranu zbytečná brutalita a násilí hlavně na zvířatech se mi hodně hnusilo. Filmy Kim Ki Duka a vlastně většina korejských je strašlivě brutální. S těma lidma něco není v pořádku. ()

Skip

Drsně poetický příběh, odehrávající se na jakémsi jihokorejském jezeře. Dva mladí lidé, zjevně ne příliš šťastní, se setkávají a postupně sbližují, ač je toto sbližování dosti bolestivé, a to jak psychicky, tak fyzicky. Oba před něčím utíkají. V jeho případě nám režisér dal krátce nahlédnout do jeho minulosti, v jejím případě můžeme jen hádat, co bylo příčinou toho, že se dostala až sem. Ani po tomto filmu se ze mě nestane Kimův fanoušek, ale musím uznat, že to bylo docela příjemné zpestření. ()

hunty

Kruté, úchylné, nechutné, syrové, ale zárověň poetické, zajímavé, poutavé, krásné a celkem vlastně výborné. ( na ryby bych už s Kimem asi nejel : ) ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí