Když zvířata sní

• Dánsko Når dyrene drømmer (více)

Devatenáctiletá Marie, outsiderka v ostrovní komunitě, žije sama se svými rodiči. Nemá nikoho, komu by se mohla svěřovat, kromě Daniela, mladého muže okouzleného její divokou povahou. Místní lidé však mají z dívky obavy, neméně pak z její matky, která je upoutána na invalidní vozík, trpící záhadnou chorobou. Když Marie zjistí, že se její tělo mění – na její hrudi a zádech roste hustá srst – začne pátrat po odpovědích vztahujících se k utajované rodinné minulosti. Po něčem, co bude mít nedozírné následky pro ni i pro celou rodinu – a také na volbu, kterou musí učinit. Pustá skalnatá krajina Jutska zahalená do úchvatné palety mořských barev, doprovázená tradičními folkovými melodiemi, dává tušit neotřelý a sebejistý hororový thriller. Když zvířata sní, není radno je rušit. Bývají pak agresivní. (Film Europe)

Bobik9

Tady už to dánové s tou atmosférou trochu přehnali. Tvůrci se pořád snaží tvořit ponurou atmošku, depresi a úplně přitom zapomněli, že točí film, ve kterém musí být i nějaká akce, napětí a musí mít spád. Všechny tyto tři faktory žalostně chybí. Navíc, co si budeme povídat. Herecky to není kdovíco. Lars Mikkelsen to všechno neutáhne a ostatní jsou nezajímavá polínka. Hudba dobrá, prostředí fajn, kamera fajn. Nápad vlastně také nebyl zlý, ale prostě tohle musí být buďto krvák a nebo to musí alespoň rychle utéct. A né, že se během 84 minut podívám 20x, kdy už bude konec. ()

klima777

Tolik ledového postpubertálního smutku... Vyvolávajícího vzpomínky na Krevní skupinu nula negativní. Hey wolf moon come cast your spell on me... (2,5 hvězdy ve tvaru vlčího máku). ()

EKLEKTIK

...aneb, co Marie vokousala. Na to, že se tento příběh odehrává u moře, jsem se do něj zrovna moc neponořil, ale po tom, co v něm zazněla věta: "Měním se v monstrum a předtím rozhodně musím mít sex", se moje psýché okamžitě vynořila na hladinu a začal jsem si říkat, že tento horor není pro starý, ale hlavně pro teenagery, ovlivněné upírsko-vlkodlačí kulturou. ()

kolemjdouc

nesnáším horory přímo je nenávidím :všechno důležité se lacině odehrává ve tmě + digitální lítačky.Tady jsem byla naprosto spokojená se zpracováním a nechala jsem se ,ochotně,lekat :-)) ()

Renfield

Nečekal jsem upíří, či vlkodlačí klasiku, čekal jsem melancholický art film, s mrazivou severskou atmosférou a přesně takový film jsem i dostal. Spíše než horor je to drama o rodině, nebo dívce, která to nemá v životě lehké, navíc se u ní začne projevovat podivná dědičná "nemoc". Tuhle dívku výborně zahrála Sonia Suhl a nejen ona tu hraje výborně. Herci jsou jak už to tak v severských filmech bývá zvykem všichni kvalitní a především zajímavě vybraní. Je pravda, že se mohlo jít "více do hloubky" a to alespoň u některých postav. Pořádně tu totiž nepoznáme nikoho, krom zmíněné hlavní hrdinky a i u ní je třeba si občas něco domyslet. Ale to by byla asi jediná výtka... jinak film v pomalém tempu příjemně plyne a spěje k finále, které přeci jen přitvrdí a přidá na spádu. 70% ()

coinneach

Zatímco ze začátku působí minimalistická severská atmosféra podmanivě, časem omrzí a začne nudit. Závěrečná čtvrthodinka pak svlékla režisérův um doslova do naha. Ze scén na osamocené lodi uprostřed moře, které mohly celý snímek zachránit, doslova číší absence nápadu. 50 % ()

elimS

10% - komentář 20ti slovy: Pfff, čekal jsem horor a dostal hodinové seznamování s "problémem". Když už se konečně začlo něco dít, scéna na lodi, tak byl konec. Nuda. ()

MartinTerran

První polovina filmu je drama a druhá zase horor, takže jestli někdo fandí oběma žánrům, tak tohle bude film pro něj. Mě ty dramata zas tolik neberou, takže si mi to líbilo tak napůl. Původ choroby, krom toho že je dědičná, vysvětlen není, ale pro příběh to ani důležité není, ale nebylo by na škodu udělat nějaký flashback a vysvětlit jak to bylo. Příběh zpočátku pomalejší, ale přímočarý a po té první polovičce jasný kam bude směřovat a jak to celé dopadne. Hodnocení: 52/100. ()

A_san

Další z filmů, který má svou atmosférou super potenciál, ale tak nějak mi přijde, že si s tím nikdo nechtěl dělat moc práci. Velmi jednoduchý děj, takže bych čekala, že to bude taková ta emoční stránka věci a vykreslení postav, které vás vtáhne do děje. No, ne v tomto případě. Celkem vleklý film bez nějaké ukázku zájmu nebo vyvolání emocí. Po nějaké době film, u kterého by mi rozhodně nevadilo, kdybych zůstala u názvu. :-/ Dvě hvězdičky za atmosféru. ()

SAINTS

Film celkom dobre funguje ako psychologicka drama s prvkami hororu.Vo filme sledujeme kratke casove obdobie v zivote dospievajuceho dievcata s hroznou genetickou vybavou.Vo filme sa nedockame ziadneho vysvetlenia preco sa Maria meni na zviera podobne ako jej matka,Ked Maria zacne novu zivotnu kapitolu film sa skonci a my nevieme co bude Maria dalej robit reziser nas tak necha len hadat dalsi osud Marie. ()

blondboss

Čakáte na hororový zážitok a dostane sa vám typicky chladná a ponurá severská dráma plná depresie a smútku s prvkami hororu. Celkovo to dejovo nebolo žiadne terno a asi tak nejak to dopadne, keď sa európski maníci rozhodnú natočiť film o vlkolakoch a podobných strašidlách. Ja som sa teda veľmi nebál. Preto u mňa len ťažký priemer a slabé tri hviezdy s prižmúrením oka. 50 % ()

Lewaso

Takhle to vypadá, když se natočí horor bez hollywoodských srágor. Komorní rodinný horrůrek, který se může odehrát třeba příští týden ve vaší vesnici... ()

ProfiDivak

Opäť jeden príbeh, ktorý ma vtiahol. Okrem zaužívaných schém, bez ktorých si horor ťažko poradí, pracuje aj s tým, čo je pre mňa zaujímavé: nejednoznačnosť a premenlivosť zla v človeku, úskalia zámeru "skrotiť" a "domestifikovať" temný problém alebo urobiť s ním poriadok, ako aj určitá dvojtvárnosť takéhoto robenia poriadku. Záverečné objatie namiesto "zákusku" bolo pre mňa strhujúce a vyvažujúce všetky klišé. A výzor hrdinky po premene mňa osobne desil úplne postačujúco. ()

kaliakra

Metafora dospievania? Možno. Pochmúrna severská balada o nešťastnej láske? Snáď. Kamerové cvičenie na tému šerosvit? Pravdepodobne. Ale horor? V žiadnom prípade! ()

juluch

ano naozaj sa ponuka porovnanie s at vejde ten pravy, ale to je tak vsetko, film je hodne plochy, predvidatelny a nebyt mozno akejsi vzdialenej paralely, nedam ani tie 3 * ()

SCANDI – Severská filmová lekce

SCANDI – Severská filmová lekce

08.01.2015

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

25.02.2014

Součástí nedávno ukončeného filmového festivalu v Berlíně je i obchodování s novými filmy, které jsou v různých fázích postprodukce, natáčení, nebo se ještě točit vůbec nezačaly. Jeden z… (více)