Mara

Kate (Olga Kurylenko) je přivolána detektivem McCarthym (Lance E. Nichols) k případu, kde došlo k podivnému úmrtí muže a hlavní podezřelou je manželka Helena (Rosie Fellner). Má se s ní pokusit promluvit, ale předtím se seznámí s dcerou Sophií (Mackenzie Imsand). Ta jí prvně řekne o tajemné ženě. Kate na vše nahlíží jako "profík" v oboru psychologie, a tak vše bere s nadhledem. Postupem času se ale jasné důkazy mění v hořké poznání reality. To už je však pozdě, protože démon "Mara" (Javier Botet) si bere to, pro co přišla! (Rodriguez)

Miseet

O trošku lepší zpracování jak u loňského předchůdce "Slumber". Musím uznat, že ačkoli to nebylo nic světoborného, téma spánkové paralýzy mi bylo díky tomuto filmu přiblíženo trochu více. Nicméně, asi bude spánková paralýza novým hitem pro natačení dalších hororů, a myslím si, že všechny budou odpovídat stejné kvalitě. Zpracování bylo fajn, bavilo mě to, jediné, co mi trochu kazilo dojem byla ta maškaráda s červenými skvrnami na oku. Samotné ztvárnění Mary bylo takové odbyté, nikdy jsme ji ani pořádně neviděli do tváře, jen jsme celou dobu pozorovali vyzáblé křečovité tělo doprovázené divnými zvuky. Velké plus patří Olze Kurylenko, která byla v tomto snímku vynikající. Dále bych chtěla pochválit to, že byl příběh inspirovaný skutečnými duchovními tradicemi z buddhistických končin. Ve finále tedy zcela průměrný horor. ()

PROCESOR

Tak je pravda, že Mara vypadá úplně stejně, jako Linh, sama se k tomu přiznala. Tak nějak si jí představuji a na otázku Alika, spal sem jak nemluvně ,nejspíš proto, že sem měl pod žílou… Každopádně horůrek luxusní.doporučuji….) ()

oveckaoa

Tady se s tím hodnocením asi všichni zbláznily jinak nechápu ty vysoké počty hvězd (3 a více). Totálně průměrný horor se spánkovým démonem, které se vleče jak smrad z týden nemyté cigánky. V daném tématu je rozhodně lepší Insidious 1 až 4 a i taková Inkarnace je na daleko vyšší úrovni než tohle. 40 procent totálně průměrná záležitost (co taky čekat od filmu, který chválí Psychor ty co dávají 4 a 5 hvězd budou nejspíše další jeho alter ega moc bych za to nedal). Nejlepší komentáře Wancohoff a leo 8111 P.s. spalo se mě úplně bez problémů jelikož jsem se několikrát už vyspal během filmu jak mě nudil. ()

666Carnage

Žánrově v pořádku a Olga Kurylenko je taky v pořádku. Ale scénář a režie moc ne. Příběh docela zajímavý i když párkrát to tu bylo ale to, že démona skoro porazíte obejmutím to sem nečekal. Nástupy démona byly docela cool ale to bylo skoro to jediné hororové v tomto snímku. 40% ()

borec999

Ďalšia ducharina (alebo skôr démonovina?), v ktorej nás má strašiť tajomná a zlovestná Mara a navyše v spánkovej paralýze. Paralýzu som ale skoro dostal z toho ako rutinný,fádny a nefunkčný je film v momentoch strašenia. Javier Botet je síce v podstate už dnes legenda žánru a obvykle sa ho bojím zaručene, tu je však jeho Mara ukazovaná v plnej kráse už veľmi skoro, a tak sa neskôr vlastne neni čoho báť. Príbeh je slabý, stokrát videný (a ešte a v záverej plný hlúpostí a logických nezrovnalostí) a Olga Kurylenko ma len utvrdila v tom, že nie je dobrá herečka (film rozhodne neutiahla). Dal by som 2*, ale za poslednú pol hodinu filmu som zostarol asi o 5 rokov života. 15% a subjektívne strašidelná nuda. ()

Wancohoff

neskodna ducharina ktora neprinasa nic nove. ak sa velmi nudite, da sa to pozriet. no vzhladom na jednoduchy dej ma to uz ku koncu aj nudilo a ledva som to dopozeral. 35% ()

Flopik

Spánková paralýza je v poslednej dobe asi trend keď k nám prichádza toľko hororov. Mne osobne to nevadí aj keď zatiaľ sú to buď prepadáky alebo priemerné filmy. Podľa traileru som sa tešil , vyzeralo to prijemne strašidelne a neviem ani prečo na Olgu sa mi dobre pozerá. Film však veľmi strašidelný nebol, do 40 min tam nie je v podstate nič. Potom príde pár lakačiek ale je ich strašne málo a čo je najhoršie trvajú možno sekundu a tak si ani nevšimnete Maru poriadne. Príbeh nebol ničím novým ale to by mi ani nevadilo. Nebolo to najhoršie ale od výborného hororu to malo tiež ďaleko. Nebudem zlý u mňa priemer. Stále však hovorím, mať poriadny rozpočet a chopiť sa toho James Wan tak by to mohlo byť parádne. ()

bozka10

Necakal so nic a bol som milo prekvapený,velmi slusny horor oproti slendermanovy a podobnym sračkam v poslednej dobe.prijemne prekvapenie. ()

warrenur

Clovece, tak ucast v tomto paskvile si si Olinka mohla odpustit. Otrasny scenar, mizerna atmosfera, ci nebodaj praca s napatim. X-krat videne a prakticky nicim neoriginalne "c-cko". Pridat vsetkym predvidatelnym lakackam +100% hlasitosti a horror je hotovy?! Tentokrat ani Kurylenko nestala za vela. Neodporucam, ani na zabitie casu. Zaver mi pripomenul 80te roky. ()

Rathalos

Spankova paralyza je velmi zaujimavy namet na horor a tento sa fakt vydaril,tajomno,atmosfera,napatie,samotna nechutna Mara a Olga Kurylenko,to vsetko sa podiela na tom,ze ma to bavilo a pacilo sa mi to...:-) ()

BOURQUE

„Horor-based Thriller“ na priemernej úrovni. Pozadie celého príbehu je postupne odkryté a nič vás neprekvapí. Čakal som „zatvorenejší“ záver. Premýšľal som medzi „**“ a „***“, ale nakoniec som sa priklonil k väčšej hodnote a to vďaka O. Kurylenko, ktorá presvedčivo zahralo svoju úlohu. Osobné hodnotenie: 70% (**) ()

helraiser

Tak tohle mělo opravdu své kouzlo, film čerpá z pověstí ve kterých vystupuje Mara démon nočních můr. Nápad opravdu super, pokaždé mě potěší když se objeví něco z Mytologie a nejde jen o obyčejnou lacinou duchařinu. Má to i skvělou atmosféru, podařené lekačky takže na konec opravdu zamrzí, že si tvůrci nedali trochu víc záležet se ztvárněním démona a vylezla nám z toho prakticky opět jen další vlasatice, nebýt toho tak jsem opravdu spokojen,protože se jedná opravdu o kvalitní atmosferický horror, který jistě fanoušku žánru jistě potěší. Váhal jsem mezi třema a čtyřmi hvězdičkami, nakonec tedy čtyři, za nápad a atmosféru si to jistě zaslouží. ()

Solverino

Podprůměrnej kopírák... a Olga to určitě nezachrání... hraje tam takovou potroublou slepici... bída a utrpení, nedoporučuju ani ze zoufalství, to si radši pusťte něco např. ze Sněmovny nebo ze Senátu. To je větší drámo. ()

jkpj22

Skvělá práce, pár nepříjemných záběrů, hustá atmosféra, ucházející konec.... to vše a k tomu ještě v hlavní roli Olga Kurylenko??? Tři hvězdy, lepší tři hvězdy. ()