Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Adaptace stejnojmenného románu Emila Zoly nás přivádí do Paříže druhé poloviny 19. století. Z venkova přichází ambiciózní mladík Octave Mouret (Gérard Philipe), který je rozhodnut udělat ve městě štěstí. Je ubytován v činžovním domě a začne pracovat v galanterii. Jeho výmluvnost zaujme jak jeho mladé sousedky, tak zákaznice. Ale Octave nehodlá svou svobodu jen tak obětovat. Neopětuje city mladičké Marie, která je pak rodiči provdána za seriózního obchodníka s látkami. Jediná, kdo snad nepodléhá jeho šarmu, je manželka majitele galanterie, paní Caroline Hédouin (Danielle Darrieux). Po roztržce s paní Hédouin odchází Octave ke konkurenci, manželu Marie, jehož obchod je přímo v domě, kde všichni žijí. Novými nápady postaví Octave obchod na nohy a Marie se stane jeho milenkou. To neunikne paní Hédouin a na pohřbu svého muže to jemně naznačí Mariinu muži. Zakrátko jsou milenci přistihnuti in flagranti, vypadá to na souboj. Ale zasedne sousedská rada a rozhodne se vše ututlat. Zoufalá paní Hédouin zapřísahá Octava, ať od souboje ustoupí. Ten ji to slíbí, pod podmínkou, že se za něj provdá a nechá ho vést obchod. (Jezinka)

(více)

Recenze (4)

27maudit 

všechny recenze uživatele

Je okouzlující s jakým šarmem a lehkostí Gérard s tím svým nebesky nevinným pohledem a úsměvem s dolíčky, celý film, takřka bez přestání, střídá jedna ženská ňadra a ústa za druhými....jinak ale parádní dobové kostýmy a konverzace, která vyžaduje opravdu skvělou znalost francouzštiny. Doporučuji. Přenesete se do jiné doby, kdy drby, které dnes obstarává internet, roznášely služky z lepších rodin. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Úsměvná romantická komedie té doby, jedna z mnohých, jež jsou si podobné jako vejce vejci. Tato vyniká krásnými interiéry, bystrými dialogy a zvláště pak Gerardem Philipem. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama