Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

Martpod

Nerozklepaná found-footage. Sláva! Koukat se přes den byl zatraceně dobrej nápad. Intenzivní, stísněné, absurdně vtipné a ve výsledku (ne)příjemné hororové překvapení. ()

TheDon

Dvě velký plus, proč jsem se na tohle hodně těšil. Šája jako můj oblíbenej rejža a to že je to found footage. Po první půlhodince, sem si říkal, že se Ind vrátil v plné síle, protože hra na schovávanou byla creepy as hell. Casting naprosto bezvadnej a osamělá farma taktéž. A teď pár mínusů, pointa filmů velice průhledná a lehce odhadnutelná,nevím proč, ale pořád jsem čekal nějakej zásadnější zvrat. Nemůže to být přece tak prvoplánový a průhledný. Bohužel je a je to pro mě docela zklamání. 55% ()

j.bena

Asi podle hodnocení jsem očekávala nějakou naprostou bombu, a zase až taková bomba to teda podle mě nebyla, ale asi jsou to moje předsudky protože nesnáším filmy které jsou točeny hercovou kamerou... Film má být film a né nějaký dokument. Přijde mi naprosto nepřirozené, že někdo bojuje o život ale pořád drží v ruce kameru a nahrává. Tak snad každý kdo by byl v jejich situaci použije kameru jako zbraň a omlátí jim jí o hlavu. No za mně 3 hvězdičky. ()

honajz2

Kurnik, tak rozporuplné pocity jsem u žádného filmu jsem ještě neměl. Zprvu musím říct, že je to strašně zajímavé. V úplně blbých místech je to napínavý, v těch dobrých místech zase zbytečně natahovaný, děcka jsou nejklišovitější z nejklišovitějších, chvílemi se chovají úplně nelogicky (babča v noci po čtyřech běhá na chodbě, naráží do dveří, škrábe do nich a oni to druhý den berou, jako že je nemocná a ani jeden z nich se vlastně ani nebojí, nebo když děda napadne náhodného člověka na ulici přímo před děckama a žádný se na to pak už neptá) a chvílemi zas logicky, každá vedlejší postava je bývalý herec, od průvodčího po doktora... Musím ale říct, že atmosféru to má, člověk se ptá, jak to nakonec celé bude. Objeví se spousta teorií, co jsou ti jejich prarodiče zač a tak člověk v napětí očekává, jak se to celé zakončí. Poslední interview s babičkou mě nabudilo o to víc, už jenom tím, že rozvíjelo hodně zajímavou teorii a připomnělo mi scénu z Inland Empire, ve které se Laura Dern baví s Grace Zabriskie. Že by se Shyamalan inspiroval? No, pak přijde jeden nečekaný zvrat a o něco později finální vysvětlení, co jsou ti prarodiče zač. A tady to mistr Shyamalan totálně podělal a neskutečně mě naštval. Kruci, mám tolik motivů, tolik možností, jak to vysvětlit a některé z nich by byli fakt hodně zajímavé, ale ne, Shyamalan si vybere tu nejodhadnutelnější, nejočekávanější a nejmíň originální vysvětlení ze všech. A to má být mistr hororů, jo? Tak to ani náhodou. Pak už jenom sledujeme ultra blbé finále, kde jsou děcka v háji, jenomže ono je to blbý a napínavý zároveň. Nikdy bych nevěřil, že to jde. No a zazvonil zvonec a atmosféře a všemu zajímavému byl konec. A taky skončil ten film. Fakt mě ale ten konec naštval, jelikož když si člověk představí tu širokou škálu motivů a vysvětlení a vidí, jak se rozhodl režisér, je prostě naštvaný. Ale jinak ten film doporučuji, už jenom tím, jak je to zajímavý. Ale to je asi tak jediné, proč bych to doporučil. 3* ()

peiton

Pohodlne sa usadte,pozatvárajte okenice,zamknite si dvere a zhlboka sa nadýchnite,pretože prichádza na scénu najväčšie prekvapenie v žánry found footage od čias čarodejníc z Blair Witch.Už po pár minútach ma moja zvedavosť neopúšťala,poháňala dalej a o malú chvíľu som sa pristihla pri tom ako zatváram oči pri pár scénach ako malé decko.Nemôže preto nič nadprirodzené ani mimozemské,lež obyčajná dvojica,ale zato poriadne vyšinutých starcov,ktorí to skúšajú na decká po západe slnka.Vravím si:,,v tomto musí byť pes zakopaný." A,že aj bol a riadne!Úprimne, vzala by som nohy na plecia už po prvej noci s nimi,ale povedzme si na rovinu,ak by sa postavy v hororoch chovali logicky,scenáristi... by prišli o prácu.V snímke sa nachádzajú skryté náznaky ,na ktoré neprídete pokým si ju nepozriete ešte raz.Musím absolvovať rovnicu správnosti a pozrieť sa na túto záležitosť znova a za denného svetla.Odporúčané pre toho kto má rád psychicky narušených jedincov. ()

Caminzind

Shyamalanův nízkorozpočtový mininávrat ke kořenům, který působí spíš jako mimořádná bokovka (a ruku na srdce, ona to asi i bokovka bude), mne zanechal poměrně chladným. Jde o nadprůměrný found footage se všemi svými komicky absurdními situacemi, kdy postavy i za cenu života pobíhají s handycamem po chalupě, aby divák nebyl náhodou o něco ochuzen. Osobně jsem doufal v mysteriózní a otevřený závěr. Ten se sice nekonal, nicměně nechybí zde silný zvrat, který dal opravdu vzpomenout na starší režisérovy kousky. Celkově jde o jistě sympatickou první vlaštovku, ikdyž se obávám, že tolik kýžený a očekáváný nástup staronového Shyamalana zůstane i nadále jen zbožným přáním jeho fanoušků. Což je ostatně i důvod hysterického nadhodnocení tohoto filmu. 59% ()

M.i.k.e

Shyamalan dokazuje,že pořád ještě umí točit...důkazem budiž tohle nízkorozpočtové psycho,které sice není hororem a bát se divák nebude,ale asi tak od poloviny jsem měl neustále hodně nepříjemný pocit.Shyamalan v tomhle případě hodně zručně dokáže dávkovat napětí a držet diváka v nevědomosti.Pro mě osobně solidní (ne)příjemné překvapení...70% ()

Martin741

TiglatPilesarzial vyzera to tak, ze sa Kambek M. Night Shyamalana opat nekona. Dost dlho trva, nez sa film rozbehne,, teda nieco vyse 40 minut. Potom uz ale film dostane grady a diviak si pride aj na par znepokojujucich scen, ale ako pisem, smola, ze az v druhej polke. Zostrihat uvod tak o 20 minut, a hned by som poskocil vyssie : 65 % ()

Havaj8

Konečně jsem se dopracoval k verzi bez vloženejch čínskejch titulků, který by mi to kazily. Strašně jsem se na tohle těšil už podle traileru, a potenciál to víceméně vyždímalo. I když trošku jinak než jsem čekal. Myslel jsem, že to bude děsivý, že to bude o lekačkách a prostě prarodiče vs. děti. No ono se z toho nakonec vyklubalo takový slušnější psycho, který se zaručeně stupňovalo. Do tý doby než přišlo vyvrcholení, nikdo nemohl tušit, jakej byl hlavní záměr, to mě absolutně odrovnalo. Ale ve výsledku to prostě dávalo smysl, což poklona pro Shyamalana, na kterýho se budu muset víc zaměřit. Navíc FF v tomhle podání děcek, který to taky zahrály na výbornou, není toho moc co vytknout. Dokonce vyzdvihnu vtipnou scénku Poznej, kdo jsem? ta rozesmála hodně a na konci rap Věřte tomu, že hovno jak kuře nechutná. ()

joeybarbaro2

Stará škola. Pár dalších takovýhle filmečků a budu zcela spokojen. O´bčas trochu slabší, ale jinak nadprůměrný horor / thriller. Stoupající kulervoucí napětí stále stoupá a stoupá. P.S: 10 % navíc za konec . 75 % ()

kaposlav odpad!

Horor/Thriller je pre mňa výborná kombinácia, ale toto sa teda nepodarilo a tie trápne raperske vložky si mohli odpustiť. ()

rakovnik

Slušný atmosférický horror, kde do sebe vše celkem hezky zapadá. Jeho největší předností je ovšem pointa, tak jak Shyamalan umí. Vadilo mi ale použití ruční dokumentaristické kamery, film by si zasloužil klasický formát. Závěr mohl být trochu doslovnější, nikoli pohádkový. ()

Figu

Tak nám pan Shyamalan dal krapet vzpomenout na jedinečnou Záhadu Blair Witch a natočil další parádní filmek do jeho skvostný sbírky! Tenhle rejža má rukopis založenej na temné atmosféře, což se nám zde ze sta procent potvrzuje. Story se z ničeho postupně obaluje depresí, úzkostí a strachem z neznáma! Vnoučátka prožívají opravdu luxus prázdniny! Další velikou předností Nighta je většinou závěrečný rozuzlení, který kope diváka na prdel a dělá film extrafilmem! Opět se mu to v The Visit podařilo. Za mě super temnej atmosferickej flák!!! 80% ()

Vyhy

Rapující mladík mi lezl na nervy. Zápletka velmi jednoduchá a uhádnete ji, pokud si dáte pozor a budete o příběhu přemýšlet. Jsem sice rád za horor bez nadpřirozena, který dokáže vylekat, přesto je moc dlouhý a nakonec v zásadě i nudný. ()

Abes

SPOILER: Ať mi nikdo neříká, že aktuální FF je opovrženíhodný formát. Shyamalan převzal jednoduchý námět a zahrál notu která má dopad na každého z nás. Babča není babča? Na něco podobného přišli už Just s Rychmanem v roce 83, a to ve filmu Babičky dobíjejte přesně! Pro člověka totiž není nic děsivějšího než být opečováván cizákem, někým kdo se přes den tváří jako domácí pekárna koláčků a v noci jako pes. Dlouho jsem neměl při sledování hororu husí kůži, marně vzpomínám na Session 9. Bravo mistře. Chválím také místní uživatele, je neuvěřitelné kolik z vás po informaci "ani nevíme jak vypadají" a ve spojení s tímto žánrem odhadlo zápletku. Tleskám. ()

Rodriguez

U pana režiséra jsem měl strach s čím zase příjde. Ale zadařilo se a já byl příjemně naladěn a překvapen z výsledku! 75% ()

Mefistofelle

Nevím jestli se Shaymalan vrátil a odkud, ale to není podstatné, protože tohle je velmi povedený film, který posouvá americkou hororovou tvorbu zpět na správnou kolej - pokud se tím tedy ostatní tvůrci nechají inspirovat a přestanou točit nudné duchařiny. Takhle totiž má horor vypadat. Krásné prostředí, dávkování napětí po dávkách bez spoléhání se na laciné lekačky typu "bububu, tak já zas jdu a za pět minut vybafnu znovu", zajímavé postavy, gradace, dobrá práce s kamerou - tohle všechno zde je a tvoří předpoklady pro kvalitní film. Vesnická idylka s roztomilou babičkou, která vaří vnoučatům ve své roztomilé kuchyňce dobroty, se velmi postupně a plíživě mění v děs a hrůzu když se z roztomilých prarodičů stávají absolutně neroztomilí psychouši. Jednotlivé hororové scény způsobují kůži husí kůži, zejména pak scéna se schovávačkou pod domem. Jiné scény nás zase napínají tak, že máte oči doslova přilepené k obrazovce - např. scéna s čištěním pece. A velmi mě potěšilo, že práce s ruční kamerou nevypadá jak kdyby někdo dal do ruky lacinou kameru šimpanzovi s parkinsonem. Z většiny handycam záběrů po čase člověka bolí hlava, zde tomu tak ale není. K dokonalosti chybí velmi málo a Shaymalan zavřel hubu všem pochybovačům, kteří si mysleli, že už dokáže točit jenom nasládlé sentimentální blbosti. ()

bourec

Úplně špatný to fakt neni,hlavně začátek navozoval skutečně nepříjemnou atmosféru,a i když filmem prolítly nějaký náznaky,co jsou ty dva zač,nevšimnul sem si.Jenže ten konec to pěkně pohnojil,nebo spíš to vyvrcholení nebylo přesně to,co bych si představoval.Každopádně jeden z lepších filmů,který natočil.50%. ()

Rocky88

Film vyvolá spoustu nepříjemných pocitů (u mě zvítězila schovka a "do tý trouby musíš zalézt celá až do zadu"), casting se vyvedl na výbornou, záběry nejsou nijak roztřesené ani uspěchané. Škoda, že pointa se dá uhodnout hned na začátku a na konci si člověk řekne" Hm, to bylo všechno?" Shyamalan je každopádně ve formě. Snad ještě něco z rukávu vytáhne. ()

joker.george

Napadalo mě vícero možných vysvětlení, ale nakonec to vyřešil sám plot twist, a to bez ztráty kytičky. Můj neklid se od jeho prozrazení již poněkolikáté zvýšil i podivnost a děsivost scén dosáhly svého maxima. Na ploše necelých sta minut se představilo spoustu nápadů a vždycky zašly o kousek dál než ty předchozí a překonaly je, což by však někomu mohlo připadat zdlouhavé a repetitivní. S found footage už dávno nemám problém a navíc zde je používáno vkusně. (Netflix) ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback