Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

Nach

Přiznávám, to rozuzlení jsem fakt nečekal, ale zároveň v tu chvíli vyvolalo tolik logických lapsů, že tu jednu hvězdu prostě musím strhnout, a to i přes fakt, že jde o celkem kvalitní thriller - horor pohledem ruční kamery ala Blair Witch či Cloverfield. I tak zde ale vše podstatné do sebe zapadá. Děti nejsou tak otravné, jak jsem čekal a nejvíce debility tak bohužel čeká na všechny až v samotném závěru. Nicméně to nemění nic na faktu, že M. Night Shyamalan po věru pořádných srágorách natočil povedený thriller, kterým se navrací ke kořenům Šestého smyslu či Vyvoleného. Tedy nízkorozpočtových, dějově nevyzpytatelných snímků, které dokáží napínat, stejně jako zaujmout zajímavými charaktery. A to je něco, co s dražším rozpočtem prostě nebylo u tohoto tvůrce patrné. Takže hurá vzhůru k áčkovým kvalitám a snad již jsi se drahý Shyamalane poučil a odpíchl ode dna. 70% ()

cariada

Nějak nechápu tak velké hodnocení, snad jen ten konec byl solidní jinak otravný děti co pořád musí natáčet rádoby film. Proč tam ten dementní kluk na konci stojí jak solný sloup a neuteče y klidně si nechá rozmazat hovna po obličeji. Za mě slabé. ()

dubinak

Modlitby byly vyslyšeny! Shyamalan se konečně dal dohromady a splodil zase jednou něco neskutečného. Po jeho obrovském uklouznutí s The Happening jsem vážně pochybovala o tom, jestli si u mě ještě někdy napraví reputaci. A ejhle ono jo. Dlouho předlouho jsem nebyla s hororovým thrillerem takhle moc spokojená. Bavila jsem se královsky, přímo božsky. Už jen kostra příběhu byla sama o sobě super, hlavně když přišla extra nečekaná zápletka. Ale to předbíhám. Handy camera vůbec neotravovala, všechno je natočené dobře, kvalitně a viditelně. Máte jistotu, že vidíte to, co si myslíte. Neskutečným faktorem, kterému přiděluji tu pátou hvězdu, je zde malý velký herec Ed Oxenbould, kterého seslalo samo nebe. Je úžasné, jak dobře si Shymalan do svého filmu vybral hlavního malého hrdinu, který se doslova postaral o veškerou zábavou svými sympatiemi, přirozeným hraním a nezaměnitelnými hláškami. V budoucnu se o tohoto herce budu ráda zajímat. Další perfektní věc je na tomto snímku, že vám nažene husí kůži i když je ve scéně zrovna denní světlo a v podstatě byste si řekli, že teď na plátně nic nehrozí. Omyl. Shymalan dovedl navodit atmosféru kdykoliv se mu zlíbilo a svůj osobitý styl nezapřel. Byla jsem vážně nadmíru spokojená ve všech směrech, snad bude takto precizně pracovat pan M. dál. ()

C0r0ner

Na Shyamalana se poslední dobou docela sypou záporné reakce (místy oprávněné), ale Visit se mi moc líbila, protože byla hodně dobře napsaná (ač se ten twist dal uhodnout) a atmosférická s několika vyloženě posrávacími scénami, které jsem si vzápětí vyčítal. Prosím víc a lépe! 90% ()

Alfréda

Jsem překvapená. Velmi překvapená! Kdo by čekal, že se Shyamalan vrátí do hry? A že to bude zrovna on, kdo se pokusí o další FF, jež je vyčpělé a už nikoho nebaví, protože jej diváci viděli na tisíc a jeden způsob? Toto bylo nejen jiné než všechny ostatní FF. Shaymalan vzal FF formát, dal jej do úplně jiného prostředí, vynechal v něm všechny čarodějnice, poltergeisty i zombie a natočil koukatelný příběh dvou dětí (které jsou všehovšudy i sympatické a navíc vtipné, viz "Oh, Sarah McLachlan!"), které odjíždí k babičce a dědečkovi na venkov. Na děsivé scény nemusí divák čekat až do noci jako u Paranormal Activity nebo Záhady Blair Witch- dočká se jich i za denního světla (viz hra na schovávanou), a jak vidno, není k nim ani potřeba speciálních efektů, stačí k tomu párek seniorů kteří už nemají všech pět pohromadě. A například taková scéna s troubou mě vyděsila, i když se ve finále nic nestalo- děsivé je vždy to, když si divák představuje, co se bude dít... a tady Shyamalan divákovi opravdu výborně brnká na nervy. Že se v závěru koná nějaká WTF pointa jsem věděla, proto jsem se snažila na to nesoustředit, abych byla příjemně překvapena a šokována tím, co Shyamalan vymyslel.. a ono ejhle, spadla mi čelist a zůstala jsem civět asi jakože "No to si děláte prdel!!!" Příběh jako takový bych si dokázala představit i v normálním formátu, ne nutně FF, ale je krásné když se toho po všech těch pitomých FF srágorách ujme mistr a zplodí toto! Mám dvojnásobnou radost- konečně jsem zase viděla Shyamalanův film, u kterého jsem napětím ani nedýchala, a zadruhé, toto byl pro mě DRUHÝ NEJLEPŠÍ FF, a že jsem jich viděla nemálo. Za mě čtyři hvězdy a pátou za ten kulervoucí twist. Bravo bravo bravo! ()

Juto

Režisér M. Night Shyamalan je späť po tých hluchých rokov a strašných filmov čo natočil sa mu konečne podarilo má zase zaujať. Film skvelo graduje a vystupňuje napätie. Musím pochváliť kameru je skvelá. Scéna s plenkou je silná káva. 6/10 ()

PROCESOR

Já byl hodně spokojenej. Pečlivě budovaný napětí, bez potoků krve a efektů za miliardy, prostě stará dobrá škola, která si vystačí s chytrým scénářem a lekačkami. Pointa byla výborná. ()

FAITH.BABE

Skvělý! Vážně jsem se lekla, byla jsem napjatá. Nervy fungovaly jak maj. Milé, určitě né až tak očekávané rozuzelní. Moc fajn horor, s neobyčejným nápadem, který si udrží vaši pozornost a nechá vás tápat ,,co to má kruci znamenat - co je s nima špatně?'' :) ()

V_erus_h

SPOILER.. Jakože vážně? Největší pointa celýho filmu, na kterou se dcera celou dobu snaží najít odpověď je: "Já praštila mámu a táta mě." To je celý.. Wau.. Clap Clap.. Tak toto opravdu ne.. Abdolutně divnej found footage s celkem, překvapivě, sympatickým obsazením a prostě celý to bylo takový divný a nudný a o ničem.. Dívat se na to, jak si děti, trpící každej nějakou jinou fakt divnou psychickou poruchou, u babi a dědy (kteří mají zase jiný mentální poruchy - vlastně by si mohli docela rozumět) hrajou na velký režiséry a jednou za den se jim stane něco divnýho Ani nevím, jestli si to jednu hvězdu zaslouží, ten závěr, ale na to by stačil film délky večerníčku a ne hodinu a půl trvající nic.. ()

forsythia

Kdo chce točit found footage, měl by se učit u dvanáctiletých děcek, která vědí, jak se používá stativ, a tak podobně. Takže mé milé děti, pěkně si sbalíte kufry, dostanete nějaké to filmovací vybavení a vyrazíte k babičce a dědovi. A nemyslete si, že to skončí nějakým happy endem. Proto vás tam neposílám. Já si své mateřské pudy ukojila u filmu, vás čeká realita. Báj báj. ()

LasT_Olt

Když jsem si dneska ráno řekl, že ještě než půjdu za měsíc do kina na Old, pustím si něco od Nighta, fakt jsem neočekával, že zkouknu takhle suprový film. Jsem jakože dost zaskočený, z toho jak dobrý to bylo. Mám Shyamalana rád, jeho filmy mám i docela nakoukané, ale The Visit je všechno jen ne jeho styl. Šel jsem do toho s tím, že to bude nějaký uhozený thriller a dostal jsem...já vlastně ani nevím co jsem dostal. Celý film je prošpikovaný bizarními scénami, přičemž první hodinu sledování, jsem se smál fakt u každé z nich. Nemyslím, ale nějaké pousmání se - já se vyloženě smál jak idiot u každé scény, ať už šlo o náměsíčnou babku nebo dědu v kůlně. Nevím jestli to byl Shyamalanův úmysl, ale už dlouho jsem se u filmu tak nezasmál. Potom však přijde ten očekávaný plottwist a celý film se totálně obrátí do nepříjemného (ale občas stále vtipného) hororu. Přitom pan režisér nikdy netočil ani horory ani komedie. Je to holt šikula jeden a podobně jako u Vesnice, pálím plné hodnocení jeho dalšímu filmu, který je na tomhle úžasném webu v šedých číslech. Doporučuji na shlédnutí přátele, ať už se chcete zasmát, nebo hledáte dobrý horor. btw. jsou tam dva slušné jumpscary. ()

angel74

Od samého začátku až téměř do úplného konce je ten příběh velmi znepokojivý, i když se v podstatě nic převratného neděje. Bez některých nechutných scén bych se ovšem klidně obešla a moc mi nesedlo ani lehce parodické vyznění celého filmu. Pokud to má být horor, tak tedy se vším všudy. (55%) ()

majo0007

Každopádne lepšie než Shyamalanove posledné splašky. Ale to by sa mi musel páčiť "found footage style", ktorý teda fakt nemusím. Ak by to bolo natočené ako "normálny" film, potom by sme sa mohli baviť o tom, že Shyamalan is back. Nie, nie je. ()

moviefilm

Film má rozhodne veľa chýb. Found footage nefunguje (s ním odchádza aj logika v istých pasážach - napr. v závere, prečo by to niekto celé kameroval, keď mu ide o život? A prečo by mu to bolo dovolené?), kde-tu sa objaví predvídateľnosť a niektoré momenty mohli byť scenáristicky domyslenejšie (hneď prvá scéna, ktorá je vo filme vlastne len preto, aby divákom až príliš polopatisticky vysvetlila, o čo ide). Ale všetky tieto veci by mi skutočne nebránili dať plný počet. Pretože čo je v tomto filme pre mňa majstrovstvom, je jeho schopnosť prelínať dva absolútne protipólne žánre tak bez námahy, že je to skutočne radosť sledovať. Už dávno som sa tak pri filme nezasmial a už dávno som sa tak pri filme nebál. Záverečný zvrat funguje podobne fantasticky, ako pri Shyamalanových prvotinách a ja som rád, že je opäť vo forme. P.S.: Dať plné hodnotenie mi bráni iba úvodná 25-minútovka, ktorá je skutočne zlá. Je nudná, hlúpa a naivná. Dvaja detskí predstavitelia hrajú zle (to ale počas celého filmu, aj keď holka má trochu navrch) a v nej som mal občas dojem, že komédia je to len preto, lebo tvorcovia po natočení filmu zistili, že je to neúmyselne vtipné. Ako ale film postupoval, pochopil som, že to nie je pravda... ()

HorrFi

Řekl bych, že tady to bylo skoro naopak.. horor od kterýho jsem toho moc nečekal mě mile překvapil.. brutální byla tahle návštěva.. po delší době jsem se u hororu trochu bál a fungovaly u mě skoro všechny lekačky.. staříci se chovali natolik divně, že bych si od nich radši nedal ani hamburgera a noční scény s babkou byly originální a zajímavý a konec taky stál za to.. ()

URBAN

Tento horor měl něco v sobě, ale trochu byla chyba v použití typu kamery. Ona se tam hodí, ale myslím že v některých scénách by se hodila normální kamera, ale samozdřejmně by to nenabuzovalo ten pravý dojem. Nicméně tento horor se řadí mezi ty povedené. Konec tohoto hororu stál za to. Vyvolal nějáké pocity a bylo to skvělé zakončení. ( 9.8.16/MAC ) ()

SeanLSD

Silný úder! Jeden z najzaujímavejších autorov americkej kinematografie sa s fenoménom found footage filmov vyrovnal po svojom - teda náramne šokujúco a originálne. Po sérií filmov prevažne pre deti film s deťmi, pri ktorom bude nejeden dospelý posraný až za ušami. Keby som NÁVŠTEVU videl pred ROZPOLTENÝM, nečudoval by som sa toľko tým brutálnym pritvrdením. Pohojdávanie medzi pohodičkou a znepokojením až k ťažkému psychu je tu vytvorené fantastickým spôsobom a podporené v rámci civilnosti a presvedčivosti doslova grandióznymi hereckými výkonmi. Hlavne deti sú natoľko zaujímavé, že by som sa bez problémov pozeral na ich domáce video aj keby nešli na návštevu k strašidelným starým rodičom. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback