Série(5) / Epizody(47)

Dokumentárny cyklus o živote v socialistickom zriadení, ktorý osloví nielen vyššie vekové skupiny divákov - pamätníkov. Jednotlivé filmy cyklu budeme spájať ústredným motívom – fenoménom populárnych, módnych, zaujímavých, žiadaných a často nedosiahnuteľných vecí v období socializmu. Boli to či už predmety materiálneho charakteru, alebo „výdobytky ducha", ku ktorým sa s túžbou obracali tváre väčšinovej spoločnosti, uzavretej v akejsi zvláštnej konzerve, kam len veľmi ťažko prenikali európske a celosvetové kultúrne trendy. (RTVS)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (3)

Srdečné pozdravy z pionierskeho tábora (2015) (S02E01)

Príbeh: Zachytenie doby pionierskych táborov. Jednej z mála dobových saturnálií, ktorej by som dovolil pretrvať do dnešnej doby lebo sa mi zdá, že ľudia tam nadväzovali sociálne cítenia a vzťahy čomu sa dnes evidentne nikde nekladie taký dôraz ako práve tam. Prevedenie: Dobové zábery sprevádzané komentovaní táborových vedúcich ako si na to pamätajú. Vcelku veľmi príjemné. 80% ()

Brigády (2015) (S02E02)

Príbeh: Pohľad na socialistické brigády, kedy mladý iba nemleli pantom ale sa chytili lopaty a dokázali spoločnými silami niečo neuveriteľné. Prevedenie: Jeden ten robotník na dráhe povedal úžasnú vec. Dnes už mladý ľudia nedokážu tvoriť hodnoty. Kedysi ľudia dokázali spolu postaviť železnicu, ktorá pretrvala dodnes. Dnes je jediná vytváraná hodnota mladými videjko na YT alebo Tik-toku. A to je mi teda hodnota. 80% ()

Spartakiáda (2015) (S02E03)

Príbeh: Každoročná povinnosť, ktorá oslovovala prevažne ženské osadenstvo a síce Spartakiáda v Prahe. Prevedenie: Dobové zábery boli super aj komentár k tomu. Potom prišla vsuvka Zuzky Fialovej ktorá len povedala, že Spartakiádu nikdy nezažila. Povie mi niekto načo ju vôbec teda oslovili? A to generačné vystúpenie ku koncu bolo na môj štýl trocha moc hrané a dosť sa mi do toho dielu nehodilo.  55% ()