Ještě rychlejší a zběsilejší

• Austrálie

Super Fast... ...Super Furious

Komedie

USA, 2015, 93 min

Filmová série Fast and Furious si přímo říkala o nějakou tu parodii, ale vzhledem k velmi kolísavé kvalitě filmů tvůrcovské dvojice Friedberg - Seltzer jsem raději neměl žádná zvýšená očekávání. O to víc pánové režiséři překvapili množstvím vtipných scének, trefných narážek či odkazů, přesnými parodiemi herců a v neposlední řadě i úplnou absencí fekálního humoru. Ano, čtete dobře. Těžko říct, zda se v žánru parodií konečně začíná blýskat na lepší časy, ale snad Friedberg se Seltzerem začínají chápat, o čem vlastně parodie jsou.(24.5.2015)

Řeklo by se další parodie do počtu,ale zde chyba lávky.Musim říct,že se to sakra povedlo.Už postava Vina v podání Dale Pavinskiho je suprová,bohužel musim říci,že je to snad lepší než sám Dieselák v tílku.Od jedničku až po sandále je tu hodně parodováno a musim říct,že dost obstojně.Samozřejmě se tam najde zas zbytečně moc křečových žil u kterých se člověk vůbec nezasměje,ale přesto jsou některý pasáže na zasmání.Jak už každej psal,postava Rocka je vypilovaný kouzlo,Dio Johnson to musel hodně trénovat,protože ten ťik má naprosto dokonalej.Je to možná divný,ale tohle bylo lepší než další Fast,který si hraje na něco,co už dávno není.Tohle byla dobrá odbočka,od který člověk nemůže moc čekat,může jen mile překvapit.(11.6.2015)

Vcelku povedená parodie filmu Rychle a zběsile docela příjemně překvapila . Dali si záležet nejen na tom , aby se film držel původního zadání , ale i výběr herců byl značně povedená a nebylo pochyb o tom , kdo měl koho ztvárňovat . Humor byl sice částečně nucený , ale to k parodii tak nějak patří a v téhle i docela příjemně bavil . Malou chybu vidím v tom , že co se týče humoru , měl tenhle film slabé místa , kde už buď z humorem přehrávali a začínalo to být lehce otravné nebo místa , kde naopak nebylo vůbec nic pěkných pár minut a začínal nudit . Jinak bych ale neváhala dát 4 hvězdy , protože originálních nápadů tu bylo vskutku víc než dost a v rámci filmů parodie to vskutku nebylo zlé , přesto , že to není zrovna žánr , který bych nějak zvlášť vyhledávala .(25.8.2015)

Vzhledem k tomu, že jsem fanda série Rychle a zběsile, nemohl jsem si tuto parodii nechat ujít a celkem mi i sedla. Škoda jen, že je zaměřena i na dětské publikum - od toho se odvíjí místy infantilní humor a v některých scénách bych osobně přitvrdil, ale když přivřu oko, účel to splnilo. Hlavně se mi líbí dějová linie, která jede napříč více díly a imitace The Rocka byla prostě famózní. Kdo má tedy zájem o oddechovou zábavu a nic moc od toho nečeká, tak s chutí do toho - 55%.(23.2.2020)

• tajda52

Upozornění: Text může obsahovat spoiler. Zprvu mě film docela zaujal. S přibývajícími minutami už vtipné scénky mi nepřišly vtipné a zamixování všech dílů F&F do jedné parodie mi přijde vcelku otřesné. Být pod vlivem alkoholu (nebo pro některé jedince vyznávající zelené veselí), je to ideální film obsahující vtipné scénky přímo pro takový stav - pod vlivem. Velmi ale chválím výběr herců, kteří se velmi vzhledově i charakterově podobají skutečným hercům z F&F. Obzvláště The Rock je sehrán výborně.(28.6.2015)

• - Kvôli tragickému úmrtiu Paula Walkera, ktorý je v snímke taktiež parodovaný, bolo pozastavené natáčanie, no producenti sa nakoniec rozhodli film dokončiť. (m.a.t.o.)

• - Alex Ashbaugh približne v 15. minúte filmu ukazuje policajtovi, že má na nohách obuté žlté crocsy, avšak o chvíľu, v rovnakej scéne, má už na nohách plátenky. (metal.storm)

• - V USA mal film premiéru v rovnaký deň ako Rýchlo a zbesilo 7 (2015). (m.a.t.o.)