Superfast

• Austrálie

Super Fast... ...Super Furious

Komedie

USA, 2015, 93 min

Snůška pubertálních vtipů. Víc nic. Poster k tomuto filmu se dá na první pohled zaměnit s posterem na parodovanou sérii Rychle a zběsile. Určitě nejde o žádné Pomalu & Umrle, vtipy mají solidní kadenci, jenže vše je přizpůsobeno přístupnému ratingu, tudíž se s ostrými vulgaritami i nekorektním humorem šetří. Dokonce i nahé herečky a herci mají intimní partie rozostřené (!). O nějakou zápletku vůbec nejde, slouží jen k rozehrání gagů, kterých je taková hromada, že se nedají spočítat. Herci jsou i nejsou svým parodovaným předobrazům podobní, dvojníka Paula Walkera nenašli, musíme se spokojit s Alexem Ashbaughem, o dost lépe se to má s dvojníkem Vina Diesela, Dale Pavinski ho připomíná i zabarvením hlasu, nejlépe bavil neznámý Dio Johnson, dvojník Dwaynea Johnsona, ten od slavného předobrazu odkoukal všechny grimasy, grify i pohyby. Herečky, parodující Michelle Rodriguez a Jordanu Brewster, převzaly jejich občanská křestní jména, a byly o dost vnadnější. Mezi nejlepší nápady řadím přibrat do chystané loupeže klišé postavy v podobě sexy modelky, co je z ní prkenná herečka, otravného rappera a cool Asiata. Naopak nejméně povedený byl hlavní gangster hispánského původu, silně přehrával, i jeho poskok moc zábavnosti nepobral. Duo Aaron Seltzer a Jason Friedberg se už léta specializuje výhradně na parodie slavných hitů a nedá bez sebe ani ránu. Opět je film plný narážek na popkulturu, popové ikony i debilní filmy a seriály. Neřadím k nim sérii Rychle a zběsile. Ta je nepoměrně kvalitně technicky natočená, přesto si film troufne zparodovat i její nepřekonatelně zábavné automobilové honičky, i když je výsledek z technického hlediska tristní, když jen vidíme zadní projekci za skly uhánějících aut. Pokud ovšem máte to neštěstí, že jste omylem z plotu setřeli semeno, kterému už je dnes patnáct let, mluví huhňavě a mutuje, páchne mu z huby, že by zabil holuba v letu, a sežere na snídani ošatku rohlíků, nechte se klidně zlákat od něj, že viděl "úpa cool filmeček" který paroduje tu slavnou akční "úpa cool sérii", a svými hormony i umaštěnými pazoury vám doporučuje, abyste tu nevšední, zhusta trapnou parodii určitě z rodičovské lásky i povinnosti zhlédli. Nebojte, jděte do toho, pak vytočte číslo na Leatherface, najednou se nebudete stačit divit, kolik rohlíků vám každé ráno zbude. 6/10(17.10.2017)

• ESNYR

Tak tahle ujetá blbost, byla zajímavá jen obsazením a občasnými narážkami, které nemusí hned všichni pochopit ( lesbické zaměření Michele atd. ) Jinak to je další z řady parodií které už vlastně ani moc parodií není, protože 6 a 7 díl Rychle a zběsile je už parodií sama sebe. Dost jsem přetáčel a zasmál jsem se myslím že 2x. Takže jedna - dětským olejíčkem vymazlená - hvězda. Co mě malinko pobavilo, bylo oslovování, které se ale po nějakém čase stalo dost otravným,. Mluvím o oslovování "toho divného japonce" a oslovování "té modelky ze které uděláme herečku, i když nic nedělá a jen stojí a vypadá sexi"(11.8.2015)

Vcelku povedená parodie filmu Rychle a zběsile docela příjemně překvapila . Dali si záležet nejen na tom , aby se film držel původního zadání , ale i výběr herců byl značně povedená a nebylo pochyb o tom , kdo měl koho ztvárňovat . Humor byl sice částečně nucený , ale to k parodii tak nějak patří a v téhle i docela příjemně bavil . Malou chybu vidím v tom , že co se týče humoru , měl tenhle film slabé místa , kde už buď z humorem přehrávali a začínalo to být lehce otravné nebo místa , kde naopak nebylo vůbec nic pěkných pár minut a začínal nudit . Jinak bych ale neváhala dát 4 hvězdy , protože originálních nápadů tu bylo vskutku víc než dost a v rámci filmů parodie to vskutku nebylo zlé , přesto , že to není zrovna žánr , který bych nějak zvlášť vyhledávala .(25.8.2015)

Parodie na Rychle a zběsile, ve které nechybí vytuněná auta se samolepkou jednorožce a postavy, které jakoby "skoro" z oka vypadly původním hercům. Některé vtípky nefungují, už jsou přeci jen pro ty mladší ročníky, ale jinak dobrá odreagovačka. Jsem rád, že se tahle parodie nesoustředila jen na jeden díl série. Je tu znát hlavně jednička a pětka. Díky GaRaN_ovi za titule.(9.6.2015)

Řeklo by se další parodie do počtu,ale zde chyba lávky.Musim říct,že se to sakra povedlo.Už postava Vina v podání Dale Pavinskiho je suprová,bohužel musim říci,že je to snad lepší než sám Dieselák v tílku.Od jedničku až po sandále je tu hodně parodováno a musim říct,že dost obstojně.Samozřejmě se tam najde zas zbytečně moc křečových žil u kterých se člověk vůbec nezasměje,ale přesto jsou některý pasáže na zasmání.Jak už každej psal,postava Rocka je vypilovaný kouzlo,Dio Johnson to musel hodně trénovat,protože ten ťik má naprosto dokonalej.Je to možná divný,ale tohle bylo lepší než další Fast,který si hraje na něco,co už dávno není.Tohle byla dobrá odbočka,od který člověk nemůže moc čekat,může jen mile překvapit.(11.6.2015)