Noc v New Yorku

Scénografie:

Theresa Guleserian

Kostýmy:

Anney Perrine

Není to vůbec dokonalé, dvě nebo tři scény byly navíc a nezapadaly mezi ostatní, ale přesto to bylo tak sympatické, že nemůžu dát míň než 4*. Příjemné, místy hodně vtipné (scéna na špatné oslavě) a hlavně chemie mezi hlavní dvojkou fungovala na výbornou, až jsem si skoro přál jiný konec, i když bylo jasné, jak to skončí. Někdy zkrátka člověk potřebuje povzbudit a je klika, když se potkají dva lidi, kteří si dodají odvahu k důležitým krokům ve svém životě. P. S. Děkuji kolegyni jezinka.jezinka. Původně jsem měl totiž na dnešní večer vybraný jiný film, ke kterému jsem si však přečetl její jinak kladný komentář, ve kterém bylo umístěno varování pro osoby jako já (skoro bych řekl, že to bylo napsáno vyloženě pro mne). Díky tomu jsem se rozhodl vybírat znovu a vybral jsem dobře. Mít přátele, na které je spoleh, je zkrátka dobrá věc :)(28.10.2017)

Tady se mohlo jednat o velice zajímavou nezávislou indie romantiku. Chris Evans si Before we go zrežíroval i si v něm sám zahrál, jenže do nějakého zajímavějšího počinu má tento film hodně daleko. Bohužel se to dalo zrealizovat určitě jinak a zajímavěji. Takhle tu máme klasiku, dva lehce ztracení mladí lidé spojí svoje osudy a nakonec se v nich probudí vzájemné city při putování nočním New Yorkem. Zároveň přitom zažívají různé trampoty. "Zív". Stopáž není nijak přemrštěná, ale stejně Vás dokáže unudit k smrti. Už si ani nevzpomenu na film u kterého bych se modlil, aby skončil.(15.3.2016)

V živote sa stáva, že niekedy aj hoci malé rozhodnutie, stane zrazu tým najdôležitejším. Film s dobrým hereckým výkonom, sympatickej dvojice mladých ľudí, so sympatickou pesničkou :)(10.5.2016)

Moc krásný a milý film, trochu mi připomínal typické festivalové filmy a na festivalu by se určitě vyjímal. Spousta dialogů mezi hlavními herci, na kterých to vlastně vše stojí, ale nevadí to, jelikož je to vtipné a postupně se o postavách dozvídáme něco více a navíc sledujeme jak mezi nimi roste láska. Co mě vážně moc mrzí je konec, který je bohužel nejasný, i když já doufám v ten šťastný.(14.11.2016)

• CzechGod

nudna kecaci citovka, kde se stane hovno (ani komedie, ani drama)(5.2.2017)

• dr.fish

Vydržel jsem pouze 40 minut. Jejich rozhovory nikam nevedly a zdálo se , že ani ta jejich chůze městem nikam nevedla. Bez hlavy a paty. Pokud se v závěru něco stalo, já jsem tedy čekat nevydržel. 40%(1.1.2018)

Nocne mesto menom new York malo teda hodne do seba, Chris Evans /Cellular/ je pred aj za kamerou. Dialogy slusne, len v strede trochu krivaju, ale zase je tu krasna Alyce Eve, ktora bola nadherna a potiahla to do lahkeho nadpriemeru . 70 %(22.10.2016)

(138/2015) / Chris Evans známy to akčný hrdina sa dal na malý, konverzačný a k tomu romantický film. Ešte divnejšie na tom je, že sa to vlastne docela podarilo. Bolo tu zopár momentov, keď film prestal stíhať a dialógy, na ktorých je celý film postavený, sa začali uberať nezáživným smerom ale celkovo je tých kvalitných momentov viac a nechýbajú ani časti kde emócie dosahujú prvej ligy. A bezchybný soundtrack k tomu. (7/10)(18.11.2015)

Chris Evans si jako režijní prvotinu vybral malý intimní film, jednoduše romantiku bez efektů. Jenže to jediné kouzlo je tam on sám, džentlmenský Nick, který se snaží zachránit jednu ženu od hrozné noci. Chatrný a nepřirozený scénář mě zaujal nejvíc tím, že měl-li to být film o závodu s časem, tak ta jejich pohodová noční procházka s uvolněným vyprávěním, jaksi postrádala jakoukoliv naléhavost. Raději si Chrise zapamatuji z "Puncture".(8.3.2016)

Sympatická prvotina s nádechem Before Sunrise. Chris Evans může být na svůj nezávislák pyšný. 70%(2.8.2015)

• zdenny

Konverzačka hrající na divákovu romantickou strunu. Poměrně stupidní konverzačka mezi mužem a ženou typu „Mezi mužem a ženou“. Emocionálně plochý film o muži a ženě, kteří se do dnešního večera nikdy neviděli, kteří se ale během jednoho večera poznají natolik, že zjistí, že jejich dosavadní životy a závazky nemají žádný smysl a proto se do sebe zamilují. Protože to mají emočně plytcí diváci rádi a my tvůrci jsme přece hodní a tu sračku jim ještě vice osladíme. Modelová situace: ženu v cizím městě okradou a ona se vydá všanc pennerovi, který jí každou chvíli slibuje a přesvědčuje o tom, že její trable v mžiku vyřeší. Dokonce se vydá do doupěte loupežníků s tím, že jí přinese její ukradenou kabelku zpět. Myslím, že být to jiný žánr, kluci by mu udělali z prdele tupý mlýnek na maso. Přičemž řešení je velice jednoduché – jít na policii, nahlásit krádež nebo přepadení a ztotožnit se. Ne, ta hloupá kráva se místo toho bude celou noc tahat po ulicích s pitomým muzikantem, který u sebe nemá ani cent. Stupiditu celé té srandy podtrhuje scéna, kdy se jde muzikantík v baru zeptat své dávné přítelkyně, jestli o něj ještě nemá zájem. A světe div se, ona mu po šesti letech řekne, že ne. No a on po této překvapivé odpovědi slavnostně zjistí, že vlastně miluje holku, se kterou se seznámil před pár hodinami. Těch věcí, co útočí na nejprimitivnější city a opravdu nízké IQ tam je fakt hodně.(11.7.2019)

Taková fajn konverzačka na nevyčerpatelné téma láska, sex a trápení. Alice Eve je krásná a její postava zajímavá a Chris Evans sympaťák největší. Téměř celý film je složený ze scén těchto dvou postav. Volání do minulosti bylo fakt sladký.(5.9.2015)

Režisér a hlavní role nebývají zrovna skvělé kombo. V případě Evanse to vyšlo tak nějako nula:nula. Špatné to není, ale ani fascinujícího výkonu se nedočkáme. Hlavní problém jsem měl s chemií mezi hlavními postavami. Prostě mi "neštymovala". A vzhledem k tomu, že o ní je celý film, tak se jinak zajímavý příběh v mém oku poněkud dřel a šel trochu na sílu a o to neuvěřitelnější pouto v putování ústřední dvojice bylo. Spíše je držela vyšší moc (režisér), než nějaká uvěřitelná dynamika. Což je škoda, nápad je to dobrý, příběh je to dobrý ale takto to vyzní trochu do prázdna.(6.3.2016)

Prej romantická oddychovka. Prosím, více takových oddychovek ! Žádná uslintaná limonáda se nekoná. Už dlouho jsem ve filmu neviděl dva tak sympatické, perfektně napsané charaktery. Navíc skvěle zahrané a především Chris Evans dává zřetelně najevo, že neumí jen Captaina Americu. A jeho režie ? Nechce se mi věřit, že je to jeho debut. Přenádherně nasnímaný večerní New York a přesný soundtrack jsou už jen třešničkou na dortu. Secsakramensky doporučuju !(1.12.2016)

• grizly007

Neuvěřitelně nesympatická a nesourodá dvojka.(26.9.2018)

Before we go je příjemným filmem. Líbí se mi námět odehrávající se jednoho večera. Charismatický muž potká ženu, která nestihne poslední vlakový spoj. Začíná tak jeden večer, nočním New Yorkem, dva lidé, kteří se právě poznali.(4.10.2016)

Taková příjemná konverzační oddychovka. Má to hlavu a patu a je to hlavně strašně milé. Jako režijní prvotina určitě kvalitní film a Chris Evans se pomalu začíná přesouvat mezi oblíbené herce.(21.8.2015)

Výborný ukecaný romcom, hodně to těží z charismatu ústřední dvojice. 9/10(18.9.2016)

Pokud mají alespoň trochu solidní scénář, tak mě tyhle minimalistické vztahové konverzačky prostě baví. A to je naštěstí případ i Before We Go. Když jsou navíc v hlavních rolích sympaťák Evans a neskutečně hot Alice Eve, která mimochodem prokazuje, že není pouze tou hezkou tvářičkou, tak není co řešit. Vývoj jejich náhle navázaného přátelství, v jehož pozadí už zpočátku roste vzájemná náklonnost, a které postupem času přerůstá v cosi většího, je vážně radost sledovat. Většina dialogů má ten správný šmrnc, silnější scény jsou citlivě prokládány těmi humornými a především jsem ani na moment neměl pocit, že sleduji něco umělého či násilně šroubovaného. Skutečně velmi příjemná záležitost, takže nezbývá než Steveovi, teda Chrisovi k jeho prvotině pogratulovat.(25.9.2016)

Smekám! Chris Evans kurevsky překvapil a musím se jednoznačně přidat k názoru, že z daného tématu dokázal vytřískat naprosté maximum a snad ještě o něco víc. Přiznávám, že podobné „upovídané“ filmy tedy jinak zrovna úplně nevyhledávám, tohle je ale jednoznačně pecka, kterou jsem zhltnul naprosto bez dechu a na jejím konci jsem uronil i slzičku, jak moc mi ústřední pár přirostl k srdci, prostě nádherný. Celý ten příběh jedné noci mě oslovil ale každopádně hlavně tím, jak na mě strašně moc lidsky a upřímně zapůsobil, tohle byl dokonale odvyprávěný úsek ze života dvou mladých lidí, kteří se dostali na rozcestí, kdy nevěděli kudy kam, ale měli to neuvěřitelné štěstí, že čirou náhodou potkali osobu, která jim dokázala bezelstně a upřímně pomoci udělat ono zásadní rozhodnutí, co dál a ona pomoc byla navíc vzájemná. Celé je to neuvěřitelně přesvědčivý a reálný, každá věta z úst obou hrdinů zní pravdivě, chování a jejich reakce taktéž, zde je prostě vidět, že tvůrci věděli, o čem vypráví a ví, že přesně takhle život funguje. Obrovským pozitivem Noci v NY jsou pak i neskutečně působivé a fungující emoce, já jsem si tu noc prostě prožil s Nickem a Brook minutku po minutce a byl jsem doslova okouzlen. A vynechat nemohu samozřejmě ani perfektní herecké výkony, mezi Evansem a Eve to zde úžasně jiskřilo, oba zde vytvořili dokonalý herecký pár a celý film svými přesvědčivými výkony nehorázně obohatili, rozsvětlili a zlidštili. Já jsem zkrátka nadšený, zde nemám absolutně co vytýkat, bez zaváhání napaluji maximální hodnocení, neboť pro mne jde jednoduše o DOKONALOU romantickou podívanou, za kterou jsem neskutečně vděčný. Děkuji, Chrisi!(30.9.2017)

Docela povedený nápad, kdy náhoda svede dohromady na jednu noc dva nešťastníky v lásce. Budou si chtít vzájemně pomoci a snažit se stihnout dát za pár hodin věci do pořádku. Stihnou to? nebo bude vše jinak? Každopádně oba dva herci se mi líbili a vzájemně to mezi něma celkem fungovalo,ale to, proč se jim děje to, co jim právě děje, bylo trošku přitažené za vlasy. Ale to už bych spoilerovala a to nechci. Vlastně filmu nemám jinak co vytknout, přesto na mě působil tak nějak studeně. Zatím za 60%.(24.3.2019)