Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery: Isabelle, Odile a Ségolène a Laure. Při jejich výchově se vždy snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili se jim vštípit ty správné hodnoty – tedy ty jejich. Dnešní doba ale Verneuilovy konfrontuje s mnoha věcmi, které rozhodně nejsou podle jejich gusta, například s multikulturní nebo náboženskou tolerancí a s podobnými dnešními výmysly. Přesto se Verneuilovi skoro pokaždé přinutí tyto změny chápat, i když jim mnohdy připravují těžké životní zkoušky. A tak také museli postupně spolknout tři svatby, které rozhodně nebyly podle jejich ideálních představ. První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana. Zkuste si potom představit, jak vypadá v této sestavě velké rodinné setkání na Vánoce. Jedinou a poslední nadějí na „opravdovou" svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která, haleluja, potkala Charlese, spořádaného katolíka. Jenže... (CinemArt)

hony23

Komedie o lehce rasistických rodičích, kteří své 3 dcery provdali postupně za žida, muslima a Číňana. Doufají tak, že čtvrtá dcera si konečně najde čistokrevného Francouze. Ta však chystá vdavky s černochem, jehož rasistický otec svatbě také zrovna nepřeje. Né že by se člověk smíchy za břicho popadal, ale úsměvných hlášek tam několik bylo a vidět se to dalo. ()

Hanz_knife

Velmi mě překvapilo, že ještě něco takového lze natočit. Film je plný nekorektního humoru o přistěhovalectví, plný různých narážek (Bennetovic rodinka), musel jsem odpustit i ten strašně naivní happy end. I přes ten happy end si nemyslím, že to je nějaká propaganda multikulti, každý si tam najde své a třeba scéna s halal řezníkem je sice vtipná, ale trefuje se přímo do černého. ()

mikel

Allons enfants de la Patrie, Le jour de gloire est arrivé ! ... Christian Clavier slzí...a jeho obrana se začíná hroutit... :) ()

KaterinaN

Film na hodně aktuální téma, především ve Francii. Čekala jsem o trošku víc, ale zase musím říct, že na ty čtyři hvězdy to bylo. Občas jsem si úplně upřímně říkala, že některé narážky trošku podle mě na hraně, ale pokud i Francouzi tenhle film milují a berou ho s nadsázkou, tak proč ne. Vše je podáno inteligentním a vkusným způsobem, žádný výsměch. Jde zkrátka o střet generací, o střed staré a nové Francie. A herci? No snad ještě lepší než rodičovský pár byli zeťové. ()

tchempi

Průměrná komedie (50%) s několika vtípky. Premisa filmu je ovšem postavená hlavu. Měla by fungovat tak, že tchán je rasista a měl by prozřít, jenže ono je to vlastně naopak. Tchán je slušný normální chlap, zatímco jeho zeťáci jsou v podstatě nesympatičtí parchanti – nenažraný Žid, vyčůraný Číňan a agresivní Arab. A všichni jsou rasisté. Jediným sympatickým zeťákem tak nakonec je bezkonfliktní černoušek. P.S. Viděno 7.1.2015 po masakru v pařížské redakci, která dala filmu zcela jiný rozměr. Např. scéna, kdy muslim zasáhne při koulovačce tchána do hlavy s provoláním Allahu Akbar, není k smíchu, ale docela z ní zamrazí. ()

kolly13

Konečně nač dívat, zasmát se a příjemně strávit večer s partnerkou. Je to sice originální, ale nikam hloub se to nepouští, je to takové korektní, až si člověk povzdechne. První část je velice slušná, druhá již pokulhává. Přesto se to těsně přehouplo přes čtyři. ()

tomino28

Francouzi komedie v posledních letech opravdu umí. Tento počin je ale mnohem více než jen nevinný prostředek k pobavení. Povinně by ho měl vidět každý Evropan, Žid, Arab, Číňan a Afričan jakbysmet. Je to asi hodně naivní představa, ale možná by potom ve skutečném světě toho rasismu, xenofobie a nesnášenlivosti ubylo, kdyby měl každý otevřenou mysl a viděl, že to jde rozumět si s kýmkoliv. Opravdu příjemné překvapení a určitě jeden z horkých kandidátů na komedii roku! ()

Taarg

Obsahově je film vtipný, fajn, přesně pro podvečerní pokoukání předtím, než přijdou Reportéři na ČT24. Jenže má jeden velký háček. I když je obsahově velmi vtipný, nefunguje timing. Prostě se neřežete u scén, u kterých víte, že by vás jinak pobavily. A pak druhý (maličkatý, jako když chytíte dvou metrovou štiku), jsou titulky... Zbytečně, trapné a prostě zbytečné... Sám film je fajn, velké plus za alespoň miniaturní rozkrytí postav "manželek". Cajk, ()

jjjerry

Suprová komedie, reagující vtipně na aktuální problematiku multikulturalismu ve Francii. Zároveň je místy vidět i vážný podtón, který přidává na kvalitě snímku. Doporučuji koukat na fillm jako "komedii" a zapomenout na předsudky a "rasismus"=) ()

Element2

Znáte ten pocit, když přijdete odpoledne z práce a těšíte se na výbornou komedii, kterou jste si den předtím stáhli, protože měla super hodnocení a smáli jste se ještě další dva týdny těm super hláškám?! - Tak tahle k nim nepatří ()

kacer4

Dobrá komédia plná úplných bizardností. Nieje to film roku, ale mňa veľmi pobavil. A tí, čo boli vo Francúzsku vedia, že to nie je až tak ďaleko od pravdy. ()

oiuoiu

Bavila jsem se báječně. Námět velice drsný, komedie velice nadýchaná, celkově napodiv netrapná, výborná. Navrch páni zeťové k sežrání! ()

zigy

Chechtací nálož, kterou slibuje Enšpígl, se tedy rozhodně nekoná. Spíše jde o standardní konverzační komedii, která neurazí, ale ani nenadchne. Zápletka je přitom výborná: Tatínek aby se zbláznil, neboť dcery mu domů vodí jednoho týpka za druhým, a ani jeden z nich není normální frantík, všichni jsou buď žlutí nebo jinak barevní....takže je tu plno utahování si z předsudků a xenofobie, ale čekal jsem to prostě vtipnější... ()

MarryW

Film, od kterého jsem očekávala hodně a dostala velmi málo...zklamal mě na celé čáře, ani na to nemusíte chodit, ty nejlepší hlášky jsou v traileru. Stačí si ho pustit a vidíte celý film a jasně, že to dopadne dobře a bude svatba veliká. ()

anarya

Ano, zasmála jsem se, ale celkové procentuální hodnocení neodpovídá kvalitě filmu. Vo co go: Francouzi mají hodně imigrantů a tyto stereotypní vztahy odkrývá řada hloupých rasistických vtipů. Méně by v tomto případě bylo možná opravdu více. ()

Scaevola

Příjemná francouzská komedie stavící nikoli na gazích, ale na rozehraných vztazích mezi postavami. Problém tkví v příliš rodinném směřování celé taškařice a ve faktu, že podle vyznění patrně celý projekt financoval nějaký nadšenec z Bruselu. ()

Sanas

Všechno bylo krásné a dokonalé - námět, scénář, režie, herecké výkony, kostýmy, interiéry, exteriery, prostě - dokonalý kýč. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST